The Breaker

Rozmowy wszelakie na temat wydawnictwa Yumegari, wydawanych przez nie mang, itp, itd.
Raafiki
Status: Offline

The Breaker

Post autor: Raafiki » pt lut 18, 2011 1:22 pm

Siemka... :D Chce wam zaproponować Dobra Manhwę o sztukach walki która zwie się The Breaker... Aktualnie wychodzi kontynuacja w rodzaju drugiej serii. Pierwsza seria ma 10 tomów (72) chaptery.


[center]Obrazek

Opis: Do szkoły poniżanego i dręczonego przez rówieśników Shin Woo Lee, trafia nowy nauczyciel - Przystojny, wysportowany mężczyzna nie ukrywający swego uwielbienia do płci pięknej.

Jednakże skrywający pewną tajemnicę, którą przez przypadek uda się rozwiązać naszemu bohaterowi.

Okazuje się bowiem, że jego nowy nauczyciel jest tak naprawdę mistrzem sztuk walki.

Od tego dnia, życie Shin Woo Lee nie będzie już takie samo.

Informacje:

Autor: Jeon Keuk-jin, Jin-Hwan Park
Wydawnictwo: Daiwon
Rok wydania: 2007
Ilość tomów: 10
Gatunki: Akcja, Komedia, Martial arts, Shounen, Szkolne życie [/center]

Na tą manhwę skusiło by się pewnie wiele osób.
Jeszcze wytłumaczenie co to manhwa. Jest to Koreański odpowiednik mangi który czyta się od lewej do prawej.

Pozdrawiam,
Raafiki

oami
Status: Offline

Post autor: oami » pt lut 18, 2011 4:22 pm

Pozycje tą znam. I uważam ,że ta manga jest dobra zarówno od strony graficznej , jak i ze względu na akcje(historie), które się tam dzieje.
Na pewno bym kupiła. :)

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Post autor: Akiho » pt lut 18, 2011 4:29 pm

hmm ale to koreańskie waneko raczej nie zajmuje się manhwami (a szkoda ;P)
Obrazek

Raafiki
Status: Offline

Post autor: Raafiki » pt lut 18, 2011 4:38 pm

oami pisze:Pozycje tą znam. I uważam ,że ta manga jest dobra zarówno od strony graficznej , jak i ze względu na akcje(historie), które się tam dzieje.
Na pewno bym kupiła. :)
To manhwa nie manga jak coś... xD Ogólnie popieram twoje zdanie =D


oami pisze:hmm ale to koreańskie waneko raczej nie zajmuje się manhwami (a szkoda ;P)
No niby koreańska ale może mają kogoś kto zna koreański lub... można skorzystać z eng skanów.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » pt lut 18, 2011 8:19 pm

Eeeee... tłumaczyć z angielskiej wersji? Dajcie spokój, podwójne tłumaczenie nie jest dobre... Co innego sprawdzić coś, albo porównać jak z pewnym problemem poradziły sobie wydawnictwa w innych zachodnich krajach, ale tłumaczyć całość? nie... ;)

OgóreKiszony
Status: Offline

Post autor: OgóreKiszony » sob maja 07, 2011 6:14 pm

Tyle o tym słyszałem, więc chętnie bym przeczytał. No ale to nie manga, więc szanse na wydanie są jeszcze mniejsze :/

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » sob maja 07, 2011 7:44 pm

Waneko nie bierze się za koreańskie tytuły, więc manhwa odpada w przedbiegach.
Przeczytałem całość na skanach i na początku to taka zżynka z Onizuki, ale później się rozkręca i pewnie gdyby wychodziła w Polsce, to może nawet bym kupował, ale jak już wspomniałem są ciekawsze tytuły, które mają pierwszeństwo dofinansowania z mojego portfela :P
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Sagara133
Status: Offline

Post autor: Sagara133 » sob gru 24, 2011 4:51 pm

ahhhhh szkoda dla mnie super tytuł mimo, że przeczytałem kupił bym na 100%.

michalek10866
Status: Offline

Post autor: michalek10866 » pt sie 10, 2012 6:36 pm

Świetna seria chciałbym żeby została wydana w Polsce, ale skoro to manhwa to chyba są małe szanse.

Awatar użytkownika
kesah
Adept
Posty: 447
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 6:57 pm
Status: Offline

Post autor: kesah » sob sie 11, 2012 9:57 am

Również jestem za, taki dojrzalszy shonen, świetna kreska, super humor, ciekawa fabuła i walki ale przede wszystkim postacie. Do tego pierwsza seria The Breaker jest ukończona i składa się z kilku tomów, a aktualnie jest wydawana druga część The Breaker : New Waves - Było by super, jak by Waneko zdecydowało się na ten tytuł, pomimo, że jest to manhwa...

Z resztą podobna sprawa ma się z Sun-Ken Rock - te dwie serie zdecydowanie zasługują na uwagę i naprawdę poważnie któreś wydawnictwo powinno się zastanowić nad wydaniem któregoś z tych tytułów lub oba [-o<

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » sob sie 11, 2012 11:19 am

Jest szansa,że kiedyś weźmie się yumegari za ten tytuł :D

Awatar użytkownika
kesah
Adept
Posty: 447
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 6:57 pm
Status: Offline

Post autor: kesah » sob sie 11, 2012 6:50 pm

Ame pisze:Jest szansa,że kiedyś weźmie się yumegari za ten tytuł :D
Jakoś w to nie wierzę. To wydawnictwo jak sięgnie po coś z manhwy, to pewnie będą to jakieś gejowskie produkcje... Może z czasem wydawnictwo zmieni podejście, puki co buduje fundamenty, wydaje anonimowe tytuły amatorskich twórców aby sprawdzić rynek i zbudować budżet, ale nim sięgną po bardziej znane tytuły a już w ogóle, jeśli chodzi o te wielotomowe - to minie kilka lat a do tego czasu z wydawnictwem może zdarzyć się wszystko.
No ale kto wie, może mój pesymizm się nie sprawdzi i yumegari faktycznie zaskoczy ?

Jednak puki co, sprawdzają się moje obawy, że to wydawnictwo w większości będzie wydawało mangi dla żeńskiego grona odbiorców. Co prawda, mają shonen polskiej autorki, mają też jakiś tytuł, który jest mi totalnie nieznany... Ale zapowiedzi nowych tytułów świadczą o tym, że jak mają zdobywać konkretne licencje, to będzie ukierunkowane właśnie na dziewczyny... Z resztą wcześniej chyba yumegari było jako omikami czy jakoś tak - z założenia autorki chciały głównie wydawać mangi yaoi... I pewnie yumegari będzie szło w tym kierunku.

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » sob sie 11, 2012 7:12 pm

Po tą manhwe zawsze sięgnę, nie ważne od jakiego wydawnictwa by nie była :)

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » sob sie 11, 2012 8:11 pm

kesah pisze:Ale zapowiedzi nowych tytułów świadczą o tym, że jak mają zdobywać konkretne licencje, to będzie ukierunkowane właśnie na dziewczyny...
Zapowiedzieli też jakąś pozycję dla chłopaków na przełomie września/października, cokolwiek by to nie było...
kesah pisze:Może z czasem wydawnictwo zmieni podejście, puki co buduje fundamenty, wydaje anonimowe tytuły amatorskich twórców aby sprawdzić rynek i zbudować budżet, ale nim sięgną po bardziej znane tytuły a już w ogóle, jeśli chodzi o te wielotomowe - to minie kilka lat a do tego czasu z wydawnictwem może zdarzyć się wszystko.
Nawet nie psiocz. XD Na forum napisali, że mają zamiar wydawać mangi w większych formatach, więc mam nadzieję, że jednak im wyjdzie...

A co do powyższego tytułu, to okładki wyglądają intrygująco, więc z chęcią bym to kupiła. :D

Jaskol
Status: Offline

Post autor: Jaskol » sob sie 11, 2012 8:45 pm

kesah pisze: resztą wcześniej chyba yumegari było jako omikami czy jakoś tak
Yumegari to nowe wydawnictwo. Z Omikami powstało Kotorii.

Nie czytałem "The Breaker", ale myślę, że bym kupił by sprawdzić.

D.Lilith
Status: Offline

Post autor: D.Lilith » pn sie 13, 2012 1:17 pm

Ten krótki opis nie oddaje nawet 5% tego co się mandze dzieje :) Uwielbiam ten tytuł. Piękna kreska, humor na poziomie i te walki... Nidy nie przepadałam za walkami wręcz, zawsze kręciły mnie raczej katany. Do momentu w którym poznałam "The Breaker" :D
Dodam jeszcze, że na uwagę zasługują tutaj postacie drugoplanowe, jak chociażby wspomniany w opisie nauczyciel czy inni mistrzowie, którzy pojawią się później. Główny bohater jest wyjątkowo nieciekawą postacią :)

Flota
Status: Offline

Post autor: Flota » pn sie 13, 2012 3:04 pm

Gdyby tu chodziło o tylko pierwszy sezon, to krzyczałabym z całej siły na tak, ale drugi... Z czegoś genialnego stało się przeciętnym. Jestem na zdecydowane nie.

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » pn sie 13, 2012 3:15 pm

Flota pisze:Gdyby tu chodziło o tylko pierwszy sezon, to krzyczałabym z całej siły na tak, ale drugi... Z czegoś genialnego stało się przeciętnym. Jestem na zdecydowane nie.
Przecież drugiej serii można nie wydawać :D Równie dobrze pierwsza część może istnieć jako "zamknięta" całość. Zgodzę się jedna, The Breaker: NW jest o wiele słabsze od swojego poprzednika, nie tylko pod względem fabularnym ale też graficznym. A szkoda :(

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2791
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Post autor: Łukasz.T » pn paź 15, 2012 4:01 pm

Główny bohater jest tak żałosny ze aż zal po prostu. NIE MA SZANS.

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Post autor: Katori » pn paź 15, 2012 5:26 pm

Jest sens to tutaj komentować, skoro Yumegari to wyda?

Zablokowany

Wróć do „Yumegari”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości