Tom 1

Podforum wszystkich miłośników Vampire Knight
Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Tom 1

Post autor: Marei » wt sty 05, 2010 3:42 pm

Wyszedł w końcu oczekiwany tom 1 Vampire Knighta! I to jedynie z drobnym opóźnieniem- brawo Waneko.
Ja swojego tomiku jeszcze nie mam, ale mam nadzieję, że wkrótce go dorwę.

kotek321
Status: Offline

Post autor: kotek321 » wt sty 05, 2010 4:42 pm

Byłam dzisiaj w Empiku i Matrasie i jeszcze nie było.

Night Shojo
Status: Offline

Post autor: Night Shojo » wt sty 05, 2010 11:43 pm

W Fankomiksie w Krakowie jest i już przeczytałam, ha! :) Ogólnie tomik nieźle wydany i wyraźna czcionka (czego mi brakuje przy pozycjach od JPF), fajna obwoluta. Choć według mnie przy takiej cenie powinien być nieco większy i mieć jakąś kolorową kartkę w środku.
Zaciekawiła mnie informacja z tyłu: "Podziel się z nami swoją wizją postaci z Vampire Knight"! Zamieścimy każdą przysłaną do nas pracę!" Nie ukrywam, że czasem coś tam rysuję i chciałabym widzieć to kiedyś w druku, ale jak znam życie zapewne prac będzie dużo i nici z Waszych obietnic :( No ale teraz najważniejsze pytanie: pod jaki adres można przysyłać prace? (a nuż coś z tego będzie ^^)

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » śr sty 06, 2010 9:49 am

Witamy,
zawsze drukujemy wszystkie nadesłane do nas prace, chyba że dotrą do nas juz po zakończeniu danej serii ( bo nie ma ich gdzie wtedy zamieścić :? ) Prosimy o nadsyłanie ich na e mail: waneko@waneko.pl
Co do ceny tomiku, podyktowana była ona jedynie wzrotem cen papieru... Bardzo nam przykro :(
Pozdrawiamy, WANEKO
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Night Shojo
Status: Offline

Post autor: Night Shojo » śr sty 06, 2010 1:10 pm

no nic, w każdym razie nie mam Wam nic do zarzucenia, naprawdę świetnie wydany tomik a polska okładka tej serii jest chyba najlepsza jaką do tej pory widziałam, super wygląda ten tytuł w katakanie :)
i trzymam za słowo bo mam zamiar wysłać Wam moją pracę ^^

Sonia
Status: Offline

Post autor: Sonia » śr sty 06, 2010 8:11 pm

byłam dziś w empiku, dość przypadkiem, i VK nie było, za to była Hiroszima koło której była pusta przestrzeń. Czyżby już się wszystkie tomiki sprzedały? :< a ja miałam dopiero 15 kupić, kiedy przyjdą pieniążki -.-

kotek321
Status: Offline

Post autor: kotek321 » śr sty 06, 2010 10:52 pm

pewnie jeszcze nie dostali...

Sonia
Status: Offline

Post autor: Sonia » czw sty 07, 2010 12:16 am

skoro dostali Hiroszime, która została wydana tego samego dnia, dlaczego mieliby nie dostać VK?

Yumi221
Status: Offline

Post autor: Yumi221 » czw sty 07, 2010 8:35 am

Mnie też zastanawia, czemu Hiroshima już jest, a VK nie ma, ale na pewno już wszystkie nie wyszły.
Po pierwsze, u mnie też jeszcze nie ma, ani w Empiku ani w Matrasie, po drugie w Matrasie się dowiedziałam, że mają jeszcze VK w magazynach...
No nic, zostaje czekać (i właśnie w takich chwilach żałuję, że jednak nie zamówiłam wcześniej przez internet).

martycja
Status: Offline

Post autor: martycja » czw sty 07, 2010 11:15 am

Nie widzialam jeszcze polskiego wydania, ale z checia obejrze :) Na pewno nie kupie, bo posiadam juz 6 tomikow po angielsku :P ale ciesze sie ze coraz ciekawsze tytuly sa wydawane w Polsce :)

OgóreKiszony
Status: Offline

Post autor: OgóreKiszony » czw sty 07, 2010 3:18 pm

Widzę, że rozmiarem VK jest od trochę mniejsze reszty. Okładka, a może raczej obwoluta, bardzo ładna, grzbiet natomiast taki sobie :P

kotek321
Status: Offline

Post autor: kotek321 » sob sty 09, 2010 3:42 pm

Jestem troszkę zawiedziona. Byłam dzisiaj w Empiku i nie ma. Widocznie jestem skazana na kupowanie mang przez Allegro ;(

Sakurcia
Status: Offline

Post autor: Sakurcia » sob sty 09, 2010 4:23 pm

kotek321 pisze:Byłam dzisiaj w Empiku i nie ma.
U mnie też nie :( . Pojadę jeszcze za tydzień, a jak dalej nie będzie to zamówię na stronce Waneko

martycja
Status: Offline

Post autor: martycja » sob sty 09, 2010 4:27 pm

Empiki zawrze pozno wystawiaja mangi :| Jesli premiera jest np 4.01 to mozna jej sie spodziewac tydzien (jak nie dwa) pozniej.

Shig
Status: Offline

Post autor: Shig » sob sty 09, 2010 4:36 pm

martycja pisze:Empiki zawrze pozno wystawiaja mangi :|
:shock:

martycja
Status: Offline

Post autor: martycja » sob sty 09, 2010 4:52 pm

o jeny, nigdy ci sie nie zdarzylo pomylic klawiszy? :|

kotek321
Status: Offline

Post autor: kotek321 » ndz sty 10, 2010 1:11 pm

Nareszcie kupiłam pierwszy tomik. W Empiku nadal nie było ale w Matrasie owszem. Trochę przeraziła mnie cena bo to trochę dużo jak na 180 stron. Wyrazista czcionka i tłumaczenie najbardziej mi się podoba. Trochę dziwny ten grzbiet i zielona oprawa. Ogólnie wydanie jest na najwyższym poziomie i na pewno zakupię całą serię.

Yumi221
Status: Offline

Post autor: Yumi221 » wt sty 12, 2010 8:27 am

Ja także (nareszcie!) dorwałam VK w Matrasie.
Rzeczywiście, cena trochę przerażająca, ale mówi się trudno. Tłumaczenie jest bardzo dobre, i jedyne moje zastrzeżenie to zwroty typu "Kolego Kaname", które są zapewne tłumaczeniem japońskiego "Kaname-senpai". Osobiście, wolałabym oryginalną wersję. Oczywiście to tylko taki drobiazg, który nie utrudnia czytania jakoś specjalnie i ogólnie uważam, że manga została wydana naprawdę porządnie. Obwoluta jest bardzo ładna, grzbiet i sama okładka już nie za bardzo (nie można mieć wszystkiego xp), czcionka wyraźna. Innymi słowy - tak trzymać!
Na koniec dodam, że na pewno zakupię kolejne tomiki.

Niko_tan
Status: Offline

Post autor: Niko_tan » wt sty 12, 2010 1:49 pm

Nyo w koncu namowilam mame, zeby kupila VK (chora jestem, wyjsc z domu nie moge =.=)~
podoba mi sie praktycznie wszystko, a nawet grzbiet.. i mam nadzieje, ze kolejny bedzie taki sam... (bo np. Utena wyglada obrzydliwie na mojej polce (moze zdejme obwoluty?)) albo chociaz tylko w delikatnie innej tonacji (cos w stylu Paradise Kiss, gdzie wszystkie kolory wygladaly razem bardzo ladnie) ^.^

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » wt sty 12, 2010 2:30 pm

Utena ładnie wygląda bez obwolut i też rozważam ich zdjęcie. ParaKiss za to jest przecudny w obwolucie.
A tak w ogóle, z tym grzbietem jest aż tak źle? Jeżeli ktoś może, to niech wstawi fotę, bo mnie ciekawi, a nie wiem kiedy kupie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Vampire Knight"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości