Absolutnie doskonały

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Absolutnie doskonały

Post autor: Yuriko » czw mar 31, 2022 10:50 pm

Obrazek
Riiko Izawie nie wiedzie się w miłości. Nic więc dziwnego, że gdy pewnego dnia ekscentryczny sprzedawca pyta ją, czego najbardziej potrzebuje, ta bez namysłu odpowiada: "chłopaka"! Ku zdziwieniu dziewczyny mężczyzna wręcza jej wizytówkę z adresem sklepu internetowego. Wiedziona ciekawością wyszukuje poleconą stronę i odkrywa, że oferuje ona „modele idealnego ukochanego”. Niewiele myśląc, zamawia egzemplarz dla siebie, a gdy paczka dociera, ze środka wytacza się... goły przystojniak! Czy to koniec miłosnych zmagań Riiko, czy raczej początek wielkich kłopotów?
Ostatnio zmieniony czw kwie 14, 2022 11:28 am przez Yuriko, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Łajza
Adept
Posty: 360
Rejestracja: śr cze 30, 2021 8:00 pm
Status: Offline

Absolutnie doskonały

Post autor: Łajza » pt kwie 01, 2022 1:51 am

Opis brzmi tak absurdalnie, że biorę w ciemno. Szczególnie że to Yuu Watase! :)

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Absolutnie doskonały

Post autor: Akiho » pt kwie 01, 2022 10:47 am

Patrząc jak wyglądały oryginalne okładki jak i angielskie JG naprawdę zrobiło robotę, okłada wyszła śliczna :)
Obrazek

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Absolutnie doskonały

Post autor: miaka88 » pt kwie 01, 2022 2:33 pm

W porównaniu z innymi ta SJG wygląda najlepiej.
Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Absolutnie doskonały

Post autor: Yuriko » śr kwie 06, 2022 11:16 pm

Dodatek do 1 tomu
Obrazek

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Absolutnie doskonały

Post autor: Akiho » czw kwie 07, 2022 12:16 am

Ciekawi mnie karta festiwalowa do tego tytułu, mam straszną słabość do Yuu Watase
Obrazek

Awatar użytkownika
Tequilka
Wtajemniczony
Posty: 621
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 9:59 am
Lokalizacja: Tarnów
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Absolutnie doskonały

Post autor: Tequilka » czw kwie 07, 2022 8:45 am

Również czekam na kartę festiwalową, natomiast karty postaci są dla mnie najgorszym gratisem razem z przypinkami T^T Mam nadzieję, że będzie tylko do 1 tomu, chociaż wątpię.

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Absolutnie doskonały

Post autor: Akiho » czw kwie 07, 2022 10:15 am

Taaa, karty postaci też kompletnie mnie nie ruszają, już bym wolała pocztówkę. Pociesza mnie jednak fakt że JG naprawdę się postarało jeżeli chodzi o okładkę, tło w pasy bardzo średnio wyglądało a nasza wersja jest naprawdę śliczna
Obrazek

Awatar użytkownika
Mokosz
Posty: 36
Rejestracja: pn kwie 05, 2021 9:42 pm
Gender:
Status: Offline

Absolutnie doskonały

Post autor: Mokosz » pt kwie 08, 2022 4:41 pm

Karta kolekcjonerska
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Absolutnie doskonały

Post autor: Akiho » pt kwie 08, 2022 5:06 pm

Nie jest zła,szału też nie ma. Smutek za brak podpisu autora, ale i tak kupię
Obrazek

Awatar użytkownika
MrOrochimaru
Wtajemniczony
Posty: 643
Rejestracja: pt lut 16, 2018 4:10 pm
Status: Offline

Absolutnie doskonały

Post autor: MrOrochimaru » pt kwie 08, 2022 6:54 pm

Mega brzydka :C Tomik zakupiony dawno i tak.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Absolutnie doskonały

Post autor: Yuriko » pt kwie 08, 2022 11:23 pm

Ładna karta. Szkoda, że nie ma podpisu autorki.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Absolutnie doskonały

Post autor: ninna » sob maja 14, 2022 8:08 pm

Mangę kupiłam głównie z sentymentu do autorki. Sądząc po opisie, nie były to moje klimaty. Cóż, nie rozczarowałam się bo właśnie tego się spodziewałam. Z komediami mi nie po drodze ale czytało się nawet przyjemnie i parę razy się uśmiechnęłam. Night jest "doskonały" do porzygu... Idealny przykład, jak można zagłaskać kota na śmierć. To znaczy, bohaterce to odpowiada (poza skrajnymi sytuacjami), dla mnie taki "facet-przylepa" by tylko wkurzał :P. Aczkolwiek Night jest na swój własny sposób ujmujący i pocieszny, da się polubić tego bohatera. Jednak liczę, że Riiko wybierze sąsiada, z którym ciągle drze koty :D.

W tłumaczeniu dziwne były dla mnie dwa przypisy: dotyczące ćwiartowanych zwłok i "Milionerów". Według mnie te sceny były zrozumiałe i bez nich. Chociażby "Milionerzy" chyba wszędzie wyglądają tak samo i każdy wie o co chodzi z telefonem do przyjaciela :roll:.

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Absolutnie doskonały

Post autor: Akiho » sob maja 14, 2022 8:12 pm

mega mi się dobrze czytało, historię co prawda znam na wylot, bo uwielbiam Yuu Watase od dzieciaka, więc też sporo sentymentu również mam jej dzieł. Liczę bardzo mocno na inne tytuły tej autorki, chciałam kupić prenumeratę ale jakby dali pocztówki to pewnie bym się skusiła, karty postaci do dla mnie najgorszy dodatek w sumie na równi z naklejkami
Obrazek

NWW_Station
Wtajemniczony
Posty: 546
Rejestracja: czw lis 28, 2013 9:38 pm
Status: Offline

Absolutnie doskonały

Post autor: NWW_Station » wt maja 17, 2022 10:27 pm

Jak zacząłem to czytać, to mi się przypomniał odcinek Black Mirror. Oglądający pewnie pamiętają/wiedza, do czego piję. Ogólnie brałem trochę w ciemno, a jestem zadowolony. Fajnie, że to nie jest długie, bo coś czuje, że na dłuższą metę by mnie nużyło/wkurzało.

Awatar użytkownika
Desponia
Adept
Posty: 135
Rejestracja: pt gru 30, 2022 4:46 pm
Status: Offline

Absolutnie doskonały

Post autor: Desponia » sob lut 11, 2023 7:27 pm

Jest nadzieja, że jeszcze w tym miesiącu wyjdzie czwarty tom, więc odświeżyłam sobie pierwszy oraz drugi i nadrobiłam trzeci. Czyta się dobrze, humor w większości przypadków do mnie trafia. Jestem ciekawa, jak dalej rozwinie się akcja, bo w skanach przeczytałam chyba tylko pierwsze tomy. Było to tak dawno temu, że i tak niewiele z nich pamiętam, więc historia jest dla mnie praktycznie nowa :)
Zaskoczyły mnie trochę wstawki od autorki w tych bocznych ramkach i na wewnętrznym załamaniu obwoluty. Czasami mam wrażenie, że aż za bardzo wchodzi w swoje prywatne życie, nie spodziewałam się np. informacji o problemach gastrycznych.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości