Pandora Hearts # 20

Forum dla fanów mangi Pandora Hearts.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Pandora Hearts # 20

Post autor: Itachi Uchiha » śr lis 04, 2015 3:25 pm

Obrazek
Planowana premiera tego tomiku to 1 grudnia 2015.

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: mika » śr lis 04, 2015 3:28 pm

Jedna z moich ulubionych obwolut :) Na tym tomie kończy się chyba moja znajomość mangi.

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

Post autor: Cavaliere » śr lis 04, 2015 3:28 pm

Świetna okładka! ^^ Szkoda, że to tylko 4 tomy do końca... Będzie mi brakowało tej serii.

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kocurzyca » śr lis 04, 2015 4:13 pm

Woah, nie kupuję ten mangi (chociaż się przymierzam) ale ta obwoluta jest świetna.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
engrisz
Wtajemniczony
Posty: 577
Rejestracja: ndz sie 17, 2014 11:25 am
Status: Offline

Post autor: engrisz » śr lis 04, 2015 7:22 pm

Dlaczego wszędzie muszą być te yaoi hands? Kurde rysują takie piękne rzeczy, a nie wiedzą, że dłoń jest mniejsza od głowy?

Nie mogę się doczekać, akcja tak pędzi, że nawet po przypominaniu sobie kilka tomów do tyłu ciężko jest mi się połapać. :D


EDIT: Swoim komentarzem nie miałam na myśli żadnego hejtu ani nic, po prostu dziwi mnie to, że autorka potrafi narysować wszystko przepięknie, a dłonie zawsze muszą się gdzieś trafić za duże, i to na okładce. To się rzuca w oczy. Po prostu. I aż tyle. Bez hejtu. ;)
Ostatnio zmieniony czw lis 05, 2015 2:56 pm przez engrisz, łącznie zmieniany 2 razy.

Juta
Status: Offline

Post autor: Juta » śr lis 04, 2015 8:50 pm

engrisz pisze:Dlaczego wszędzie muszą być te yaoi hands? Kurde rysują takie piękne rzeczy, a nie wiedzą, że dłoń jest mniejsza od głowy?
Sądzę iż te dłonie mają daleko do sławetnych dłoni z yaoi. Po za tym jest to manga (nie żeby wszystkie mangi były nieproporcjonalne) i artysta nie zawsze zachowuje idealne proporcje. W końcu jest człowiekiem i nie zawsze wyjdzie mu idealnie.
Tak w ogóle co wydawca ma z tym zrobić? Zamiast wyżalać się na forum, nie lepiej jest napisać do artystki? Albo zatrzymać to dla siebie?
Jeszcze jedno: a ty nie narysowałabyś tego lepiej? Jeżeli tak to zrób to tak jak uważasz, że powinno być.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » śr lis 04, 2015 8:58 pm

Juta czepiasz się :roll: . Od tego jest forum, aby podzielić się wrażeniami z innymi użytkownikami.

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » śr lis 04, 2015 9:14 pm

Juta pisze:Jeszcze jedno: a ty nie narysowałabyś tego lepiej? Jeżeli tak to zrób to tak jak uważasz, że powinno być.
Ten argument jest tak bardzo inwalidzki że to się nie dzieje, czyli co jak sobie krytykuję jakąś mangę/komiks/książkę/grę/film/serial itd. to najpierw muszę umieć zrobić to lepiej abym mógł wyrażać swoją negatywną opinię? Pomyśl 10 razy zanim coś napiszesz jest to totalnie głupi argument.
Juta pisze:Tak w ogóle co wydawca ma z tym zrobić? Zamiast wyżalać się na forum, nie lepiej jest napisać do artystki? Albo zatrzymać to dla siebie?
A czy ktoś tutaj mówił Waneko aby to poprawiło? Zwykła negatywna opinia o okładce na forum i nie podciągaj tego pod "wyżalanie się" bo jeżeli ktoś coś krytykuje co lubisz to od razu jest zły, niedobry i się wyżala? =D>

Przepraszam za offtop ale po prostu nie mogłem tego zignorować.
Obrazek

Juta
Status: Offline

Post autor: Juta » czw lis 05, 2015 9:10 am

engrisz, Ame, Kakaladze,
Najmocniej was przepraszam.
Wczoraj napisałam to pod wpływem emocji.
Przepraszam

Awatar użytkownika
Tokusa
Adept
Posty: 167
Rejestracja: śr kwie 02, 2014 10:33 am
Lokalizacja: Bielefeld
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Tokusa » czw lis 05, 2015 7:29 pm

Może i specem nie jestem, ale jak dla mnie dłoń wydaje się w porządku i kilometry jej do niesławnych "yaoi hands". Ale no mówię- specem nie jestem.
W każdym razie nie mogę doczekać się tomiku.
[SPOILER ALERT]Ten Oscar na okładce to ZŁY znak ;_; ZŁY ZNAK.[/SPOILER ALERT]
LOVELY COMPLEX
~ WANTZ ~

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

Post autor: Cavaliere » pn lis 09, 2015 3:59 pm

engrisz pisze:Nie mogę się doczekać, akcja tak pędzi, że nawet po przypominaniu sobie kilka tomów do tyłu ciężko jest mi się połapać.
Ja tak miałam na początku, kupowałam, czytałam do 10 tomu potem przestałam i wróciłam. Doczytałam do 14 tomu (Mimo, iż ang skany mam przeczytane) i znowu przestałam. Mam zamiar kupić całą serię i zacząć czytać od samego początku. Wtedy się wciągnę się w fabułę przy herbacie kiedy tylko będę chciała. Mieć małą prywatną bibliotekę to cudowna rzecz.
Kupuję tomy tylko co 4-6 miesięcy by nadgonić tomy. (Lubię jak coś się nazbiera i kupić raz a dobrze ;) Nie lubię chodzić co dwa tygodnie/miesiące po tom.)

23 tom ma być w czerwcu... Dużo czekania, niestety :<

Awatar użytkownika
Mephisto
Weteran
Posty: 1296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 4:01 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Mephisto » pn sty 04, 2016 2:17 pm

Dobra, przeczytane, pewnie nie zwróciłbym na to uwagi gdyby to było raz, ale dość mocno zirytował mnie brak konsekwencji.

Jak można w 20 tomie (dwudziestym!) nagle zacząć używać wersji "Alicja". Zdecydowaliśmy się ze względów fabularnych na Alice, przez 19 nie używamy zamiennej formy bo Lacie, a tu nagle raz jedno, raz drugie. Liczę, że w 21 to się już nie powtórzy.

Co do fabuły - znów zadowalający zgon, dobrze, że to wszystko trzyma się sensu i wychodzące na jaw fakty nie tylko podtrzymują ciekawość, ale i są przy tym wielce brutalne:

[spoiler]Motyw zemsty Xaia za "spowodowaną" przez Jacka śmierć żony i syna - z odbiciem w postaci reakcji Oskara na wypadek, w którym zginęła z kolei jego żona z synem. Całkiem nieźle się to czytało.

No i Echo pięknie weszła na scenę dźgając Oskara, który ostatecznie ginie z ręki brata. W tle powrót Alice, bezwzględność Glena i nowy kontrakt Ravena; no czuć, że to faza kulminacyjna.[/spoiler]

Granice między dobrymi a złymi coraz bardziej się zacierają. Zobaczymy jak to się rozwinie...
Za słowami widzę wyłącznie wątpliwości.
https://twitter.com/meurtvolant

Awatar użytkownika
Tokusa
Adept
Posty: 167
Rejestracja: śr kwie 02, 2014 10:33 am
Lokalizacja: Bielefeld
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Tokusa » śr sty 06, 2016 8:56 pm

W "Pandorze" to jest piękne, że nie można jednoznacznie określić kogoś jako złego.
[spoiler]Nawet Jack'a. Jakby nie było facet, chociaż zniszczył wszystko, tak naprawdę chciał tylko podarować świat swej ukochanej. I potraktował to nieco zbyt dosłownie.[/spoiler]
Nawet jeśli wskaże się jakąś postać i powie "on jest w pełni dobry/zły" to zawsze będzie jakieś "ale" 8'D
Cudo.
LOVELY COMPLEX
~ WANTZ ~

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Pandora Hearts"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości