O psie, który strzegł gwiazd

Forum poświęcone wydawnictwu Kotori, wydawanym przez nie tytułom, itp, itd...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5368
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

O psie, który strzegł gwiazd

Post autor: Yuriko » pn mar 21, 2022 3:44 pm

Obrazek
W samochodzie porzuconym na łące policja odnajduje zwłoki mężczyzny oraz psa. Co ciekawe, wyniki sekcji wykazują, że pies umarł znacznie później niż jego właściciel. Jak doszło do tej tragedii? Odpowiedź przyniesie historia ostatnich dni mężczyzny i jego psa, którzy wbrew przeciwnościom losu do samego końca dzieli ze sobą radości i smutki.
Komiks zawiera również inne powiązane z głównym wątkiem opowieści ukazujące relacje ludzi i ich najlepszych czworonożnych przyjaciół. A wszystko przedstawione w chwytający za serce sposób, który żadnego czytelnika nie pozostawi obojętnym.

Awatar użytkownika
Tequilka
Wtajemniczony
Posty: 615
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 9:59 am
Lokalizacja: Tarnów
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

O psie, który strzegł gwiazd

Post autor: Tequilka » czw mar 24, 2022 11:20 am

Słyszałam, że manga jest wyciskaczem łez, bardzo chętnie się o tym przekonam :3

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2960
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

O psie, który strzegł gwiazd

Post autor: ninna » pt kwie 29, 2022 10:52 pm

Bardzo polecam ten tytuł! Do tej pory znałam tylko część historii: w angielskim tomiku jest tylko ta pierwsza opowieść i "Słoneczniki". Kotori zawarło w swoim wydaniu całość i te pozostałe opowiadania doskonale uzupełniają fabułę. Możemy poznać dalsze losy lub przeszłość innych postaci, które np. towarzyszyły naszym bohaterom (tacie i Happyemu). Jak zawsze bardzo płakałam na tej mandze ale nie jest to płacz "rozpaczliwy", tylko raczej wzruszenie. Owszem, mamy do czynienia ze smutnymi wydarzeniami ale ostatecznie chyba każdy z bohaterów
► Pokaż Spoiler
Zakończenie mnie satysfakcjonuje aczkolwiek czuję lekki niedosyt. Tak mało brakowało, żeby
► Pokaż Spoiler
Moją ulubioną opowieścią w całym tomiku jest historia babci. Bardzo mnie rozczuliła. Pięknie pokazano przemianę zgorzkniałej starszej pani.

Awatar użytkownika
MrOrochimaru
Wtajemniczony
Posty: 640
Rejestracja: pt lut 16, 2018 4:10 pm
Status: Offline

O psie, który strzegł gwiazd

Post autor: MrOrochimaru » pn sty 02, 2023 11:52 am

Przeczytałem tytuł i w sumie mogę polecić, rysunki są dosyć specyficzne, a historie w mandze nie są jakoś wybitnie wymyślone i są w niech motywy na jakie można natknąć się wszędzie, ale przyjemnie się czytało. Według mnie manga do smutnych nie należała, spodziewałem się czegoś o wiele mocniejszego ze względu na komentarze i opinie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotori”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości