The Ride-on King

Forum poświęcone wydawnictwu Kotori, wydawanym przez nie tytułom, itp, itd...
Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

The Ride-on King

Post autor: Yuriko » wt lis 23, 2021 3:46 pm

Obrazek
Aleksander Purtinow to mistrz sztuk walki i uwielbiany przez rodaków prezydent Pursji. Jego nieokiełznana chęć ujeżdżania i poskramiania wszystkiego – bestii, maszyn, a nawet narodów – utorowała mu drogę do sukcesu. Pewnego dnia Aleksander staje się ofiarą ataku terrorystycznego i choć udaje mu się pokonać napastników, ostatecznie traci przytomność. Po przebudzeniu odkrywa, że znalazł się w świecie pełnym magii i potworów. Orkowie, wywerny, centaury – to zupełnie nowa, nieznana rzeczywistość czekająca tylko, aż Aleksander ją poskromi.

Matejko
Posty: 17
Rejestracja: pn lis 09, 2020 1:42 am
Gender:
Status: Offline

The Ride-on King

Post autor: Matejko » śr lis 24, 2021 1:33 am

Hm, z opisu (i okładki) wynika, że tytuł jest o przywódcy naszego sąsiada. Na obrazku z tyłu ewidentnie wygląda jak Wołodia na niedźwiedziu. Ciekaw jestem, czy pozwolił użyczyć swego wizerunku.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

The Ride-on King

Post autor: Meliona » śr lis 24, 2021 9:59 am

Matejko pisze:
śr lis 24, 2021 1:33 am
Hm, z opisu (i okładki) wynika, że tytuł jest o przywódcy naszego sąsiada. Na obrazku z tyłu ewidentnie wygląda jak Wołodia na niedźwiedziu. Ciekaw jestem, czy pozwolił użyczyć swego wizerunku.
Ta, pozwolił xD Swoje błogosławieństwo dał xD
Obrazek

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1367
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

The Ride-on King

Post autor: Koichi » sob lis 27, 2021 7:10 pm

Matejko pisze:
śr lis 24, 2021 1:33 am
Hm, z opisu (i okładki) wynika, że tytuł jest o przywódcy naszego sąsiada. Na obrazku z tyłu ewidentnie wygląda jak Wołodia na niedźwiedziu. Ciekaw jestem, czy pozwolił użyczyć swego wizerunku.
Wszelka zbieżność przypadkowa 8-)

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1120
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

The Ride-on King

Post autor: Monsterlight » śr sty 26, 2022 5:56 pm

Okładka drugiego tomu:
Obrazek
Aleksander Purtinow ponownie u nas zawita, a to już w połowie lutego 😉 Czego tym razem dosiądzie nasz ukochany prezydent Pursji i jakie nowe przygody czekają na niego w świecie pełnym magii i potworów? A może osiedli się na stałe w niewielkiej, urokliwie położonej wsi i zajmie się hodowlą kwoczy? 🤔 O tym przekonacie się w drugim tomie mangi "The Ride-on King"!
Co jak co, ale okładki to ta seria ma mega spoko xd
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1367
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

The Ride-on King

Post autor: Koichi » czw sty 27, 2022 1:15 am

Zacna :mrgreen:

Przyznam, że kusi mnie żeby zbierać tą serię, bo już sam pomysł na nią jest absurdalny.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

The Ride-on King

Post autor: miaka88 » czw sty 27, 2022 11:07 am

Koichi pisze:
czw sty 27, 2022 1:15 am
Przyznam, że kusi mnie żeby zbierać tą serię, bo już sam pomysł na nią jest absurdalny
Mam to samo, Putin w wersji isekai wygląda ciekawie.
Obrazek

Awatar użytkownika
MrOrochimaru
Wtajemniczony
Posty: 643
Rejestracja: pt lut 16, 2018 4:10 pm
Status: Offline

The Ride-on King

Post autor: MrOrochimaru » czw sty 27, 2022 4:13 pm

Mam dokładnie jak Wy :D

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

The Ride-on King

Post autor: Yuriko » czw sty 27, 2022 5:31 pm

Tez się zgadzam xD ja liczę na jakieś anime, bo nie chce zaczynać kolejnej serii w ciemno, ale coraz bardziej mnie ciągnie, żeby to kupić.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

The Ride-on King

Post autor: Meliona » czw sty 27, 2022 7:52 pm

Wykonanie to typowe fantasy z bohaterem-wybawcą i z typowymi bohaterami - mag i przy okazji pijak, osoba od robienia mieczem i elfka. Akurat lubię postacie z tej serii. Lubię też pomysł na centaury, jest całkiem ciekawy.
No i jedna z postaci miała ciekawą tajemnicę.
Autor skupia się na opisywaniu nowych ras, miejsc i elementów świata i ma wylane na cokolwiek innego szczerze mówiąc xD Więc czyta się o tym jak fajny to świat, ale nie dostaje zbyt dużo fajnej fabuły.
Znam fabułę i zwyczajnie nudziłam się przy czytaniu polskiego wydania pierwszego tomu.

Za to kreska jest wybitnie dobra. Anatomia, potwory, naprawdę na wysokim poziomie. Narracyjnie jest za to mało ciekawie.
No i przy czytaniu polskiego wydania nie uśmiałam się ani razu. Dodatkowo bohater co rusz gada coś po rosyjsku, oczywiście wszystko jest spolszczone, a nie cyrylicą i ni w ząb nie rozumiem, co on tam mówi xD Putin używa zwrotu "towarzyszko", eh. Nie pamiętam tego ze skanów. Nie wiem, co jest bliższe oryginałowi. Wiem tyle, że NIE ZNAM ROSYJSKIEGO. I że skany potrafiły mnie rozśmieszyć, a polskie wydanie nie. Jeśli tłumacz (to chyba pierwsza manga, jaką czytam od tej tłumaczki) lub redakcja Kotori wpadła na ten genialny pomysł, to gratuluję, I hate it xD
Obrazek

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1367
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

The Ride-on King

Post autor: Koichi » pt sty 28, 2022 12:25 am

Ale ile to ma tomów, bo może fabuła dopiero się rozkręca?

W sumie lubię klimaty fantasy, więc coraz bardziej mnie to korci.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

The Ride-on King

Post autor: Meliona » pt sty 28, 2022 1:08 pm

Im dalej w las, tym nudniej xD Bohater jest OP jak Saitama, nic mu nie grozi. Tylko łazi po świecie i rozwiązuje problemy po drodze.

W sumie seria może się spodobać komuś, kto szuka silnych kobiecych postaci. Bo tam głównie same kobitki są jako główne przeciwniczki/sojuszniczki. O różnych wzrostach, umięśnieniu i poziomie siły. Też zdarza im się samymi walczyć, bez pomocy Putina xD
Obrazek

Awatar użytkownika
amsterdream
Wtajemniczony
Posty: 814
Rejestracja: pt sty 27, 2012 11:56 pm
Status: Offline

The Ride-on King

Post autor: amsterdream » ndz lut 27, 2022 4:35 pm

Ciekawe czy Kotori będzie dalej to gówno wydawać czy w obliczu ostatnich wydarzeń na świecie zachowa RiGCz i serie zawiesi a już wydrukowane tomy spali w kominku.

Awatar użytkownika
MrOrochimaru
Wtajemniczony
Posty: 643
Rejestracja: pt lut 16, 2018 4:10 pm
Status: Offline

The Ride-on King

Post autor: MrOrochimaru » ndz lut 27, 2022 4:38 pm

Też byłbym za tym, żeby kotori spaliło wydane tomiki i wstawiło filmik na yt, a dalsze wydanie porzuciło.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

The Ride-on King

Post autor: Yuriko » ndz lut 27, 2022 4:41 pm

lol a ja nie. Oby dalej to wydawali xD

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1367
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

The Ride-on King

Post autor: Koichi » ndz lut 27, 2022 5:07 pm

Autor mógłby zachować się honorowo i porzucić serię, wtedy problem sam by się rozwiązał.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

The Ride-on King

Post autor: Alexandrus888 » ndz lut 27, 2022 7:10 pm

Albo ją spektakularnie zakończył rozmazując głównego po ścianach jak muchę :twisted:

Awatar użytkownika
yikkimy
Wtajemniczony
Posty: 607
Rejestracja: pt cze 19, 2020 3:16 pm
Status: Offline

The Ride-on King

Post autor: yikkimy » ndz lut 27, 2022 8:19 pm

amsterdream pisze:
ndz lut 27, 2022 4:35 pm
Ciekawe czy Kotori będzie dalej to gówno wydawać czy w obliczu ostatnich wydarzeń na świecie zachowa RiGCz i serie zawiesi a już wydrukowane tomy spali w kominku.
Akurat dzisiaj pomyślałam o tym. Mam nadzieję, ze tak będzie. Byłoby mi wstyd kupować coś takiego po tym jak Putin zgotował ludziom piekło.

Awatar użytkownika
sano2
Adept
Posty: 179
Rejestracja: sob lis 20, 2021 10:43 pm
Gender:
Status: Offline

The Ride-on King

Post autor: sano2 » wt mar 01, 2022 4:02 pm

Dzisiaj kupiłem pierwszy tom. Spodobał mi się humor w mandze, plus dla Kotori za rosyjskie wstawki i za to TVP xD, bo na skanach tego nie było. Minus, za pierwszą stronę, która powinna być w kolorze, chyba, że to ja mam jakąś wybrakowaną wersję.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Dembol
Wtajemniczony
Posty: 948
Rejestracja: śr lut 04, 2009 10:46 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:
Status: Offline

The Ride-on King

Post autor: Dembol » wt mar 01, 2022 4:34 pm

sano2 pisze:
wt mar 01, 2022 4:02 pm
Minus, za pierwszą stronę, która powinna być w kolorze, chyba, że to ja mam jakąś wybrakowaną wersję.
Strona pewnie była kolorowa w pierwotnym wydaniu magazynowym. W przedrukach tomikowych (także w Japonii) najczęściej takie strony są czarno-białe.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotori”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości