Manga czy anime?

Podforum dla wszystkich obecnych i przyszłych miłośników Uteny.
ODPOWIEDZ
Grisznak
Status: Offline

Manga czy anime?

Post autor: Grisznak » ndz sty 06, 2008 9:15 pm

Standardowe w takich przypadkach pytanie - czyli co wam podoba się bardziej? Seria TV czy może manga? Celowo pomijam film kinowy, bo to jednak inna bajka.

Nie chcę z góry narzucać odpowiedzi, więc poczekam na głosy innych a sam wypowiem się dopiero później.

dlaire
Status: Offline

Post autor: dlaire » śr sty 23, 2008 10:13 am

zdecydowanie wole anime. pierwszy raz widzialam ja z 6 lat temu, i od tamtej pory uwazam ze Ikuhara zrobil kawal dobrej roboty, dodal serii glebi. wg mnie "bajkowy" wstep do uteny nadaje historii inny charakter, oryginalnosc.

Silvera
Status: Offline

Post autor: Silvera » śr sty 23, 2008 1:39 pm

A ja stanęłam na 16 odcinku i dalej przejść nie jestem w stanie. Wersja anime jest jednak zbyt nasycona niepotrzebnymi wątkami (ciągłe powtarzanie w ten sam sposób drogi na pojedynek, wstępu o przybyciu księcia lub innych scen) i miejscami wręcz nudne (jak choćby odcinek z krowim dzwonkiem). W każdym przypadku byłam w stanie przewidzieć jak pojedynek się skończy.
Zdecydowanie bardziej zaciekawiła mnie manga, mimo że dopiero 1 tom przeczytałam. Jakoś mi lżej na duszy widzieć Utenę w blond włosach, a nie różowych.
Ale to tylko moje osobiste odczucia ;) Być może przemogę się i obejrzę anime do końca lub zmienię zdanie po przeczytaniu dalszych tomów, na razie opinia jest jaka jest.

Grisznak
Status: Offline

Post autor: Grisznak » śr sty 23, 2008 2:52 pm

(jak choćby odcinek z krowim dzwonkiem).
Niby wypełniacz, ale pomaga zrozumieć jeden z wątków "Adolescence of Utena".

Bluszcz
Status: Offline

Post autor: Bluszcz » czw maja 15, 2008 9:43 pm

Anime niestety nie oglądałam a z mangą dopiero się zapoznaję -> dzisiaj kupiłam drugi tom i przyznaję, że bardzo lubię czytać mangi i nie wiem jak świetne anime by było to ja zawsze mam jakieś "ale" ^^ a anime Utena musi poczekać w kolejce jak zwolni mi sie ok 10GB ^^'

Norie
Status: Offline

Post autor: Norie » wt gru 09, 2008 5:50 pm

Komiks. Zdecydowanie. Anime również. Ale czasem mam problemy ze ściąganiem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Rewolucjonistka Utena"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości