Eden - It's an Endless World!

Forum poświęcone wydawnictwu Kotori, wydawanym przez nie tytułom, itp, itd...
Ramsey Ka
Wtajemniczony
Posty: 556
Rejestracja: pn mar 30, 2015 11:08 am
Status: Offline

Eden - It's an Endless World!

Post autor: Ramsey Ka » czw kwie 22, 2021 6:32 pm

Nie zwracam większej uwagi na okładki, ale jeśli Kotori już pyta o nasze zdanie to mi też zdecydowanie mniej podoba się to logo i te kolory w porównaniu do wersji Egmontu :? Szkoda natomiast, że nie mogę zmienić formy wysyłki na paczkomat, niepotrzebnie tak szybko zamawiałem, więcej tego błędu nie zrobię :D
Obrazek

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Eden - It's an Endless World!

Post autor: Archerito » czw kwie 22, 2021 8:48 pm

amsterdream pisze:
śr kwie 21, 2021 8:58 pm
Dlaczego te kolory takie wyblakłe? Kiepsko to wygląda. Jestem rozczarowany tym projektem.
Nie da się ukryć, że mam podobne zdanie. Użyty font też zdecydowanie bardziej podobał mi się na wydaniu Egmontu. Strasznie słabiutko :(

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Eden - It's an Endless World!

Post autor: Canis » czw kwie 22, 2021 9:29 pm

Napiszę tylko, że zaliczam się do grupy, której podoba się okładka od Kotori. Ta druga opcja wydaje mi się przytłaczająca.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5368
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Eden - It's an Endless World!

Post autor: Yuriko » czw kwie 22, 2021 10:09 pm

Canis pisze:
czw kwie 22, 2021 9:29 pm
Napiszę tylko, że zaliczam się do grupy, której podoba się okładka od Kotori. Ta druga opcja wydaje mi się przytłaczająca.
+1 Okładka od Kotori wydaje się taka lekka i logo również jest fajne. Może jedynie grzbiet wydaje się trochę pusty, ale może bez udziwnień będzie mniejsza szansa na jakieś buble :P

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5368
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Eden - It's an Endless World!

Post autor: Yuriko » pt kwie 23, 2021 4:31 pm

Jakby ktoś jeszcze nie wiedziałam to tutaj są ogólne informacje o Edenie
Kochani, padło ostatnio dużo pytań odnośnie naszego wydania Edenu, dlatego postanowiliśmy zebrać wszystkie w jednym poście. Podzieliliśmy je na dwie części, pierwsza dotyczy wydania samego w sobie, druga – zakupów i wysyłki. Prosimy, zanim zaczniecie zadawać pytania, przeczytajcie, czy już na nie nie odpowiedzieliśmy.
1. Czy wydania w miękkiej i twardej oprawie będą się w środku różnić?
- Nie, środki będą identyczne.
2. Czy wydanie twarde będzie miało obwolutę i skrzydełka?
- Nie, twarde wydanie nie będzie miało obwoluty i skrzydełek widocznych na pokazanym wcześniej projekcie.
3. Czy wydanie miękkie będzie miało obwolutę czy okładkę ze skrzydełkami?
- Obwolutę.
4. Czy przewidujecie jakieś dodatki do Edenu?
- Tak, będziemy do preorderów dorzucać pocztówkę. Po premierze będzie ona gratisem tylko do wyczerpania zapasów.
5. Dlaczego na okładce jest +18?
- Głównym powodem są brutalne sceny zawarte w mandze oraz dosadny język, ale również sceny seksu, których ilość i szczegółowość będzie większa w dalszych tomach.
6. Ile tomów będzie miała seria?
- W naszym wydaniu 2w1 będzie ich 9.
7. Co z grafikami z pominiętych okładek?
- Wszystkie grafiki okładek pominiętych w naszym wydaniu znajdą się w tomikach w formie kolorowych stron.
8. Dlaczego obrazek na okładce jest taki jasny w porównaniu do poprzedniego wydania?
- Takie materiały dostarczyła nam Japonia i właśnie taką okładkę z entuzjazmem zaakceptowało wydawnictwo oraz sam autor. Nie jesteśmy w stanie wypowiedzieć się na temat tego, czemu w wydaniu Egmontu grafika jest intensywniejsza kolorystycznie, ponieważ nie mamy takiej wiedzy.
-----------------------------
1. Do kiedy można zamawiać preordery?
- Do dnia premiery 14 maja.
2. Kupiłem preorder jakiś czas temu, teraz dodaliście nowe formy dostawy. Mogę przed premierą zmienić wybraną formę dostawy?
- Nowe formy dostawy dodaliśmy na razie dla pierwszego tomu i jak najbardziej możecie je zmienić. Jeżeli chcecie to zrobić, prosimy wysłać wiadomość na adres mailowy naszego sklepu, w treści podając potrzebne dane: numer zamówienia i formę dostawy, na jaką chcielibyście zmienić (jeżeli jest to odbiór w punkcie, prosimy o dane tego miejsca, adres, numer paczkomatu itp.).
3. Jak będą wyglądać dodruki?
- Będziemy robić dodruki miękkich opraw, twardych nie.
4. Czy po premierze kupię jeszcze twardą oprawę?
- Jeśli chcecie być pewni, że dostaniecie twardą oprawę, lepiej zamówić tomik w preorderze. Jeżeli w preorderze sprzeda się więcej niż 500 sztuk, wydrukujemy ich taką ilość, aby starczyło dla każdego, kto tomik zamówił. Tomiki w twardej oprawie trafią po premierze do sprzedaży tylko wtedy, gdy preorderów będzie mniej niż 500. Będzie ich wtedy w naszym sklepiku 500 sztuk minus ilość preorderów.
5. Kupiłem preordery na trzy tomy Edenu, kiedy będą do mnie przychodzić paczki?
- Jeżeli w zamówieniu były tylko tomiki Edenu, to po premierze każdego tomu z osobna będziemy wysyłać paczkę.

Awatar użytkownika
maczek
Adept
Posty: 220
Rejestracja: sob lis 16, 2013 7:33 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Eden - It's an Endless World!

Post autor: maczek » sob kwie 24, 2021 9:13 am

Ramsey Ka pisze:
czw kwie 22, 2021 6:32 pm
Nie zwracam większej uwagi na okładki, ale jeśli Kotori już pyta o nasze zdanie to mi też zdecydowanie mniej podoba się to logo i te kolory w porównaniu do wersji Egmontu :? Szkoda natomiast, że nie mogę zmienić formy wysyłki na paczkomat, niepotrzebnie tak szybko zamawiałem, więcej tego błędu nie zrobię :D
Napisz do nas na kontakt@mangastore.pl, podaj nr zamówienia i wskaż paczkomat docelowy. Zmienimy formę dostawy.

Jeszcze badamy jak postępować przy preorderach. Z jednej strony paczkomaty czy punkty PP/Ruch na wiele miesięcy do przodu to ryzyko likwidacji, z drugiej ograniczone formy dostawy to mniejsza sprzedaż i późniejsze zmiany. Pewnie przy Edenie #4 już będziemy mieli wypracowany model.

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Eden - It's an Endless World!

Post autor: Archerito » sob kwie 24, 2021 11:03 am

maczek pisze:
sob kwie 24, 2021 9:13 am
Z jednej strony paczkomaty czy punkty PP/Ruch na wiele miesięcy do przodu to ryzyko likwidacji
Nie chcę marudzić ale czy naprawdę skala likwidacji punktów jest aż tak duża? Zwłaszcza teraz kiedy sklepy internetowe mają Eldorado? Co chwilę gdzieś mi się rzuca w oczy obawa wydawnictw w tym temacie.

Awatar użytkownika
jtumanowicz
Adept
Posty: 243
Rejestracja: sob lip 18, 2020 8:35 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Eden - It's an Endless World!

Post autor: jtumanowicz » sob kwie 24, 2021 6:32 pm

W przypadku likwidacji Paczkomatu wystarczy zwykle zmienić punkt na inny w pobliżu. O ile nie jest to miasteczko na 10.000 mieszkańców, paczkomaty stoją teraz co kilkaset metrów.

Awatar użytkownika
maczek
Adept
Posty: 220
Rejestracja: sob lis 16, 2013 7:33 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Eden - It's an Endless World!

Post autor: maczek » ndz kwie 25, 2021 9:29 am

Ok, zmieniliśmy model i paczkomaty będą teraz dostępne do wszystkich "dużych" preorderów jak Eden czy Devilman.
Ale też przyjmujemy zasadę, że jeśli będzie coś nie tak z paczkomatem, to taka wysyłka idzie na koniec kolejki. Dopiero jak uporamy się z pozostałymi preorderami, będziemy wyjaśniać kwestie tych niedziałających punktów dostawy.

NWW_Station
Wtajemniczony
Posty: 545
Rejestracja: czw lis 28, 2013 9:38 pm
Status: Offline

Eden - It's an Endless World!

Post autor: NWW_Station » wt kwie 27, 2021 10:45 am

Dobra, opyliłem stare wydanie ostatecznie, bo jeszcze są zainteresowani na tyle, by mi dać chociaż cenę okładkową. Grafiki okładek starych i tak dostanę, teraz tylko czekać na tomi kw twardej i znowu rozkoszować się historią :)

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Eden - It's an Endless World!

Post autor: miaka88 » wt kwie 27, 2021 2:17 pm

NWW_Station pisze:
wt kwie 27, 2021 10:45 am
Dobra, opyliłem stare wydanie ostatecznie, bo jeszcze są zainteresowani na tyle, by mi dać chociaż cenę okładkową. Grafiki okładek starych i tak dostanę, teraz tylko czekać na tomi kw twardej i znowu rozkoszować się historią :)
Za ile się udało?
Obrazek

NWW_Station
Wtajemniczony
Posty: 545
Rejestracja: czw lis 28, 2013 9:38 pm
Status: Offline

Eden - It's an Endless World!

Post autor: NWW_Station » wt kwie 27, 2021 2:25 pm

miaka88 pisze:
wt kwie 27, 2021 2:17 pm
NWW_Station pisze:
wt kwie 27, 2021 10:45 am
Dobra, opyliłem stare wydanie ostatecznie, bo jeszcze są zainteresowani na tyle, by mi dać chociaż cenę okładkową. Grafiki okładek starych i tak dostanę, teraz tylko czekać na tomi kw twardej i znowu rozkoszować się historią :)
Za ile się udało?
410zl. Tak, wiem, gdybym to sprzedawał przed zapowiedzią, pewnie bym zgarnął to samo x2, ale skąd mogłem wiedzieć. xD
Nie mam zamiaru sobie zawalać szaf 2 wydaniami, a przy tym Egmontu mnie zawsze denerwował ten mały format przy tej pozycji i żółty papier.

Herocky
Adept
Posty: 235
Rejestracja: pt kwie 16, 2021 4:03 pm
Status: Offline

Eden - It's an Endless World!

Post autor: Herocky » wt kwie 27, 2021 5:00 pm

410 zł to i tak nieźle. Zawsze kilka stówek do przodu. :D
Bez odbioru!

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Eden - It's an Endless World!

Post autor: miaka88 » wt kwie 27, 2021 9:35 pm

To prawda. Mi się udało pare miesięcy temu sprzedać za 400 zł.
Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5368
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Eden - It's an Endless World!

Post autor: Yuriko » śr kwie 28, 2021 1:37 pm

Pocztóweczka dodawana do preorderów
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Eden - It's an Endless World!

Post autor: miaka88 » śr kwie 28, 2021 3:25 pm

Troche skromnie, myślałam, ze coś lepszego dadzą.
Obrazek

Herocky
Adept
Posty: 235
Rejestracja: pt kwie 16, 2021 4:03 pm
Status: Offline

Eden - It's an Endless World!

Post autor: Herocky » śr kwie 28, 2021 3:37 pm

miaka88 pisze:
śr kwie 28, 2021 3:25 pm
Troche skromnie, myślałam, ze coś lepszego dadzą.
Ja tak samo.
Bez odbioru!

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Eden - It's an Endless World!

Post autor: Archerito » śr kwie 28, 2021 6:02 pm

miaka88 pisze:
śr kwie 28, 2021 3:25 pm
Troche skromnie, myślałam, ze coś lepszego dadzą.
Z tego co zauważyłem to Kotori bardzo nie umie w dodatki. W większości przypadków są takie "dajcie im coś od bidy i niech się cieszą". Jedynie booklet z Atelier #1 był świetny :)

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5368
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Eden - It's an Endless World!

Post autor: Yuriko » śr kwie 28, 2021 11:44 pm

Archerito pisze:
śr kwie 28, 2021 6:02 pm
Z tego co zauważyłem to Kotori bardzo nie umie w dodatki.
Cóż, oprócz bookletów dodawanych do tomików (np. Finder, Ballad opera, Zlamane skrzydła), to Kotori faktycznie nie umie w dodatki. Albo pocztówki, albo zakładki xD

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Eden - It's an Endless World!

Post autor: mika » śr kwie 28, 2021 11:57 pm

Albo nic :(

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotori”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości