Wielka rozkmina: chłopak czy dziewczyna?

Forum poświęcone wydawnictwu Kotori, wydawanym przez nie tytułom, itp, itd...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1120
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Wielka rozkmina: chłopak czy dziewczyna?

Post autor: Monsterlight » pn mar 27, 2023 6:47 pm

Obrazek
Kwiecień-plecień, bo przeplata trochę dziewczyny, trochę chłopaka...? 🤔

Już 14.04 swoją premierę będzie miał pierwszy tom naszej nowej króciutkiej serii „Wielka rozkmina: chłopak czy dziewczyna?” 😍 Tak będzie wyglądała okładka tej pełnej uroku i humoru opowieści o poszukiwaniu swojej drugiej połówki oraz o tym, jak trzymanie się z góry narzuconych ram może człowieka ograniczać.

A dla osób, które zamówią preordery w naszym sklepiku, będziemy mieć wyjątkowy dodatek w postaci naklejek! ❤️ Projekt pokażemy Wam w przyszłym tygodniu 😉
Ostatnio zmieniony czw kwie 06, 2023 8:41 am przez Monsterlight, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Wielka rozkmina: chłopak czy dziewczyna?

Post autor: Alexandrus888 » pn mar 27, 2023 9:08 pm

blada wyszła, jak przez mgłę. Ale chyba taki to zamysł.

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1367
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Wielka rozkmina: chłopak czy dziewczyna?

Post autor: Koichi » wt mar 28, 2023 12:57 am

Fajna okładka, chociaż może rzeczywiście za bardzo pastelowa :o

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1120
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Wielka rozkmina: chłopak czy dziewczyna?

Post autor: Monsterlight » czw kwie 06, 2023 8:41 am

Dodatek do pierwszego tomu (naklejki):
► Pokaż Spoiler
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
Jiri50
Adept
Posty: 194
Rejestracja: czw lut 16, 2023 11:11 am
Status: Offline

Wielka rozkmina: chłopak czy dziewczyna?

Post autor: Jiri50 » pt kwie 07, 2023 6:59 am

No nie wiem . . . czy takie pytanie w dzisiejszych czasach nie jest wyrazem jakiejś tam dyskryminacji? :angel: Zresztą te sprawy przecież są całkowicie względne. W tym tygodniu akurat czuję się w nastroju do bycia dziewczyną! I mam do tego pełne prawo. Oj biedne wydawnictwo naprawdę zapiernicza tu po cienkim lodzie :mrgreen:

Awatar użytkownika
Tequilka
Wtajemniczony
Posty: 621
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 9:59 am
Lokalizacja: Tarnów
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Wielka rozkmina: chłopak czy dziewczyna?

Post autor: Tequilka » pt kwie 07, 2023 10:45 am

Jestem ciekawa tej mangi, wygląda mega cute ;3 Ja dla mnie też "za jasno".

Awatar użytkownika
maczek
Adept
Posty: 220
Rejestracja: sob lis 16, 2013 7:33 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Wielka rozkmina: chłopak czy dziewczyna?

Post autor: maczek » pt kwie 07, 2023 11:08 am

Alexandrus888 pisze:
pn mar 27, 2023 9:08 pm
blada wyszła, jak przez mgłę. Ale chyba taki to zamysł.
Widocznie taki zamysł autora. My staramy się nie podkręcać kolorów względem wydania oryginalnego.
Poza tym trzeba pamiętać, że zdjęcie nie zawsze oddaje efekt końcowy, a folia nakładana na okładkę nieco nasyca kolory.
Poczekajmy na efekt końcowy.

Awatar użytkownika
Jiri50
Adept
Posty: 194
Rejestracja: czw lut 16, 2023 11:11 am
Status: Offline

Wielka rozkmina: chłopak czy dziewczyna?

Post autor: Jiri50 » pt kwie 07, 2023 11:32 am

W stanie wojennym pewien gość musiał przejąć tożsamość siostry ciotecznej która prysnęła za granicę zostawiając mu papiery. Facet regularnie studiował i mieszkał w akademiku jako dziewczyna. Szkoda, że o tym mangi nie ma ;-) Czy sztywne trzymanie się ram . . . oj przepraszam okładek przypadkiem :twisted: nie ogranicza człowieka? To o czym to jest? :mrgreen: A tak dla kolegi pytam. 8-)

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1120
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Wielka rozkmina: chłopak czy dziewczyna?

Post autor: Monsterlight » pt kwie 07, 2023 11:58 am

Kotori na Asku pisze:Ten cały tytuł "Wielka rozkmina" to dla młodszego czytelnika jest? Bo nie ma żadnych ograniczeń wiekowych i się zastanawiam, co tam w środku jest, bo w internecie niewiele można na ten temat znaleźć.

[L] Nie do końca dla młodszego czytelnika, choć i on może mieć przyjemność z czytania tej mangi i przy okazji czegoś się nauczyć. To, że nie ma ograniczeń wiekowych, oznacza tylko, że nikt nikogo w komiksie nie morduje, nie wyraża się brzydko ani nie uprawia seksu. Historia jest dość przewrotna, ale przez to doskonale pokazuje pewne stereotypy, w których wciąż tkwimy. To nie tylko pełna uroku i humoru opowieść o poszukiwaniu swojej drugiej połówki, ale przede wszystkim historia ukazująca, jak ścisłe trzymanie się z góry narzuconych ram może człowieka ubezwłasnowolnić i zmusić do robienia rzeczy, które nie pozwalają mu się rozwijać. „Każdy ma prawo do szczęścia” nabiera tu nowego znaczenia i zmusza do zastanowienia się nad tym, czy dostosowując się do opinii innych, nie zmniejszamy jednocześnie własnej szansy na czerpanie satysfakcji z życia.
Kotori na Asku pisze:Czemu zdecydowaliście się na wydanie jakiegoś no name'a zamiast sięgnąć po jakiś bardziej znany tytuł? Mówię oczywiście o „Akira-kun Kamo Shirenaishi Akira-chan Kamo Shirenai”, bo przecież jest dużo różnych tytułó, które wszyscy znają.

[L] Nie sztuka wydać coś, co wszyscy znają. Sztuką jest wśród mało znanych tytułów wyszukać coś wartościowego i ciekawego. Uważamy, że udało nam się to w wypadku „Wielkiej rozkminy…”, bo to manga nietuzinkowa, bardzo fajnie poprowadzona fabularnie, z niebanalnymi i sympatycznymi bohaterami oraz tematyką, która idealnie wstrzeliwuje się w obecne czasy.
Komiks w nienachalny sposób ukazuje dylematy człowieka żyjącego w uporządkowanym społeczeństwie, gdzie płcie mają wyznaczone społecznie role, przez pryzmat których ocenia się, czy ktoś spełnia warunki bycia „dobrym mężczyzną" lub „dobrą kobietą”.
Być może dla części z nas coś takiego jak „kolor odpowiedni dla dziewczynek” czy „kolor odpowiedni dla chłopców” przestało mieć znaczenie i w jakikolwiek sposób rzutować na postrzeganie innych. Ale jest jeszcze mnóstwo ludzi obawiających się oceny ze strony otoczenia i rezygnujących z wyrażenia siebie, by nie wzbudzić „niepotrzebnych” dyskusji. Niepotrzebnych – bo dotyczących tego, że takie działanie zostanie uznane za „niekobiece” lub „niemęskie”.
W „Wielkiej rozkminie…” Kazuma na każdym etapie znajomości z Akirą boryka się z efektami mentalnego szufladkowania – począwszy od stroju (Męskie ciuchy? To facet?), fryzury (Krótkie włosy? To facet?) czy wielkości posiłku (Pochłania olbrzymie porcje! To facet?), poprzez umiejętności kulinarne (Umie gotować? To dziewczyna?) i utrzymanie porządku (Ma mieszkanie wysprzątane na błysk! To dziewczyna?), a na kwestiach sercowych skończywszy (A co, jeśli się okaże, że to jednak facet?). Po drodze pojawiają się inni bohaterowie, którzy wprowadzają chaos w jego uporządkowane życie, a spotkanie z babcią, a potem z prababcią Akiry to dla niego totalne trzęsienie ziemi. Dodatkowym plusem tej mangi jest to, że sam bohater jest świadom pracy, jaką będzie musiał wykonać, by bez uprzedzeń odnaleźć się w nowej sytuacji.
Jeśli miałabym powiedzieć coś więcej o treści „Wielkiej rozkminy…”, musiałabym zarzucić spoilerami, więc na koniec dodam tylko tyle, że to jedna z najciekawszych obyczajówek przeczytanych przeze mnie na przestrzeni ostatnich lat.
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
Jiri50
Adept
Posty: 194
Rejestracja: czw lut 16, 2023 11:11 am
Status: Offline

Wielka rozkmina: chłopak czy dziewczyna?

Post autor: Jiri50 » pt kwie 07, 2023 12:22 pm

OK! Dzięki wielkie. Zaczynam być zaciekawiony. Czyli jednym słowem nie dylemat pt. nie jestem pewna czy bardziej podoba mi się mój chłopak czy jego siostra. :roll: Tylko a tak w sumie to nie do końca wiem do kogo uderzam. A być może zresztą ta osoba też jeszcze nie wie. :shock: Ale co zrobić fraza: jedna z najciekawszych obyczajówek . . . na przestrzeni ostatnich lat - brzmi nieźle. Chociaż ten pudrowy róż od razu sprawia, że borykam się z efektami mentalnego szufladkowania. :mrgreen: Jeszcze raz dzięki za przybliżenie tematu.

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1367
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Wielka rozkmina: chłopak czy dziewczyna?

Post autor: Koichi » pt kwie 07, 2023 6:18 pm

Ładnie Kotori zareklamowało tą mangę, dzięki za wklejenie ich wypowiedzi z Aska, dobra robota :klask:
Ja od początku planowałem kupić ten tytuł, ale teraz jeszcze bardziej jestem zainteresowany. Walka ze stereotypami to praktycznie u mnie codzienność, więc jestem ciekaw czy znajdę w tej historii jakieś małe odbicie własnego ja :)

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1120
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Wielka rozkmina: chłopak czy dziewczyna?

Post autor: Monsterlight » pt kwie 07, 2023 6:21 pm

Też mnie kupili tymi wypowiedziami z Aska xd :) Bo po samej zapowiedzi nie byłam pewna czy wezmę. Mam nadzieję, że będzie tak dobrze, jak Kotori przekonuje.
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
Jiri50
Adept
Posty: 194
Rejestracja: czw lut 16, 2023 11:11 am
Status: Offline

Wielka rozkmina: chłopak czy dziewczyna?

Post autor: Jiri50 » pt kwie 07, 2023 10:28 pm

Tato strzelają powiedział Jaś. Widzisz synu to stereotyp, odgłos strzału nie oznacza zagrożenia. Tato pan z karabinem biega i strzela. Synu to film kręcą. To stereotyp, że facet biegający z bronią to zamachowiec. Gość podbiega patrzy zdziwiony na stojących. Ciągnie serią z biodra. Tato a mówiłeś, że uleganie stereotypom jest złe mówi chłopiec ściskając dodatkową dziurkę z brzuszku. Oj synku . . . dziś mieliśmy pecha i trafiliśmy na wyjątek, ale to przecież i tak potwierdza regułę.
https://www.youtube.com/watch?v=I0PIWR21FQU
Sorry za element makabry . . . ale nie umiałem się powstrzymać. Czasem koszt ignorowania stereotypów bywa naprawdę wysoki. I mnie np. nie zawsze na to stać. Wesołych Świąt.

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1120
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Wielka rozkmina: chłopak czy dziewczyna?

Post autor: Monsterlight » śr maja 31, 2023 3:33 pm

Obrazek
Kotori pisze:Kolejnym tytułem, który będzie miał swoją premierę na tegorocznym Pyrkonie, jest drugi i zarazem ostatni tom komedii "Wielka rozkmina: chłopak czy dziewczyna?" 💜 Myślicie, że po tym, czego do tej pory doświadczył Kazuma, będzie miało dla niego znaczenie, czy Akira jest dziewczyną czy chłopakiem? 🤔
Preordery znajdziecie w naszym sklepiku mangastore.pl, a do każdej paczki oraz tomików zakupionych na naszym konwentowym stoisku dołączymy zakładkę 😉
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
Jiri50
Adept
Posty: 194
Rejestracja: czw lut 16, 2023 11:11 am
Status: Offline

Wielka rozkmina: chłopak czy dziewczyna?

Post autor: Jiri50 » śr paź 18, 2023 6:52 pm

Naprawdę próbowałem. Nie powiem . . . główna postać jest tak narysowana, że nieomal mi wisi jej płeć. Jest po prostu urocza i basta. I to właściwie koniec z tego dobrego co mogę tu powiedzieć. Seria jest bardzo niebezpieczna . . . można sobie złamać szczękę przy ziewaniu. Dobra, rozumiem walka ze stereotypami . . . jak ktoś musi to musi. Ale dlaczego to są takie nędzne i nudne flaki z olejem :?: :shock: Skończyć tego nie dam rady. Nawet już mi wisi co tam komu i gdzie tu wisi. Moja ciekawość tego nie wytrzymała i poszła spać. :| A z reguły daje ona radę nawet w ciężkich przypadkach. :mrgreen:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotori”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości