The Ride-on King

Forum poświęcone wydawnictwu Kotori, wydawanym przez nie tytułom, itp, itd...
Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

The Ride-on King

Post autor: miaka88 » wt mar 01, 2022 9:09 pm

Polityka polityką ale z tym zawieszaniem serii i niszczeniem to przesadzacie. Kto zwróci Kotori kasę za wydaną licencje, tłumacza i druk? Jeśli ktoś zrobi zrzutkę i im kasę oddacie to spoko ale nie wiem jak na to zareaguję Japonia? Takie przerywanie serii nie jest mile widziane u nich.

Może to było pisane w emocjach, nie wnikam. Dlatego pokazuje od strony ekonomicznej jak to na twardo wygląda.
Obrazek

Awatar użytkownika
kuras
Weteran
Posty: 1455
Rejestracja: pn cze 06, 2011 2:30 pm
Lokalizacja: NDM
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

The Ride-on King

Post autor: kuras » śr mar 02, 2022 9:14 am

PROSZĘ TEJ WYPOWIEDZI NIE BRAĆ JAKO STANOWISKA WYDAWNICTWA, TO MOJA PRYWATNA OPINIA

Z jednej strony miaka88 masz racje. Z drugiej strony będąc mądrym po szkodzie, należało by się zastanowić, czy ocieplanie wizerunku tego typu elementu zbrodniczego jest moralnie ok (wszelkiego rodzaju memy itp.)
Oczywiście teraz jest nam łatwo oceniać, hur dur zło... nikt nie spodziewał się, że sytuacja doprowadzi do wojny w Ukrainie. Może ogólnie powinniśmy być bardziej wyczuleni na wszelkiego rodzaju śmieszne obrazki pokazujące ludzi, o których powszechnie wiadomo, że "nie są najprzyjaźniejsi dla otoczenia", jako spoko kolesi (patrz np. putin jeżdżący na niedźwiedziu).

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2963
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

The Ride-on King

Post autor: ninna » śr mar 02, 2022 2:51 pm

Jestem za tym, by przerwać/zawiesić wydawanie serii w Polsce. Niszczenie już wydanych tomików nic nie da, za to byłoby to marnotrawstwo. Myślę, że w obecnej sytuacji Japonia zrozumiałaby stanowisko wydawcy i zgodziła się na rozwiązanie umowy, może nawet bez większych konsekwencji. Czytelnicy też pewnie by zrozumieli, a przynajmniej mam taką nadzieję.

Drogerie też wycofują ze sprzedaży rosyjskie kosmetyki. Nie niszczą już istniejących ale np. robią wyprzedaż i nie będą ich więcej zamawiać. Robi tak np. sklep napieknewlosy.pl, pracują też nad tym, by wskazać klientom zamienniki tych produktów. Owszem, były tam kosmetyki, które lubiłam ale rozumiem sytuację i nawet gdyby były dostępne to nigdy już ich nie kupię.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

The Ride-on King

Post autor: Meliona » śr mar 02, 2022 3:31 pm

Pu(r)tin(ow) w tej mandze jest jednoznacznie pozytywnych bohaterem, zbawcą i spoko kumplem. W obliczu obecnej sytuacji zrobiło się to po prostu niesmaczne xD
Zrozumiem, jeśli Kotori porzuci serię.
Obrazek

Awatar użytkownika
sano2
Adept
Posty: 179
Rejestracja: sob lis 20, 2021 10:43 pm
Gender:
Status: Offline

The Ride-on King

Post autor: sano2 » śr mar 02, 2022 3:41 pm

ninna pisze:
śr mar 02, 2022 2:51 pm
Jestem za tym, by przerwać/zawiesić wydawanie serii w Polsce. Niszczenie już wydanych tomików nic nie da, za to byłoby to marnotrawstwo. Myślę, że w obecnej sytuacji Japonia zrozumiałaby stanowisko wydawcy i zgodziła się na rozwiązanie umowy, może nawet bez większych konsekwencji. Czytelnicy też pewnie by zrozumieli, a przynajmniej mam taką nadzieję.

Drogerie też wycofują ze sprzedaży rosyjskie kosmetyki. Nie niszczą już istniejących ale np. robią wyprzedaż i nie będą ich więcej zamawiać. Robi tak np. sklep napieknewlosy.pl, pracują też nad tym, by wskazać klientom zamienniki tych produktów. Owszem, były tam kosmetyki, które lubiłam ale rozumiem sytuację i nawet gdyby były dostępne to nigdy już ich nie kupię.
Co to w ogóle za z dupy porównanie? To jest japońska manga, napisana przez Japończyka, a nie przez ruska. Z Rosją ma tyle wspólnego, że jest inspirowana pewnym memem. Nie widzę, żadnego powodu, żeby zaprzestać wydawania tej serii. Równie dobrze można by zakazać CS'a, ponieważ rzekomo propaguje terroryzm, przemoc i mordowanie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1251
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

The Ride-on King

Post autor: Mr.Chiquita » śr mar 02, 2022 3:58 pm

Jeżeli Kotori zawiesi wydawanie tej serii, to stracę wiarę w ludzkość i zdrowy rozsądek. :roll: Manga w żadnym razie nie ociepla wizerunku Putina. Wręcz przeciwnie, jest prześmiewcza. Pariodiuje jego odrealnione zachowania: życie w bańce, we własnym świecie. Robi to subtelnie, niebezpośrednio w typowo azjatyckim stylu.

W dodatku autor unika wszelkich oryginalnych nazw, itp. Więc zainteresowany nie może czerpać w żadnym razie z tego korzyści, z pozwu czy praw autorskich.

Nie zamierzam zrezygnować ze zbierania. Jestem nawet bardziej zdeterminowany, niż przy ogłoszeniu.

Awatar użytkownika
yikkimy
Wtajemniczony
Posty: 607
Rejestracja: pt cze 19, 2020 3:16 pm
Status: Offline

The Ride-on King

Post autor: yikkimy » śr mar 02, 2022 4:01 pm

Mr.Chiquita pisze:
śr mar 02, 2022 3:58 pm
stracę wiarę w ludzkość
Bo jakieś wydawnictwo zawiesił serię? :lol:

Awatar użytkownika
amsterdream
Wtajemniczony
Posty: 815
Rejestracja: pt sty 27, 2012 11:56 pm
Status: Offline

The Ride-on King

Post autor: amsterdream » śr mar 02, 2022 4:09 pm

miaka88 pisze:
wt mar 01, 2022 9:09 pm
Polityka polityką ale z tym zawieszaniem serii i niszczeniem to przesadzacie. Kto zwróci Kotori kasę za wydaną licencje, tłumacza i druk?
A co mnie to obchodzi? Ja prowadzę sklep ogrodniczy i wszystkie towary z kodami kreskowymi z rosji i białorusi wyrzuciłem do kontenera. Ocieplanie wizerunku zbrodniarza wojennego nie powinno mieć miejsca. Zresztą od dawna było wiadomo, że putin to psychopata i byłem zdziwiony już wtedy gdy Kotori zapowiedziało tą mangę.

Awatar użytkownika
kuras
Weteran
Posty: 1455
Rejestracja: pn cze 06, 2011 2:30 pm
Lokalizacja: NDM
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

The Ride-on King

Post autor: kuras » śr mar 02, 2022 4:14 pm

Jest kilku polityków którzy zdobili i utrzymują swoją popularność w dużej mierze będąc odrealnionym człowiekiem memem. To tak jakby zrobić mangę o tym że Josef Fritzl kocha dzieci...

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

The Ride-on King

Post autor: miaka88 » śr mar 02, 2022 4:17 pm

amsterdream, A duży procent stanowiło to sklepu?

Kotori nie jest wielkim wydawnictwem, żeby od tak wywalać serie którą zaczeto wydawać. A w Japonii wydawnictwo zawiesiło serie? Autor zrezygnował z jej tworzenia?

Skoro to jest ocieplanie to co z tymi różnymi memami? Karać twórców bo też ocieplają jego wizerunek?
Obrazek

Awatar użytkownika
KAWAIILOVE
Wtajemniczony
Posty: 588
Rejestracja: śr lis 27, 2019 12:08 pm
Gender:
Status: Offline

The Ride-on King

Post autor: KAWAIILOVE » śr mar 02, 2022 4:27 pm

Ja się tylko dziwię, że nawet jeśli tytuł byłaby dalej u nas wydawany to ludzie chcieliby oglądać facjatę kogoś, kto jest odpowiedzialny za zbrodnie wojenną. Mem obejrzysz w przelocie przez Internet i na drugi dzień o tym zapomnisz, a tomik jednak trzeba kupić i się go trzyma na półce.
Pomysł na mangę opartą na 'memicznej postaci' był głupi i chyba nieprzemyślany już od startu, bo wiadoma postać od zawsze miała coś za uszami, a teraz dała już totalny 'popis' swoich zdolności.

Nie zbierałam tytułu, nie planowałam i teraz tym bardziej nie miałaby na taki twór ochoty. Co do zawieszenia tytułu u nas to się nie wypowiadam, zobaczymy reakcję Kotori. Mam nadzieję, ze się do tego odniosą.

Awatar użytkownika
kuras
Weteran
Posty: 1455
Rejestracja: pn cze 06, 2011 2:30 pm
Lokalizacja: NDM
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

The Ride-on King

Post autor: kuras » śr mar 02, 2022 4:30 pm

Mem memowi nie równy... Komedia komedii też nie bardzo...
Weźmy na przykład taki klasyk jak "Dyktator" z Chaplinem, może bohater nie wywołuje u widza odrazy, ale też nie sprawia że go zaczynamy podziwiać... jest małym smutnym człowiekiem który nie wie co ma robić i jedyne co mu wychodzi to machanie rękami i krzyki...
Za to już klasyczny putin na niedźwiedziu, jest prześmiewczy ok, za to przedstawia spoko silnego zioma ujarzmiającego dziką bestię...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
sano2
Adept
Posty: 179
Rejestracja: sob lis 20, 2021 10:43 pm
Gender:
Status: Offline

The Ride-on King

Post autor: sano2 » śr mar 02, 2022 4:51 pm

Wszystkim oburzonym polecam zacząć odróżniać rzeczywistość od fikcji.
Obrazek

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2963
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

The Ride-on King

Post autor: ninna » śr mar 02, 2022 4:55 pm

Podobnie jak amsterdream nie interesuje mnie, że Kotori zapłaciło za licencję, tłumaczenie itd. Co mnie to, jako potencjalnego klienta, obchodzi? I zgodzę się, że mogli tego w ogóle nie wydawać. Czy autor powinien zakończyć tworzenie tej mangi? Tu już ciężko mi oceniać. Z pewnością seria w obecnej sytuacji jest "problematyczna" (delikatnie mówiąc). I nie, nie chodzi o to, żeby "karać" autora czy wydawnictwo ale o to, żeby nie wspierać takich utworów i nie oglądać na półkach tej zakazanej gęby. Było śmiesznie ale chyba nie spodziewano się takiego rozwoju spraw.

Rozumiem, że ktoś może mieć inne zdanie. Ja swojego nie zmienię. Dobrze byłoby też poznać stanowisko Kotori.

Awatar użytkownika
MrOrochimaru
Wtajemniczony
Posty: 643
Rejestracja: pt lut 16, 2018 4:10 pm
Status: Offline

The Ride-on King

Post autor: MrOrochimaru » śr mar 02, 2022 6:32 pm

Memy to inna bajka, te wyśmiewające/szydzące z putina są okej, tych chwalebnych na szczęście nie widziałem i mam nadzieję, że nigdy nie zobaczę u kogokolwiek z moich znajomych. Podobnie jest z mangą, gdyby była to zwykła prześmiewcza komedia, to wciążbyłbym negatywnie nastawiony, ale to tylko komedia, ale niestety put(r)in jest w niej pokazywany jako bohater, który ratuje innych, a takie coś nie powinno mieć miejsca. putin nigdy nie był dobrym człowiek, ale to, co teraz zrobił, przechodzi ludzkie pojęcie.
A odnośnie przedstawiania zbrodniarzy w formie komedii idealnie nadaje się Taika Waititi, który idealnie sparodiował hitlera w filmie jojo rabbit.

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 944
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

The Ride-on King

Post autor: pittegawll » śr mar 02, 2022 7:53 pm

Satyra na Putina czy też nie, spodziewam się raczej spadku sprzedaży. Przed nimi jeszcze ponad rok wydawania. W tym momencie ostatnią rzeczą jaką bym chciał czytać, jest komedia o Putinie latającym na gryfie w świecie fantasy. Jak to niby ma wyglądać? Czytam newsy o kolejnych zabitych ludziach, tysiącach uchodźców i groźbie wojny atomowej, a potem siadam i brechtam sobie na mandze? Serio? Rozumiem co tutaj piszą niektóre osoby i pewnie w wielu innych sytuacjach bym się zgodził, ale trzeba jednak się zastanowić z czym się obecnie mierzymy.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

The Ride-on King

Post autor: miaka88 » śr mar 02, 2022 8:46 pm

Ciekawa jestem zdania Kotori. Jeszcze patrzyłam sklepy typu yatta czy gildia i żadne sklepy nie wycofały tej mangi z oferty.
Obrazek

Awatar użytkownika
amsterdream
Wtajemniczony
Posty: 815
Rejestracja: pt sty 27, 2012 11:56 pm
Status: Offline

The Ride-on King

Post autor: amsterdream » pt mar 04, 2022 4:51 pm

Przecież putler już od dawna odwalał zbrodnie wojenne. Czeczenia, Gruzja, Syria, Krym, Donbas. Naprawdę nie potrafię zrozumieć jaka logika kierowała Kotori gdy sięgali po tą mangę.

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1370
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

The Ride-on King

Post autor: Koichi » pt mar 04, 2022 10:52 pm

pittegawll pisze:
śr mar 02, 2022 7:53 pm
Satyra na Putina czy też nie, spodziewam się raczej spadku sprzedaży. Przed nimi jeszcze ponad rok wydawania. W tym momencie ostatnią rzeczą jaką bym chciał czytać, jest komedia o Putinie latającym na gryfie w świecie fantasy. Jak to niby ma wyglądać? Czytam newsy o kolejnych zabitych ludziach, tysiącach uchodźców i groźbie wojny atomowej, a potem siadam i brechtam sobie na mandze? Serio? Rozumiem co tutaj piszą niektóre osoby i pewnie w wielu innych sytuacjach bym się zgodził, ale trzeba jednak się zastanowić z czym się obecnie mierzymy.
Zgadzam się słowo w słowo. I przyznam, że jest mi wstyd, że w ogóle rozważałem zakup tej mangi.
amsterdream pisze:
pt mar 04, 2022 4:51 pm
Przecież putler już od dawna odwalał zbrodnie wojenne. Czeczenia, Gruzja, Syria, Krym, Donbas. Naprawdę nie potrafię zrozumieć jaka logika kierowała Kotori gdy sięgali po tą mangę.
Bo nie każdy interesuje się polityką. Bo te kraje są daleko od nas i nie wydawało się, żeby ich konflikty mogły dotyczyć Polski (o ile ktoś nie ma tam rodziny). A teraz kiedy realnie czujemy na plecach śmierdzący oddech Włodzimierza, nagle dociera do większości, że jednak jest zagrożeniem większym niż ktokolwiek przypuszczał.
Teraz jest ostatnia pora dla Polaków, żeby dorosnąć.

Awatar użytkownika
yikkimy
Wtajemniczony
Posty: 607
Rejestracja: pt cze 19, 2020 3:16 pm
Status: Offline

The Ride-on King

Post autor: yikkimy » pt mar 11, 2022 2:59 pm

Taka ciekawostka:
Fantasy manga "The Ride-On King" by Yasushi Baba will be put on hold (for now) in Germany due to the current political climate.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotori”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości