Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Forum poświęcone wydawnictwu Kotori, wydawanym przez nie tytułom, itp, itd...
Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Ame » sob lis 11, 2023 9:02 pm

Nie wiedziałam, że to ma tyle tomów. Zniechęca mnie ilość oraz opinia, że im dalej tym gorzej. Tak więc podziękuję.

Ramsey Ka
Wtajemniczony
Posty: 558
Rejestracja: pn mar 30, 2015 11:08 am
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Ramsey Ka » ndz lis 12, 2023 3:33 am

Przeczytałem całość online i manga ciekawa ale bez rewelacji więc nie kupię. Może Aku no Hana bardziej mi podpasuje.
Obrazek

Awatar użytkownika
lexis
Adept
Posty: 346
Rejestracja: sob mar 02, 2019 11:04 pm
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: lexis » pt gru 01, 2023 6:26 pm

Nie ukrywam, że czekam z niecierpliwością na Wasze nowe zapowiedzi. A tak się składa, że właśnie się zaczął grudzień. Kiedy się można ich spodziewać?
December 01, 2023
[L] Pierwszą z zapowiedzi podamy w przyszły piątek, a drugą w piątek następujący po nim. Oba tytuły są mangami, oba są krótkie - tak dla urozmaicenia naszego kalendarza wydawniczego.
Przypominam - te zapowiedzi to josei i BL.

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2701
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Angu » pt gru 08, 2023 4:18 pm

Czy bycie uroczą osobą zarezerwowane jest wyłącznie dla kobiet? Czy w dobie coraz większej wolności w wyrażaniu siebie cechy typowe dla danej płci mają jeszcze jakieś znaczenie? 🤔
Na te pytania pomoże Wam odpowiedzieć nasz nowy tytuł „Genderless Danshi ni Aisareteimasu” autorstwa Tamekou 🥰 Ta pięciotomowa seria w zabawny i nietuzinkowy sposób opowiada o tym, jak przeuroczy Meguru i jego ciężko pracująca dziewczyna Wako radzą sobie ze stereotypami – tymi ugruntowanymi w społeczeństwie od lat i tymi całkiem świeżymi.
Preordery już do kupienia w naszym sklepie mangastore.pl.
💙 mangastore.pl/my-genderless-boyfriend-1-preorder-p-5789.html
--------------
• autor: Tamekou
• tytuł roboczy: My genderless boyfriend
• liczba tomów: 5
• format: 130 x 182 mm (standardowy)
• okładka: miękka ze skrzydełkami
• gatunek: josei, komedia, romans
• cena okładkowa: 26,90 zł
• przekład: Anna Piechowiak
• premiera: luty 2024
Meguru Souma to uroczy chłopak o androgynicznej urodzie, dzięki której zdobywa coraz większą popularność w mediach społecznościowych. Pasjonuje się modą i niezależnie od okoliczności bardzo dba o idealny strój, makijaż oraz manicure. Od lat jest w związku z Wako Machidą, dość przeciętną dziewczyną pracującą w wydawnictwie.
Nie wydają się standardową parą? A kto by się tym przejmował! W końcu Meguru stara się świetnie wyglądać głównie dla Wako, a dla niej to właśnie Souma jest najwspanialszym człowiekiem na świecie.
► Pokaż Spoiler
Może kiedyś wezmę ;) Kojarze, że tytuł w USA wychodził. Ktoś czytał?
Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5412
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Yuriko » pt gru 08, 2023 10:04 pm

Spoko brzmi, wezmę pewnie jak wyjdzie całość :)

Awatar użytkownika
Gokiburi
Wtajemniczony
Posty: 503
Rejestracja: śr mar 13, 2013 11:35 pm
Lokalizacja: Krk
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Gokiburi » pt gru 08, 2023 11:45 pm

Tylko czemu tłumaczenie tytułu jest na angielski? Zamiast "Mój androgyniczny chłopak". Gdzie sens? Gdzie logika?

Awatar użytkownika
MonsterBebe
Adept
Posty: 167
Rejestracja: pn paź 03, 2022 4:20 pm
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: MonsterBebe » wt gru 12, 2023 8:28 am

Gokiburi pisze:
pt gru 08, 2023 11:45 pm
Tylko czemu tłumaczenie tytułu jest na angielski? Zamiast "Mój androgyniczny chłopak". Gdzie sens? Gdzie logika?
Na fb pisali, że Japonia chciała, żeby w tytule koniecznie było słowo "genderless".

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1378
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Koichi » wt gru 12, 2023 4:18 pm

MonsterBebe pisze:
wt gru 12, 2023 8:28 am
Gokiburi pisze:
pt gru 08, 2023 11:45 pm
Tylko czemu tłumaczenie tytułu jest na angielski? Zamiast "Mój androgyniczny chłopak". Gdzie sens? Gdzie logika?
Na fb pisali, że Japonia chciała, żeby w tytule koniecznie było słowo "genderless".
No tak, "genderless" to nie to samo co "androgyniczny". "Genderless" oznacza dosłownie "bezpłciowy", czyli taki, który nie czuje żeby miał jakąkolwiek płeć.
Osobiście nic nie mam do takich osób, ale doświadczenie życiowe podpowiada mi, że związek z taką osobą to istny rollercoaster, zwłaszcza w sferze łóżkowej. Domyślam się jednak, że w tej serii problemy pary jednak będą całkiem inne (w końcu tytuł skierowany głównie do pań), jednak mimo to przezornie zawsze omijałem ten tytuł.

Awatar użytkownika
Jiri50
Adept
Posty: 199
Rejestracja: czw lut 16, 2023 11:11 am
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Jiri50 » śr gru 13, 2023 8:53 am


Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1378
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Koichi » śr gru 13, 2023 7:11 pm

Ale czemu ma służyć odniesienie się do tego artykułu? Na dodatek komentarze pod nim są wybitnie obrzydliwe, nawet nie chce mi się wszystkich czytać :stop:
Tragedia jakich wiele, z artykułu wynika że policja nic nie ma, a kto wie, może tu działał "seryjny" skoro denat był osobą kontrowersyjną i mocno niewygodną politycznie? A może zwyczajnie go zaszczuto, bo pod tym względem japońskie społeczeństwo jest podobne do polskiego - równie nietolerancyjne? Tego nie wiemy.

Awatar użytkownika
MonsterBebe
Adept
Posty: 167
Rejestracja: pn paź 03, 2022 4:20 pm
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: MonsterBebe » śr gru 13, 2023 7:35 pm

Typowa medialna papka niedająca żadnych szczegółów, tylko rozdmuchaną informację, że był człowiek, który popełnił samobójstwo. Tyle. Też nie widzę powodu podlinkowania tego czegoś.

Krzych Ayanami
Wtajemniczony
Posty: 695
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 6:33 pm
Lokalizacja: Czubkoland czyli Warszawa
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Krzych Ayanami » śr gru 13, 2023 8:38 pm

Zródło jest delikatnie mówiąc "mało wiarygodne"...
Pomijając to lubię romansidła i obyczajówki, więc wezmę.

Awatar użytkownika
Jiri50
Adept
Posty: 199
Rejestracja: czw lut 16, 2023 11:11 am
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Jiri50 » czw gru 14, 2023 7:01 am

A ja sobie pogrzebałem. Numer z . . . źródło mało wiarygodne (bo prawicowe) nie przechodzi. Są inne. Faktycznie trudno odtworzyć całą story. Ale jak dla mnie to jest przestroga przed tym, że beztroska zabawa z tożsamością płciową kiepsko może się skończyć. I tu tak było.

Osobiście jestem przekonany, że gdyby gościa "zaszczuto" to . . . zabiły by nas tytuły z pierwszych stron gazet na ten temat. Tu sprawie ukręca się łeb.

Szperałem, dla mnie sprawa wygląda raczej na problem rodzinny. Kobita poróżniła się z nim i się rozeszli. Zapewne całe zamieszanie z tranzycją nie pomogło. Babka zabrała dziecko i wyjechała za granicę ograniczając mu kontakty.

Tak . . . oczywiście . . . . przecież alienacja rodzicielska nie istnieje jak głoszą pewne panie. Na którejś z nitek tego tematu pojawiła się info, że gość odebrał sobie życie obserwując relację z piątych urodzin syna. Relację jaką na mediach społecznościowych zamieściła żona.
Ale to nie jest pewne.

Cóż, na kanale mojego ulubionego homoseksualisty przestrzega on przed "ludźmi" którzy nastolatkom z zaburzoną przez dojrzewanie seksualnością chętnie dostarczą blokery hormonów. I narażą je na bardzo niebezpieczne konsekwencje zdrowotne. To się dzieje i zbywanie tego "nietolerancją" jest dla mnie po prostu . . . szkoda słów.

Zresztą tego nic nie przykryje. I pozostaje brutalna nagonka na gościa.
https://www.wprost.pl/kraj/11174902/dra ... liste.html

Chyba warto zdawać sobie sprawę z tego jak to wygląda. Bo proces jest bardzo nieciekawy. To ból, krew, kał i uryna, o czym się nie wspomina. :evil:

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1378
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Koichi » czw gru 14, 2023 5:02 pm

beztroska zabawa z tożsamością płciową
Acha. Nie ma to jak wrzucać wszystkich do jednego wora.
Blade masz pojęcie na ten temat, ale w sumie Ciebie to nie dotyczy, więc nie musisz. Miej tylko świadomość, że powyższa manga nie jest o tranzycji tylko o tym, że fajnie by było jakby każdy mógł mieć styl bycia i ubiór taki jaki zechce, a nie według jakiegoś dresscodu niczym żołnierz w mundurze.

W ogóle ciekawa sprawa, bo te wszystkie trzy "przypadki" - manga, tajmnicze samobójstwo i pan, który się żali że mu dokuczają - to są trzy zupełnie inne rzeczy!

Awatar użytkownika
lexis
Adept
Posty: 346
Rejestracja: sob mar 02, 2019 11:04 pm
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: lexis » czw gru 14, 2023 10:51 pm

Z tego co słyszałam tytuł z tych uroczych i puchatych, a takich mi na razie starczy.

Awatar użytkownika
Gokiburi
Wtajemniczony
Posty: 503
Rejestracja: śr mar 13, 2013 11:35 pm
Lokalizacja: Krk
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Gokiburi » pt gru 15, 2023 12:46 am

Rzuciłam okiem na dwa-trzy rozdziały, i nie zachwyciło, odpuszczam.

Awatar użytkownika
Jiri50
Adept
Posty: 199
Rejestracja: czw lut 16, 2023 11:11 am
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Jiri50 » pt gru 15, 2023 7:02 am

Różne rzeczy człowiek lubi o poranku. Ach ta kawa i zapach napalmu o świcie! Ja poza tym np. uwielbiam o poranku olać ciepłym moczem protekcjonalny i pełen wyższości ton niektórych wypowiedzi. Daje mi to tak wielką radochę, że niezależnie od intencji wypowiadających się chyba powinienem im podziękować za możliwość doświadczenia tego stanu. :twisted:

Jeśli ktoś jest zbyt mało rozgarnięty aby nie sprawdzić np. na wiki człowieka który odebrał sobie życie. To może nie załapać co i jak. Kim był i jaką modę lansował. Był jej twarzą. :|

Co mnie dotyczy? A dotyczy mnie córka mojej przyjaciółki. Tak to dzięki niej (tj. znajomej!!!) interesuję się japońską sztuką rysowania emocji. Córka ta z pięknej nastolatki przerobiła się obecnie na burego i opryskliwego bezpłciowca. Zgodnie z lansowaną modą. Kto oglądał niesławne „Barwy Nocy” ten będzie wiedział o czym mówię. Tak to naprawdę wygląda. :? Stąd wynika moje zainteresowanie tą sprawą. I próba czytania pewnej nudnej jak flaki z olejem pozycji mangowej. :shock:

Moda mnie nie obchodzi. Wyrażam siebie przez siebie. Na poglądy pracuję sam. A ciuchy noszę praktyczne i wygodne. Zapewne mam zaległości w tych obszarach.

Jeżeli weźmiesz nastolatka w okresie dojrzewania. I namówisz go do noszenia przez 1,5 roku skóry bezpłciowca. Otoczysz takimi samymi znajomymi. To cóż to będzie za niespodzianka jeśli taka osoba wzorem tych znajomych w końcu zacznie też kwestionować swoją tożsamość płciową. Prawda!!! Jakież to będzie zaskakujące!!! :shock:

Współczuje ludziom którzy mają ten problem niejako z przyrodzenia. Naprawdę szczerze. Niemniej nie będę udawać, że ta moda nie może powodować negatywnych skutków. A w połączeniu z dorosłymi którzy nachalnie udzielają „pomocy” farmakologicznej zagubionym młodym to robi się potworny problem dla wszystkich osób dramatu. No poza tymi którzy na tym dobrze zarabiają. :shock:

Czy są powody do niepokoju? Moim zdaniem jak najbardziej. Ale . . . to są drastyczne sprawy. Chyba warto abyś czytelniku zastanowił się czy chcesz spoglądać w tę ciemność. Chociaż nikt nie gwarantuje ci, że ona sama nie przyjdzie do twojego życia. :evil:
Jeśli komuś nie podoba się źródło . . . to zapewniam go, że potraktuje to z równą powagą jak ton protekcjonalny. :mrgreen:

Mimo ponurego tematu – Zdrowych i Wesołych Świat. :angel:

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1286
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Katori » pt gru 15, 2023 9:30 am

Manga wydaje się ciekawa, kojarzy się po trochu z Kompleksem sąsiada i to ogółem chyba dość popularna pozycja.

A to transfobiczne/binarne majaczenie wyżej to chyba dość konkretnie nie na miejscu.

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Itachi Uchiha » pt gru 15, 2023 4:09 pm

Nowość.
Za oknem zrobiło się szaro i ponuro. Wszyscy prawie już zapomnieli, jak wygląda słońce ☀️ Dlatego przychodzimy do Was z tym maleńkim światełkiem, by rozjaśnić najmroczniejsze dni w roku. Oto nasza nowość BL “Light of my life” autorstwa Fuuko Minami i Takiby - opowieść o tym, że nawet w najgłębszej ciemności można odnaleźć promyk nadziei ✨
Preordery już do kupienia w naszym sklepie mangastore.pl.
👉 https://mangastore.pl/light-of-my-life-p-5796.html
--------------
• autor: Takiba, Fuuko Minami
• liczba tomów: 1
• format: 130 x 182 mm (standardowy)
• okładka: miękka ze skrzydełkami
• gatunek: yaoi, romans, dramat
• cena okładkowa: 26,90 zł
• przekład: Tomasz Molski
• premiera: luty 2024
Akimaru i Minagi znają się jeszcze z liceum. Obaj marzyli o wielkich karierach, ale wybory, jakich w życiu dokonali, znacząco utrudniły im realizację tych planów. Zamiast zostać lekarzem Minagi pracuje jako host, a Aki musiał zrezygnować z zawodowego sportu i przejął zakład fryzjerski po dziadku. Kiedyś tych dwóch łączyła przyjaźń, z czasem jednak ich drogi się rozeszły. Czy uda im się odbudować nadwątloną relację, gdy Minagi poprosi dawnego przyjaciela o pomoc?
Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5412
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Post autor: Yuriko » pt gru 15, 2023 8:53 pm

Czekałam na tego jajojca. Biorę :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotori”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości