Tom 1

Podforum wszystkich miłośników Vampire Knight
Awatar użytkownika
Lina
Wtajemniczony
Posty: 683
Rejestracja: pt sty 02, 2004 1:24 pm
Status: Offline

Post autor: Lina » wt sty 12, 2010 8:49 pm

Co prawda na grzbiecie nie widać za bardzo tytułu mangi, ale co tam;) .Mnie się i tak podoba i format też jest ok, przynajmniej wielkością pasuje do stojących pomiędzy nim :Love Hina i Kissem:). A co do mangi to ciekawa fabuła i bardzo wciągająca, a Zero jest cudowny *^^*. Tylko szkoda, ze nie ma żadnych kolorowych stron:/.

kotek321
Status: Offline

Post autor: kotek321 » śr sty 13, 2010 10:17 am

Marei pisze:A tak w ogóle, z tym grzbietem jest aż tak źle? Jeżeli ktoś może, to niech wstawi fotę, bo mnie ciekawi, a nie wiem kiedy kupie.
zdjęcie 1
zdjęcie 2
zdjęcie 3

Przepraszam za jakość, bo nie chciało mi się wyciągać cyfrówki.

moonlight
Status: Offline

Post autor: moonlight » śr sty 13, 2010 12:29 pm

A mnie sie grzbiet podoba :)
Pierwszy tomik już za mną, całkiem milo się czyta :) Nie trzeba myśleć i ma ładne obrazki, akurat na odprężenie po zajęciach.
Na razie o wiele bardziej wole Zero :)

martycja
Status: Offline

Post autor: martycja » śr sty 13, 2010 7:13 pm

Przegladalam mange w empiku i jak dla mnie to przypomina Yami :D wole jedna wydanie Viz, ale to pewnie dlatego ze juz sie przyzwyczailam do większego formatu ;)
Ja caly czas wole Zero, a jestem juz po 6 tomikach ;)

Kira the Demon
Status: Offline

Post autor: Kira the Demon » śr sty 13, 2010 7:34 pm

moonlight pisze:A mnie sie grzbiet podoba :)
Mi też, całkiem nieźle wygląda :D
Pierwszy tomik już za mną, całkiem milo się czyta :) Nie trzeba myśleć i ma ładne obrazki,
Buahahaha XDD Dobre
Na razie o wiele bardziej wole Zero :)
Na początku też tak miałam, ale później.... miałam ochotę pozabijać ich wszystkich XD według mnie w ostatnich rozdziałach poziom serii padł :/ ale nie będę spoilerować.
Od Waneko mangi niestety nie kupię, bo mam 7 tomów po angielsku :<

Bloody_Margot
Status: Offline

Post autor: Bloody_Margot » śr sty 13, 2010 7:50 pm

Jestem bardzo zadowlona, że Vampire Knight już leży na mojej połce. O wydaniu mangi dowiedziałam się przypadkiem i już następnego dnia poleciałam do Empiku żeby ją kupić. Jak się jednak okazało, na empik nie miałam co liczyć, więc odwiedziłam Matrasa. Muszę przyznać, że byłam zaskoczona jak dowiedziałam się, że zdecydowano wydać tę mangę. Oczywiście zaskoczona bardzo pozytywnie. Manga jest wydana bardzo ładnie, jej plusem jest to, to czyta się ją od końca (niestety ten ważny fakt zmieniany jest w niektórych mangach polskich).Cena uważam, że mimo, iż wysoka nie miałam żadnych oporów, żeby zapłacić. Za tak znakomitą mangę warto. Mang w Polsce narazie nie ma jeszcze tak dużo więc w sumie zapłaciła bym każdą cenę za ulubione tytuły. Z niecierpliwością czekam na kolejne tomy.

Tereska
Status: Offline

Post autor: Tereska » pt sty 22, 2010 11:25 pm

Bloody_Margot pisze:Mang w Polsce narazie nie ma jeszcze tak dużo więc w sumie zapłaciła bym każdą cenę za ulubione tytuły. Z niecierpliwością czekam na kolejne tomy.
Trochę ich jednak wyszło na przestrzeni lat, powiedziałabym nawet że całkiem sporo.

Manga fajniutka: jedna wesolutka dziewczynka i dwa emo-boye :wink: , zapewne wkrótce zrobią z niej również emotkę, wiadomo, nastrój się udziela. Zawsze mi szkoda tego trzeciego, który będzie musiał obejść się smakiem. Na razie lubię Zero i Kaname jednakowo i żadnemu nie kibicuję.
Autorka mogłaby bardziej zróżnicować wygląd niektórych wampirów, te dwa blondynki (Aido i ten wysoki) mi się mylą kiedy jest kadr tylko na twarz.

mila
Status: Offline

Post autor: mila » ndz sty 24, 2010 11:09 pm

Ja mam tylko 2 uwagi, jedna to jak ktoś już zauważył zamiast zwrotu "Kolego Kuran" wole bardziej oryginalny japoński zwrot "Kaname-senpai". Ale to jestem w stanie znieść. 2 uwaga to coś czego nie potrafię ścierpieć. Dlaczego zamiast nazwiska "Croos" nagle wyskakują z tłumaczeniem "Kurosu":| wybaczcie ale tego za chiny ludowe nie potrafię ścierpieć... naprawdę. To jest coś co aż rani moje oczy... szkoda, bo mangę naprawdę lubię i mam zamiar ją kupować, ale chyba scenki z "Kurosu" będę omijać szerokim łukiem, inaczej oślepnę.

Shig
Status: Offline

Post autor: Shig » pn sty 25, 2010 12:14 am

O ile się nie mylę to w japońskim wydaniu nazwisko jest zapisane kaną jako Kurosu a Cross jest w skanlacjach :roll:

mila
Status: Offline

Post autor: mila » śr sty 27, 2010 12:30 am

może, nie znam japońskiego. Ale lepiej brzmi Cross niż Kurosu.

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » śr sty 27, 2010 2:40 pm

Zwłaszcza, że przeciętny Japończyk przeczyta "Cross" jako "Kurosu". Taa, zmieniajmy treść mangi, bo lepiej brzmi inaczej. Zmieńmy nazwę Vampire Knight, bo jakaśtam inna nazwa brzmi lepiej.

Night Shojo
Status: Offline

Post autor: Night Shojo » pt sty 29, 2010 12:41 pm

Mnie Kurosu pasuje, gdyż jak wyjaśnia tłumaczka w "Arigato", to nie tylko japońska wymowa Cross - krzyż, ale również ma się kojarzyć z Kuro czyli czarny.

mila
Status: Offline

Post autor: mila » sob sty 30, 2010 12:31 pm

Co nie zmienia faktu, że MNIE nazwa Kurosu nie pasuje i pasować nie będzie. Jeśli innym pasuje to już ich sprawa, ja wyraziłam swoje zdanie i go nie zmienię.

Bloody_Margot
Status: Offline

Post autor: Bloody_Margot » pn lut 01, 2010 1:34 pm

Tereska pisze:
Bloody_Margot pisze:Mang w Polsce narazie nie ma jeszcze tak dużo więc w sumie zapłaciła bym każdą cenę za ulubione tytuły. Z niecierpliwością czekam na kolejne tomy.
Trochę ich jednak wyszło na przestrzeni lat, powiedziałabym nawet że całkiem sporo.
Oczywiście, że na przestrzeni lat mamy w Polsce więcej mang niż ktokolwiek by się wcześniej spodziewał, jednak chodziło mi o to, że jest to nieprównywlna ilość do mang wydanych w japonii czy przetłumaczonych na język angielski i niemiecki. Jest wiele mang, które bardzo chciałabym mieć na półce i przeczytać w języku polskim,a jest to niestety nie możliwe. Dlatego też cieszę się z tego, że jedna z nich tj. Vampire Knight została jednak wydana:)

micki21
Status: Offline

Post autor: micki21 » czw lut 11, 2010 9:48 pm

Weście dorwałem ten tomik :) Manga oczywiście bardzo mi się podoba, co do okładki specjalnie mi nie przeszkadza ten grzbiet tylko to "kolego Kuran" mnie trochę wnerwia... Jakoś strasznie dziwnie brzmi... Cóż wolałbym już chyba "Kuran-sempai" albo po prostu "Kuran" no ale jakoś przeżyje bo w końcu nie ma co narzekać tylko cieszyć się że Waneko wydało taką super mangę :D

Qarlcom
Status: Offline

How do i get a license key for my computer?

Post autor: Qarlcom » pt lut 12, 2010 2:07 pm

Trojan.Deskwizz is a menacing Trojan program that can download harmful files from a remote server and execute them on a compromised PC. Trojan.Deskwizz may also download rogue security software and display fake scans or pop-up adverts. follow these steps Step 1 : Use Registry Editor to Remove Trojan.Deskwizz Registry Values Locate and delete "Trojan.Deskwizz" registry entries: HKEY_LOCAL_MACHINESoftwareMicrosoftWin… Helper Objects{DED99937-DF3F-4ECB-AE37-4D68F7EC… Step 2 : Use Windows Command Prompt to Unregister Trojan.Deskwizz DLL Files Search and unregister "Trojan.Deskwizz" DLL files: nijycom.dll Step 3 : Detect and Delete Other Trojan.Deskwizz Files Remove the "Trojan.Deskwizz" processes files: nijycom.dll unlock iphone 3g

Gocholudek
Status: Offline

Post autor: Gocholudek » śr lut 17, 2010 2:37 pm

Póki co 1 tomik Vampire Knight mi się bardzo spodobał ^^ Przyjemnie się czytało. Co do grzbietu to nie mam zastrzeżeń XD Z niecierpliwością wyczekuję tomu, w którym pojawi się Ichiru, bo po prostu kocham tą postać *_* A jedna rzecz, jak to ktoś wyżej napisał, mnie też drażniło to "kolego Kuran" no ale i tak jest świetnie.

vampire+knight
Status: Offline

Post autor: vampire+knight » ndz lut 28, 2010 10:07 pm

w marcu ma być 2 tom vampire knightczyli jutro :D :D :mrgreen:

micki21
Status: Offline

Post autor: micki21 » ndz lut 28, 2010 10:28 pm

Hehe No miejmy nadzieje że będzie :D bo dodruku BL niestety w lutym nie było :cry:

Mirax
Status: Offline

Post autor: Mirax » wt mar 02, 2010 8:28 pm

vampire+knight pisze:w marcu ma być 2 tom vampire knightczyli jutro :D :D :mrgreen:
Marzec ma aż 31 dni :roll:

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Vampire Knight"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości