Wątek ogólny o Pandora Hearts

Forum dla fanów mangi Pandora Hearts.
Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » śr paź 12, 2016 1:03 pm

Czyli na 100% nie ma szans na artbooka, LN lub połówki tomów z Pandora Hearts?

[Madziozord] No... nie ma...
Czyli pora zbierać połówki, LN po angielsku. :(
Obrazek

Awatar użytkownika
Nanami
Adept
Posty: 125
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:22 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Nanami » śr paź 12, 2016 7:07 pm

NaraviCheshire pisze:Szkoda, chociaż może light novel jakoś uda mi się zdobyć, bo są po angielsku.
Nie tak trudno je dostać, jak się wie gdzieś nie wychodzi nawet jakoś horrendalnie drogo - ja mam już 1 tomik LN i dwa kolejne w drodze. Te okładkiiii!!

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » śr paź 12, 2016 11:34 pm

Nanami, a po ile kupowałaś i gdzie?
Obrazek

Awatar użytkownika
Nanami
Adept
Posty: 125
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:22 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Nanami » czw paź 13, 2016 4:58 pm

Odpowiem na PW :)

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

Post autor: Cavaliere » ndz lis 20, 2016 1:47 pm

Pewna osoba postanowiła zaznaczyć ile śmierci,zabójstw było mandze. Nie spodziewałam się takiej ilości i postanowiłam się podzielić tą informacją.:D

Obrazek
Deaths in Pandora Hearts~
Yellow: Nameless Characters
Pink/Magenda: Named characters

Credits: angelsloveonlyinsecret
Link: http://angelsloveonlyinsecret.tumblr.com

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kocurzyca » ndz lis 20, 2016 2:49 pm

O, sporo tego :lol: Muszę w końcu przeczytać więcej jak dwa tomy tej mangi, totalnie, bo czuję się taka do tyłu.

I muszę totalnie kiedyś zrobić coś takiego z Wojownikami, ale chyba by mi kolorowych karteczek brakło bo tam się w kółko ktoś morduje :')
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

mysz
Status: Offline

Post autor: mysz » ndz lis 20, 2016 2:53 pm

Całkiem sporo z tego to były ważne postacie :D

Awatar użytkownika
engrisz
Wtajemniczony
Posty: 577
Rejestracja: ndz sie 17, 2014 11:25 am
Status: Offline

Post autor: engrisz » ndz lis 20, 2016 3:02 pm

Im dalej tym więcej - wszystko się zgadza. :D

Awatar użytkownika
Nanami
Adept
Posty: 125
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:22 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Nanami » ndz lis 20, 2016 3:08 pm

Nie spodziewałam się aż takiej ilości... pamiętam poszczególne śmierci :( jak kogoś lubiłam, ale że aż tyle było to wow... :wink:

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Wątek ogólny o Pandora Hearts

Post autor: Bukafo » ndz maja 10, 2020 3:43 pm

Hejoo! Sorka, za odkopywanie starego wątku, więc tak na szybko. Czy warto czytać dalej Pandorę, jeżeli przeczytało się pierwsze trzy tomiki i seria zbytnio nie porwała? Bo czytam i prawdę mówiąc często dopada mnie lekkie znużenie. Nie potrafię się w 100% skupić podczas czytania. Różne gagi mnie śmieszą, ogólnie podoba mi się poczucie humoru autorki, ale no nie wiem... czuję po prostu jakbym czytał jakąś szojkę, a nie rasowego shounena. :P Dajcie znać w komentarzach! ^^
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Hellslinger69
Posty: 35
Rejestracja: ndz sty 06, 2019 5:33 pm
Status: Offline

Wątek ogólny o Pandora Hearts

Post autor: Hellslinger69 » ndz maja 10, 2020 4:19 pm

Bukafo pisze:
ndz maja 10, 2020 3:43 pm
Hejoo! Sorka, za odkopywanie starego wątku, więc tak na szybko. Czy warto czytać dalej Pandorę, jeżeli przeczytało się pierwsze trzy tomiki i seria zbytnio nie porwała? Bo czytam i prawdę mówiąc często dopada mnie lekkie znużenie. Nie potrafię się w 100% skupić podczas czytania. Różne gagi mnie śmieszą, ogólnie podoba mi się poczucie humoru autorki, ale no nie wiem... czuję po prostu jakbym czytał jakąś szojkę, a nie rasowego shounena. :P Dajcie znać w komentarzach! ^^
Według mnie warto i to bardzo. Ta manga rozkręca się z początku trochę ślamazarnie, ale później jest tylko lepiej. Pamiętam jak pewnego dnia do niej zasiadłem, to nie mogłem sie oderwać aż do ostatniego tomu.

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Wątek ogólny o Pandora Hearts

Post autor: Kocurzyca » ndz maja 10, 2020 5:15 pm

Zadecydowanie tak. Mnie też pierwsze kilka tomików nie porwało, przez co podchodziłam do tej serii jakieś 5 (XDDDD) razy, ale było warto. To serio fajna, skomplikowana historia z wieloma intrygami i trudnymi momentami. Chociaż musze przyznać, że na początku ciężko mi się było połapać, musiałam początek czytać kilka razy by wiedzieć, co się dzieje. Potem było już dużo łatwiej.

W porównaniu z Vanitas No Carte widać dużą różnicę w umiejętnościach pisarskich i rysowniczych pani Mochizuki. Początek VnC jest łatwiejszy do ogarnięcia niż początek Pandory.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Bartolus
Posty: 39
Rejestracja: ndz gru 29, 2019 11:01 am
Status: Offline

Wątek ogólny o Pandora Hearts

Post autor: Bartolus » ndz maja 10, 2020 5:20 pm

Bukafo pisze:
ndz maja 10, 2020 3:43 pm
Hejoo! Sorka, za odkopywanie starego wątku, więc tak na szybko. Czy warto czytać dalej Pandorę, jeżeli przeczytało się pierwsze trzy tomiki i seria zbytnio nie porwała? Bo czytam i prawdę mówiąc często dopada mnie lekkie znużenie. Nie potrafię się w 100% skupić podczas czytania. Różne gagi mnie śmieszą, ogólnie podoba mi się poczucie humoru autorki, ale no nie wiem... czuję po prostu jakbym czytał jakąś szojkę, a nie rasowego shounena. :P Dajcie znać w komentarzach! ^^
O! Mam dokładnie tak samo. Jestem po piątym tomie i dla mnie póki co, jest nieco mdło jeśli chodzi o akcję. Aż musiałem sobie sprawdzić tagi na różnych stronach czy to jest shounen. Nie czuję jeszcze w pełni klimatu świata może jeszcze za wcześnie w historii jestem. Jak na mój gust trochę zbyt chaotycznie przedstawiana jest cała otoczka. No cóż, mam zakupionych jeszcze 5 tomów i liczę, że to zmieni się na tyle, że będę chciał domówić resztę.

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Wątek ogólny o Pandora Hearts

Post autor: Bukafo » ndz maja 10, 2020 5:39 pm

Bartolus, toś mnie kurde uspokoił ziomek. Ja jestem po trzech tomach i się zastanawiam, czy coś się zmieni, a Ty mi tu wyskakujesz o pięciu. :lol: Ja jestem w posiadaniu siedmiu pierwszych tomów, ale i tak zamierzam je wszystkie przeczytać. Najwyżej na tej ilości się skończy moja przygoda z Pandorą. Niemniej dzięki za odpowiedź. :)
Ostatnio zmieniony ndz maja 10, 2020 5:40 pm przez Bukafo, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
k.x.
Adept
Posty: 288
Rejestracja: pt wrz 16, 2016 10:34 am
Gender:
Status: Offline

Wątek ogólny o Pandora Hearts

Post autor: k.x. » ndz maja 10, 2020 5:40 pm

Nie wiem czy powinieneś traktować PH jako standardowego shounena, bo co prawda się tam nawalają i akcji dzieje się dużo, ale zdaje mi się, że najważniejsza w tym jest historia. Dla mnie początek też był średni, ale w dalszych tomach intryga się zagęszcza i zaczynają się plot twisty, a wtedy warto przeczytać sobie pierwsze tomy raz jeszcze. Ta seria przypomina mi układankę z przypadkowo rozsypanych puzzli. Na początku ciężko się połapać, alez czasem wszytko zaczyna się układać w całość.
Chyba bardziej pasuje tu tag "tajemnica" niż "bijatyka", mimo lejącej się krwi :P Właściwie naprawdę epickie walki zaczynają się pod koniec serii, wcześniej mamy z nimi do czynienia z rzadka, a jest to bardziej ganianie w poszukiwaniu poszlak. Można powiedzieć, że główne postaci zdają sobie sprawę, że nie są jakoś wyjątkowo potężni i kiedy mogą unikają walki.
Dla mnie trzy pierwsze tomu tez były najgorsze, ale ratowała je sympatia do niektórych postaci, jeżeli czujesz, że jesteś z nimi związany i wciągnął Cię główny wątek poszukiwania wspomnień to śmiało brnij dalej, bo w 4 tomie następuje jeden z ważnych zwrotów w życiu bohaterów :D
Ktooo stwooorzyyyył.... falujące morze, falujące morze.... ~~~~~~

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Wątek ogólny o Pandora Hearts

Post autor: Bukafo » ndz maja 10, 2020 5:47 pm

k.x., wreszcie jakiś przekonywający komentarz! Dzięki wielkie moja droga. W takim razie zaraz biorę się za czytanie. :mrgreen:
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Wątek ogólny o Pandora Hearts

Post autor: mika » ndz maja 10, 2020 7:28 pm

Czytajcie uważnie, dajcie się robić w konia, prawda i tak będzie inna :P Swoją drogą, muszę w końcu siąść i przeczytać tę serię. Kocham ją, stanęłam na 20 tomie chcąc doczekać kompletu, a odkąd mam komplet ciężko mi się zmobilizować :lol: No, ale ja mam tak dosłownie z wszystkimi najbardziej wyczekiwanymi kompletami jakie mam :lol:

Awatar użytkownika
k.x.
Adept
Posty: 288
Rejestracja: pt wrz 16, 2016 10:34 am
Gender:
Status: Offline

Wątek ogólny o Pandora Hearts

Post autor: k.x. » ndz maja 10, 2020 8:39 pm

mika pisze:
ndz maja 10, 2020 7:28 pm
Czytajcie uważnie, dajcie się robić w konia, prawda i tak będzie inna :P
Też prawda, Jun Mochizuki jest mistrzynią zwrotów akcji i fałszywych tropów, do końca nie byłam pewna komu ufać, ani kto przeżyje :P

Bukafo, ciesze się, że mogłam jakoś pomóc, PH naprawdę mi się podobało i choć wątek stary, ale daj znać co sądzisz o serii, jak zdecydujesz się uzbierać. Całość jest teraz chyba przeceniona u Waneko?
Ktooo stwooorzyyyył.... falujące morze, falujące morze.... ~~~~~~

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Wątek ogólny o Pandora Hearts

Post autor: Bukafo » wt maja 12, 2020 2:45 pm

k.x., tak, jest przeceniona, ale w dalszym ciągu lepiej się opłaca kupić ową serię na Gildii. Nawet dali 32% zniżkę na ostatni tomik.
W każdym razie przeczytałem kolejne dwa tomiki i akcja trochę bardziej ruszyła do przodu. Zrobiło się dla mnie ciekawiej. :wink:
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
czareg
Adept
Posty: 206
Rejestracja: ndz maja 05, 2019 11:27 am
Gender:
Status: Offline

Wątek ogólny o Pandora Hearts

Post autor: czareg » wt maja 12, 2020 3:48 pm

Ciekawie ile na stanie mają jeszcze tomów :)
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Pandora Hearts"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości