Tom 13

Podforum wszystkich miłośników Vampire Knight
ODPOWIEDZ
OgóreKiszony
Status: Offline

Tom 13

Post autor: OgóreKiszony » wt maja 22, 2012 12:08 am

[center]Obrazek [/center]
Yuki wyrusza powstrzymać niepotrzebny rozlew krwi zapoczątkowany incydentem na ostatnim wieczorku towarzyskim. Okazuje się, że z krwi Kaname można wyczytać jego przeszłość. W tym tomie wyruszymy w podróż, która zabierze nas do początków powstania wampirzych rodów.

kijanka
Status: Offline

Post autor: kijanka » pn maja 28, 2012 7:26 pm

Szczerze mówiąc, nudzi mnie ta manga. Chyba sobie odpuszczę ten tom :?

mid29
Status: Offline

Post autor: mid29 » pn maja 28, 2012 8:13 pm

Uu... A ja zamierzam kupić wszystkie 13 tomów w najbliższym czasie. Obejrzałam niedawno anime i jak dla mnie super, ale pozostawiło taki niedosyt, że postanowiłam kupić mangę. Może to zabrzmi głupio, ale jak na końcu się okaże, że Yuki będzie z Kaname, to chyba rozszarpię tomiki na strzępy;p

Namida-chan
Status: Offline

Post autor: Namida-chan » pn maja 28, 2012 11:25 pm

mid29 pisze:Może to zabrzmi głupio, ale jak na końcu się okaże, że Yuki będzie z Kaname, to chyba rozszarpię tomiki na strzępy;p
Ja jestem niestety pełna pesymistycznych przeczuć :P Też osobiście już bym wolała, żeby Yuki była z Zero. Ale raczej wątpię. Ci przyjaciele, przeważnie zawsze giną albo gdzieś odchodzą, po to, żeby główna para żyła długo i szczęśliwie xP Manga jest trochę monotonna jak dla mnie, ale coś mnie jakoś dalej przy niej trzyma.

telajel
Status: Offline

Post autor: telajel » wt maja 29, 2012 8:58 am

Namida-chan pisze:
mid29 pisze:Może to zabrzmi głupio, ale jak na końcu się okaże, że Yuki będzie z Kaname, to chyba rozszarpię tomiki na strzępy;p
Też osobiście już bym wolała, żeby Yuki była z Zero.
A co jak autorka zrobi nam psikusa i doda trzeciego? Tomik zamierzam kupić w najbliższy weekend. Dla mnie teraz zaczyna się robić ciekawie i mam nadzieję, że autorka sprawnie poprowadzi nas do samego końca.

mid29
Status: Offline

Post autor: mid29 » wt maja 29, 2012 9:38 am

Myślę, że trzeciego nie wprowadzi, zbyt wiele tomów już jest, żeby na końcu Yuki mogła być z kimś "obcym" ;p Miejmy nadzieję, że Zero nie będzie tym poszkodowanym:)
W sumie to jak na razie to dziwię się, że ta manga tak wiele osób nudzi, ale jestem dobrze nastawiona mimo tego-anime strasznie mi się podobało i kiedyś czytałam Merupuri tej autorki i też było w miarę ok. Zresztą gusta są różne i póki sama nie spróbuje to się nie przekonam:)

Hachiko
Status: Offline

Post autor: Hachiko » wt maja 29, 2012 12:16 pm

A mi się wydaje, że to Kaname ma większe szanse na jakąś ważną, męczeńską śmierć, w której poświęci się aby uratować świat (albo ewentualnie Yuki) :)
Mam zamiar zaopatrzyć się w ten tomik, jak tylko zbiorę się w sobie i pojadę do matrasa.

Mam pytanko do kogoś kto śledzi wydanie japońskie: czy są jakiekolwiek wzmianki od autorki że to się wszytsko będzie kończyć? Z tego co widziałam w zapowiedziach Waneko, we wrześniu ma wyjść u nas 16 tom. Mogłoby się tak w 20 zamknąć :)

Namida-chan
Status: Offline

Post autor: Namida-chan » wt maja 29, 2012 2:23 pm

Z tego co widziałam w zapowiedziach to we wrześniu ma wyjść 15 u nas. Ja kupuję angielskie wydanie od Viza, i tam 15 chyba dopiero w listopadzie O.o A w Japonii 16 tomów jest teraz już. Mam nadzieję, że więcej niż 20 tomów to nie będzie miało, bo nie wiem co by a się jeszcze mogło dziać ^^" Chociaż z tego co widać teraz to autorka ma talent do gmatwania wszystkiego dziesięciokrotnie xD

Jeszcze o związkach, to Kaname jest tu przedstawiany jak "true love, the one and only beloved hero" xP Mam wrażenie, że autorka się na niego uparła i wbrew jakiejkolwiek logice będzie ich razem trzymać. Podobno robiła jakieś testy, którego bohatera by czytelniczki wolały z Yuki, ale nie wiem czy to miało sens i czy jakiś skutek odniosło. Bo niby zdania były bardzo wyrównane. Już nie mówiąc o tym, że tam to chyba Kaname jest bardziej lubiany. Właśnie za to takie wieczne uczucie czy coś.

mid29
Status: Offline

Post autor: mid29 » wt maja 29, 2012 5:55 pm

Namida-chan pisze: Już nie mówiąc o tym, że tam to chyba Kaname jest bardziej lubiany.
Zboczeni chyba są...

Hachiko
Status: Offline

Post autor: Hachiko » wt maja 29, 2012 9:16 pm

20 tomów to by było tak okrągło, w sam raz.
Testy, testami, mimo że one nie mają sensu, bo wszędzie zdania są podzielone po połowie. Po prostu moim zdaniem, gdy główna bohaterka na końcu jest z tym samym gościem, z którym była przez pół mangi, to nie ma w ogóle żadnego zwrotu akcji. Ale to szojka, może wymagam za dużo :)

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Ajsza » wt maja 29, 2012 9:43 pm

Ostatnio czytałam dwutomową serię książkową o nieco podobnej koncepcji - czyli dziewczyna / wampir / łowca wampirów. Skończyło się dobrze - wampir odszedł do lepszego świata, a dziewczyna została z łowcą. Nadzieja jest, niestety autorką była amerykanka.

Jeśli mnie pamięć nie myli, to w którymś tomiku autorka napisała, że ma już ustalone zakończenie. Czyli powinna też mieć ustalone z kim będzie Yuki...?

Samą serię kupuje już chyba tylko z przyzwyczajenia. O ile w poprzednim tomie wydawało się, że Yuki wreszcie wzięła się za siebie, jednak w tym tomie zostało wszystko zniweczone, gdy z krzykiem uciekła w ramiona Kaname, jak tylko poczula jakieś zagrożenie... Jej bezwolność zaczyna mnie bardzo irytować.

mid29
Status: Offline

Post autor: mid29 » śr maja 30, 2012 11:43 am

Ajsza pisze:Ostatnio czytałam dwutomową serię książkową o nieco podobnej koncepcji - czyli dziewczyna / wampir / łowca wampirów. Skończyło się dobrze - wampir odszedł do lepszego świata, a dziewczyna została z łowcą. Nadzieja jest, niestety autorką była amerykanka.
Choć w tym wypadku wszyscy są wampirami,
więc raczej nikt nie odejdzie do 'lepszego świata';p Tak jak wspomniała Hachiko mam nadzieję, że Kaname zginie jakąś piękną, męczeńską śmiercią :P
Pozostaje nam jedynie czekać na to zakończenie. Oby było szybko:)
Mi by tak przypasowało max 18 tomów;p

Yumi221
Status: Offline

Post autor: Yumi221 » pt cze 01, 2012 8:42 pm

Zapraszam do zapoznania się z recenzją tego tomiku na portalu Tanuki :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Vampire Knight"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości