Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Forum poświęcone wydawnictwu Kotori, wydawanym przez nie tytułom, itp, itd...
Awatar użytkownika
KAWAIILOVE
Wtajemniczony
Posty: 588
Rejestracja: śr lis 27, 2019 12:08 pm
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: KAWAIILOVE » ndz kwie 02, 2023 6:17 pm

Gratulacje dla Kotori i wytrwałych fanów, ale tytuł nie dla mnie. Mimo to, fajnie że coraz więcej 'kultowych' serii pojawia się u nas.

Awatar użytkownika
nover
Adept
Posty: 188
Rejestracja: wt lut 18, 2014 8:32 pm
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: nover » ndz kwie 02, 2023 7:11 pm

Instant buy. No niech tylko serwer puści :lol:

Awatar użytkownika
Just
Adept
Posty: 157
Rejestracja: pt mar 12, 2021 12:54 pm
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Just » ndz kwie 02, 2023 7:19 pm

Potencjalnie największy zawód tego roku, bo nie dość, że tytuł totalnie nieciekawy to jeszcze Kotori kłamało o tytułach na hiatusie.

Awatar użytkownika
MonsterBebe
Adept
Posty: 163
Rejestracja: pn paź 03, 2022 4:20 pm
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: MonsterBebe » ndz kwie 02, 2023 7:36 pm

Z grubej rury zapowiedź.
Będę Nanę mieć u siebie :D

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: mika » ndz kwie 02, 2023 8:37 pm

Doczekałam się! Doczekałam się! Ale się cieszę :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Yuriko » ndz kwie 02, 2023 9:13 pm

Ja Nanę wezmę w miękkiej, ale raczej poczekam na całość. Jakoś nie śpieszno mi do kupna w tym momencie, no i gdzieś mam obawy, że Shueisha w każdym momencie może powiedzieć out i Kotori zostawi nas z 4 tomami xD

Awatar użytkownika
Lina
Wtajemniczony
Posty: 683
Rejestracja: pt sty 02, 2004 1:24 pm
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Lina » ndz kwie 02, 2023 9:17 pm

Po wznowieniu Kissa liczyłam że Waneko weźmie się za Nane. Superowo, biorę, w końcu się doczekałam :D

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1239
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Mr.Chiquita » ndz kwie 02, 2023 9:24 pm

Jestem w szoku, że drugie wydawnictwo w tym roku ryzykuje z dużym zawieszonym tytułem. Najwyraźniej siła marki ważniejsza. To teraz czas na wysyp próśb o "Vagabonda". ;)

Awatar użytkownika
Gokiburi
Wtajemniczony
Posty: 502
Rejestracja: śr mar 13, 2013 11:35 pm
Lokalizacja: Krk
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Gokiburi » ndz kwie 02, 2023 11:39 pm

Może te 15 lat temu bym wzięła, ale wiedza, że manga prawdopodobnie nigdy nie zostanie skończona daje jej ogromnego minusa.
Animca też nie skończyłam oglądać.

Awatar użytkownika
Tequilka
Wtajemniczony
Posty: 621
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 9:59 am
Lokalizacja: Tarnów
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Tequilka » pn kwie 03, 2023 12:17 pm

Dobrze, że zdążyłam zrobić zamówienie Braciszka przed padnięciem serwerów xD
Co do Nany - mega dobra wiadomość, tyle osób na to czekało <3 Ja wezmę wersję w miękkiej okładce.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Ame » pn kwie 03, 2023 12:33 pm

Widzę, że większość w miękkiej bierze. Kupiłam w twardej najwyżej się przerzucę na miękkie wydanie jakby coś mi nie będzie pasować. Fajnie, że w końcu u nas zawita Nana. Szkoda, że nie wiadomo nic o kontynuacji. Myślałam, że skoro w końcu się zgodzili to znaczy, że autorka wróci do rysowania. :cry:

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: mika » pn kwie 03, 2023 7:26 pm

Ja brałam twardą. Jak już się Nany doczekałam, to niech będzie trwała.

Awatar użytkownika
lexis
Adept
Posty: 334
Rejestracja: sob mar 02, 2019 11:04 pm
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: lexis » śr kwie 05, 2023 4:44 pm

Z Aska.
Super, że wydacie nanę. Myślę, że wiele osób ten tytuł ucieszy :D Czy na ten rok można spodziewać się jeszcze jakiejś serii lub jednotomówek spoza BL?
[L] Bardzo się cieszymy, że tyle osób cieszy się z nami. Sami od wczoraj dosłownie chodziliśmy po ścianach, tak bardzo nie mogliśmy się doczekać ogłoszenia Nany.
W tym roku będzie jeszcze kilka zapowiedzi, w tym serie nie BL. Niektóre z nich powinny się jeszcze załapać do tegorocznego planu wydawniczego.
Oraz konkretnie o Nanie:
Skąd ta nagła zmiana do NANY? W sensie, kiedyś pisaliście o gargantuicznej kwocie licencji, czyżby teraz spadła?
[L] Zmiana nie jest nagła, bo staramy się o ten tytuł od samego początku istnienia wydawnictwa. Na przestrzeni wszystkich tych lat natykaliśmy się po prostu na większe lub mniejsze góry lodowe (a to my nie tacy, a to nasza oferta nie taka, a to wydawca ma wątpliwości, a to kwota zaproponowana przez wydawcę nie do przyjęcia itd, itp). Były chwile zwątpienia – o tak, bardzo wiele było takich chwil – kiedy prawie się poddawaliśmy i rzucaliśmy w eter rożne słowa, niecenzuralne też. Ale ostatecznie po jakimś czasie próbowaliśmy dalej.
Aż w końcu nastał dzień cudu, bo udało się nam wynegocjować bardziej ludzkie warunki. No i takim sposobem ostatecznie dostała się "Nana" w nasze ręce.
skad cena nany? zazwyczaj jesli wydaje sie mangi/ksiazki 2w1 to jest to po to by klient zaoszczedzil i by oplacalo sie kupic omnibus zamiast 2 fizyczne tomy
[L] Jeśli wziąć pod uwagę, że przeciętnie tom w powiększonym formacie kosztuje 27,90, co daje cenę 55,80 za dwa tomy, cena 49, 90 zł za tom 2w1 (plus darmowa dostawa) nie jest przesadzona. Wydaje mi się nawet, że jest całkiem przystępna.
Też nie rozumiem pretensji o cenę, u Kotori to standardowa cena za omnibus...
Dlaczego zaliczacie Nane do josei pomimo, że ukazywała się ona w magazynie shoujo?
[L] Ponieważ tematycznie skierowana jest do dorosłego czytelnika. Klasyfikacja "shoujo" wynika jedynie z faktu, że tytuł ukazywał się w czasopiśmie o takich konotacjach, i nie ma zbyt wiele wspólnego z zawartością "Nany".
Ech, grupa docelowa wyłącznie od tych "konotacji" zależy... Ale przekonania, że Nana jest "za dojrzała" na bycie shoujo, nie zmieni już chyba nic.

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1239
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Mr.Chiquita » śr kwie 05, 2023 5:14 pm

lexis pisze:
śr kwie 05, 2023 4:44 pm
Też nie rozumiem pretensji o cenę, u Kotori to standardowa cena za omnibus...
Myślę, że tutaj bardziej chodziło o twardą oprawę. Chyba część osób dopiero teraz zauważyła, że Kotori też je wydaje. I, że są droższe od tych np. JPFu. Co jest zrozumiałe, bo dotychczas wydane pozycje mogły stać daleko poza zainteresowaniami odbiorców "Nany".

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Archerito » czw kwie 06, 2023 11:09 am

Mr.Chiquita pisze:
śr kwie 05, 2023 5:14 pm
Myślę, że tutaj bardziej chodziło o twardą oprawę.
Powiem szczerze, że ręce mi opadają jak widzę wciskanie twardych opraw wszędzie gdzie się da. Już DNAngel JPFu to pomyłka ale wciskanie twardej oprawy do nieskończonej od 15 lat mangi i w dodatku z nieparzystą liczbą tomików? Z tego właśnie powodu zrezygnowałem z wyzwania twardych opraw. To było zabawne kiedy faktycznie zawartość takiego wydania była równie ekskluzywna co jego oprawa. A na ten moment mam trochę wrażenie, że lada moment każdy badziew będą pchali w twardą oprawę :D
Ostatnio zmieniony czw kwie 06, 2023 12:23 pm przez Archerito, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2794
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Łukasz.T » czw kwie 06, 2023 11:23 am

Archerito pisze:
czw kwie 06, 2023 11:09 am
A na ten moment mam trochę wrażenie, że lada moment każdy badziew będą pchali w twardą oprawę :D
Bo tak będzie niestety.

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Archerito » czw kwie 06, 2023 12:25 pm

Łukasz.T pisze:
czw kwie 06, 2023 11:23 am
Bo tak będzie niestety.
W takim razie ja będę zmniejszał swoje wsparcie dla takich wydawnictw do minimum :)

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1239
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Mr.Chiquita » czw kwie 06, 2023 2:35 pm

Archerito pisze:
czw kwie 06, 2023 11:09 am
Powiem szczerze, że ręce mi opadają jak widzę wciskanie twardych opraw wszędzie gdzie się da.
Choć również uważam, że słabym pomysłem jest wrzucanie zawieszonej serii w drogie wydanie. To generalnie się nie zgadzam. Dla mnie twarda oprawa jest głównym czynnikiem decydującym o zakupie. Szczególnie w polskich wydaniach, ze względu na używanie sztywnego papieru, lepiej mi się je czyta. Generalnie wolałbym, żeby więcej wydawców przeszło na model JPFu. I bardzo żałuję, że SJG ograniczyło twarde wydania. Ostatnio nawet Egmont przyznał, że rozważa twardą oprawę w przypadku starszych mang SW. Szojki nie są badziewiem i również zasługują na ładne oprawy. Jest mnóstwo klasyków pomijanych u nas, nadających się do takiego wydania. Choćby Arina Tanemura, którą wydają w Niemczech w HC. Zbieram i tylko wyczekuję kolejnych ogłoszeń.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Yuriko » czw kwie 06, 2023 6:09 pm

A ja mam nadzieje, ze wydawnictwa przestaną wydawac takie ilości w twardych oprawach. Połowa z nich nawet nie powinna ich mieć jak np Łowcy smoków, czy Emma. Po prostu wydawnictwa są łasi na kasę. Ja się od tego odbijam i wybieram miękkie oprawy.

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1239
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Mr.Chiquita » czw kwie 06, 2023 6:16 pm

Polskie wydanie "Emmy" ma miękką oprawę. Chyba, że chodziło ci o angielskie. ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotori”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości