Zew nocy

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Zew nocy

Post autor: Yuriko » pt wrz 16, 2022 3:36 pm

Obrazek
Nastoletni Ko Yamori na pozór niczym nie różni się od swoich rówieśników. Jednak, choć jest powszechnie lubiany i ma powodzenie wśród dziewczyn, żadna z tych znajomości zupełnie go nie cieszy. Nie widząc sensu w dalszym chodzeniu do szkoły, ostatecznie podejmuje decyzję, aby z niej zrezygnować. Niestety w konsekwencji tego wyboru zaczyna cierpieć na bezsenność. Pewnej nocy wymyka się z domu i spotyka piękną wampirzycę, Nazunę. Zafascynowany nową znajomością coraz bardziej pragnie sam stać się taki, jak ona. Jednak, aby zostać wampirem, należy spełnić pewien nietypowy warunek...
Ostatnio zmieniony wt paź 04, 2022 11:34 am przez Yuriko, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Zew nocy

Post autor: Akiho » pt wrz 16, 2022 4:08 pm

Myślę nad tym tytułem, ale prawdopodobnie sobie odpuszczę, jakoś główny bohater działa mi totalnie na nerwy. Nie lubię tego typu postaci co prawda opieram się ledwo o trzech odcinkach anime, więc jeżeli ktoś czytał albo oglądał może napisać w spoilerze czy on ogarnia się w miarę szybko albo może wcale?
Obrazek

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Zew nocy

Post autor: Alexandrus888 » pt wrz 16, 2022 5:00 pm

O... o... o... [brak mi cenzuralnych słów]

Może tak: o kurza mordko, ależ skwasili logotyp >.<

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Zew nocy

Post autor: Yuriko » pn paź 03, 2022 4:56 pm

Obrazek

Awatar użytkownika
MonsterBebe
Adept
Posty: 163
Rejestracja: pn paź 03, 2022 4:20 pm
Status: Offline

Zew nocy

Post autor: MonsterBebe » pn paź 03, 2022 5:25 pm

Opis taki, że mi ręce opadły. W sensie, na serio taka treść? Ale z drugiej strony to wampiry, tu się nie ma co spodziewać głębokich tematów.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Zew nocy

Post autor: Yuriko » pt paź 07, 2022 4:47 pm

Obrazek

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Zew nocy

Post autor: Alexandrus888 » pt paź 07, 2022 5:28 pm

Zew też 2k kopii kart 😮 ale fajno, że wszystkie mają podpis ^^
Karta samą w sobie ciekawa. Chyba w mojej topie. Ale wybór ciężki.

Awatar użytkownika
MrOrochimaru
Wtajemniczony
Posty: 643
Rejestracja: pt lut 16, 2018 4:10 pm
Status: Offline

Zew nocy

Post autor: MrOrochimaru » pt paź 07, 2022 6:30 pm

Zaciekawiły mnie wczorajsze opowieści studia JG na temat historii/mangi, więc postanowiłem obejrzeć anime. I albo znudziło mnie anime samo w sobie, albo jestem już za stary, by czerpać radość z bohaterów w tym wieku, ale animacja była mega średnia/słaba/nudna (obejrzałem 6 odcinków). Będzie lekki spoiler odnośnie pewnej rzeczy. Co to za beznadziejny pomysł, że żeby zamienić kogoś w wampira, to osoba, której krew jest wypijana, musi zakochać się w wampirze XD I kolejny absurd, krew głównego bohatera jest wypijana kilkukrotnie każdego dnia (prawdopodobnie na tyle, by zaspokoić głód wampirzycy), a ten nie ma żadnych objawów z tego powodu, co tam objawy, on już dawno powinien leżeć martwy XD

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1314
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Zew nocy

Post autor: Sebek » pt paź 07, 2022 9:11 pm

Alexandrus888 pisze:
pt paź 07, 2022 5:28 pm
Zew też 2k kopii kart 😮 ale fajno, że wszystkie mają podpis ^^
Pisali, ze Zew w sprzedazach, jesli mowa o jesienny festiwal to numer 1, a zaraz za nim jest Moja gwiazda. 3 miejsca jako takiego nie ma, gdyz wiele tytulow sie przeplata.
Obrazek

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2794
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Zew nocy

Post autor: Łukasz.T » pt paź 07, 2022 11:03 pm

Podoba mi się ^^

NWW_Station
Wtajemniczony
Posty: 546
Rejestracja: czw lis 28, 2013 9:38 pm
Status: Offline

Zew nocy

Post autor: NWW_Station » sob paź 08, 2022 9:52 pm

Mnie tam już kiedyś interesował ten tytuł, a potem mi się przypomniał, gdy zapowiadali adaptację. Bardzo mi się wkręciła, bo ma taki luz na całego i trochę mi klimatem Bakemono przypomina - lub oprawą. W każdym razie przygarnę tę serię, bo coś czuję, że zostawią nas z jednym sezonem.

Krzych Ayanami
Wtajemniczony
Posty: 692
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 6:33 pm
Lokalizacja: Czubkoland czyli Warszawa
Status: Offline

Zew nocy

Post autor: Krzych Ayanami » czw paź 20, 2022 10:11 pm

Nie wiedziałem czego się spodziewać i przyjemnie się zaskoczyłem.
Oczekiwałem młodzieżowego łubu-dubu - może dlatego, że wcześniej przeczytałem Sakamoto - a zamiast tego otrzymałem dość spokojną i niemal melancholijną opowieść o przyjaźni.
Gdzie obie postacie potrafią sobie wygarnąć - Nazuna powiedzieć Ko, że przecież nie ma przyjaciół, a ten rzucić jej w twarz, że jest puszczalską zdzirą (cytat). Scena z telefonem ma swój wdzięk, w końcu dawniej one właśnie tak wyglądały :D .
Po za tym robi świetnie minki i jako postać bardzo mi się podoba.
Bardzo chętnie będę kontynuował.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Zew nocy

Post autor: Yuriko » czw gru 01, 2022 2:32 pm

Okładka tomu 14
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2794
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Zew nocy

Post autor: Łukasz.T » czw gru 01, 2022 4:53 pm

Taka sobie.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Zew nocy

Post autor: Yuriko » pt mar 03, 2023 11:17 pm

Okładka tomu 15
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Jiri50
Adept
Posty: 194
Rejestracja: czw lut 16, 2023 11:11 am
Status: Offline

Zew nocy

Post autor: Jiri50 » wt mar 07, 2023 11:58 am

Przyznaję, tę mangę zakupiłem wyłącznie przez sympatię dla niesamowitego anime jakie na jej podstawie wyprodukowali. Bardzo pociągającego, dla mnie to wręcz wizualna uczta.

Opustoszałe przestrzenie miasta, rozświetlone odrealniającym je sztucznym światłem wyglądają jak zastygłe w oczekiwaniu na kolejny dzień bardzo surrealistyczne i surowe dekoracje. Pojawiające się tu z rzadka osoby są tu dziwnie obce i nie na miejscu. Wszystko wydaje się być spowolnione, jakieś takie zawieszone w nocnym bezruchu słodko śpiących w swoich domach ludzi. Atmosfera senna, spowolniona i dziennie nierealna wręcz sztuczna. Klimacik nocnych marków pierwsza klasa, to niewątpliwe duży atut tej mangi.

Ale to wszystko przecież już było! Facet który nie może spać i wymyka się z domu i ruszając w rozświetloną, opustoszałą noc. Nagle zanim się obejrzy jego kłopoty ze snem staną się mało ważne. Porwie go zupełnie zaskakujący ciąg zdarzeń. Przypadkowo spotkana kobieta wciągnie go w przygodę, w jej obcy dla niego świat. O którego istnieniu nie miał do tej pory pojęcia.

Było tylko, że w pustkach amerykańskiego a nie japońskiego snu. Tak rozpoczyna się bowiem film „Ucieczka w noc”, czy to powyżej nie brzmi dla czytelników tej mangi jakoś znajomo? Ba, dla mnie nawet Nazunia podejrzanie przypomina mi zjawiskową (jak zawsze) Michelle Pfeifer. A sam Ko też jakoś tak kojarzy mi się z tym młodziutkim Godblumem.

Czy to jest zarzut? Chyba nie. Wielbicielom tego klimatu po prostu polecam ten film. Odnajdą tam tę atmosferę. Tyle, że w ciut innym, po amerykańsku szerszym wydaniu. Hmm będą tam nawet wampiry . . . . we włączonym w pewnej mrocznej scenie TV. Aaaaa no tam też tak popularny przecież w Japonii Dawid Bowie! A tak ten który gra w filmie zagadka nieśmiertelności. A gra tam partnera niebywale wiekowej wampirzycy! Czyż to też nie brzmi znajomo? Ale to może ew. już ew. temat na inny wpis.

Zakończę przytoczeniem dialogu z tego obrazu. Kolega doradza facetowi w ramach walki z bezsennością ubaw z panienkami w Vegas. Nawet ma taką która za pieniądze zrobi dosłownie wszystko, ogranicza cię wyłącznie kasa i wyobraźnia – zachęca.
- A czy da mi współczucie? Ile ona bierze za współczucie? – Dopytuje bohater.
- Współczucie? Uuuu Współczucie, to bardzo brzydka zabawa. :angel:
Ciekawe, że mi jakoś ten dialog bardzo się z tą serią kojarzy. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Jiri50
Adept
Posty: 194
Rejestracja: czw lut 16, 2023 11:11 am
Status: Offline

Zew nocy

Post autor: Jiri50 » czw kwie 20, 2023 9:43 am

► Pokaż Spoiler
Przyznaję, że z początku całą sytuację zakwalifikowałem do kategorii typu ten facet jest przewrażliwiony. A jego decyzja jest irracjonalna. Z czasem jednak zacząłem mieć co do tego spore wątpliwości.
Trochę styczności z dzisiejszą szkołą mam. Wiem, że problem przemocy bardzo narasta. I dowcipna propozycja, że w każdej szkole należy założyć posterunek przestała już nauczycieli śmieszyć. Coraz bardziej ten pokój nauczycielski zaczyna przypominać oblężony ford Apache i odsiecz policji mogła by być na miejscu.

Grupą która obecnie najbardziej chyba daje się we znaki są młode dziewczyny. Akcja w której nielubiana koleżanka jest regularnie szczuta na terenie szkoły i perfidnie atakowana w mediach społecznościowych to obecnie klasyka gatunku. W tym często trafiają się i takie sytuacje jak ta z „Ogrodu Słów” gdzie sprawnie zorganizowana przez prowodyrkę grupa potrafi zniszczyć nauczyciela.
Trudno chyba wyobrazić sobie bardziej jaskrawy przykład obecnego zdziczenia niż ten:
https://plus.gloswielkopolski.pl/dzieci ... 1-16532383

Obecnie, coraz bardziej zaczynam skłaniać się do poglądu,
► Pokaż Spoiler
Skoro z tak błahego powodu kobieta może zorganizować taką akcję? To co mogło by przytrafić jemu gdyby dziewczyny postanowiły eskalować na nim zemstę? Obecnie możliwe jest wszystko. Niewątpliwie Ko mogą czekać spore problemy, zwłaszcza, że wmieszały się koleżanki.

„W niebezpieczeństwie jest ten który odbiera tygrysicy potomstwo i ten który odbiera kobiecie złudzenia” – jak mawia przysłowie.

O tym jak jest ono prawdziwe przekonał się pewien taksiarz w Kanadzie. Odwoził pijaną prawniczkę do domu. Pani była w nastroju, a on niczego sobie. Pani stwierdziła, że zapłaci w naturze. Nic ją nie obchodziło, że gość mówił stanowczo nie. Zaczęła się rozbierać aby dokonać płatności zbliżeniowej. Gość zagroził wezwaniem policji. Policja zjawiła się szybko, ale na wezwanie usiłowania gwałtu na tej pani. Gość miał już gorąco, nikt go nie słuchał. Na szczęście jego rejestrator jazdy miał też funkcję rejestrowania wnętrza pojazdu. Kobieta usłyszała zarzuty. Zdaje się mamy wysyp takich spraw gdzie te oskarżenia są oddalane ze względu na urządzenia rejestrujące całe zajście. Sporo tego w necie.

Tak sobie myślę, że jednak ta dziwna manga o „skwaszonej” kresce zdaje się mieć zaszytych w sobie parę głębszych tematów, które odnoszą się do naszej „skwaszonej” rzeczywistości. Ale może to po prostu tylko nadinterpretacja?

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Zew nocy

Post autor: Yuriko » śr maja 31, 2023 5:32 pm

Okładka tomu 16
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Zew nocy

Post autor: Yuriko » wt lip 04, 2023 2:57 am

Okładka tomu 17
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Jiri50
Adept
Posty: 194
Rejestracja: czw lut 16, 2023 11:11 am
Status: Offline

Zew nocy

Post autor: Jiri50 » ndz lip 30, 2023 7:40 am

Ko zakupił zegarki z wakie-talkie. Czeka na połączenie z Nazunią. Snuje pewne rozważania.

Nigdy nie czułem się źle będąc samemu. Samotność ogarnia mnie raczej w chwilach, kiedy jestem wśród ludzi. Są jakieś sposoby radzenia sobie z takimi emocjami?
Może ta samotność jest inna. Bo sam ją wybrałem? Bo ma jakiś sens?

Taaak rozważania na temat różnicy pomiędzy byciem samemu i bycia samotnym w mandze o wampirach. :shock:

Stanowczo chyba ta opowieść zawiera ciekawe przemyślenia. :angel:
https://www.youtube.com/watch?v=oY3P_lQ1bOI

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość