Ballad x Opera

Forum poświęcone wydawnictwu Kotori, wydawanym przez nie tytułom, itp, itd...
Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Ballad x Opera

Post autor: Yuriko » pn lip 13, 2020 9:53 pm

Obrazek
Anioł i demon zstępują na ziemię z misją odszukania odpowiedniego kandydata na żniwiarza dusz. Lecz kiedy w wyniku niefortunnego zbiegu okoliczności pozbawiają życia młodzieńca imieniem Haruto, który pół roku wcześniej stracił całą swoją rodzinę w tajemniczym pożarze, anioł wychodzi z nieoczekiwaną propozycją: „Schwytaj dla nas dusze grzeszników, które uciekły z nieba, a w zamian my cofniemy cię w czasie do dnia owego pożaru”.
Ostatnio zmieniony czw lip 30, 2020 12:30 pm przez Yuriko, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ballad x Opera

Post autor: Meliona » pn lip 13, 2020 10:08 pm

Na insta Kotori podało, że będzie aż 16 kolorowych stron. Czekam bardzo xD Cieszę się, że ta manga wyjdzie w Polsce.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Ballad x Opera

Post autor: Mormicc » pn lip 13, 2020 10:20 pm

O, jest już temacik, więc mogę wrzucić swój komentarz. Poniższy tekst powstał jakoś pod koniec lutego.

Pomimo skreślenia tej serii na starcie stwierdziłem, że jednak sprawdzę. W internecie są tylko 3 rozdziały. Jednak z drugiej strony akurat tyle, że da mi to jakiś obraz serii, a jak poczuję się zaintrygowany, to nic, tylko kupować.
No i dobra, przeczytane. Poczułem się zaintrygowany? Hehe, nie.
Pierwszy rozdział był... no był. Nudny. Takie nic o niczym. Może niektórzy nie chcą nic wiedzieć przed zakupem, więc daje to w spoiler:
► Pokaż Spoiler
Przyznam, że nie miałem po tym w ogóle ochoty sięgać po dwa kolejne rodziały. Absolutnie nic nie przykuło mojej uwagi na tyle, że chciałbym poznawać to dalej. No ale dobra, nie będę pisał opinii na podstawie zaledwie jednego.
No i pozostałe dwa były już lepsze. Jest jakaś akcja, tajemnica (a nawet kilka), podejrzany typ, tajemniczy typ, ale kurde - wszystko to już gdzieś widziałem. W tych 3 rozdziałach nie było niczego co by mi powiedziało "tak, ta seria wyróżnia się na tle setek jej podobnych". A jeśli początek twojej mangi nie zachęca do dalszego obcowania z nią, to coś poszło nie tak.
► Pokaż Spoiler
Myślę, że moje wszystkie problemy fabularne z tym tytułem mam dlatego, że się kompletnie rozmijam z jego grupą docelową. Po prostu mam inne oczekiwania w stosunku do tytułu, któremu chcę poświęcić miejsce na półce. Może gdybym był kilka lat młodszy to jeszcze by mogły mnie kupić tego typu klimaty, ale teraz - no nie. Niemniej jeśli ktoś lubi tego typu mangi dla nastolatków to myślę, że warto spróbować.
W kometarzach pod skanami ktoś stwierdził, że przypomina mu to Vampire Library. Mi się skojarzyło z QQ Sweeper oraz Grabarzem Riddlem (przy czym zaznaczę, że Ballad mimo wszystko wywarł na mnie dużo lepsze wrażenie od niego).

Kreska tych 3 rozdziałów jest... ociosana. Taka typowa mangowa biszowa sztampa. Nic mniej, nic więcej. Jedyne co się jakoś wyróżnia to oczy głównego bohatera. Są tak nieproporcjonalnie wielkie do reszty jego twarzy, że wyszło przerażająco jak dla mnie :lol: Przy czym no, tym to nie ma co się tu sugerować, bo po samych okładkach widzę, że potem się poprawiła.

Powtórzę to co napisałem wyżej. Jest to opinia oparta tylko o 3 pierwsze rozdziały. Wszystko się może potem zdarzyć, może jest to rewelacyjny tytuł, nie wiem. No ale ja sobie odpuszam, dlaczego to wszystko wyżej już napisałem. Niemniej, chętnie poznam opinie ludzi, którzy zdecydowali się zapoznać z dalszą częścią historii bo zawsze mogę dać tytułowi drugą szansę :blink:
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Ballad x Opera

Post autor: SallyCzarownica » pn lip 13, 2020 10:43 pm

W kometarzach pod skanami ktoś stwierdził, że przypomina mu to Vampire Library
Jezu, teraz się wyrywam do tej mangi.
Obrazek

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1367
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Ballad x Opera

Post autor: Koichi » wt lip 14, 2020 12:50 am

dusze grzeszników, które uciekły z nieba
:mysli:
Cóż, dusze grzeszników przeważnie przebywają w piekle, ale może nie będę się czepiał.
Mormicc pisze:
pn lip 13, 2020 10:20 pm
O, jest już temacik, więc mogę wrzucić swój komentarz. Poniższy tekst powstał jakoś pod koniec lutego.

Pomimo skreślenia tej serii na starcie stwierdziłem, że jednak sprawdzę. W internecie są tylko 3 rozdziały. Jednak z drugiej strony akurat tyle, że da mi to jakiś obraz serii, a jak poczuję się zaintrygowany, to nic, tylko kupować.
No i dobra, przeczytane. Poczułem się zaintrygowany? Hehe, nie.
Pierwszy rozdział był... no był. Nudny. Takie nic o niczym. Może niektórzy nie chcą nic wiedzieć przed zakupem, więc daje to w spoiler:
► Pokaż Spoiler
Przyznam, że nie miałem po tym w ogóle ochoty sięgać po dwa kolejne rodziały. Absolutnie nic nie przykuło mojej uwagi na tyle, że chciałbym poznawać to dalej. No ale dobra, nie będę pisał opinii na podstawie zaledwie jednego.
No i pozostałe dwa były już lepsze. Jest jakaś akcja, tajemnica (a nawet kilka), podejrzany typ, tajemniczy typ, ale kurde - wszystko to już gdzieś widziałem. W tych 3 rozdziałach nie było niczego co by mi powiedziało "tak, ta seria wyróżnia się na tle setek jej podobnych". A jeśli początek twojej mangi nie zachęca do dalszego obcowania z nią, to coś poszło nie tak.
► Pokaż Spoiler
Myślę, że moje wszystkie problemy fabularne z tym tytułem mam dlatego, że się kompletnie rozmijam z jego grupą docelową. Po prostu mam inne oczekiwania w stosunku do tytułu, któremu chcę poświęcić miejsce na półce. Może gdybym był kilka lat młodszy to jeszcze by mogły mnie kupić tego typu klimaty, ale teraz - no nie. Niemniej jeśli ktoś lubi tego typu mangi dla nastolatków to myślę, że warto spróbować.
W kometarzach pod skanami ktoś stwierdził, że przypomina mu to Vampire Library. Mi się skojarzyło z QQ Sweeper oraz Grabarzem Riddlem (przy czym zaznaczę, że Ballad mimo wszystko wywarł na mnie dużo lepsze wrażenie od niego).

Kreska tych 3 rozdziałów jest... ociosana. Taka typowa mangowa biszowa sztampa. Nic mniej, nic więcej. Jedyne co się jakoś wyróżnia to oczy głównego bohatera. Są tak nieproporcjonalnie wielkie do reszty jego twarzy, że wyszło przerażająco jak dla mnie :lol: Przy czym no, tym to nie ma co się tu sugerować, bo po samych okładkach widzę, że potem się poprawiła.

Powtórzę to co napisałem wyżej. Jest to opinia oparta tylko o 3 pierwsze rozdziały. Wszystko się może potem zdarzyć, może jest to rewelacyjny tytuł, nie wiem. No ale ja sobie odpuszam, dlaczego to wszystko wyżej już napisałem. Niemniej, chętnie poznam opinie ludzi, którzy zdecydowali się zapoznać z dalszą częścią historii bo zawsze mogę dać tytułowi drugą szansę :blink:
Wystarczyły Ci trzy rozdziały i pojechałeś, jak po bandzie :klask:
Nie no, czasami też tak mam, że już od pierwszych stron jestem nastawiony negatywnie do jakiegoś tytułu i to chyba każdemu się zdarza. Dziwię się tylko, bo sądząc po okładce, to tytuł ewidentnie skierowany do pań, tudzież do wyjątków takich jak ja, którzy lubią słodkości. Czy Ty takie lubisz, to nie wiem, skoro odrzucają Cię bishe, no ale przecież wystarczy spojrzeć na tą okładkę - typowa w stylu BL.
Ale muszę Ci przyznać, że tak jak mnie ten tytuł totalnie nie interesował, to teraz mam zamiar przyjrzeć się mu bliżej. W skrócie: Twoja antyreklama zrobiła mi reklamę tego produktu :mrgreen:

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Ballad x Opera

Post autor: Yuriko » wt lip 14, 2020 1:09 am

Ja od samego początku planowałam kupować serię, mimo że jej nie znam i nawet wcześniej jej nie kojarzyłam, ale opis mnie totalnie kupił. Boję się trochę co mogę znaleźć w środku, ale na szczęście to tylko 5 tomów. Najbardziej ciekawi mnie czy ta seria się sprzeda, bo widać po okładkach, że tytuł bardziej nastawiony dla nastolatek, a ostatnio nastolatki wolą shouneny. Chociaż może jak zobaczą (niby)pięknego pana na okładce, to się skuszą i kupią :P

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Ballad x Opera

Post autor: Mormicc » wt lip 14, 2020 2:11 am

Pisanie tego było bardziej angażujące od czegokolwiek w tej mandze, więc hamulce same się puściły ¯\_(ツ)_/¯ i tak co rusz był ten post łagodzony, przecież w żadnym miejscu nie napisałem wprost "broń Boże nie kupujcie tego"
Koichi pisze:
wt lip 14, 2020 12:50 am
od pierwszych stron jestem nastawiony negatywnie do jakiegoś tytułu
Yy, ale ja nie byłem nastawiony do tego tytułu od początku negatywnie. Jakby tak było to bym w ogóle tego nie podbniósł albo rzucił po pierwszym rozdziale
Koichi pisze:
wt lip 14, 2020 12:50 am
którzy lubią słodkości. Czy Ty takie lubisz, to nie wiem, skoroskoro odrzucają Cię bishe
Odrzucają mnie nudni bishe, a raczej nudne postacie, a to różnica :P
Po za tym są serie z bishami które lubię (możliwe, że chybione porównanie, ale - Ouran <3), więc ich występowanie nie jest dla mnie absolutnie powodem do skreślenia danego tytułu. Pomimo tej negatywnej opinii cały czas mam w planach sprawdzić inny tytuł tej autorki - Bloody Mary
Koichi pisze:
wt lip 14, 2020 12:50 am
wystarczy spojrzeć na tą okładkę - typowa w stylu BL.
Mówisz to osobie, która regularnie zasila swoją półkę nowymi yaoicami :v

Ps. Nie ma potrzeby cytować całego długiego posta gdy jest on komentarz wyżej bo to wyduża niepotrzebnie stronę :angel:
SallyCzarownica pisze:
pn lip 13, 2020 10:43 pm
W kometarzach pod skanami ktoś stwierdził, że przypomina mu to Vampire Library
Jezu, teraz się wyrywam do tej mangi.
Różnica jest taka, że jak na VL się świetnie bawiłem, a tu... no wszystko jest opisane wyżej :P

Good for your i cytując samego siebie:
Mormicc pisze:
pn lip 13, 2020 10:20 pm
Niemniej, chętnie poznam opinie ludzi, którzy zdecydowali się zapoznać z dalszą częścią historii bo zawsze mogę dać tytułowi drugą szansę :wink:
A z waszych wypowiedzi wynika, że (i tu znowu cytując samego siebie):
Mormicc pisze:
pn lip 13, 2020 10:20 pm
Niemniej jeśli ktoś lubi tego typu mangi dla nastolatków to myślę, że warto spróbować.
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
k.x.
Adept
Posty: 291
Rejestracja: pt wrz 16, 2016 10:34 am
Gender:
Status: Offline

Ballad x Opera

Post autor: k.x. » wt lip 14, 2020 10:27 am

Są serie, którym mimo nieobiecującego początku daje szanse i są też takie, które skreślam po pierwszych 3 rozdziałach. Przejrzałam (nawet nie miałam sił na wczytywanie się) może pierwszych 15 stron Bloody Mary i momentalnie skreśliłam Ballad x Opera z listy zakupowej :lol: Mam dokładnie te same odczucia względem Bloody Mary, co Mormicc względem BxO, więc ciesze się, iż udało mi się w porę zorientować co do tego tytułu, a dzięki temu - zachować miejsce na półeczce i pieniążki w portfelu
Ktooo stwooorzyyyył.... falujące morze, falujące morze.... ~~~~~~

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1367
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Ballad x Opera

Post autor: Koichi » śr lip 15, 2020 10:40 pm

Nie ma potrzeby cytować całego długiego posta gdy jest on komentarz wyżej bo to wydłuża niepotrzebnie stronę :angel:
Sowwy :angel:

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Ballad x Opera

Post autor: miaka88 » czw lip 16, 2020 12:31 pm

Przeczytałam te 3 rozdziały które były w necie. Albo ja się za dużo yaoi naczytałam albo tutaj powinien być tag shonen-ai. No i jeszcze te akcje ukrzyżowania, to było dziwne. Raczej odpuszcze ten tytuł.
Obrazek

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1367
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Ballad x Opera

Post autor: Koichi » pt lip 17, 2020 1:41 am

miaka88 pisze:
czw lip 16, 2020 12:31 pm
Przeczytałam te 3 rozdziały które były w necie. Albo ja się za dużo yaoi naczytałam albo tutaj powinien być tag shonen-ai. No i jeszcze te akcje ukrzyżowania, to było dziwne. Raczej odpuszcze ten tytuł.
Jest jeszcze coś takiego jak BROMANCE :wink:
Ale wątek ukrzyżowań mnie zaintrygował, aż muszę to sprawdzić!

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ballad x Opera

Post autor: Meliona » ndz wrz 06, 2020 12:15 pm

Okładka 2 tomu:
► Pokaż Spoiler
Jeszcze ostatnie szlify i lada dzień do drukarni trafi drugi tom mangi "Ballad x Opera". Pierwsza część znika z salonów Empik w szaleńczym tempie (miesiąc po premierze chcą uzupełnienia zapasów bo się kończą), więc chyba ta seria Wam podeszła... 😍

W naszym sklepiku właśnie uruchomiliśmy preorder na "dwójkę" (jak drukarnia się ogarnie to premiera na sam koniec września), a poniżej prezentujemy okładkę.

https://mangastore.pl/ballad-x-opera-2-p-3741.html
Wspaniale słyszeć, że się dobrze sprzedaje :D
Ja wciąż jeszcze czekam, aż przyjdzie do mnie w zbiorczej paczce pierwszy tom.
Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Ballad x Opera

Post autor: Yuriko » ndz wrz 06, 2020 1:42 pm

A myślałam, że seria się im słabo sprzeda. Dobrze, że jednak tak nie jest. Muszę wreszcie zamówić 1 tom :P

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Ballad x Opera

Post autor: Ame » ndz wrz 06, 2020 6:24 pm

Yuriko pisze:
ndz wrz 06, 2020 1:42 pm
Muszę wreszcie zamówić 1 tom
Ja też...

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ballad x Opera

Post autor: Meliona » pt wrz 18, 2020 6:12 pm

Przeczytałam pierwszy tom BxO. Podobało mi się :D
Widzę, że Akaza Samamiya w swej twórczości lubi dawać głównego bohatera z niechęcią do życia i amnezją. Jakoś to ze mną nieźle rezonuje, bo sama muszę znajdować powody, dla których w ogóle warto żyć (mangi na przykład). Pewnie przez całą serię, tak jak było w przypadku Bloody Mary, główny bohater będzie powoli dochodzić do etapu, w którym będzie w stanie pogodzić się ze swoją przeszłością i cieszyć się życiem (ewentualnie będzie sad end xD).
Wszyscy są tu dla siebie tacy mili! <3 Anioł i demon mają osobiste powody, dla których potrzebują zdolności głównego bohatera (Haruto), ale mimo to nie naciskają na niego. Mam nadzieję, że duchowny jeszcze wróci, bo był świetny xD
Fabularnie widać, że to przemyślana seria z wyraźną wizją zakończenia. Czekam na drugi tom.

Kolorowe strony są takie śliczne i jest ich tak dużo *.* Przykłady:
► Pokaż Spoiler
Kreska ogólnie jest świetna (poza głównym bohaterem, bo jego projekt nie bardzo mi się podoba) - jest u mnie na drugim miejscu w kategorii "urocze" zaraz po stylu rysowania Takanagi Hinako.

Znalazłam nawiązanie do Bloody Mary, lol:
► Pokaż Spoiler
Jak ta manga wypada względem Bloody Mary? Trochę gorzej. W poprzedniej mandze autorki dynamika między głównymi bohaterami była żywsza i ciekawsza, a i pomysł na fabułę był bardziej w moim guście (wolę wampiry od demonów i aniołów - chociaż shinigami są ciekawi). Jednak i tak wyczekuję następnych tomów, bo czuję, że się nie zawiodę.
Obrazek

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Ballad x Opera

Post autor: Matii » sob wrz 19, 2020 3:04 pm

Meliona, i teraz zrobiłaś mi ochotę na ten tytuł xD
Zastanawiałem się nad nim ale teraz chcę go przeczytać. Poczekam aż ukarze się 2 tom i kupię oba :D
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1367
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Ballad x Opera

Post autor: Koichi » sob wrz 19, 2020 5:57 pm

A ja dalej nie mogę podjąć decyzji, czy to kupić :P bo przyznam, że główny bohater nie przypadł mi do gustu.
► Pokaż Spoiler

No i standardowo już, jak mamy w mandze Anioła i Demona, to ten drugi jest jakoś bardziej do polubienia.
► Pokaż Spoiler
Ten ksiądz za to wydał mi się fajny, ale jeśli to postać, która pojawia się tylko na chwilę i nie będzie mieć większego udziału w historii, to trochę byłoby szkoda.

Ktoś tu też wspomniał wcześniej, że tytuł powinien mieć w tagu shounen ai i ja mam podobne odczucie. Nie wiem czy to przez tą kreskę, która przypomina mi właśnie stare mangi BL, czy atmosferę między postaciami, ale coś tam iskrzy? Albo mi się wydaje.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ballad x Opera

Post autor: Meliona » sob wrz 19, 2020 7:56 pm

Koichi pisze:
sob wrz 19, 2020 5:57 pm
tytuł powinien mieć w tagu shounen ai
No nie wiem. W Bloody Mary też był fanservice dla fanów BL (głównie na okładkach, lol) i nic z tego nie wynikło (ale nie zostało też w 100% przekreślone, więc jak się uprzeć, to można to zobaczyć - ja chciałam widzieć). Tutaj może być inaczej, oczywiście, ale raczej zostanie wszystko na poziomie bliskich przyjaciół.

Motyw "fajnych" demonów i "nieprzyjemnych" aniołów nie jest zarezerwowany tylko dla Japończyków. Polacy też to lubią - wystarczy obejrzeć filmiki G.F. Darwina (chociaż oni to bardziej eksploatują samego Boga i Szatana, niż anioły i demony), albo przeczytać np. komiks Nasz przyjaciel Szatan (pierwsze, co mi na myśl przychodzi).
Dla mnie to "logiczne" (xD), że anioły są hipokrytami, a demony dobrze się bawią :lol:
Obrazek

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1367
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Ballad x Opera

Post autor: Koichi » sob wrz 19, 2020 10:57 pm

Meliona, raczej tak. Raczej zostaną przyjaciółmi, ewentualne podteksty pozostaną na poziomie żartu.
► Pokaż Spoiler
Czy ja wiem, czy Anioły są hipokrytami?
Tu już wkraczamy w tematy wiary, religii i osobistego postrzegania tych kwestii, więc może to pomińmy? :wink:
Ale ok, masz rację, że nie tylko w Japoni tak się postrzega Anioły i Demony. Ale ja mam wrażenie, że to raczej w przestrzeni komercyjnej, w mediach to głównie działa. Złagadza się wizerunek wszystkiego co demoniczne i złe, a przejawy dobra i życzliwości obraca w coś prześmiewczego. Ile razy na przykład można usłyszeć, że ktoś został bohaterem, bo pomógł staruszce przejść przez ulicę?

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1120
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Ballad x Opera

Post autor: Monsterlight » wt mar 09, 2021 4:25 pm

FB Kotori pisze:Premiera czwartego tomu “Ballad x Opera” już niedługo i mamy w związku z tym małą niespodziankę 😊 W komplecie z tomikiem dostaniecie booklet zawierający historię książąt czarciego królestwa oraz krótki reportaż o tym, czym inspirowała się autorka przy tworzeniu królestw w zaświatach. Też myślicie, że Kuro na okładce tego bookletu wygląda cudownie? 😍
Preordery na ten tomik możecie zamawiać w naszym sklepiku: https://mangastore.pl/ballad-x-opera-4-p-3963.html
► Pokaż Spoiler
Kotori wie jak zachęcić do kupowania u siebie :P
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotori”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości