Pandora Hearts?

Forum dla fanów mangi Pandora Hearts.
ODPOWIEDZ
Jaskol
Status: Offline

Post autor: Jaskol » śr lut 08, 2012 12:17 pm

OgóreKiszony pisze:A tak serio to nie wiem, może seria w której jest dużo postaci męskich i padają one ofiarami Yaoistek? :-k
Kuro w sumie też, czyli Pandora zostanie wydana bo Kuro sprzedał się bardzo dobrze więc w Yaoistkach jest moc xD

A co do samej PH to nie wiem czy bym kupił ale jestem za bo dużo osób o to prosi więc niech mają (w końcu skończy się miauczenie o Pandorę xD).

Joanna
Status: Offline

Post autor: Joanna » śr lut 29, 2012 10:00 am

Bardzo bym chciała, żeby tytułem omawianymobecnie ze Square Enix okazała się Pandorka.

Faust
Status: Offline

Post autor: Faust » śr lut 29, 2012 3:29 pm

Jaskol pisze:
OgóreKiszony pisze:A tak serio to nie wiem, może seria w której jest dużo postaci męskich i padają one ofiarami Yaoistek? :-k
Kuro w sumie też, czyli Pandora zostanie wydana bo Kuro sprzedał się bardzo dobrze więc w Yaoistkach jest moc xD

A co do samej PH to nie wiem czy bym kupił ale jestem za bo dużo osób o to prosi więc niech mają (w końcu skończy się miauczenie o Pandorę xD).
A tak naprawdę to w "kryptoyaoistkach", bo yaoi pojawiające sie w Polsce furory nie zrobiło :wink:

Arisa193
Status: Offline

Post autor: Arisa193 » sob mar 03, 2012 12:22 am

Mieć Pandorę w Polsce *_____* ... !
Byłoby naprawdę super ! : D
Zabierałam się za czytanie mangi online, ale jakoś nie było mi hmm... wygodnie ? Co innego mieć taki tomik w rękach : D
Oglądałam anime, mimo, że wszyscy mówią, że przy mandze jest naprawdę lipne i samo w sobie nie jest jakieś wybitne to ja i tak będę mieć do niego sentyment, w końcu to była moja pierwsza pozycja ^^ (nie licząc serii typu Shaman King czy Naruto, które to leciały kiedyś w TV). Naprawdę bardzo mi się podobało i zachęciło do ogółem oglądania anime ^^

:mrgreen: Jestem ZA !

monilip
Status: Offline

Post autor: monilip » wt mar 20, 2012 11:59 pm

Arisa193 pisze: Oglądałam anime, mimo, że wszyscy mówią, że przy mandze jest naprawdę lipne
Nie tyle co lipne (dosyć wierne jest), co końcówkę ta radosna scenarzystów nie mająca wiele do czynienia z mangą. Poza tym - manga się zaczyna dopiero od następnego arcu rozwijać poważnie, tego którego już nie uwzględnili w anime.

Czy wiadomo kiedy zostanie tytuł ogłoszony? Bo mam pięć pierwszych tomów po angielski i zbieram się do zakupu kolejnych i gdyby została Pandorka w Polsce wydana to bym wiernie czekała :)

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » śr mar 21, 2012 12:08 pm

To lepiej kup resztę a nie czekaj ^^ yen press się ucieszy ;)

monilip
Status: Offline

Post autor: monilip » śr mar 21, 2012 12:17 pm

Grey pisze:To lepiej kup resztę a nie czekaj ^^ yen press się ucieszy ;)
nie chce mieć i po polsku i po angielski :wink:

Brett
Status: Offline

Post autor: Brett » śr mar 21, 2012 4:35 pm

monilip, miałabyś najwyżej okazję porównywać wydanie angielskie i polskie, do tego opcjonalnie załamywać ręce nad polskim, jeśli trafiłby go taki sam los jak Dengeki Daisy czy HighSchoola w kwestii ucinania kadrów :wink:

Marissa
Status: Offline

Post autor: Marissa » czw kwie 05, 2012 10:08 pm

Ach, byłoby wspaniale, jakby PH została wydana *_* Kocham tę mangę! w Internecie została tylko jedna grupa skanlacyjna, która ją tłumaczy. Kupowałabym każdy tomik, jakby to było dostępne w Polsce!

Zwracam się do osób, które tylko oglądały anime... bo osobiście mi się ono nawet podobało, ale nie kierujcie się nim przy ocenie mangi, bo się różnią i to znacznie. Kreska jest lepsza, choć podobna, a fabuła zgadza się ze sobą tylko początkowo. Manga jest w trakcie wydawania, ale naprawdę jest ciekawa i nie aż tak przesłodzona, na jaką wyglądała na początku. Tyle. :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

d0nut
Status: Offline

Post autor: d0nut » pt kwie 06, 2012 5:13 pm

Tytuł który myślę że popularnością miałby szanse zbliżyć się do Kuro. Świetna kreska, mroczna fabuła. Nie ma (przynajmniej obecnie) miliona tomów więc jest szansa że nie będzie tasiemcem.

monilip
Status: Offline

Post autor: monilip » pt kwie 06, 2012 5:49 pm

Błagam, nie porównuj Kuro do Pandory. Błagam. To jak rzeka i ocen - niby to samo, ale to ZUPEŁNIE co innego.

d0nut
Status: Offline

Post autor: d0nut » pt kwie 06, 2012 7:13 pm

Nie mówię że to są rzeczy podobne fabularnie czy coś, tylko że są podobne stylistycznie. Moim zdaniem mają podobną szatę graficzną i osadzone są w podobnych realiach co odzwierciedla się np w strojach bohaterów. W Kuro to chyba końcówka XIX w. Pandora nie wiem, nie pamiętam (dopiero pierwszy tom skończyłem) ale chyba też coś koło tego.
Też mamy młodego panicza, też mamy jakieś demony. Ciężko nie stwierdzić że coś jest na rzeczy.

monilip
Status: Offline

Post autor: monilip » pt kwie 06, 2012 8:08 pm

Wybacz może mój ostry ton, ale jestem uczulona na Kuro. Słyszałam wiele opinii o tym, że autorka Pandory Hears zgapiła pomysł na głównych bohaterów (pan i sługa), a... a Kuro jest młodsze o pół roku :P Poza tym uwierz mi, ale te mangi nie są podobne. Może dzieją się w tym samym wieku, ale to tak jakby porównać ... no nie wiem, Klan i Kiepskich. Dzieje się w tym samym czasie? Dzieje. Czy to jest do siebie podobne? Niby opowiada i jego i drugie o rodzinie, ale .... chyba każdy widzi różnicę.

Nie chce ci spoilerować, ale PH to nie jest tylko wątek panicza i służącego, szukającego odpowiedzi na pytanie "Co jest moim grzechem, za który mnie wrzucono do Otchłani i kim jest ta niewiasta o imieniu Alicja?" To dużo, dużo więcej. Postaci, ich historii, tajemnic, motywów postępowania. Nie chce spoilerować - jak zaczniesz czytać więcej to zrozumiesz co mam na myśli. Kuro ze swoimi dwoma bohaterami i paroma pobocznymi wybada przy Pandorce po prostu blado :) Z góry się przyznaje - nie rozumiem fenomenu Kuro (czytałam mangę i oglądałam anime) i stąd moja ocena.

Awatar użytkownika
Tallulah
Posty: 88
Rejestracja: śr mar 21, 2012 4:30 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Tallulah » sob kwie 07, 2012 2:14 am

O Pandorze słyszałam tak wiele dobrego, że z wielką chęcią bym kupiła.

Namida-chan
Status: Offline

Post autor: Namida-chan » pn maja 07, 2012 6:58 pm

Mnie przeraża tylko wizja małego formatu i kiepskiego tłumaczenia.. Mam nadzieję, że jeżeli już Waneko się za to weźmie to nie spartaczy roboty ;)

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » wt maja 08, 2012 2:16 pm

Anime, dawno temu, podobało mi się, ale manga znudziła już w pierwszym tomie. W ostateczności bym jednak kupiła. Kreska jest urocza :)

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » wt maja 08, 2012 4:01 pm

Namida-chan pisze:Mnie przeraża tylko wizja małego formatu
Ja tam lubię kieszonkowy format mangi, wszędzie ją można wziąć ze sobą :)

kunio
Status: Offline

Post autor: kunio » czw maja 24, 2012 5:05 pm

Duso pisze:Mam do Was pytanie - co takiego jest w PH, że jesteście nastawieni do tego tytułu negatywnie?
wolałabym inną serie, której importów nie chce mi się sprowadzać, ale u nas chętnie bym kupiła.
chyba sama sobie na to pytanie odpowiedziałaś.

Jako, że NHK ma być wydane to za bardzo mnie nie interesuje co będzie tym drugim tytułem.

Duso
Status: Offline

Post autor: Duso » czw maja 24, 2012 5:29 pm

kunio pisze:chyba sama sobie na to pytanie odpowiedziałaś.
Well, w sumie po części racja. Ale w takim razie twierdzisz, że ten cały 'hejt' i niechęć do ph bierze się tylko z tego, że sporo osób udzielających się na forum po prostu wolałaby co innego? Ale w takim razie po co to wyzywanie od yaoiców, skoro to nie ma z tym gatunkiem nic wspólnego? (uwierzcie, panowie :P)

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » czw maja 24, 2012 6:15 pm

Tak jak już kiedyś na forum padło przy Kuroszu - wieje pedałem. A żeby facet uznał, że tak jest, miłostek męskich być nie musi.
Pogódź się z tym, niektórzy nie lubią tego tytułu, nie chcą go zgłębiać, a czasem nawet spróbować poczytać. Kadry, opinie itp już wystarczą, żeby określić, czy tytuł może się podobać.

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Pandora Hearts"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości