Przemoc w Marsie/Dojrzałość ludzka

Podforum przeznaczone dla miłośników Kiry i miłośniczek Rei Kashino :]
Dezert Igel
Status: Offline

Przemoc w Marsie/Dojrzałość ludzka

Post autor: Dezert Igel » pn lis 10, 2003 2:39 pm

Zauwazyliscie ze w pirwszej bąć w drugiej mandze Marsa
Zostala niewlasciwie wykozystany ciężarek i papierios :twisted:

Pytanie:

Czy takie zachowanie mozna uznac w Mandze dla młodych ludzi
mimo tego ze robione to z zazdrosci

:?:

Dezert Igel
Status: Offline

Post autor: Dezert Igel » pn lis 10, 2003 2:44 pm

Oto moj pierwszy temat. Będą następne
I bardziej montrowersyjne niz ten.

Bene Gesserit
Status: Offline

Post autor: Bene Gesserit » pn lis 10, 2003 2:49 pm

juz sie tego obawiam a tak na serio to ciekawi mnie podejście obu zainteresowanych pań szybko zapomniały o tej sprawie

_Keitaro_
Status: Offline

Post autor: _Keitaro_ » pn lis 10, 2003 2:53 pm

A kto powiedział że manga jest dla młodych ludzi.. (pomijając tvn :>) Jeśli chodzi o takie zachowanie to imho świadczy ono wyłącznie o braku dojrzałości psychicznej ludzi..
btw.. nie bardzo rozumiem sens tego topica.. :/

Sheril
Status: Offline

Post autor: Sheril » pn lis 10, 2003 3:27 pm

Czemu uzywana jest przemoc??a nie masz w ogole z nia sytcznosci??manga przeciez nie jest dla dziecka ponizej 15roku zycia,na ktore moze taka manga miec jakis wplyw psychiczny...
sroki jesli sie myle,ale wyglada to tak jakbys twierdzil ze manga jest tylko dla mlodszych odbiorcow :?
zreszta Kei ma racje,nie widze sensu takiego tematu,zawiewa mi tu tvnem 8)

Awatar użytkownika
Madoka
Moderator
Posty: 3265
Rejestracja: śr sie 13, 2003 1:41 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Madoka » pn lis 10, 2003 5:20 pm

Właśnie o to chodzi w tej mandze - nie o przemoc żeby ją wykorzystywac w rzeczywistości ale o to dlaczego ona jest , z jakich powodów ludzie używają przemocy.
"My shadows the only one that walks beside me
My shallow hearts the only thing that's beating
Sometimes I wish someone out there will find me
Till then I'll walk alone "

GG:5144161

Pasuzuko
Status: Offline

Re: Przemoc w Marsie

Post autor: Pasuzuko » pn lis 10, 2003 7:26 pm

Takie rzeczy zdarzają się i dobrze, że są ukazane w mandze "dla młodych ludzi" jak mówisz, bo nie ukazują jakiegoś lepszego świata, tylko ten w którym żyjemy. To rzeczywistośc jest brutalna nie manga.

P.S:Mój 300 post ^_________^

Sheril
Status: Offline

Post autor: Sheril » pn lis 10, 2003 7:47 pm

Madoka,Pasuzuko>>dokladnie to mialam na mysli,ale chyba zle to ujelam :? :lol: :evil:

_Keitaro_
Status: Offline

Re: Przemoc w Marsie

Post autor: _Keitaro_ » pn lis 10, 2003 7:48 pm

Pasuzuko pisze:To rzeczywistośc jest brutalna nie manga.
Bardzo dobrze powiedziane^^ Ukazuje nam prawdę o świecie.. nie każdy gatunek mangi ma na celu "upiększanie" rzeczywistości..

Dezert Igel
Status: Offline

Post autor: Dezert Igel » wt lis 11, 2003 1:06 am

Martwie sie ze spowodu "niedojżalosci" dorosłych ludzi :!:
ktozy niepotrafiol zauwazyc ze manga to nie komix dla malych dzici
a troche przemocy czy seksu dodaje "rzeczywistosci"
tym obrazom i wnoszol cos wicjej do zycia niz "Tytus" czy "Garfield"
Dopuki ci ... tego niezrozymiejąl niemamy co liczyc
bardziej ambitniejsze pozycje mangowe :!:

Sheril
Status: Offline

Post autor: Sheril » śr lis 12, 2003 10:03 pm

Dezert Igel pisze:Martwie sie ze spowodu "niedojżalosci" dorosłych ludzi :!:
ktozy niepotrafiol zauwazyc ze manga to nie komix dla malych dzici
a troche przemocy czy seksu dodaje "rzeczywistosci"
tym obrazom i wnoszol cos wicjej do zycia niz "Tytus" czy "Garfield"
Dopuki ci ... tego niezrozymiejąl niemamy co liczyc
bardziej ambitniejsze pozycje mangowe :!:
hmmm...nie wydaje mi sie....jasne,ze niektorzy dorosli sa niedojrzali,ale mysle,ze poprostu trzeba dac im szanse,oni musza sie przyzwyczaic do tego,niektorym moze sie to uda i nawet to postaraja sie zrozumiec!ja mam przynajmniej taka nadzieje...polski rynek jest mlodziutki,wiec nie wymagaj tego zeby odrazu jakies szalenie ambitne mangi.. :twisted:

Atazure
Status: Offline

Post autor: Atazure » czw lis 13, 2003 5:55 pm

Sheril pisze:
Dezert Igel pisze:Martwie sie ze spowodu "niedojżalosci" dorosłych ludzi :!:
ktozy niepotrafiol zauwazyc ze manga to nie komix dla malych dzici
a troche przemocy czy seksu dodaje "rzeczywistosci"
tym obrazom i wnoszol cos wicjej do zycia niz "Tytus" czy "Garfield"
Dopuki ci ... tego niezrozymiejąl niemamy co liczyc
bardziej ambitniejsze pozycje mangowe :!:
hmmm...nie wydaje mi sie....jasne,ze niektorzy dorosli sa niedojrzali,ale mysle,ze poprostu trzeba dac im szanse,oni musza sie przyzwyczaic do tego,niektorym moze sie to uda i nawet to postaraja sie zrozumiec!ja mam przynajmniej taka nadzieje...polski rynek jest mlodziutki,wiec nie wymagaj tego zeby odrazu jakies szalenie ambitne mangi.. :twisted:
Nie przesadzajmy. Niedojrzali dorośli ludzie, może uściślijmy ,ponieważ nie jestem pewna jaką grupe masz na myśli tych w przedzial 18-20 czy może jakiś inny? Według mnie niewielu jest ludzi którzy po przeczytaniu mangi w której przedstawiona jest TAKA przemoc pójdą do szkoły i zaczną przypalać koleżankom ręce czy atakować je ciężarkami. Jeśli ktoś się czegoś takiego dopuści to wątpie ,żeby był to człowiek który robi to po raz pierwszy w życiu i tylko dlatego ,że było to w mandze czy komiksie. Sorry ,ale ludzie powyżej wieku 15 czy nawet 14 nie są ułomnymi łosiami. Po za tym, główna bohaterka była pokrzywdzoną, ludzie darzący ją sympatią raczej by nie powtórzyli czegoś co sprawiło jej ból. *shrugs* GOD. Już nie obniżajmy światowego intelektu( w końcu wyniósł tam 100 z kawałkiem 8) )

_Keitaro_
Status: Offline

Post autor: _Keitaro_ » czw lis 13, 2003 7:35 pm

Imho często ludzie nawet mający grubo po 20 są bardzo niedojrzali psychicznie.. A o w wieku 15 lat nie wspominając.. Bo jakoś nie sądzę by ludzie w Gimnazjum byli dojrzali.. trafiają się jedynie jednostki..

Gość
Status: Offline

Post autor: Gość » czw lis 13, 2003 8:13 pm

Bo jakoś nie sądzę by ludzie w Gimnazjum byli dojrzali
Sory Keitaro ale myślę że nie całkiem masz rację. Ja mam 13 latek i chyba jestem najmłodszy na forum a nie oglądam pokemonów i db(a nie odlądam ) mówiąc przy tym że jest to świetna bajka i że to tutaj powinniśmy doszukiwać się odpowiedzi na filozoficznie pytania :wink:
Może jestem wyjątkiem ale ja nie patrzę w video Girl Ai na cycki(no może trochę) ale przedewszystkim na miłość Ai do Yoty i Yoty do Nobuko.
A co do przemocy to myślę że Dezert igel trochę przesadza. Może to była scena pełna agresji ale było jej mniej niż w Rambo czyTerminatorze Do których dostęp ma nawet 7 letnie dziecko.

_Keitaro_
Status: Offline

Post autor: _Keitaro_ » czw lis 13, 2003 10:16 pm

Chodziło mi o większości a nie jednostki.. a taką mam opinię po swoim Gimnazjum w którym działy się takie rzeczy o które ludzi mądrych i dojrzałych nikt by nigdy nie posądzał.. Zresztą wiele osób ma takie same wrażenia po swoich byłych szkołach..

a tak btw.. to to co oglądamy nie świadczy o naszej dojrzałości.. Imho świadczy jedynie o tym jaki człowiek jest w głębi duszy, czy wrażliwy na filozofię, pytania o sens bytu itp. Czy poprostu go takie rzeczy "nudzą"

Bene Gesserit
Status: Offline

Post autor: Bene Gesserit » pt lis 14, 2003 7:13 pm

Gość pisze:
Bo jakoś nie sądzę by ludzie w Gimnazjum byli dojrzali
Sory Keitaro ale myślę że nie całkiem masz rację. Ja mam 13 latek i chyba jestem najmłodszy na forum a nie oglądam pokemonów i db(a nie odlądam ) mówiąc przy tym że jest to świetna bajka i że to tutaj powinniśmy doszukiwać się odpowiedzi na filozoficznie pytania :wink:
Może jestem wyjątkiem ale ja nie patrzę w video Girl Ai na cycki(no może trochę) ale przedewszystkim na miłość Ai do Yoty i Yoty do Nobuko.
A co do przemocy to myślę że Dezert igel trochę przesadza. Może to była scena pełna agresji ale było jej mniej niż w Rambo czyTerminatorze Do których dostęp ma nawet 7 letnie dziecko.
sory ja mam 18 lat i nie czuje sie dojrzała w sęsie psychicznym aty jestes dojrzały no cuż niech ci tam będzie

Yaponchick
Status: Offline

Post autor: Yaponchick » ndz gru 28, 2003 12:08 am

Dojrzewajcie z umiarem :D

Luneeen
Status: Offline

Post autor: Luneeen » śr lut 18, 2004 3:12 am

Zazdrość nie zna granic. Od przedszkola kłóciłam się, groziłam, a nawet biłam z taką jedną.Poszło o głupią spinkę do włosów ( no i o to, że potrafiłam czytać :P ).Nasza wojna trwała przez około 10 lat!! A teraz?? Wszystko się zmieniło. Od 2-ch lat jesteśmy przyjaciółkami. Hehe.

A co do przemocy w mandze, to sądzę, że odrobina tego była tu potrzebna. Wyobrażacie sobie "Marsa" bez przemocy?? Bo ja nie. A tytuł mówi sam za siebie- Mars-bóg wojny. Hmm.....a gdyby ta manga była cukierkowata jak chociażby słynne Sailorki? :shock:
Nie, no...dzięki :D

imperator Hania
Status: Offline

Post autor: imperator Hania » śr lut 18, 2004 4:38 pm

uwaga: jezeli ktos jeszcze nie czytal tomu 6 i baaardzo nie lubi spoilerow to niech nie czyta dalej


SPOILER!!jezeli do dej pory ktos uwazal, ze w marsie jest za duzo przemocy, to teraz sie dopiero zgarbi :twisted: chociaz jak na moj gust to wlasnie teraz akcja nabiera smaczku i az chce sie czytac 8) no i pojawila sie postac, ktora szybko uzyskala miano jednej z moich ulubionych mangowych postaci: makio kirishima. zawsze lubilam psychopatow :wink: END SPOILER

a co do przemocy: w marsie nie ma jej ani odrobine wiecej niz w zyciu. a juz napewno mniej niz w innych produkcjach, nie koniecznie japonskich i rowniez przeznaczonych dla podobnego odbiorcy. chociaz tak wlasciwie to wystarczy wlaczyc jakis program informacyjny w telewizji...
mi tam to zupelnie nie przeszkadza :)



pomniejszylam,bo chcac czy nie chcac zawsze sie cos zobaczy :P Kei jak sie pojawi to pewnie kolor jeszcze zmieni,bo ja to nigdy nie pamietam.Sheril

Kira the Demon
Status: Offline

Post autor: Kira the Demon » śr lut 18, 2004 5:06 pm

Takie pytanko - Mars 6 juz wyszedł, czy masz go z innych źródeł bo chyba nie jestem doinformowana :|

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Mars"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości