Sword Art Online: Progressive

Forum poświęcone wydawnictwu Kotori, wydawanym przez nie tytułom, itp, itd...
Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Sword Art Online: Progressive

Post autor: Ame » pt lip 05, 2019 2:15 am

Obrazek
Autor: Reki Kawahara, abec
Gatunek: shounen, akcja, fanatsy, dramat, tajemnica, romans
Ilość tomów: 6+
Opis: „Tej gry nie da się przejść. Każdy z nas kiedyś umrze, a jedyna różnica polega na tym, czy stanie się to prędzej czy później…” Minął miesiąc, odkąd rozpoczęła się stworzona przez Akihiko Kayabę gra śmierci. W tym czasie już dwa tysiące graczy straciły życie. Nadszedł dzień, kiedy miało się odbyć posiedzenie w sprawie rajdu na bossa pierwszego poziomu. W drodze na zebranie samotny gracz Kirito jest świadkiem walki pomiędzy nieznajomą dziewczyną a potężnym potworem. Jej rapier wygląda zupełnie jak rozdzierająca nocne niebo spadająca gwiazda…

Całej okładki nie mogłam wrzucić, bo coś było nie tak... :x

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Sword Art Online: Progressive

Post autor: Meliona » pt lip 05, 2019 7:21 am

Ładniejsze logo niż głównej serii, ale denerwuje mnie jak zwykle brak środkowej belki w A.
Obrazek

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Sword Art Online: Progressive

Post autor: miaka88 » pt lip 05, 2019 8:15 am

No, faktycznie ładniejsze. Bardziej wyraziste.
Obrazek

Awatar użytkownika
Shiki
Weteran
Posty: 1391
Rejestracja: czw sty 03, 2013 6:40 pm
Status: Offline

Sword Art Online: Progressive

Post autor: Shiki » pt lip 05, 2019 9:27 am

A mi sie jakoś średnio podoba :/ moze to kwestia przyzwyczajenia. Nie podoba mi się też, że jest takie duże, będzie pewnie zasłaniać sporą część obrazka z okładki w niektórych tomach :?
Obrazek

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2791
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Sword Art Online: Progressive

Post autor: Łukasz.T » pt lip 05, 2019 4:26 pm

Podoba mi się ^^ Nie mogę się doczekać!

EDITD 17.07 :P
Pierwszy tomik za mną ^^ Grubiutki ten tomik :twisted:
► Pokaż Spoiler
Super ze Reki coś takiego napisał i fajnie było by zobaczyć to w wersji anime 8-)

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Sword Art Online: Progressive

Post autor: KubciO » wt lip 23, 2019 11:08 pm

Można wziąć się za SAOP bez wcześniejszej lektury SAO? :angel:
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Sword Art Online: Progressive

Post autor: Meliona » wt lip 23, 2019 11:09 pm

Jeszcze nie mam swojego tomiku, ale myślę, że spokojnie. W końcu to jest o pierwszej grze.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Sword Art Online: Progressive

Post autor: Bukafo » wt lip 23, 2019 11:12 pm

To jest jakiś spin-off, seria poboczna?
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Sword Art Online: Progressive

Post autor: Meliona » wt lip 23, 2019 11:15 pm

W SAOP autor bardziej szczegółowo, piętro po piętrze, opisuje grę śmierci SAO. Najpierw pisał LN SAO na konkurs literacki, więc się streszczał jak mógł, a i tak przekroczył limit znaków xD I dlatego opis tej gry zajął tylko dwa pierwsze tomy LN SAO + tom z historiami pobocznymi. A w SAOP rozwija pomysł od zera. Mam nadzieję, że udanie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Sword Art Online: Progressive

Post autor: Bukafo » wt lip 23, 2019 11:19 pm

Okej, dzięki. :)
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Sword Art Online: Progressive

Post autor: Mormicc » śr lip 24, 2019 4:23 am

Nowelki nie planuje kupować, ale jestem ciekaw jak rozwiązali kwestię
► Pokaż Spoiler
Pamiętam jak dwa lata temu na Pyrkonie tłumaczka o tym wspomniała to nawiązała się dyskusja czy należy poprawiać po autorze. Podejrzewam, że zrobią poprostu przypis :P. Ale jak przeczytacie to możecie się podzielić prawdą, chętnie się dowiem. :D
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Nelinnor
Wtajemniczony
Posty: 511
Rejestracja: śr maja 11, 2016 8:08 pm
Status: Offline

Sword Art Online: Progressive

Post autor: Nelinnor » śr lip 24, 2019 9:10 am

Mormicc, właśnie w tym problem że nie rozwiązał, po prostu uznał że wydarzenia z progressive będą teraz kanoniczne i podobno nawet odnosi się do nich w głównej serii. ;)

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Sword Art Online: Progressive

Post autor: Grey » ndz sie 18, 2019 7:44 pm

Widać, że nieźle zaniedbałem forum, no ale po miesiącu odpowiem co wiem xD

Mormicc, pierwszy tom SAOP chyba jeszcze jest w miarę zgodny z główną serią, autor jeszcze starał się wykorzystywać niedopowiedzenia by to połączyć. Od drugiego zdecydował, że to będą osobne historie, gdyż musiałby olać Asunę i albo pisać o samym Kirito (a LN/manga bez bishoujo to wiadomo xD) albo dokoptować mu jakąś inną laskę która potem zniknie i nikt nie będzie o niej pamiętał xD więc z dwojga złego rozdzielił te serie i one się de facto nie łączą.

W Alicyzacji widziałem jedno nawiązanie do SAOP, ale ono było nieinwazyjne. Nelinnor, skąd masz informację, iż autor teraz traktuje SAOP jako kanoniczny akt gry Sword Art Online? Bo nieinwazyjne nawiązania to jedno, ale jeśliby miało to być kanoniczne to przy konflikcie powinien idąc tym tokiem rozumowania zignorować akcje z pierwszego lub drugiego tomu i wszystkie dalsze nawiązania do nich i magicznym sposobem uznać, że prawidłową wersją jest SAOP. Coś mi się nie wydaje, żeby było tak jak mówisz dlatego proszę o źródło :) z moich informacji wynika, iż SAO i SAOP to obecnie alternatywne historie, nawiązujące do siebie ewentualnie w drobnych smaczkach.

Nelinnor
Wtajemniczony
Posty: 511
Rejestracja: śr maja 11, 2016 8:08 pm
Status: Offline

Sword Art Online: Progressive

Post autor: Nelinnor » pn sie 19, 2019 2:35 am

Grey, autor sam pisze o tym w posłowiu, piszą o tym ludzie zajmujący się wiki i generalnie wszędzie widać zgodność w tym temacie.

Moje bardziej rozbudowane zdanie na ten temat jest takie, że Kawahara jest po prostu niekonsekwentny i ma zbyt luźne podejście do swoich prac. Ciężko więc stanowczo powiedzieć co jest kanoniczne a co nie, skoro sam autor traktuje ten temat z małą uwagą, ale analizując całokształt wysuwa się pewien obraz. W kolejnych posłowiach można wyraźnie zauważyć jak chaotyczny i niepewny jest w tym co robi. SAO skończył zanim na dobre zaczął, w drugim tomie przepraszał że wydaje tylko poboczne opowieści, w trzecim przeprasza że wprowadza kolejną bohaterkę, pozwolę sobie zacytować z polskiego wydania:
Przepraszam za to, że pojawiła się kolejna nowa bohaterka. Naprawdę przepraszam. Domyślam się, że wszyscy zaczynają powoli mieć tego dosyć... ale obawiam się, że w kolejnych tomach będzie tak samo. (...) Przysięgam że nie robię tego specjalnie, po prostu nie potrafię pisać o wielu wątkach z punktu widzenia różnych postaci, więc kiedy pojawiają się nowe bohaterki, siłą rzeczy każda z nich musi mieć jakiś związek z głównym bohaterem. Przepraszam. Robię tak w dużej mierze dlatego, że zwyczajnie to lubię...
No i to niestety widać. SAO nigdy nie było jakimś skomplikowanym tytułem z rozbudowanym światem przedstawionym, w którym każdy detal miałby znaczenie i ludzie siedzieliby nocami po forach żeby rozgryzać lore. Kawahara skupia się głównie na kolejnych waifu i ich relacjach oraz przygodach z Kirito, co sam przyznaje. W grach komputerowych też pozmieniał wszystko tak, żeby wszyscy byli obecni w haremie niezależnie od tego co się stało wcześniej.

Za SAOP zabrał się z takim samym zamiarem fanservisu. Gdyby chciał faktycznie rozbudować lore, po pierwsze zrobiłby to zgodnie z kanonem i wprowadził nowe postacie, a po drugie nie siliłby się na opowiadanie piętro po piętrze tylko pokryłby co ciekawsze wydarzenia domykając to w rozsądnej ilości tomów. Widać wyraźnie że nie ma z góry ustalonego planu na historię tylko wyszedł z założenia że zrobi prequel z Asuną, naginając lore bo tak woleli by fani i on sam, a fabularnie na siłę będzie wymyślał kolejne wydarzenia piętro po piętrze, zakładając sobie że w każdym momencie musiało dziać się coś niesamowicie ciekawego.

W tym kontekście widać więc jak to wygląda od strony autora, nie ma z góry założonego żadnego masterplanu, a leci z historią na bieżąco naginając swój własny świat kiedy jest on niewygodny dla jego nowych pomysłów. Potem powstają takie potworki jak alternatywne uniwersa, linie czasu, spory co jest kanoniczne a co nie, wszystko przez samego autora który nie potrafi trzymać się wyznaczonych przez siebie ram. IMO więc kwestia ta nie zasługuje na zbyt poważne traktowanie, skoro takie podejście ma też autor. Niestety skończyłem czytać na początku Alicyzacji, a za Progressive nie mam ochoty się zabierać, więc oczywiście nie potwierdzę tego co piszą ludzie o przytaczanych wydarzeniach, ale sam fakt że one tam są, świadczy raczej o tym że SAOP nie odbywa się w jakimś alternatywnym uniwersum, a co za tym idzie główny obiekt sporu, czyli czas spotkania z Asuną, pewnie musiał zostać kanonicznie nadpisany, bo tak wolałby autor. Cytując z angielskiego tłumaczenia z posłowia na początku:
However, my honest feelings is that I really want the one to stands beside Kirito be Asuna, perhaps many readers also wish the same thing? Finally, that thought turned into the beginning scene with the meeting between Kirito and Asuna. Of course, I thought about the readers who can’t approve the inconsistencies to the already published books as well. As I also don’t like it, I will put maximum effort into comparing and adjusting the setting of the story from this point onward, so first off, I would be happy if you could watch over the future of this new series.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Sword Art Online: Progressive

Post autor: Grey » wt sie 20, 2019 7:04 am

Nelinnor, ja swoją wiedzę też brałem z angielskiego posłowa 1 tomu SAOP, przeczytałem je teraz jeszcze raz w Twoich linkach i wybacz, ani razu nie pada fragment, że od teraz to SAOP jest kanoniczny i wpływać będzie na SAO...

Zgadzam się z większością tego co napisałeś, ale mimo wszystko ja interpretuje posłowie w ten sposób, że olał kanon w SAOP i SAOP leci swoją drogą (dość ciekawą - Alicyzację rzuciłem na... 4 tomie? jakoś tak) a SAOP naprawdę chętnie czytałbym dalej gdybym miał czas. Nie zmienia to faktu, że w ramach SAO każdy tom jest kanoniczny i ma znaczenia. Tak jak pisałem, w Alicyzacji znalazłem tylko drobne nieinwazyjne smaczki a w sumie to jeden smaczek.

Gdzie tu widzisz informację, że SAOP to podmianka pierwszych dwóch tomów w kanonie SAO? (However, my honest feelings is that I really want the one to stands beside Kirito be Asuna, perhaps many readers also wish the same thing? Finally, that thought turned into the beginning scene with the meeting between Kirito and Asuna. Of course, I thought about the readers who can’t approve the inconsistencies to the already published books as well. As I also don’t like it, I will put maximum effort into comparing and adjusting the setting of the story from this point onward, so first off, I would be happy if you could watch over the future of this new series.)

Także ciągle stoję na stanowisku, że się mylisz i dla SAO kanoniczne są pierwsze dwa tomy, a po prostu SAOP odleciał swoją alternatywną drogą. To w mojej ocenie wynika z posłowia. Chyba że zamiast własnego zrozumienia tekstu przedkładasz opinię Pana Gsimenas z kolejnej fandomowej wikipedii jakich powstaje multum do każdej mangi/anime/LN/VN

EDIT: teraz jak myślę, to chyba w posłowiu do drugiego tomu oficjalnie przyznał, że nie da się utrzymać pomiędzy SAO i SAOP konsystencji. Ale dalej nie pada tam stwierdzenie, że SAOP będzie kanoniczny dla SAO. Poprawnym wnioskiem jest więc, że będzie zupełnie osobną, alternatywną historią.

Nelinnor
Wtajemniczony
Posty: 511
Rejestracja: śr maja 11, 2016 8:08 pm
Status: Offline

Sword Art Online: Progressive

Post autor: Nelinnor » wt sie 20, 2019 9:05 am

Grey, jak wyżej, nie mam nawet zamiaru się spierać w tej kwestii, bo ustalenie racjonalnej odpowiedzi w sytuacji w której sam autor postępuje irracjonalnie, jest w zasadzie niemożliwe więc szkoda naszego czasu na doszukiwanie się tutaj jakiegokolwiek sensu. Stworzył z jednej strony coś co rozwija lore i ma odniesienia w głównej serii, a z drugiej zmienia kluczowe wydarzenia i rozmija się z kanonem, bo taką miał ochotę. No i puff, niech teraz fani się martwią jak to zlepić w całość. Przez brak jednoznacznego oficjalnego stanowiska można się tylko domyślać co autor miał na myśli. Brak źródła gdzie potwierdziłby kanon, ale brak też potwierdzenia że to jakieś alternatywne uniwersum.

Osobiście chciałbym wierzyć, że SAOP jest kanoniczne i ma jakikolwiek sens, bo w przeciwnym razie oznaczałoby to, że przez kolejne 20 lat, albo i dłużej, będzie pisał doujina z historią która nigdy nie miała miejsca. Fanowska wiki też zdaje się uwzględniać Progressive w głównej linii czasu. Właśnie dlatego jakiś czas temu przestałem poważnie traktować pióro Kawahary, spójność świata jest dla mnie rzeczą kluczową, a tutaj sam autor świadomie sabotuje swój własny kanon. W tym momencie odpowiedź nie ma już dla mnie znaczenia, bo przez sam fakt że istnieją wątpliwości iluzja świata runęła niczym domek z kart.

Dlatego moja wypowiedź sprzed miesiąca bazowała właśnie na stanowisku zachodniego fandomu, dużo ludzi widać uważa że to jednak kanon. No a jak jest naprawdę to się pewnie nigdy nie dowiemy, bo sam autor zdaje się być tego niepewny. Chyba że istnieją jakieś źródła ale tylko w języku japońskim i o nich nie wiemy.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Sword Art Online: Progressive

Post autor: Grey » wt sie 20, 2019 12:22 pm

Nelinnor pisze:
wt sie 20, 2019 9:05 am
Osobiście chciałbym wierzyć, że SAOP jest kanoniczne i ma jakikolwiek sens, bo w przeciwnym razie oznaczałoby to, że przez kolejne 20 lat, albo i dłużej, będzie pisał doujina z historią która nigdy nie miała miejsca.
Ano ja tak właśnie do SAOP podchodzę :) czytadło z tego było dosyć fajne przynajmniej do tego 4 tomu na którym skończyłem. W mojej skromnej i zapewne subiektywnej ocenie to również prawidłowe podejście do tematu - brutalne wyrwanie z kanonu pierwszych dwóch tomów SAO jest gorszym zabiegiem już traktowanie SAOP jako alternatywnej historii.

Bo jak by to miało wyglądać? Ten kanon?
SAOP -> 3 i dalsze tomy SAO?
Absurdalnie to brzmi :)

Acz z drugiej strony dawno już przestałem szukać logiki w SAO. Niestety jej nie ma. Autor jest bardzo niekonsekwentny, masz tu pełną rację. I chyba rzeczywiście szkoda dyskutować na temat tego czy SAOP to prawdziwy prequel SAO czy de facto alternatywna historia niczym SAOAGGO (lol jaki długi skrót) tyle że pisane przez Kawaharę.

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3783
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Sword Art Online: Progressive

Post autor: Itachi Uchiha » śr sie 28, 2019 2:13 pm

Seria schodzi jak świeże bułeczki :P
Sword Art Online: Progressive rządzi! Mimo okresu urlopowego wykupiliście niemal cały nakład jaki trafił do salonów Empik 😍

Jeśli jeszcze nie macie swojego egzemplarza to nic straconego - właśnie jedzie kolejny transport do Empiku i książka lada moment wróci na półki salonów.

A dla wygodnych zapraszamy do naszego sklepiku internetowego. Dziś zamawiasz, jutro masz u siebie* :)

--------------------------
* czas dostawy zależy od wybranej formy wysyłki
https://www.facebook.com/WydawnictwoKot ... 5218824749

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2791
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Sword Art Online: Progressive

Post autor: Łukasz.T » śr sie 28, 2019 2:26 pm

Cieszy mnie ta informacja ^^

Karlan
Status: Offline

Sword Art Online: Progressive

Post autor: Karlan » śr sie 28, 2019 4:49 pm

Dobra wiadomość, że chociaż z tego jednego tytułu są zadowoleni i że nowelki nie są jednak aż taką klapą sprzedażową :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotori”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości