The Ride-on King

Forum poświęcone wydawnictwu Kotori, wydawanym przez nie tytułom, itp, itd...
Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

The Ride-on King

Post autor: miaka88 » pt mar 11, 2022 4:16 pm

Ciekawe czy Kotori też wstrzyma. Ile tomów wyszło w Niemczech?
Obrazek

Awatar użytkownika
yikkimy
Wtajemniczony
Posty: 607
Rejestracja: pt cze 19, 2020 3:16 pm
Status: Offline

The Ride-on King

Post autor: yikkimy » pt mar 11, 2022 4:35 pm

miaka88 pisze:
pt mar 11, 2022 4:16 pm
Ile tomów wyszło w Niemczech?
Sprawdziłam, wyszły tylko 5 tomy. Jeśli mylę, niech ktoś poprawi mnie.

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

The Ride-on King

Post autor: dejikos » sob mar 12, 2022 12:32 am

Manga wyleciała z zapowiedzi na stronie Kotori.
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1367
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

The Ride-on King

Post autor: Koichi » sob mar 12, 2022 6:35 pm

Skoro nawet w Niemczech to wstrzymali, to tym bardziej wypadało i u nas.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

The Ride-on King

Post autor: Yuriko » czw mar 24, 2022 10:33 am

Niektórzy z Was zastanawiają się zapewne, co się dzieje z mangą „The Ride-on King” i dlaczego zniknęła z naszych zapowiedzi. Długi czas wstrzymywaliśmy się z przekazaniem Wam wieści o niej głównie przez rozmowy, jakie prowadziliśmy z wydawnictwem Kodansha - oryginalnym wydawcą tego tytułu. Po wielu mailach naświetlających sytuację, w jakiej zostaliśmy postawieni w związku ze zbrojną napaścią armii rosyjskiej na Ukrainę, otrzymaliśmy zgodę na przerwanie wydawania tego tytułu.

Jest nam niezmiernie przykro, że musieliśmy podjąć taką decyzję, ale nie mogliśmy postąpić inaczej. Za naszą wschodnią granicą codziennie giną ludzie, a sprawcą ich dramatu jest człowiek, który według wielu osób stał się inspiracją dla Aleksandra Purtinowa, głównego bohatera „The Ride-on King”.

Choć komiks nie jest parodią działań Władimira Putina i w żaden sposób nie wiąże się z nim czy z Rosją, mamy świadomość, że tak fizjonomia głównego bohatera, jak i zbieżność jego pasji ze znanymi memami na temat prezydenta Rosji dają jednoznaczne skojarzenia.

To nie jest dobry czas na kontynuowanie tej mangi i możliwe, że już nigdy nie będzie. Dlatego przerywamy wydawanie „The Ride-on King”. W najbliższych dniach komiks zniknie ze wszystkich sklepów, a w mangastore.pl tomy 1 i 2 zostaną wycofane ze sprzedaży w niedzielę 27 marca 2022.

Na życzenie wydawnictwa Kodansha niedługo opublikujemy wywiad z autorem mangi Yasushim Babą, w którym odnosi się do bohaterów „The Ride-on King”.
Trochę szkoda, ale w sumie to serii nie zbierałam. Mam nadzieje, ze w to miejsce wsadza coś ciekawszego jak Np Golden kamuy.

Awatar użytkownika
Tequilka
Wtajemniczony
Posty: 621
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 9:59 am
Lokalizacja: Tarnów
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

The Ride-on King

Post autor: Tequilka » czw mar 24, 2022 11:17 am

Ja serii nigdy nie miałam w planach kupować, widziałam ją na zagranicznym mangtubie i już wtedy uważałam, że wydawanie takiej pozycji jest nie na miejscu biorąc pod uwagę co ten "człowiek" wyczynia - mimo tego, że to parodia.
Byłam w ogromnym szoku, że Kotori zdecydowało się ją w ogóle wydać. Już wtedy było to dla mnie niesmaczne. :?
Jak najbardziej rozumiem ich stanowisko.

Krzych Ayanami
Wtajemniczony
Posty: 692
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 6:33 pm
Lokalizacja: Czubkoland czyli Warszawa
Status: Offline

The Ride-on King

Post autor: Krzych Ayanami » czw mar 24, 2022 2:18 pm

Dla mnie są to himalaje hipokryzji.
Zanim zaczęli w ogóle komiks wydawać działania facet popełnił całą masę zbrodni - i najwyraźniej wtedy ich to nie obchodziło.
Teraz udają jacy to są "moralni"...

Awatar użytkownika
NieToNieJa
Posty: 14
Rejestracja: śr mar 13, 2019 8:22 pm
Status: Offline

The Ride-on King

Post autor: NieToNieJa » czw mar 24, 2022 2:40 pm

...Ale przecież to była kolorowanka bazująca na memie a nie na prawdziwej osobie, im dalej z fabułą tym więcej sprzeczności...Równie dobrze mógłby to być smutny Dolf Lundgren a przydomek serii "Isekai Putin" dostało bo typ ujeżdżał miśka... . Idąc tą drogą to i możemy zapomnieć o jakimkolwiek wydaniu Youjo Senki bo Niemcy
Wbrew obiegowej opinii, langusta żywi się wyłącznie owocami morza. Choć gdyby mogła, jadłaby dżem.

dark_horiko3
Posty: 66
Rejestracja: pn lip 06, 2020 1:40 am
Status: Offline

The Ride-on King

Post autor: dark_horiko3 » czw mar 24, 2022 2:42 pm

Mamy mocnego kandydata do dramy 2022

Awatar użytkownika
Gokiburi
Wtajemniczony
Posty: 502
Rejestracja: śr mar 13, 2013 11:35 pm
Lokalizacja: Krk
Status: Offline

The Ride-on King

Post autor: Gokiburi » czw mar 24, 2022 11:44 pm

Dorzucę swoją teorię spiskową.
Może manga tak kiepsko się sprzedawała, że znaleźli idealną wymówkę by się z niej wykręcić.

kashim
Posty: 3
Rejestracja: czw sie 13, 2020 10:49 am
Status: Offline

The Ride-on King

Post autor: kashim » pt mar 25, 2022 8:37 am

Krzych Ayanami pisze:
czw mar 24, 2022 2:18 pm
Dla mnie są to himalaje hipokryzji.
Zanim zaczęli w ogóle komiks wydawać działania facet popełnił całą masę zbrodni - i najwyraźniej wtedy ich to nie obchodziło.
Teraz udają jacy to są "moralni"...
Popieram wypowiedz w 100%. Zbieralem ten tytul i jestem zaskoczony postawa wydawnictwa. Uwazam, ze decyzja jest nieprzyemyslana i podjeta dla "taniego poklasku".
Koichi pisze:
sob mar 12, 2022 6:35 pm
Skoro nawet w Niemczech to wstrzymali, to tym bardziej wypadało i u nas.
Dlaczego??? System wartosci Niemcow nie powinien byc dla nas wzorem. W 20 wieku zrobili duzo "dobrego" dla swiata.
Do wojny na Ukrainie doprowadzila polityka Niemiec (polityka energetyczna, sprzedaz broni i komponentow do Rosji itd.)

Awatar użytkownika
MrOrochimaru
Wtajemniczony
Posty: 643
Rejestracja: pt lut 16, 2018 4:10 pm
Status: Offline

The Ride-on King

Post autor: MrOrochimaru » pt mar 25, 2022 12:18 pm

Wielki szacunek dla Kotori, nawet nie wyobrażam sobie, że mieliby dalej wydawać tę mangę, a te płaczki w komentarzach pod postem na fb, to jedno wielkie XD

Awatar użytkownika
NieToNieJa
Posty: 14
Rejestracja: śr mar 13, 2019 8:22 pm
Status: Offline

The Ride-on King

Post autor: NieToNieJa » pt mar 25, 2022 12:37 pm

Przynajmniej "rozwiązali' problem zanim media to zwęszyły, dopiero była by gównoburza, dragonball 2.0
Wbrew obiegowej opinii, langusta żywi się wyłącznie owocami morza. Choć gdyby mogła, jadłaby dżem.

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

The Ride-on King

Post autor: Archerito » pt mar 25, 2022 8:31 pm

Krzych Ayanami pisze:
czw mar 24, 2022 2:18 pm
Dla mnie są to himalaje hipokryzji.
Zanim zaczęli w ogóle komiks wydawać działania facet popełnił całą masę zbrodni - i najwyraźniej wtedy ich to nie obchodziło.
Teraz udają jacy to są "moralni"...
Przyzwyczajaj się bo tak teraz wygląda świat. Jak dla mnie poziom ten sam co restauratorów wykreślających z menu pierogi ruskie ale bardzo chętnie korzystających z rosyjskiego gazu, żeby usmażyć jajecznicę xD

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

The Ride-on King

Post autor: Yuriko » pt mar 25, 2022 11:00 pm

Okładka tomu 8
► Pokaż Spoiler

kashim
Posty: 3
Rejestracja: czw sie 13, 2020 10:49 am
Status: Offline

The Ride-on King

Post autor: kashim » sob mar 26, 2022 10:10 am

"Choć komiks nie jest parodią działań Władimira Putina i w żaden sposób nie wiąże się z nim czy z Rosją, mamy świadomość, że tak fizjonomia głównego bohatera, jak i zbieżność jego pasji ze znanymi memami na temat prezydenta Rosji dają jednoznaczne skojarzenia. " - cytat z FB.

Argumentacja powala. Czyli na dobra sprawe mozna skasowac kazda serie. Wystarczy pare memow, pare nawiedzonych baranow (ktorym "cos sie kojarzy") i gotowe. Przepis na sukces??? XD

Awatar użytkownika
Łajza
Adept
Posty: 360
Rejestracja: śr cze 30, 2021 8:00 pm
Status: Offline

The Ride-on King

Post autor: Łajza » sob mar 26, 2022 1:54 pm

Zachowanie trochę niepoważne. To rozumiem, że teraz nie można byłoby już wydać mangi o niskim brunecie malującym krajobrazy, bo wszystkim kojarzyłby się z Hitlerem. :lol:

Ot, działanie pod publiczkę.

majo
Adept
Posty: 219
Rejestracja: ndz cze 01, 2014 9:48 am
Status: Offline

The Ride-on King

Post autor: majo » sob mar 26, 2022 2:56 pm

Obecnie zmienili nazwę pierogów ruskich jak i innych produktów zawierających słówko ruski, to co dopiero mówić o komiksie z postacią z facjatą podobną do Putina. Raczej ciekawe czy z lektur wylecą Bułhakow i Dostojewski bo pokazówka idzie w stronę pokazywania swojego obrzydzenia do wszystkiego co ruskie.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

The Ride-on King

Post autor: Yuriko » sob mar 26, 2022 3:00 pm

majo pisze:
sob mar 26, 2022 2:56 pm
Obecnie zmienili nazwę pierogów ruskich
To jest zabawne, bo nazwa nie wzięła się od Rosji tylko od Rusi czerwonej xD

Awatar użytkownika
Łajza
Adept
Posty: 360
Rejestracja: śr cze 30, 2021 8:00 pm
Status: Offline

The Ride-on King

Post autor: Łajza » sob mar 26, 2022 3:08 pm

No z tymi pierogami ruskimi to konkretnie ludzie odjechali, popisując się niewiedzą.

Zastanawia mnie, czy gdyby nie chodziło o Putina, a o cesarza Japonii, to też ludzie tak chętnie paliliby mangi na stosach, pozbywali się figurek i bojkotowali anime.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotori”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości