Tom 1

Miejsce w którym można wypowiadać się na temat NHK, oczekiwań odnośnie tłumaczenia oraz całego zjawiska hikikomori.
ODPOWIEDZ
Ineluki
Status: Offline

Post autor: Ineluki » pn lis 19, 2012 9:30 am

W końcu znalazłem trochę czasu i przeczytałem... dwa tomy.
Powiem tak - dawno nie spotkałem mangi, której mógłbym pochłonąć dwa tomy naraz i nie odczuwać przy tym znużenia (o 3:20 :roll: )...
O ile pierwszy tom uważam za dobry (nawet bardzo, chociaż pierwsza połowa tomu była nieco zbyt chaotyczna), o tyle tom drugi - moim skromnym zdaniem - jest wprost rewelacyjny. Szczególnie druga część (od słów "Po prostu, kurwa, pięknie..."). Kij z błędami, kij z cenzurą, ten tytuł chwycił mnie za serce.
Pytanie do osób znających całość: pozostałe tomy też są utrzymane w takiej słodko-gorzkiej konwencji?

Me-ouch
Adept
Posty: 396
Rejestracja: pt lis 14, 2003 2:27 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Me-ouch » pn lis 19, 2012 10:42 am

Chociaż mnie to i tak nie zachęciło do kontynuowania kupowania tego tytułu, według mnie seria robi się z czasem coraz lepsza.
I tak, konwencja jest utrzymana.
Nienormalnymi rządzą nienormalne prawa.

Homer
Status: Offline

Post autor: Homer » czw lis 22, 2012 1:21 pm

Co do drugiego tomu to rzuciło mi się w oczy na samym początku pewna błahostka :P

Na pierwszej kolorowej stronie widać, że sukienka jest niebieska a bluzka różowa. Z kolei na 10str. jest wzmianka, że to sukienka jest różowa!? Błąd w tłumaczeniu czy błąd w samej mandze?

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » śr gru 19, 2012 4:15 pm

Przeczytałam jednym tchem trzeci tom. Nadal jestem zachwycona, to chyba pierwszy od dawien dawna tytuł, który tak bardzo przypadł mi do gustu. Z niecierpliwością oczekuję kolejnego tomu. Dobra robota!

pancirno
Status: Offline

Post autor: pancirno » pt gru 21, 2012 1:04 pm

Gdzie jest temat o trzecim tomie, chciałem napisać że kupiłem psu z gardła wyjęty przewilgotniały egzemplarz w empiku ale nie mam jak. Zawartość tomika w porządku ale sam tomik pozostawia wiele do życzenia. Sprawdzajcie czy książeczki są wystarczająco sztywne przy kupowaniu.

Kuppuru
Status: Offline

Post autor: Kuppuru » pt lis 08, 2013 7:30 pm

Cóż, może troszkę późno, ale...
Mi się podoba, naprawdę. Jest zabawna i to bardzo!
Moja pełna opinię można znaleźć tu: ---> http://manga-no-tsuki.blogspot.com/2013 ... oto-x.html

Pozdrawiam i zapraszam! :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Welcome to the N.H.K."”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości