Temat ogólny

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Temat ogólny

Post autor: Akiho » sob lip 16, 2022 4:23 pm

Właśnie sobie przypomniałam ze mam konkretny materiał do nadrobienia z kurosza, tak btw zbliża się do końca? Widać coś na horyzoncie? :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1354
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Temat ogólny

Post autor: Koichi » ndz lip 17, 2022 12:19 am

Akiho trudno powiedzieć.
Nie wiem na jakim etapie skończyłaś czytać, ale autorka postanowiła przedstawić historię służby Ciela i jak zwerbował ich Sebastian. I tak poznajemy przeszłość pokojówki, kucharza, a następnie pewnie będzie historia ogrodnika. Nie wiem czy poznamy też przeszłość Snake'a, ale w sumie fajnie byłoby, bo to ciekawa i fajna postać. Tylko że to są wątki poboczne, bo główna fabuła utkwiła w miejscu.
► Pokaż Spoiler
W każdym razie staram się czytać mangę w miarę na bierząco i mogę stwierdzić, że nie ma szans byśmy w tym roku poznali zakończenie.

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Temat ogólny

Post autor: Akiho » ndz lip 17, 2022 1:21 pm

Koichi, Dzięki za odp, pewnie na luzie dobijemy do 40 tomów ,ja skończyłam czytać dosyć szybko, w zasadzie mniej więcej jak się pokrywało z anime +dodatkami do niego, w sumie zastanawia mnie dlaczego do tej pory nie ma żadnej kontynuacji anime, materiału nie brakuje, popularności tak samo :mysli:
Obrazek

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1354
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Temat ogólny

Post autor: Koichi » ndz lip 17, 2022 6:02 pm

Anime też oglądałem, ale manga wydaje mi się lepsza :) W mandze bardziej odczuwalny jest ten mroczny klimat i Sebastian jest bardziej creepy, taki jak demon powinien być. W anime Sebastian jest zbyt miły. Zwłaszcza względem Lizzy, gdzie w mandze on wyraźnie jej nie trawi i okazuje to.
Oglądałem ten arc ze statkiem, nie wiem czy po nim coś jeszcze wyszło, ale jeśli nie, to faktycznie szkoda. Chętnie bym obejrzał dalsze części, tak chociażby z ciekawości, bo wiem że umieją to ładnie zrobić. Ale czy zrobią? Może kiedyś?

Ostatnio, jak czytałem o autorce, to była zajęta jakimś projektem z Disney'em. Zresztą widać niestety, że mniej poświęca czasu na kolejne rozdziały Kurosha. Chociaż ja uważam, że ona sama tej mangi nie tworzy. Ktoś jej pomaga i nie mam na myśli asystenta od tła, a od fabuły.

A tak w ogóle, to mogliby film zrobić na podstawie tej mangi, bo potencjał jest ogromny. Tylko nie takie g jak zrobili w Japoni, gdzie odjechali w kosmos z fabułą i w zasadzie film jest kompletnie o czymś innym :P

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Temat ogólny

Post autor: Meliona » pn lip 18, 2022 9:34 am

Yana Toboso tworzy ilustracje do gry mobilnej Twisted neverland, w którą nie można pograć w Polsce, bo Disney jest żałosny
Obrazek

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1354
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Temat ogólny

Post autor: Koichi » pn lip 18, 2022 5:45 pm

Meliona, ja się trochę obawiam właśnie, czy Disney nie wpłynie na jej pracę XD Szkoda byłoby jakby zaraziła się tą tandetą i przelała ją na swoją własną twórczość.
Gry nie znam, ale na pierwszy rzut oka, wiem iż to raczej nie dla mnie. Ciekaw jestem jednak, co Yana później wymyśli i w jakim kierunku będzie chciała się rozwijać. Nie zdziwiłbym się jednak gdyby odeszła od tworzenia mang, bo te nie idą jej najlepiej (wyjątkiem Kurosh).

majo
Adept
Posty: 219
Rejestracja: ndz cze 01, 2014 9:48 am
Status: Offline

Temat ogólny

Post autor: majo » wt lip 19, 2022 8:55 am

Koichi pisze:
pn lip 18, 2022 5:45 pm
Ciekaw jestem jednak, co Yana później wymyśli i w jakim kierunku będzie chciała się rozwijać. Nie zdziwiłbym się jednak gdyby odeszła od tworzenia mang, bo te nie idą jej najlepiej (wyjątkiem Kurosh).
W danej chwili tworzy mangę do tej serii pt. "Disney Twisted-Wonderland The Comic Episode of Heartslabyul", właśnie 3 tom wyjdzie, i jeszcze wydaje jakąś inną mangę "Skate Leading Stars", która wygląda na to, że opiera się na anime, więc raczej wygląda, że z komiksu nie rezygnuje tylko idzie to w kierunku chałtury z bishonenami w tle.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Temat ogólny

Post autor: Meliona » śr lip 20, 2022 10:08 am

Halo, ona nawet nie rysuje tej mangi xD
"Yana Toboso is also involved in the comics creation, being responsible for the character design, setting and composition."
A Skate Leading Stars to anime, nie manga (choć i ta chyba później wyszła), do której Yana Toboso narysowała concepty postaci xD Tak jak autorka Niebieskiego Egzorcysty narysowała concepty do anime Godzilli Singular point xD

Mi się Disney Twisted-Wonderland wydaje ciekawe, ale nie mogę sprawdzić, bo nie mogę pograć, a spoilerów nie chcę xD
Obrazek

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1354
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Temat ogólny

Post autor: Koichi » ndz lip 24, 2022 12:19 am

Zerknąłem z ciekawości na ten Disney Twisted-Wonderland i tak jak podejrzewałem - to nie dla mnie.
Nie przeczytałem dużo, ale zdążyłem się srogo wynudzić. Jednak nie jestem zaskoczony tym faktem, bo poprzednie prace Toboso również mnie wynudziły. Spoilerować nie zamierzam, bo zresztą nawet nie załapałem o co tam chodzi. Jakiś wątek tam był, ale nie pamiętam już jaki XD Nuda, po prostu nuda. Albo ja już jestem tak stary, że nie łapię tych gamemingowych treści.

Awatar użytkownika
IssSt
Posty: 43
Rejestracja: śr sty 05, 2022 12:43 pm
Status: Offline

Temat ogólny

Post autor: IssSt » śr lip 05, 2023 10:54 pm


Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1354
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Temat ogólny

Post autor: Koichi » czw lip 06, 2023 9:32 pm

O! Czyli jednak kolejny sezon! :D

Dzięki za potwierdzenie, bo widziałem trailer na youtube i w zasadzie nie bardzo skojarzyłem jaki to może być wątek z mangi.
Nie wiem jeszcze jak i gdzie, ale muszę koniecznie obejrzeć te nowe odcinki, które wyjdą! :kyaa:

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5363
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Temat ogólny

Post autor: Yuriko » sob lip 22, 2023 2:39 am

okładka tomu 33
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1354
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Temat ogólny

Post autor: Koichi » sob lis 25, 2023 4:38 pm

Obraziłem się na autorkę.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Temat ogólny

Post autor: Alexandrus888 » sob lis 25, 2023 8:22 pm

A za cóż to?

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1354
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Temat ogólny

Post autor: Koichi » ndz lis 26, 2023 12:32 am

Bez spoilera nie da się odpowiedzieć, więc żeby nie było że ktoś nie chciał wiedzieć, to z góry ostrzegam, że będzie spoiler.
► Pokaż Spoiler

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Kuroshitsuji"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości