Devilman

Forum poświęcone wydawnictwu Kotori, wydawanym przez nie tytułom, itp, itd...
Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Devilman

Post autor: Akiho » sob kwie 09, 2022 4:16 pm

Jeżeli manga jest całkiem wierna adaptacji netflixa, to również poczułam rozczarowanie, dlatego odpuściłam też sobie mangę.
Obrazek

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Devilman

Post autor: Archerito » sob kwie 09, 2022 4:39 pm

Akiho pisze:
sob kwie 09, 2022 4:16 pm
Jeżeli manga jest całkiem wierna adaptacji netflixa, to również poczułam rozczarowanie, dlatego odpuściłam też sobie mangę.
Tego nie wiem ale z tego co wyczytałem mamy wydanie "wzbogacone" przez autora i to...ewidentnie czuć. A przynajmniej ja tak miałem i w pewnych momentach miałem wrażenie, że są totalnie oderwane od całości :(

Awatar użytkownika
amsterdream
Wtajemniczony
Posty: 814
Rejestracja: pt sty 27, 2012 11:56 pm
Status: Offline

Devilman

Post autor: amsterdream » sob kwie 09, 2022 5:57 pm

Jak dla mnie to jedna z najlepszych mang jakie czytałem. A rysunki są genialne.

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Devilman

Post autor: Archerito » sob kwie 09, 2022 6:11 pm

amsterdream pisze:
sob kwie 09, 2022 5:57 pm
Jak dla mnie to jedna z najlepszych mang jakie czytałem
A jakieś argumenty? Co Cię w niej urzekło?
amsterdream pisze:
sob kwie 09, 2022 5:57 pm
A rysunki są genialne.
No to już naprawdę grube nadużycie xD Większość kadrów jest po prostu brzydka nawet biorąc pod uwagę, że to "stara" kreska :(

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Devilman

Post autor: Meliona » ndz kwie 10, 2022 8:44 am

Akiho pisze:
sob kwie 09, 2022 4:16 pm
Jeżeli manga jest całkiem wierna adaptacji netflixa, to również poczułam rozczarowanie, dlatego odpuściłam też sobie mangę.
Te dwie rzeczy dość mocno się różnią poza głównymi wątkami i zakończeniem.

Ja tam lubię Devilmana, ma swój mroczny urok.
Obrazek

Awatar użytkownika
MrOrochimaru
Wtajemniczony
Posty: 640
Rejestracja: pt lut 16, 2018 4:10 pm
Status: Offline

Devilman

Post autor: MrOrochimaru » ndz kwie 10, 2022 10:27 am

Czytając Wasze opinie wybrałem teraz Devilmana na mangę do czytania i po około 120 stronach mogę przyznać rację, że manga jest mega brzydka jeśli chodzi o ludzkie postacie, natomiast te "demonowe" są już spoko. Co do fabuły to po tych stronach mało się dowiedziałem, ale nie było to nudne doświadczenie, szybko się czytało. Niestety minusem jest tu ogromna ilość stron w tomiku, bo niewygodnie się to trzyma i czyta.

Awatar użytkownika
amsterdream
Wtajemniczony
Posty: 814
Rejestracja: pt sty 27, 2012 11:56 pm
Status: Offline

Devilman

Post autor: amsterdream » ndz kwie 10, 2022 10:27 pm

Archerito pisze:
sob kwie 09, 2022 6:11 pm
amsterdream pisze:
sob kwie 09, 2022 5:57 pm
Jak dla mnie to jedna z najlepszych mang jakie czytałem
A jakieś argumenty? Co Cię w niej urzekło?
Tutaj trochę więcej na ten temat napisałem:
https://forum.komikspec.pl/komiksy-japo ... #msg163655

Co do rysunków to po prostu mi się niesamowicie podobają, szczególnie charadesign.

Awatar użytkownika
MrOrochimaru
Wtajemniczony
Posty: 640
Rejestracja: pt lut 16, 2018 4:10 pm
Status: Offline

Devilman

Post autor: MrOrochimaru » pn kwie 11, 2022 1:18 pm

Jestem już na końcówce 1 tomu, 521 więc mogę teraz więcej powiedzieć. Bardzo fajnie się, to czyta, a do rysunków już się przyzwyczaiłem i uważam je za normalne. Ale niestety manga jest jakby jednowymiarowa? A przynajmniej postacie, każda z nich jest niedorzeczna i wykazuje się przeważnie tylko jedną cechą. Miki jest mega wkurzającą typiarą, która wszystkich zaczepia, robi wszystko, co chce i uchodzi jej to na sucho. Sam Akira przed staniem się Devilmanem jest wszystkiego bojącym się gościem, który nie ma o niczym własnego zdania i jest po prostu gagiem. Po przemianie nie jest lepiej, bo tu przechodzi w drugą skrajność, jest meega pewnym siebie gościem, który tylko by rozwalał. A Ryo, póki co nie ma żadnej roli, jest, by być. Manga nie jest zła, ale mam wrażenie, że anime z 2018 wzięło wszystko, co było dobre/najlepsze z mangi i zrobiło z tego najlepsze dzieło, jakie się dało zrobić, więc jeżeli ktoś się zastanawia czy po obejrzeniu anime warto zabrać się za mangę, to lepiej nie. Chyba że naprawdę pokochaliście anime i chcecie gorszej powtórki z rozrywki.
A i manga sama nie wie kiedy chce zarzucić żartem, czy jednak pozostać w poważnych klimatach, więc zdarza się jej przesadzać i robić nieodpowiednie żarty typu:
-Ojciec Miki mówi "He, he, he no i dobrze, lepiej się wyszaleć w młodości. Kiedy dorośniesz, przyjdzie czas, żeby spoważnieć i skończyć z bójkami"
-Matka na to "W takim razie wasz tata chyba do końca się nie wyszalał"
-Mały brat Miki dodaje "I dlatego czasem lubi ci przyłożyć, mamo!"
//No wtf, co to za tekst? Rzucony kompletnie po nic, bo kompletnie nic nie dodaje i nie zmienia. Więc miał być zapewne rzucony humorystycznie, ale coś nie wyszło...

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Devilman

Post autor: Archerito » pn kwie 11, 2022 7:13 pm

amsterdream pisze:
ndz kwie 10, 2022 10:27 pm
Tutaj trochę więcej na ten temat napisałem:
https://forum.komikspec.pl/komiksy-japo ... #msg163655
Dzięki :) Na pewno zerknę bo jestem bardzo ciekaw jaki plusów Devilmana nie dostrzegłem.
MrOrochimaru pisze:
pn kwie 11, 2022 1:18 pm
Jestem już na końcówce 1 tomu, 521 więc mogę teraz więcej powiedzieć.
Jak przeczytasz całość to daj znać co myślisz bo moim zdaniem dopiero drugi tom naprawdę odpływa po całości :)
MrOrochimaru pisze:
pn kwie 11, 2022 1:18 pm
No wtf, co to za tekst? Rzucony kompletnie po nic, bo kompletnie nic nie dodaje i nie zmienia. Więc miał być zapewne rzucony humorystycznie, ale coś nie wyszło...
Tu nie do końca się zgodzę. Oczywiście, że sam tekst jest słaby jak barszcz ale pamiętajmy ile lat termu komiks powstał. Z naszej perspektywy bicie kobiet i przemoc domowa jest godna pogardy ale w tamtych czasach i do tego w Japonii nie było nic dziwnego w tym, że "jak zasłużyła to nie jest przemoc".

Awatar użytkownika
MrOrochimaru
Wtajemniczony
Posty: 640
Rejestracja: pt lut 16, 2018 4:10 pm
Status: Offline

Devilman

Post autor: MrOrochimaru » wt kwie 12, 2022 3:58 pm

Chciałem dać znać, gdy przeczytam całość, ale zajmie to o wiele dłużej niż myślałem. W końcówce pierwszego tomu, gdy kończy się akcja z pająkiem, nagle przenosimy się nad morzem, by zobaczyć, jak Miki znowu musi zostać uratowana. (Tu dochodzi do mega niesmacznego wątku języka demona i majtek bohaterki wtf(!!!!)) Następnie jest z dupy podróż w czasie, w drugim tomie podróże są z niewiadomych względów kontynuowane i nic nie wnoszą xD Następnie mamy mega źle zrobiony moment, który ma być smutny czy coś. Dowiadujemy się, że Akira ma przyjaciółkę, z ktorą akcja Akiry i jej trwa zaledwie dwie strony. xD (Oczywiście ta przyjaciółka jest małą dziewczynką, a Miki insynuuje, że Akira może być nawet pedofilem [humor w Devilmanie taki cudowny]). Po tych dwóch stronach wiadomo, co dzieje, a walka Akiry i Żółwia jest mega tragiczna.
Obecnie męczę się przy czytaniu drugiego tomu, zdołałem tylko przeczytać około 100 stron i to zajęło mi i tak 2/3 podejścia. A Devilman ma więcej rysunków niż dialogów, więc bardzo źle to świadczy o drugim tomie. Prawdopodobnie będę jeszcze pisał o tym tomie, ale mocno się zawiodłem, nie widzę w nim nic dobrego.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotori”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości