Tom 1

Miejsce w którym można wypowiadać się na temat NHK, oczekiwań odnośnie tłumaczenia oraz całego zjawiska hikikomori.
ODPOWIEDZ
Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » ndz sie 26, 2012 6:15 pm

Uf, bo myślałem, że te wypisane nie są wg Ciebie słusznie ;)

Awatar użytkownika
Dembol
Wtajemniczony
Posty: 947
Rejestracja: śr lut 04, 2009 10:46 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Dembol » ndz sie 26, 2012 6:21 pm

moonlight pisze:Można zamawiać pierwszy numer ale jako numer archiwalny, i wyślą go za 30 dni ;p
Jest różnica pomiędzy "do 30 dni" a "za 30 dni".

moonlight
Status: Offline

Post autor: moonlight » ndz sie 26, 2012 7:39 pm

Dembol pisze:Jest różnica pomiędzy "do 30 dni" a "za 30 dni".
opierałam się na poście #25 z tego wątku http://www.forum.gildia.pl/index.php/to ... 05.15.html

Faust
Status: Offline

Post autor: Faust » pn sie 27, 2012 3:06 am

zandam pisze: Nie byłabym pewna, czy jego założenia są rozpowszechnione. Większość osób wie, że był psychoanalitykiem, ale czy znają jego założenia? :| Gdybym nie przeczytała "Pasji utajonych" Irvinga Stone'a , to wiedziałabym tylko, że ktoś taki istniał i kimś był, ale w jego pomysły raczej bym się nie wgłębiała.
:shock:
przerabiałem Freuda w podstawówce (!), gimnazjum, liceum i na studiach. Domyślam się, że pod tym względem to ja jestem bardziej zgwałcony społecznie, ale na Boga gdzieś ty się dziewucho uchowała? :shock:

No chyba, że się uchowałaś jedynie przed tym fragmentem o fallusach i zazdrością o penisa, to jestem w stanie zrozumieć :-k

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » pn sie 27, 2012 10:40 am

Faust pisze:przerabiałem Freuda w podstawówce (!), gimnazjum, liceum i na studiach. Domyślam się, że pod tym względem to ja jestem bardziej zgwałcony społecznie, ale na Boga gdzieś ty się dziewucho uchowała?
W puszczy. :P My nie przerabialiśmy go ani w podstawówce, ani w gimnazjum, ani też w liceum. A na studiach filozofię miałam trzy razy i każdy wykładowca wspominał o nim mimichodem, a później godzinami mówili o "ważniejszych" postaciach. :wink:
Faust pisze:No chyba, że się uchowałaś jedynie przed tym fragmentem o fallusach i zazdrością o penisa, to jestem w stanie zrozumieć
Nie. W ogóle nie omawiali jego "doktryny", więc żyłabym w błogiej nieświadomości, gdybym nie poznała dzieł Irvinga Stone'a. :wink:

Sledziu_w
Status: Offline

Post autor: Sledziu_w » pn sie 27, 2012 11:36 am

Swego czasu interesowałem się psychologią, ale pamiętam, że my też mieliśmy coś o Freudzie w liceum. Był jakiś temat o "filozofiach" danej epoki literackiej.

Tai16
Status: Offline

Post autor: Tai16 » pn wrz 03, 2012 8:37 am

Jakiś czas temu przeczytałem już tomik ale jakoś nigdy nie mogłem znaleźć czasu by się na jego temat wypowiedzieć. Otóż jestem tą mangą zafascynowany, strasznie mnie wciągnęła. Podoba mi się to, że pokazuje i opisuje różne uzależniania oraz problemy ludzkości i to wszystko jest utrzymane w komediowym stylu. Dzięki tej mandze przekonałem się do dużego formatu, zawsze uważałem, że najlepszy jest ten w, którym utrzymane są te od JPF. Żadnych błędów nie znalazłem. Już nie mogę się doczekać kolejnego tomu.

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » sob wrz 08, 2012 8:57 pm

Przeczytałem pierwszy tom - wspaniałe mango, chcę więcej!
Błędów było jednak więcej niż jeden myślnik przy odmianie (skąd on się tam wziął?!).

A korekcie przesyłam pozdrowienia za pomocą obrazka:

Obrazek

Dawać drugi tom, nawet z błędami! :twisted:

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » pt paź 19, 2012 12:51 pm

Dorwałam drugi tom! Świeżutki, jeszcze w folii. Zabieram się za czytanie :mrgreen:

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » śr paź 24, 2012 2:47 pm

Jakoś tak przycichł wątek, więc spróbuję go na nowo rozpalić - jak tam wrażenia po przeczytaniu 2 tomu?
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Sledziu_w
Status: Offline

Post autor: Sledziu_w » śr paź 24, 2012 3:03 pm

Jeszcze nie przeczytaliśmy.

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Ajsza » śr paź 24, 2012 4:20 pm

Ja dopiero parę dni temu przeczytałam pierwszy, a wczoraj zamówiłam drugi ;D
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

Chrno
Status: Offline

Post autor: Chrno » śr paź 24, 2012 4:42 pm

Przeczytałem z tydzień temu, zaiste zacne wydanie.

Swoją drogą, w anime od którego odcinka zaczynały się filery?

Renusek
Status: Offline

Post autor: Renusek » czw paź 25, 2012 11:26 am

Chrno pisze:Swoją drogą, w anime od którego odcinka zaczynały się filery?
Fillery zaczęły się około 16 rozdziału.

A co do samej mangi... świetnie wydane, tłumaczenie mistrzowskie, czego więcej chcieć?

Me-ouch
Adept
Posty: 396
Rejestracja: pt lis 14, 2003 2:27 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Me-ouch » czw paź 25, 2012 12:51 pm

Ja po pierwszym tomie podziękowałam. Przejrzałam skany paru dalszych tomów by sprawdzić, czy będzie bardziej w moim guście, ale nie będzie.
Nie to, że manga jest zła. Po prostu kwalifikuje się dla mnie na czytadło na jeden raz, a więc nie mam ochoty inwestować w dalsze 7 tomów, zwłaszcza, że zbieram ładnych parę innych serii.
Pragnę zaznaczyć, ze zarówno wydanie, jak i tłumaczenie Waneko jest bardzo dobre i nie wpłynęło w negatywnym stopniu na moją decyzję :)
Nienormalnymi rządzą nienormalne prawa.

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » czw paź 25, 2012 10:17 pm

Przetrawiłam, wszystko super. CHCĘ WIĘCEJ!
Twitter * Discord: Dejikos#8562

graczykij
Status: Offline

Post autor: graczykij » pt paź 26, 2012 12:13 am

Wczoraj przeczytałam drugi tom na szybko i moje pierwsze wrażenie: poprzedni bardziej mi się podobał.
Co nie znaczy, że ten jest zły. Jest całkiem niezły.
Ech... przydałoby się więcej czasu na mangusie.

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » pt paź 26, 2012 11:01 pm

Me-ouch pisze:Ja po pierwszym tomie podziękowałam.
Ja po drugim. :wink:
Manga jest przyjemna (przyznam, że drugi tom podobał mi się bardziej, niż pierwszy) i jest w tym spora zasługa bardzo dobrego tłumaczenia oraz większego formatu (!), ale podczas rozmyślania nad możliwością zakupu kolejnego tomu, doszłam do wniosku, że jest to bezcelowe, gdyż gdybym musiała zbierać na coś pieniądze, to ten tytuł sprzedałabym jako pierwszy i łzy bym przy tym nie uroniła (Po prostu, ta tematyka mnie nie interesuje..). XD

Awatar użytkownika
Nanaly
Adept
Posty: 403
Rejestracja: pt cze 24, 2011 10:20 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Nanaly » pt paź 26, 2012 11:11 pm

Pierwszy tom mi się bardziej podobał. Mam nadzieję, że następne będą lepsze, bo zamierzam kupić wszystkie tomy.

Awatar użytkownika
Lina
Wtajemniczony
Posty: 683
Rejestracja: pt sty 02, 2004 1:24 pm
Status: Offline

Post autor: Lina » pn paź 29, 2012 11:17 am

Ja też przeczytałam na szybcika drugi tom i stwierdziłam, że poprzedni bardziej mi się podobał. Wczoraj wieczorem postanowiłam jeszcze raz na spokojnie przeczytać drugi tom, ale najpierw przeczytałam ponownie pierwszy. Muszę stwierdzić, że drugi tom trzyma poziom, dobre tłumaczenie i jestem ciekawa co będzie dalej. Bardzo jestem ciekawa czego dowiemy się o Misaki, bo w drugim tomie pokazała swoją "drugą twarz". Dla mnie manga jest rewelacyjna, zresztą chcąc nie chcąc i tak będę zbierać, bo mam prenumeratę ;).

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Welcome to the N.H.K."”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości