Miecz Nieśmiertelnego / Mugen no Juunin / Blade of the Immortal

Forum poświęcone wydawnictwu Kotori, wydawanym przez nie tytułom, itp, itd...
charlie_m
Posty: 4
Rejestracja: czw kwie 21, 2022 7:31 pm
Status: Offline

Miecz Nieśmiertelnego / Mugen no Juunin / Blade of the Immortal

Post autor: charlie_m » pn kwie 25, 2022 10:39 pm

Mega się cieszę, że podjęto się reedycji tego tytułu! Na pewno zamówię preorder w twardej. Teraz tylko czekać na Vagabond :mrgreen:

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Miecz Nieśmiertelnego / Mugen no Juunin / Blade of the Immortal

Post autor: Yuriko » wt kwie 26, 2022 12:20 am

Ciekawi mnie jak bardzo ich plan stanie się monotonny. Chociaż już jest.

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1314
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Miecz Nieśmiertelnego / Mugen no Juunin / Blade of the Immortal

Post autor: Sebek » wt kwie 26, 2022 11:25 am

Yuriko pisze:
wt kwie 26, 2022 12:20 am
Ciekawi mnie jak bardzo ich plan stanie się monotonny. Chociaż już jest.
Jesli beda tytuly tego typu, to mam nadzieje, ze bedzie jeszcze bardziej :) Kotori powoli staje sie moim ulubionym wydawnictem.
Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Miecz Nieśmiertelnego / Mugen no Juunin / Blade of the Immortal

Post autor: Yuriko » wt kwie 26, 2022 12:58 pm

Sebek pisze:
wt kwie 26, 2022 11:25 am
Jesli beda tytuly tego typu, to mam nadzieje, ze bedzie jeszcze bardziej
Oby nie. JPF wystarczy, a Kotori brakuje powiewu świeżości.

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1314
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Miecz Nieśmiertelnego / Mugen no Juunin / Blade of the Immortal

Post autor: Sebek » wt kwie 26, 2022 1:15 pm

Yuriko pisze:
wt kwie 26, 2022 12:58 pm
Oby nie. JPF wystarczy, a Kotori brakuje powiewu świeżości.
Akurat JPF nie zaoferowal nic, co chcialbym zbierac, ale od Kotori zbieram Eden i Miecz i mam nadzieje, ze z trzecia pozycja tez sie idealnie wplasuja.
Obrazek

Awatar użytkownika
DeVeR
Posty: 50
Rejestracja: czw maja 16, 2019 11:25 pm
Status: Offline

Miecz Nieśmiertelnego / Mugen no Juunin / Blade of the Immortal

Post autor: DeVeR » wt kwie 26, 2022 1:42 pm

Sebek pisze:
wt kwie 26, 2022 11:25 am
Jesli beda tytuly tego typu, to mam nadzieje, ze bedzie jeszcze bardziej Kotori powoli staje sie moim ulubionym wydawnictem.
Ja jestem bardzo zadowolony z ich oferty, wszystko co wydają w twardzielu trafia w moje gusta, oby tak dalej. Osobiście już jest moim ulubionym wydawnictwem.
Sebek pisze:
wt kwie 26, 2022 1:15 pm
ze z trzecia pozycja tez sie idealnie wplasuja.
Rainbow, Homunculus, Aku no Hana, Bokutachi ga Yarimashita, Yokohama Kaidashi Kikou, Kokou no Hito, Dead Dead Demon's, I Am a Hero. Jest tyle możliwości, u mnie wszystko mile widziane :D

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Miecz Nieśmiertelnego / Mugen no Juunin / Blade of the Immortal

Post autor: KubciO » wt kwie 26, 2022 1:44 pm

Plan może stawać się coraz bardziej monotonny, a nawet dążyć do ukształtowania się charakterystycznego profilu wydawnictwa. Jeżeli wydawnictwo na tym lepiej wychodzi, to będzie to szło w tym kierunku i nic na to nie poradzimy. Osobiście mi to nie przeszkadza. Nikt nam w końcu nie każe kupować produktów konkretnego wydawcy.
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
MrOrochimaru
Wtajemniczony
Posty: 643
Rejestracja: pt lut 16, 2018 4:10 pm
Status: Offline

Miecz Nieśmiertelnego / Mugen no Juunin / Blade of the Immortal

Post autor: MrOrochimaru » wt kwie 26, 2022 2:17 pm

Przez najbliższe x miesięcy kotori nie będzie miało nic ciekawego do wydania, przez to, że wydają 2/3 tytuły miesięcznie, a żaden z ich tytułów mnie nie interesuje :/. Oby ich tytuł na sierpień nie był czymś w stylu Nieśmiertelnego/Eden, ale myślę, że będzie coś znacznie "gorszego"-coś od autora punpuna.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Miecz Nieśmiertelnego / Mugen no Juunin / Blade of the Immortal

Post autor: Yuriko » wt kwie 26, 2022 2:36 pm

MrOrochimaru pisze:
wt kwie 26, 2022 2:17 pm
Oby ich tytuł na sierpień nie był czymś w stylu
Ta nowość na sierpień to to yaoi, które ostatnio zapowiedzieli.

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1314
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Miecz Nieśmiertelnego / Mugen no Juunin / Blade of the Immortal

Post autor: Sebek » wt kwie 26, 2022 2:53 pm

DeVeR pisze:
wt kwie 26, 2022 1:42 pm
Rainbow, Homunculus, Aku no Hana, Bokutachi ga Yarimashita, Yokohama Kaidashi Kikou, Kokou no Hito, Dead Dead Demon's, I Am a Hero. Jest tyle możliwości, u mnie wszystko mile widziane
Wiele z Twoich tytulow rowniez wyczekuje :) "Aku no Hana" zamienilbym teraz na swiezszy tytul tego swietnego mangaki, ale "Aku no Hana" tez chetnie wezme. Niebawem, bo juz w maju wyjdzie 5 tom "Eden", w sierpniu 6. I kwartal 2023 przyniesie zamkniecie tego swietnego tytulu i miejmy nadzieje, ze na miejscu "Edena" wskoczy cos kolejnego, rownie dobrego. Ciekaw jestem, czy ten 3 tytul, ktory pewnie Kotori zapowie to cos Inio Asano, czy tez wlasnie Shuzo Oshimiego, a moze jakies wznowienie?
Obrazek

Awatar użytkownika
DeVeR
Posty: 50
Rejestracja: czw maja 16, 2019 11:25 pm
Status: Offline

Miecz Nieśmiertelnego / Mugen no Juunin / Blade of the Immortal

Post autor: DeVeR » wt kwie 26, 2022 7:43 pm

Sebek pisze:
wt kwie 26, 2022 2:53 pm
"Aku no Hana" zamienilbym teraz na swiezszy tytul tego swietnego mangaki
Blood on the Tracks też bym zbierał :wink:
Sebek pisze:
wt kwie 26, 2022 2:53 pm
Niebawem, bo juz w maju wyjdzie 5 tom "Eden", w sierpniu 6. I kwartal 2023 przyniesie zamkniecie tego swietnego tytulu i miejmy nadzieje, ze na miejscu "Edena" wskoczy cos kolejnego, rownie dobrego.
Nie mogę się doczekać aż domkną Edena. Oby znowu coś fajnego dla starszych odbiorców na jego miejsce weszło.
Sebek pisze:
wt kwie 26, 2022 2:53 pm
Ciekaw jestem, czy ten 3 tytul, ktory pewnie Kotori zapowie to cos Inio Asano, czy tez wlasnie Shuzo Oshimiego, a moze jakies wznowienie?
Ja właśnie liczę na coś obyczajowego dla starszych w stylu tych autorów, a jeśli chodzi o wznowienie to nie mam pomysłu co mogliby wznowić. :P

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1314
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Miecz Nieśmiertelnego / Mugen no Juunin / Blade of the Immortal

Post autor: Sebek » wt kwie 26, 2022 9:02 pm

DeVeR pisze:
wt kwie 26, 2022 7:43 pm
Ja właśnie liczę na coś obyczajowego dla starszych w stylu tych autorów, a jeśli chodzi o wznowienie to nie mam pomysłu co mogliby wznowić.
Obyczajowki tez fajne, a co do tego, co mogliby jeszcze wznowic, to ja licze na "Pet Shop of Horrors" "Vagabondem" poki co nie sa jeszcze zainteresowani. Moze autor w koncu zamknie serie...
Obrazek

Awatar użytkownika
DeVeR
Posty: 50
Rejestracja: czw maja 16, 2019 11:25 pm
Status: Offline

Miecz Nieśmiertelnego / Mugen no Juunin / Blade of the Immortal

Post autor: DeVeR » wt kwie 26, 2022 11:43 pm

Sebek pisze:
wt kwie 26, 2022 9:02 pm
a co do tego, co mogliby jeszcze wznowic, to ja licze na "Pet Shop of Horrors"
Kompletnie nie brałem pod uwagę tego tytułu, będzie miło jeśli Kotori przywróci go na nasz rynek, na pewno będę kupował bo brzmi interesująco.
Sebek pisze:
wt kwie 26, 2022 9:02 pm
"Vagabondem" poki co nie sa jeszcze zainteresowani. Moze autor w koncu zamknie serie...
Szkoda że nie są zainteresowani przerwaną serią, może jeśli Miecz Nieśmiertelnego sprzeda się im dobrze lub lepiej niż zakładają, to chętniej sięgną po Vagabond'a, ale raczej wątpliwa sprawa dopóki Inoue nie dokończy mangi. Vagabond jest jedną z najbardziej szczegółowych mang kiedykolwiek, a autor niestety się wypalił, i nie chce się brać za tworzenie gdy nie jest w pełni sił, bo z tego co pamiętam uważa, że nie zadowoliłby fanów/czytelników. Poprawcie mnie, jeśli się mylę.

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1314
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Miecz Nieśmiertelnego / Mugen no Juunin / Blade of the Immortal

Post autor: Sebek » śr kwie 27, 2022 11:00 am

DeVeR pisze:
wt kwie 26, 2022 11:43 pm
Kompletnie nie brałem pod uwagę tego tytułu, będzie miło jeśli Kotori przywróci go na nasz rynek, na pewno będę kupował bo brzmi interesująco.
Tytul jest swietny, bardzo wciagajacy. Seria nigdy w Polsce nie byla dokonczona, a ze jest tylko 10 tomow, wiec w miare szybko by poszlo.
DeVeR pisze:
wt kwie 26, 2022 11:43 pm
Szkoda że nie są zainteresowani przerwaną serią, może jeśli Miecz Nieśmiertelnego sprzeda się im dobrze lub lepiej niż zakładają, to chętniej sięgną po Vagabond'a, ale raczej wątpliwa sprawa dopóki Inoue nie dokończy mangi. Vagabond jest jedną z najbardziej szczegółowych mang kiedykolwiek
Tez mam taka nadzieje. Do premiery "Miecza..." jeszcze duzo czasu, wiec miejmy nadzieje, ze miesiac przed premiera wiele osob przyklepie swoj preorder. Oby sprzedaz "Miecza..." byla jeszcze lepsza od "Poranka scietych...". Tez liczylbym na "Vagabonda", ale mysle, ze wczesniej powinno wydac sie serie "Slam Dunk", aby przyblizyc tego mangake ludziom, ktorzy jeszcze go nie znaja (sa tacy?), a dopiero wtedy pociagnac "Vagabonda".
Obrazek

Awatar użytkownika
Atom
Adept
Posty: 254
Rejestracja: ndz mar 01, 2015 6:49 pm
Gender:
Status: Offline

Miecz Nieśmiertelnego / Mugen no Juunin / Blade of the Immortal

Post autor: Atom » śr kwie 27, 2022 4:23 pm

Można by też spróbować z Realem, manga zdecydowanie krótsza od wyżej wymienianych, a też znakomita. Mocno ubolewam, że mang tego autora w Polsce obecnie nie ma. A co istotne w kontekscie tego komiksu, wydawca udowadniał w przeszłości, że nie boi się dokonywać nieoczywistych wyborów tematycznych (chociażby perfect world jako przykład).

Awatar użytkownika
dehirak
Adept
Posty: 272
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:01 am
Gender:
Status: Offline

Miecz Nieśmiertelnego / Mugen no Juunin / Blade of the Immortal

Post autor: dehirak » śr kwie 27, 2022 9:13 pm

Wydaje mi się, że Vagabond to manga "drogi". Tak jak filmy drogi - autor skupia się na rozwoju postaci i sytuacjach, które go kształtują jako człowieka, a nie na celu, do którego dąży. I autor ma częściowo rację - nie byłabym pewna, czy jakiekolwiek zakończenie mnie zadowoli, bo w sumie nie jest istotne. Każdy tomik jest ucztą samą w sobie.

Real też takie jest, tylko Inoue chyba chce to jednak dokończyć. Żółwim tempem, ale jednak. Jeśli jednak postanowi to zostawić, to dla mnie ok, bo historia bohaterów jest już teraz niesamowita i czytanie tego wycisnęło ze mnie fontanny łez godne płetwala. Nie mam parcia na dokończenie przygody, której nie ma. To opis fragmentów życia różnych ludzi.

Ktoś to kiedyś wyda, na pewno. Kiedyś myślałam, że to takie oczywiste, że większą szansę mam na dostanie tego od JPF czy Hanami, ale teraz nie zdziwię się, jeśli wyda to zupełnie inne wydawnictwo. Prawie wszystkie mają już bogate i różnorodne oferty.
"Kingdom", "Vagabond", "Real", "Slam Dunk", "Blade of Immortal" i "Hinomaru zumou" :)

Awatar użytkownika
DeVeR
Posty: 50
Rejestracja: czw maja 16, 2019 11:25 pm
Status: Offline

Miecz Nieśmiertelnego / Mugen no Juunin / Blade of the Immortal

Post autor: DeVeR » czw kwie 28, 2022 1:39 pm

Sebek pisze:
śr kwie 27, 2022 11:00 am
ale mysle, ze wczesniej powinno wydac sie serie "Slam Dunk", aby przyblizyc tego mangake ludziom, ktorzy jeszcze go nie znaja (sa tacy?), a dopiero wtedy pociagnac "Vagabonda".
Atom pisze:
śr kwie 27, 2022 4:23 pm
Można by też spróbować z Realem, manga zdecydowanie krótsza od wyżej wymienianych, a też znakomita
Zgadzam się, najlepiej będzie zacząć od jego debiutanckiej serii sportowej o koszykówce, która jest genialna, a następnie wziąć się za kolejne jego dzieła (Vagabond i Real), które są równie świetne.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Miecz Nieśmiertelnego / Mugen no Juunin / Blade of the Immortal

Post autor: Yuriko » pt kwie 29, 2022 5:10 pm

Podoba mi się projekt okładki, ale boje się o tempo wydawania.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Miecz Nieśmiertelnego / Mugen no Juunin / Blade of the Immortal

Post autor: Alexandrus888 » pt kwie 29, 2022 6:38 pm

Rewelacyjne info, że dobrze się sprzedaje twardziel :mrgreen:

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1314
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Miecz Nieśmiertelnego / Mugen no Juunin / Blade of the Immortal

Post autor: Sebek » sob kwie 30, 2022 10:57 am

Swietnie, ze im to ladnie schodzi. Teraz tylko czekac na zapowiedz tego trzeciego tytulu w twardej! :)
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotori”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości