Tom 17

Podforum wszystkich miłośników Vampire Knight
Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Tom 17

Post autor: wataken » śr sty 09, 2013 3:16 pm

Dla tych których to interesuje : manga jest już w tłumaczeniu, pod koniec miesiąca trafi do produkcji i jeżeli wszystko pójdzie po naszej myśli to 17 tom Vampire Knighta w wersji PL trafi do Was w marcu.
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

OgóreKiszony
Status: Offline

Post autor: OgóreKiszony » śr sty 09, 2013 4:57 pm

Ładnie. A później to chyba raz na rok będzie nowy tom?

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Ajsza » śr sty 09, 2013 5:45 pm

Skoro w JP wychodzi co pół roku, to u nas też pewno.
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

OgóreKiszony
Status: Offline

Post autor: OgóreKiszony » śr sty 09, 2013 10:19 pm

Z ciekawości spojrzałem co ile pojawia się kolejny chapter i aż 9 upchniętych w jeden tom mnie zmyliło ;) I tak, z tłumaczeniem i tym wszystkim to co pół roku to chyba nie będzie :P

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Ajsza » czw sty 10, 2013 4:44 pm

17 tom w Japonii wyszedł w grudniu 2012- w Polsce wyjdzie w marcu 2013.

18 tom załóżmy, że wyjdzie w czerwcu - w Polsce wyjdzie we wrześniu, czyli pół roku po poprzednim wydanym w Polsce.

Czyli pół roku może być zachowane, jak tylko Waneko da radę ^.^
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » czw sty 10, 2013 4:50 pm

Jeżeli uda się obejść pewne problemy z podpisywaniem umów to może różnica pomiędzy premierą w Japonii a w Polsce kolejnych tomów trochę się skróci, ale jeszcze zobaczymy co z tego wyjdzie.
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Bella488
Status: Offline

Może...

Post autor: Bella488 » ndz sty 13, 2013 6:00 pm

Może... :roll: Uda im sie jakoś przyśpieszyć to tłumaczenie. Byłabym bardzo wdzięczna gdyby przetłumaczony tom był juz na początek marca, a nie koniec [-o<

Selena
Status: Offline

Re: Może...

Post autor: Selena » ndz sty 27, 2013 6:34 pm

Bella488 pisze:Może... :roll: Uda im sie jakoś przyśpieszyć to tłumaczenie. Byłabym bardzo wdzięczna gdyby przetłumaczony tom był juz na początek marca, a nie koniec [-o<
Tłumaczenie samo stanowi najmniejszy "problem" w tym wszystkim :roll: Wszystko zależy od całości. Od Japonii, od ekipy w wydawnictwie (od tłumaczenia do przygotowania do druku) no i samego druku - drukarnia też potrzebuje mieć swój czas xD

Awatar użytkownika
romanova
Wtajemniczony
Posty: 667
Rejestracja: sob paź 08, 2011 11:04 am
Status: Offline

Post autor: romanova » pn sty 28, 2013 11:34 am

Właściwie jak to wygląda, kiedy nasze wydanie dogania japoński? Trzeba coś podpisywać na każdy kolejny tom osobno?
the only sea i saw was the see-saw sea with you riding on it

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » pn sty 28, 2013 12:30 pm

Z 17 tomem prac idzie bardzo dobrze, niedługo zapewne będziemy mieli zaakceptowaną okładkę, tłumaczenie jest już powoli wpisywane więc 17 VK trafi do Was najpewniej na początku, a nie pod koniec, marca.

Co do pytania o podpisywanie umowy, gdy dogania się wydanie japońskie, to do momentu gdy jeszcze "gonimy" wydanie oryginalne to wszystko jest załatwione jedną umową, zaś w sytuacji takiej jak jest teraz z VK (i, miejmy nadzieje jak najszybciej, Highschool i Black Lagoon) to z każdym kolejnym tomem trzeba robić nową umowę. Pozwala to uniknąć sytuacji gdy twórca porzuca serię na np. 14 tomie, a umowa jest do 20 tomu.
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » czw lut 07, 2013 3:46 pm

Obrazek

Effie
Status: Offline

Post autor: Effie » sob lut 23, 2013 7:37 pm

Podobno Vampire Knight ma się zakończyć na 93. chapterze! :D

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Ajsza » sob lut 23, 2013 8:32 pm

No i bardzo dobrze. Ale to wyjdzie w takim razie, chyba mniej niż 20 tomów? :O
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

mid29
Status: Offline

Post autor: mid29 » sob lut 23, 2013 9:22 pm

Heh, mam nadzieję, że Kaname zginie albo zaginie, albo... nie wiem co;p wtedy kupię wszystkie tomy :P

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Ajsza » sob lut 23, 2013 9:37 pm

Mnie tam wystarczy, żeby skończyło się na pairingu Yuki x Zero. Więcej mi do szczęścia nie trzeba. Albo w sumie, żeby skończyło się na tym, że wszyscy zginęli oprócz Zero.
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

mid29
Status: Offline

Post autor: mid29 » sob lut 23, 2013 9:43 pm

Ajsza, masz rację, mnie też to wystarczy;) choć coś mi podpowiada, że Japońce, ze swoją wielką miłością do Kaname zwyciężą i autorka ich zadowoli, a nie nas :P

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » ndz lut 24, 2013 6:59 pm


Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » ndz lut 24, 2013 7:10 pm

Jak Kaname umrze, to chyba nawet się poświęcę i dokupię do końca :lol:

isei
Wtajemniczony
Posty: 553
Rejestracja: pt cze 15, 2012 3:02 pm
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Post autor: isei » ndz lut 24, 2013 7:15 pm

Marei pisze:Jak Kaname umrze, to chyba nawet się poświęcę i dokupię do końca :lol:
Popieram, przerwałam na 11 tomie bo już nie mogłam na niego patrzeć ale jak Matsuri Hino go uśmierci to chętnie dozbieram do końca :D

miya
Status: Offline

Post autor: miya » ndz lut 24, 2013 7:24 pm

Marei pisze:Jak Kaname umrze, to chyba nawet się poświęcę i dokupię do końca :lol:
Też mam taką nadzieję, że mu się zejdzie. Patrzeć już na niego nie mogę i słuchać tych jego dogłębnych filozofii.
Zbierać i tak zbieram na bieżąco. Ostatnie 2 tomy nie są aż tak złe :wink:

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Vampire Knight"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości