Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Forum poświęcone wydawnictwu Kotori, wydawanym przez nie tytułom, itp, itd...
Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Akiho » czw kwie 06, 2023 8:11 pm

Emma miała niestety tylko miękką oprawę, ale też nie zgodzę się z opinią że nie zasłużyłaby na twardą. Pomijając kreskę, którą jak wiemy Kaoru Mori ma naprawdę piękną, to i historia jest naprawdę dobra. Zgodzę się co do łowców smoków. Z drugiej strony w sumie jest mi też jedno co dostaje twardą skoro mam wybór, jeżeli nie ingeruje to w żaden sposób w wydawanie to kto chce ten bierze pod siebie wydanie. Najwidoczniej opłaca się skoro wydawnictwa wydają w takich formatach mangi, zwłaszcza że powoli dobijamy do ceny 30 zł za tom :?
Obrazek

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Archerito » czw kwie 06, 2023 8:46 pm

Mr.Chiquita pisze:
czw kwie 06, 2023 2:35 pm
Dla mnie twarda oprawa jest głównym czynnikiem decydującym o zakupie.
Dla mnie do tej pory też była i to w jeszcze bardziej absurdalnym kontekście: twarda oprawa = instabuy. Aczkolwiek w związku z takim, a nie innym podejściem wydawnictw do twardych opraw dałem sobie spokój. Już zrezygnowałem z Kapitana Tsubasy i Initial D i praktycznie wszystkich mang od Chudego, a DNAngel całkowicie odpuszczam. Zamierzam tą kasę przekierować w kierunku komiksu amerykańskiego. Jak to mówią życie jest za krótkie, żeby jeździć dieslem :D
Mr.Chiquita pisze:
czw kwie 06, 2023 2:35 pm
Szojki nie są badziewiem i również zasługują na ładne oprawy. Jest mnóstwo klasyków pomijanych u nas, nadających się do takiego wydania.
A gdzie ja napisałem, że szojki są badziewiem? Napisałem tylko, że:
Archerito pisze:
czw kwie 06, 2023 11:09 am
A na ten moment mam trochę wrażenie, że lada moment każdy badziew będą pchali w twardą oprawę
A jeżeli już chcesz to odnieść do wcześniejszej części mojej wypowiedzi to pod tym kątem uważam, że badziewiem można nazwać serię, która od 15 lat nie dostała kolejnych rozdziałów (i to niezależnie od jej rodzaju/targetu) czy bardzo przeciętnego DNAngela.

Awatar użytkownika
MonsterBebe
Adept
Posty: 166
Rejestracja: pn paź 03, 2022 4:20 pm
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: MonsterBebe » czw kwie 06, 2023 9:56 pm

No faktycznie jest o co robić szum. Nana to czwarta manga Kotori wydawana w twardej. Normalnie taki zalew rynku twardziochami, że szok.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5411
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Yuriko » czw kwie 06, 2023 9:58 pm

Mr.Chiquita pisze:
czw kwie 06, 2023 6:16 pm
Polskie wydanie "Emmy" ma miękką oprawę. Chyba, że chodziło ci o angielskie. ;)
Aaa, chodziło mi o Beztroska kraina. Nie wiem czemu napisałam o Emmie xD
MonsterBebe pisze:
czw kwie 06, 2023 9:56 pm
Nana to czwarta manga Kotori wydawana w twardej.
Mowa o wszystkich wydawnictwach, a nie tylko Kotori.

Awatar użytkownika
MonsterBebe
Adept
Posty: 166
Rejestracja: pn paź 03, 2022 4:20 pm
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: MonsterBebe » czw kwie 06, 2023 10:04 pm

Aha i dlatego rozmawia się o tym w wątku Kotori. Rozumiem. Tak.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5411
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Yuriko » czw kwie 06, 2023 10:39 pm

MonsterBebe pisze:
czw kwie 06, 2023 10:04 pm
Aha i dlatego rozmawia się o tym w wątku Kotori
Zaczęło sie od Nany, którą zapowiedziało Kotori. Nie ma przecież zakazu wspominać o innych wydawnictwach, tym bardziej, że temat twardych opraw może dotyczyć wszystkich wydawnictw, w tym także Kotori. Nie wiem w czym problem xD

Kirion
Adept
Posty: 188
Rejestracja: ndz lip 30, 2017 5:28 pm
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Kirion » czw kwie 06, 2023 11:05 pm

MonsterBebe pisze:
czw kwie 06, 2023 9:56 pm
Nana to czwarta manga Kotori wydawana w twardej.
Siódma: Atelier, Punpun, Devilman, Eden, Miecz, DDDDD, Nana.

Awatar użytkownika
Tequilka
Wtajemniczony
Posty: 628
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 9:59 am
Lokalizacja: Tarnów
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Tequilka » pt kwie 07, 2023 9:51 am

U mnie kupowanie w twardej jest oparte na tym, jak bardzo zależy mi na danym tytule. Przy "Oku Horusa" nie miałam wyboru, ale np. przy Rumiko Takahashi nie wyobrażam sobie kupować jej mang w miękkiej obwolucie. Tyle lat czekałam na reedycję jej mang, że nie ma opcji. Kocham jej serie i JPF spełniło moje mangowe marzenia <3
Również nie rozumiem wydawania pewnych mang w twardych wersjach jak np. Zapiski Zielarki (manga jest tak cienka, że aż śmiesznie to wygląda w twardej wersji, a do tego cena o 20 zł większa :shock: )
Uważam, że Nana jak najbardziej zasługuje na twarde wydanie (podobnie jak reszta mang Kotori, które dostały ten format)- szkoda, to fakt, że nie ma parzystej liczby tomów i może to wyglądać troszkę dziwnie na półce, jednakże biorąc pod uwagę, jak wiele osób pragnęło ten tytuł u nas zobaczyć, myślę, że nie ma co się czepiać.
To od nas samych zależy, czy bierzemy w miękkiej czy twardej oprawie.
Rozumiem też dziwienie ludzi ceną w twardej, tak jak wspomniał Mr.Chiquita
Mr.Chiquita pisze:
śr kwie 05, 2023 5:14 pm
Chyba część osób dopiero teraz zauważyła, że Kotori też je wydaje. I, że są droższe od tych np. JPFu.
Również uważam, że dokładnie o to chodziło.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: miaka88 » pt kwie 07, 2023 11:24 am

Mam większość kotori w twardej ale Nane sobie już w miękkiej wezmę bo nie jest gruba i nie zależy mi tak na tym tytule. A na samym kotori mangi twarde się nie kończą.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1252
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Mr.Chiquita » pt kwie 07, 2023 12:35 pm

Archerito pisze:
czw kwie 06, 2023 8:46 pm
Aczkolwiek w związku z takim, a nie innym podejściem wydawnictw do twardych opraw dałem sobie spokój.
Z jakim podejściem? Tylko JPF forsuje twarde oprawy. Kotori wydaje 3 tytuły na krzyż, plus Ateliera. Co stanowi najwyżej połowę ich oferty i daje średnio 1 tytuł HC miesięcznie. Kolejne zapowiadają tylko w zastępstwo, gdy coś się zakończy, Dwaj najwięksi wydawcy SJG i Waneko zapowiedziały, taki 1 nowy tytuł w tym roku. SJG kompletnie zaprzestało zapowiadania serii w twardej. A, z tego co jest, wychodzi 1 (w porywach 2) tom na miesiąc. Co stanowi promil ich oferty. Waneko regularnie jedzie w trybie 1 wydanie Ekskluzywne rocznie. Co prawda, w tym roku będą 2 części "Cześć, Michael!", ale w poprzednim nie wydali nic. Reszta - nic. Dla mnie sytuacja jest daleka od przesytu. Wciąż jest znaczna przewaga wydań standardowych. A większość wydawnictw jest przeciwna mangom twardo-okładkowym.
Archerito pisze:
czw kwie 06, 2023 8:46 pm
Zamierzam tą kasę przekierować w kierunku komiksu amerykańskiego. Jak to mówią życie jest za krótkie, żeby jeździć dieslem
Akurat mam odwrotnie. Na starość zaczęły mnie bardziej wciągać mangi. Szczególnie klasyka, do której żywię ogromny sentyment, i na którą mogę sobie teraz szeroko pozwolić. Ostatnio coraz więcej mang zamawiam w oryginale. Komiks amerykański mnie już dawno znudził. Szczególnie rzeczy superbohaterskie. Co najwyżej interesują mnie tylko zamknięte historie o Batmanie. Większość wartych uwagi pozycji, typu dzieła Franka Millera czy Neila Gaimana, już dawno zakupiona. Już ciekawszy jest rynek frankofoński. Poza tym, trochę dziwne podejście. Uciekasz od twardych opraw, w miejsce gdzie wydają ich jeszcze więcej i są przeważnie droższe od mang? Taki np. Egmont potrafi podnieść o 50zł cenę tomu tej samej serii. Nie mówiąc już o wyborze rodzaju oprawy. W moim odczuciu, tematyka w mangach też jest bardziej rozwojowa. Widać to po jej rosnącej pozycji w Europie i obu Amerykach. Ale co kto lubi.

Ale wracając do tematu. Zaryzykuję stwierdzeniem, że podejście Kotori i JPFu do twardych opraw będzie zyskiwało na znaczeniu. I wydawcy coraz bardziej będą szli w stronę twardych opraw. Ponieważ, w wielu innych odłamach gałęzi popkultury, masowa sprzedaż traci na znaczeniu. I wszystko idzie w kierunku kolekcjonerów i wydań specjalnych. Rynek mangowy w Polsce może trochę przyhamował przez inflację, ale to w końcu minie.

Bardzo chciałbym, żeby Kotori zwiększyło liczbę tomów w twardych okładkach. Wydając częściej krótsze rzeczy, np. dzieła Shuzo Oshimiego, Arię, Shojo Shumatsu Ryoko. I całą masę innych klasyków, od autorów pokroju Go Nagaia. Nie wspominając o szojkach i joseiach, mało u nas eksplorowanych.

Awatar użytkownika
lexis
Adept
Posty: 342
Rejestracja: sob mar 02, 2019 11:04 pm
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: lexis » wt maja 02, 2023 11:40 pm

Info z aska.
To na dodatki też trzeba mieć akcept Japonii?
[L] Tak. Niektórzy wydawcy załatwiają tę kwestię szybko, niektórzy wręcz przeciwnie. Na akceptację dodatków do Nany czekamy już prawie trzy miesiące.
dziekuje ze zdecydowaliscie sie wydac nane! nie sadzilam ze ta manga ujrzy swiatlo dzienne w polsce. 1 jak na ten moment wyglada sprzedaz? spodziewaliscie sie czegos wiecej czy jest w porzadku? 2 wiecie juz czy okladki beda np z parzystych czy nieparzystych tomow?
[L] Szczerze mówiąc, my też powoli przestawaliśmy wierzyć w to, że uda się wydać Nanę, ale na szczęście się udało. Jeśli chodzi o sprzedaż, spodziewaliśmy się dużo mniejszego zainteresowania, więc na ten moment jesteśmy zadowoleni. Co do okładek, to pierwszy tom - wiadomo - musi mieć tę samą okładkę co pierwszy tom japoński. Natomiast o reszcie będziemy mogli powiedzieć coś więcej, jak nam strona japońska zaakceptuje nasze propozycje kolejnych okładek.
Na pierwszy piatek maja planujecie jakas zapowiedz? :)
[L] W maju nie przewidujemy zapowiedzi, ale w czerwcu powinny pojawić się aż dwie (taki jest przynajmniej plan).
Jedna z zapowiedzi to pewnie bl'ka. Można znać dla jakiej grupy wiekowej przeznaczone będą tytuły?
[L] "Jedna z zapowiedzi to pewnie bl'ka" - prorok jaki czy co? :D:D:D
BL będzie dla dojrzalszego czytelnika, głównie z powodu ciężaru opowiedzianej historii. Drugi tytuł jest moim zdaniem bardziej uniwersalny, choć zaklasyfikowany jako seinen.
Planujecie zwiększyć limit twardych wydawanych przez was serii czy narazie hardo idziecie z trzema?
[L] Trzeba pamiętać, że to nie tylko mangi wydawane w dwóch rodzajach okładek: twardej i miękkiej, ale przede wszystkim to wydania 2w1, które każdego miesiąca zajmują co najmniej 2 tygodnie przygotowań. Może i byśmy chcieli wydawać więcej tomów zbiorczych, ale w związku z ograniczonymi zasobami ludzkimi na razie nie bierzemy takiej opcji pod rozwagę.

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1374
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Koichi » czw maja 04, 2023 1:12 am

Oh, znowu BL-ka? Ciekawe co tym razem? 8-)

Awatar użytkownika
lexis
Adept
Posty: 342
Rejestracja: sob mar 02, 2019 11:04 pm
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: lexis » czw maja 04, 2023 5:57 pm

Wincyj info z aska.
W sumie to skoro chyba każde większe wydawnictwo aktualnie ma jakąś sportówkę to czy wy też zamierzacie za coś chwycić?
[L] Jeśli mowa o jakimś sportowym tasiemcu, to nie planujemy nic w tej materii.
Przy okazji dziękujemy za uznawanie nas za "większe wydawnictwo" ;)
Dawno nie było żadnej nie bl'kowej jednotomówki od was. Co może widnieje na horyzoncie?
[L] A widnieje. W czerwcu będzie zapowiedź.
Czy na miejsce wielkiej rozkminy też wskoczy jakieś krótsze josei/shoujo? Zarówno sól z pieprzem jak i rozkmina mega przypadły mi do gustu i chętnie kupowałabym od was więcej tego typu tytułów ;)
[L] Poza stałym slotem na wydania w twardej oprawie nie mamy ustaleń gatunkowych, jeśli chodzi o konkretne miejsca w grafiku wydań. Po prostu po zakończeniu "Wielkiej rozkminy" i "Bloody Mary" w rozpiskę wskoczą dwa nowe tytuły, które ogłosimy w czerwcu.
Bardzo się cieszymy, że "Sól z pieprzem" oraz "Rozkmina" zostały przyjęte wśród czytelników z sympatią, i na pewno nie jest to nasze ostatnie słowo, jeśli chodzi o podobne tytuły.
Mozecie powiedziec cos wiecej o tej czerwcowej nie-bl'kowej nowosci? To seria? Czy jakas krotksza pozycja?
[L] Czerwcowa nowość to będzie krótki seinen.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5411
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Yuriko » pt maja 05, 2023 12:58 pm

Dla mnie Kotori i sportowka nie idą w parze. Dodatkowo są ponad 10 lat na rynku, a nie potrafią wydać czegoś konkretnego. Te No name tytuły są już nudne.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3301
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Alexandrus888 » pt maja 05, 2023 1:29 pm

DDDDD, Devilman, Edenie, Mieczu Nieśmiertelnego, NANA, to są wg ciebie no name? Pocałuj jego kolego też było swego czasy popularne. Yotsuba mega popularna - praktycznie już ikoniczna postać. Made in Abbys też do ułomków nie należy. Że nie wspomnę o SAO i Overlordzie...

A jeżeli o sportówkach i Kotori... kto wydał Viva la fifa?! Toć to chyba pierwsza sportówka na polskim rynku :|

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5411
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Yuriko » pt maja 05, 2023 2:24 pm

Patrzę na całe ich portfolio, a nie kilka tytułów. Dodatkowo dawne Kotori =/= dzisiejszemu Kotori. Przy zapowiedzi jednej Nany zapowiadają 5 nieznanych serii lub jednotomowek. Po prostu słabo patrząc przez pryzmat 11 lat. I viva la fifa to nawet manga nie jest, wiec jak dla mnie nie wydali żadnej sportowki xd

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3301
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Alexandrus888 » pt maja 05, 2023 3:33 pm

Napisałaś
Yuriko pisze:
pt maja 05, 2023 12:58 pm
Dodatkowo są ponad 10 lat na rynku, a nie potrafią wydać czegoś konkretnego.
Co ewidentnie wskazuje na całą działalność. Także się zdecyduj :roll:
Ale nawet - ostatni ich rok: DDDDD i Miecz Nieśmiertelnego to nie są nieznane serie. A większość pozostałych to BL (7) + kilka mniej znanych serii (3) + bardziej kojarzona Bezsenność po szkole.

Może fifa mangą nie jest ale sportówką jak najbardziej. Jak pisałaś: nie idą w panelu Kotori i sportówka, a nie Kotori i manga sportowa.

Także mijasz się z prawdą pisząc oględnie :lol:

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5411
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Yuriko » pt maja 05, 2023 4:19 pm

Dla mnie manga, to komiks japoński, wiec nie liczę ich mangopolo i nigdy liczyć nie będę xD mało mnie obchodzi jak ty na to patrzysz.

Jeśli chodzi o znane serie, to maja ich kilka, ale tylko kilka. Dalej sie gubią w tych No name tytułach, które Kotori lubi wydawac.

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1319
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Sebek » pt maja 05, 2023 7:16 pm

Uwialbiam Kotori, a takze ich wybory, zwlaszcza z ostatnich dwoch lat. Kibicuje im bardzo i dalej bede to robil :) "DDDD", "Punpun", "Miecz...", "Eden", "O psie...", "Ku twej..." dalej mozna wymieniac, co zreszta uczynil to wczesniej @Alexandrus. Ciekaw jestem jak wypadla "Rozkmina...", a i "Bezsennosci..." jestem ciekaw. W czerwcu nowe zapowiedzi, a tez do konca roku pewnie cos trzymaja w rekawie. Czy beda to znane, czy tez mniej znane tytuly, to niewazne, wazne, aby byly to dobre pozycje.
Obrazek

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3301
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Alexandrus888 » pt maja 05, 2023 11:44 pm

ręce opadają :|

1) manga < komiks > mangopolo
nigdzie nie napisałem, że viva la fifa jest mangą. ty nigdzie nie napisałaś, że kotori nie kojarzy ci się z mangą sportową, tylko ogólnie z gatunkiem "sportówka". a viva sportówką jest. jak trzeba być zadufanym w sobie by z z takim uporem brnąć w błędne myślenie tylko dlatego, że moja racja jest najmojsza :|

2) no to popatrzmy czego dokonało waneko przez pierwsze 11 lat. tylko jedna uwaga: rozwijali się wtedy gdy praktycznie nie było konkurencji i było wiele więcej niewydanych "pewniaków":
łącznie 214 tomów (nawet 1,6 tom/miesiąc):
  1. Cześć, Michael!
  2. Locke Superczłowiek
  3. Tu detektyw Jeż
  4. Cat Shit One
  5. Jak powstaje manga
  6. MangaMix
  7. Video Girl Ai
  8. Mars
  9. Paradise Kiss - uznany autor
  10. Love Hina
  11. Great Teacher Onizuka - kultowa manga
  12. Hiroszima 1945
  13. Seimaden
  14. Saiyuki
  15. Yami no Matsuei
  16. Nie, Dziękuję!
  17. Rewolucjonistka Utena - kultowa manga
  18. Miłość krok po kroku
  19. Wampirzyca Karin
  20. Black Lagoon - HIT
  21. Vampire Knight - kultowa manga
  22. Jakieś eksperymenty z kaną na wesoło, japońskimi wierszami itp.
Wynik:
  • 3x kultowa manga
  • 1x uznany autor
  • 1x HIT

No dobra, a czego dokonało Kotori w tym czasie?
383 tomy (2,9 tomu/mieś)
  1. Zakochany tyran - bl
  2. Kwiaty grzechu - bl
  3. Siedem dni - bl
  4. Złamane skrzydła - bl
  5. SAO - HIT
  6. Tylko kwiaty wiedzą - bl
  7. Finder - bl
  8. Wybranki jej wysokości
  9. Totally captivated - bl
  10. Rycerze Sidonii - HIT
  11. Durarara!!
  12. Ten Count - bl
  13. Hanger - bl
  14. Pocałuj jego kolego
  15. Overlord - HIT
  16. Puste granice - kultowe ln
  17. Rutta i Kodama - bl
  18. Kształt twojego głosu
  19. Fate/Zero - kultowa ln
  20. Escape Journey - bl
  21. Klatka dla ptaków
  22. Ku twej wieczności
  23. Dziewczyna znad morza - uznany autor
  24. Yotsuba! - kultowa manga
  25. Given - bl
  26. Made Abbys - HIT
  27. Op: Bezbarwne dni Itaru Yoake
  28. Perfect world
  29. Zabawa w kotka i myszkę - bl
  30. Atelier spiczastych kapeluszy
  31. Teoria miłości
  32. SAO:P - HIT
  33. Dobranoc, Punpunie - uznany autor
  34. Color Recipe - bl
  35. Wielka Wojna Zodiaku x2
  36. Ballad x Opera
  37. Fusuke - uznany autor
  38. Sekretarka demona
  39. Eden - kultowa manga
  40. Malarz Demonów
  41. Bloody Mary
  42. The Ride-On King
  43. Braciszek do wynajęcia
  44. Devilman - kultowa manga
  45. Miecz Nieśmiertelnego - kultowa manga
  46. Potwór obnażony - bl
  47. Melodia naszego życia - bl
  48. Sól z pieprzem i pudding
  49. Dead Dead Demon's Dededede Destruction - uznany autor
  50. Paladyn z ziem dalekich
  51. Wielka rozkmina: chłopak czy dziewczyna?
  52. Nana - kultowa manga
  53. 38 1shoty (głównie BL)
  54. Jakieś eksperymenty typu opowiadania, Mangopolo itp.
Wynik:
  • 7x kultowa manga
  • 4x uznany autor
  • 5x HIT
na bl się nie znam, więc nie oceniam...

Wniosek? Przez 11 lat Kotori osiągnęło znacznie więcej niż obecny lider rynku...
Czyż nie dlatego jesteście w błędzie, że nie rozumiecie Pisma ani mocy Bożej? (...) Jesteście w wielkim błędzie.
Ostatnio zmieniony sob maja 06, 2023 7:39 pm przez Alexandrus888, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotori”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości