Pandora Hearts # 21

Forum dla fanów mangi Pandora Hearts.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3783
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Pandora Hearts # 21

Post autor: Itachi Uchiha » pn sty 11, 2016 6:27 pm

Obrazek

Planowana premiera Pandory to przełom stycznia/lutego 2016.
Ostatnio zmieniony pn sty 11, 2016 7:32 pm przez Itachi Uchiha, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Madness
Adept
Posty: 334
Rejestracja: sob kwie 04, 2015 1:38 pm
Lokalizacja: mazowieckie
Gender:
Status: Offline

Post autor: Madness » pn sty 11, 2016 7:08 pm

Czy tylko mi ostatnio wrzucane obwoluty,wyświetlają się w małym formacie? Chodzi mi o to,że nie mogę ich powiększyć,żeby się przyjrzeć np. opisowi.Strasznie mnie to denerwuje. :/
Obrazek

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » pn sty 11, 2016 7:12 pm

Nie tylko tobie, na stronie Waneko z reguły są wrzucone obwoluty w niższej rozdzielczości (Ta jest tu w poście) a w wyższej są np. na facebooku:

[spoiler]Obrazek
Po kliknięciu będzie większe[/spoiler]
Obrazek

Awatar użytkownika
Madness
Adept
Posty: 334
Rejestracja: sob kwie 04, 2015 1:38 pm
Lokalizacja: mazowieckie
Gender:
Status: Offline

Post autor: Madness » pn sty 11, 2016 7:21 pm

Dzięki za odpowiedź,tak się właśnie zastanawiałam,czy to tylko u mnie.A jeszcze niedawno jak patrzyłam,tak gdzieś z miesiąc temu to wrzucali na stronkę w wysokiej rozdzielczości :/
Obrazek

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3783
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » pn sty 11, 2016 7:32 pm

Kakaladze pisze:Nie tylko tobie, na stronie Waneko z reguły są wrzucone obwoluty w niższej rozdzielczości (Ta jest tu w poście) a w wyższej są np. na facebooku:

[spoiler]Obrazek
Po kliknięciu będzie większe[/spoiler]
Dzięki za linka. Podmieniona. :wink:

Awatar użytkownika
Tokusa
Adept
Posty: 167
Rejestracja: śr kwie 02, 2014 10:33 am
Lokalizacja: Bielefeld
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Tokusa » czw sty 14, 2016 7:42 pm

Tym razem okładka z Noise. Oczywiście śliczna, ale nie należy ona do moich ulubionych (moją ukochaną jest ta do tomiku 22 ♥).
Coraz bliżej końca i pomimo tego, że z rozdziałami mangi byłam przez parę lat na bieżąco i znam jej zakończenie, to radosne wyczekiwanie tomiku w łapkach nie gaśnie nigdy, ba!
Jak dobrze jest mieć ukochane dzieło w ojczystym języku...
LOVELY COMPLEX
~ WANTZ ~

Alajla
Posty: 27
Rejestracja: pn lip 14, 2014 3:39 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alajla » ndz lut 07, 2016 12:12 pm

Historia nadal wciąga i tomik wyjątkowo szybko przeczytałam, aż szkoda, że już tak mało ich zostało, chociaż z drugiej strony, równie dobrze, że nic nie jest przeciągane na siłę :D

Co jednak do wydania wanekowego, mam w sumie małe "ale". Czy cały nakład ma przymałą obwolutę, tak o 1 mm? Niby nic takiego, ale od razu zwróciłam na to uwagę, tak samo, jak w przypadku niektórych tomików od J.P.Fu.
No i kwestia ostatnio poruszanych onomatopei:
[spoiler]Obrazek
Obrazek [/spoiler]
Przyznaję, że chyba pierwszy raz spotkałam się z takim rozwiązaniem w przypadku Waneko i o ile to drugie jeszcze powiedzmy, że mogę zrozumieć (chociaż wygląda to na jak najbardziej wykonalne), tak mam wrażenie, że w przypadku pierwszego wygrało już lenistwo i w tomiku były wyczyszczone bardziej skomplikowane krzaczki.

mysz
Status: Offline

Post autor: mysz » ndz lut 07, 2016 2:35 pm

D: Waneko, co się dzieje z Wami?

Awatar użytkownika
Madness
Adept
Posty: 334
Rejestracja: sob kwie 04, 2015 1:38 pm
Lokalizacja: mazowieckie
Gender:
Status: Offline

Post autor: Madness » ndz lut 07, 2016 2:56 pm

Alajla, mój tomik tez ma krótszą obwolutę,wiec myślę,ze to problem całego nakładu,miałam nawet o tym napisać od razu po dostaniu tomiku,ale zapomniałam.A co do onomatopej to jestem zawiedziona,bardzo nie lubię jak są zostawiane ,a Waneko niestety to czasami praktykuje,szczególnie jeśli są duże.

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » ndz lut 07, 2016 2:58 pm

Robi się coraz zabawniej :lol:

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » ndz lut 07, 2016 3:21 pm

Ta druga onomato wcale nie jest taka trudna IMO - nie ma żadnych rastrów oprócz tej szarości na górze i na dole obrazka ( http://oi64.tinypic.com/20az9lg.jpg inna cziocnka + drobne poprawki i by wyglądało ok chyba...).
Obrazek

Awatar użytkownika
Kibiusz
Adept
Posty: 491
Rejestracja: pt mar 28, 2014 7:34 pm
Status: Offline

Post autor: Kibiusz » ndz lut 07, 2016 3:34 pm

Problem przy robieniu onomatopei jest taki, że nie można odtworzyć nic, co mangaka sam narysował (można odtwarzać rastry, ale jeśli coś zasłania onomatopeja, to nie można tego odsłonić i dorysować, bo jak ktoś wypatrzy to mogą nawet licencję cofnąć). A przynajmniej tak kiedyś zasłyszałam.

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » ndz lut 07, 2016 3:46 pm

https://www.facebook.com/WydawnictwoWan ... permPage=1 tu jakoś dorysowują i żyją :P 2:10 i 2:20.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kibiusz
Adept
Posty: 491
Rejestracja: pt mar 28, 2014 7:34 pm
Status: Offline

Post autor: Kibiusz » ndz lut 07, 2016 4:15 pm

Wiem też, że o jednego dorysowanego włosa na obwolucie była podobno dość ostra chryja ze stroną japońską. Szczegółów nie pamiętam, bo to dość dawno było. Od czego to zależy - nie wiem, nie znam szczegółów pracy w wydawnictwie.

Żeby nie było -jestem za tym, by wszystkie onomatopeje były tłumaczone i czyszczone. JPF radzi sobie z nimi elegancko, więc inne wydawnictwa mogą brać z nich przykład. Fajnie by też było wiedzieć, czemu podjęto akurat taką a nie inną decyzję, czy to tu, czy w Cykadach/Madoce/innych tytułach, w których były onomatopejowe wpadki.

Awatar użytkownika
Mephisto
Weteran
Posty: 1296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 4:01 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Mephisto » sob lut 13, 2016 8:23 pm

Oszczędzania na materiałach ciąg dalszy. Spod obwoluty prześwituje wszystko z okładki, całe te historyjki, obrazki i opisy na niej. Wygląda jakby materiał był wiele, wiele cieńszy, a że obwoluty Pandory są w większości białe, zwłaszcza z tyłu, dało to paskudny efekt. Tanizna, zawodzicie mnie w tym roku potwornie.
Za słowami widzę wyłącznie wątpliwości.
https://twitter.com/meurtvolant

mysz
Status: Offline

Post autor: mysz » sob lut 13, 2016 9:23 pm

Obwoluta Pandory przy tej od Marii i tak wydaje sie lepsza. Fakt, PH triszke girzej wyglada niz kiedys.
Hej, czy PH czasem nie jest najdluzsza najbardziej terminowo wydawana manga w Polszy ever? Jak w zegarku, a czasem nawet troche przed czasem.

Awatar użytkownika
kuras
Weteran
Posty: 1455
Rejestracja: pn cze 06, 2011 2:30 pm
Lokalizacja: NDM
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: kuras » ndz lut 14, 2016 12:46 am

Hmmm... Przyjrzę się sprawie, nie zmienialiśmy ostatnio drukarni do PH, ani papieru. Chociaż papier papierowi nierówny i zdarzają się gorsze partie, ale tego już nie prześwietlimy, zamawiamy praktycznie zawsze ten sam papier (z ostatnich zmian środki Marii mają inny, ale to chyba nie muszę tłumaczyć co i jak, tak to wszędzie jest ten sam, pomimo że może nie wyglądać, nie wiem czy jakieś ostatnie tomy SA nie miały też trochę gorszego papieru, więcej takich zabiegów nie pamiętam).

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Pandora Hearts"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości