Wydawnictwo Yumegari -wątek ogólny

Rozmowy wszelakie na temat wydawnictwa Yumegari, wydawanych przez nie mang, itp, itd.
Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Yumegari -wątek ogólny

Post autor: Alexandrus888 » wt lip 30, 2019 9:38 pm

Krzych Ayanami pisze:
wt lip 30, 2019 9:19 pm
Ciekawe czy NW wyszło po za Koreą w jakimś zrozumiałym języku...
Tak na szybko zlicencjonowane było w następujących krajach: South Korea, France, Indonesia, Italy, Poland, Russia, Thailand and Germany. Ftancja i włochy są chyba na 10 tomie NW. Niemcy mają 2w1 i też są na 10. Przynajmniej takie info znalazłem na wiki.

Awatar użytkownika
Mammoth
Posty: 93
Rejestracja: wt lis 22, 2011 3:28 pm
Lokalizacja: Ząbki
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Yumegari -wątek ogólny

Post autor: Mammoth » śr wrz 11, 2019 4:50 pm

Takie małe pytanko - czy Yumegari przestało istnieć?
Obrazek

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Yumegari -wątek ogólny

Post autor: Canis » śr wrz 11, 2019 5:42 pm

Mammoth pisze:
śr wrz 11, 2019 4:50 pm
Takie małe pytanko - czy Yumegari przestało istnieć?
Ogólnie od kilku tygodni pacjent nie daje znaku życia, ale zgonu jeszcze oficjalnie nie stwierdzono. To że ciało jest zimne i sztywne jeszcze o niczym nie świadczy. :lol:

fuma.sagara
Status: Offline

Wydawnictwo Yumegari -wątek ogólny

Post autor: fuma.sagara » wt gru 10, 2019 11:34 pm

Krzych Ayanami pisze:
wt lip 30, 2019 9:19 pm
Przynajmniej mieli tyle przyzwoitości, że nie sprzedawali prenumerat na nie wydane jeszcze pozycje...
Chyba trochę nie do końca :(

Ogólnie to jakoś mi umknęło, że dawno nie dostałem od nich żadnej przesyłki. Ale fajna sytuacja teraz. W lipcu 2017 zamówiłem u nich pre-order na "Lady Detective" 4-6 i "Vampire Library" 4-6, opłacone z góry żeby spokój mieć, w sumie nawet nie pamiętam czy była inna opcja XD Już kij z częstotliwością wydawania, ale teraz wychodzi na to, że jedna seria urwała się na pięciu tomach, druga na czterech. A oni nawet nie raczyli powiadomić, że nie wydadzą tych serii do końca, nie mówiąc już o jakimś zwrocie pieniędzy. Idę zadać pytanie do mojego zamówienia, zobaczę, co mi odpiszą.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5363
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Yumegari -wątek ogólny

Post autor: Yuriko » śr gru 11, 2019 1:24 pm

fuma.sagara pisze:
wt gru 10, 2019 11:34 pm
Idę zadać pytanie do mojego zamówienia, zobaczę, co mi odpiszą
Z tego co mi wiadomo, to komuś oddali pieniądze za niewydane tomy. W sumie dziwne, że nie ogarnąłeś, skoro od kwietnia cisza xD

Awatar użytkownika
kesah
Adept
Posty: 447
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 6:57 pm
Status: Offline

Wydawnictwo Yumegari -wątek ogólny

Post autor: kesah » pn gru 16, 2019 2:11 pm

Mi tam szkoda tylko Breakera aczkolwiek przynajmniej też jakieś hentajce dawali.
Yumegari było moją nadzieją na Sun-Ken Rock. Ktoś wie jakie były powody zakończenia działalności? interes się im nie kręcił? w sumie The Breaker i Hentajce sprzedawały się jak ciepłe bułeczki. Problemy licencyjne czy zwyczajnie brak zapału?
Lista życzeń : Kengan Ashura/Omega, Gantz, Claymore, Slam Dunk, Ashita no Joe, Holyland, Yu Yu Hakusho, Sun-Ken Rock, Im a Hero

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Yumegari -wątek ogólny

Post autor: Archerito » pn gru 16, 2019 5:26 pm

kesah pisze:
pn gru 16, 2019 2:11 pm
Ktoś wie jakie były powody zakończenia działalności? interes się im nie kręcił?
To wie tylko zarząd Yumegari. Na dobrą sprawę oficjalnie nie umarli, póki co to tylko śpiączka kliniczna.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Yumegari -wątek ogólny

Post autor: Alexandrus888 » pn gru 16, 2019 5:34 pm

A w wykazie firm (jak się nazywało to cholerstwo?) są jako działający, zawieszeni czy już kaput? Coś by z tego można było wywnioskować...

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Yumegari -wątek ogólny

Post autor: Archerito » pn gru 16, 2019 5:45 pm

Alexandrus888 pisze:
pn gru 16, 2019 5:34 pm
A w wykazie firm (jak się nazywało to cholerstwo?) są jako działający, zawieszeni czy już kaput? Coś by z tego można było wywnioskować...
Coś takiego znalazłem w CEIDG z datą 2017-02-02.

Nazwa zmienianej sekcji: wpis w CEIDG
Dokonana operacja: Edycja
Stara wartość: Aktywny
Nowa wartość: Zawieszony

Awatar użytkownika
usagisensei
Wtajemniczony
Posty: 750
Rejestracja: śr sie 15, 2012 4:20 pm
Lokalizacja: Koszalin
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Yumegari -wątek ogólny

Post autor: usagisensei » pn gru 16, 2019 6:01 pm

Zerknęłam na ceidg i potwierdzam co napisał Aecherito: Yumegari zawiesiło swoją działalność w lutym 2017. Oznacza to ni mniej ni więcej, że od tego czasu jej nie prowadzą: dopóki będą zwieszeni nic nie mają prawa wydać ani nawet sprzedać. Tylko cud może sprawić, że wrócą. Nieraz spotkałam się w pracy z takim posunięciem: zawieszenie a po jakimś czasie zamknięcie.
Wishlist:
PSME, Hana-Kimi, Kimi wa Pet, Aishiteruze Baby, W-Juliet, Dragon Half

Kirion
Adept
Posty: 188
Rejestracja: ndz lip 30, 2017 5:28 pm
Status: Offline

Wydawnictwo Yumegari -wątek ogólny

Post autor: Kirion » pn gru 16, 2019 6:25 pm

Yumegari w lutym 2017 połączyło się ze swoim sklepem i zmieniło nazwę na Hagari, dlatego w 2018 roku udało im się coś jeszcze wydać (chyba po 1 tomie z kilku ich serii).

Yumegari w CEIDG (działalność rozpoczęta w październiku 2011 i zawieszona w lutym 2017):
► Pokaż Spoiler
Hagari w CEIDG (działalność rozpoczęta w styczniu 2017 i zawieszona w maju 2019):
► Pokaż Spoiler
Natomiast sklep Harro nadal działa (od czerwca 2019):
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Yumegari -wątek ogólny

Post autor: Alexandrus888 » pn gru 16, 2019 6:30 pm

Tak Harro działa, ale ma same słodycze japońskie. Pewnie też długo nie pociągnie...

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5363
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Yumegari -wątek ogólny

Post autor: Yuriko » czw gru 19, 2019 12:42 am

Bez znaczenia, czy jest aktywne, zawieszone, czy zakończone. Nie ma informacji na stronie/zamykają stronę = koniec wydawnictwa. Ringo ame, Red sun, Okami i Yumegari nie dawali żadnych info na ten temat i nigdy nie dadzą. Jakby szanowali klientów, to by przynajmniej dali jasno znać tak jak Taiga. Już nie ma co na nich czekać. Mi jest tylko szkoda, bo chciałabym TB NW :( A tak moim jeszcze zdaniem, ich zabiło brak systematycznego wydawania i te mangopolo. Przecież takie komiksy to słabo schodzą, powinni od samego początku o tym wiedzieć.
Co do Harro, to na fb są aktywni, więc może nie zamkną sklepu, chociaż i tak mało mnie to obchodzi.

Teraz ciekawi mnie, czy kiedykolwiek jeszcze powstanie nowe wydawnictwo, bo z ostatnich jakie powstały i się utrzymały, to tylko było i jest Dango. Ciekawe od czego to zależy. Od wydanych tytułów? Podobno jak się zacznie z BL to jest spoko, ale Rinog ame tak zaczęło i też upadło. Niby to też wina Gentoshy, ale mieli już kilka serii, więc mogliby się postarać o serie z innego wydawnictwa. No ale cóż, mówi się trudno.

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Wydawnictwo Yumegari -wątek ogólny

Post autor: mika » czw gru 19, 2019 8:24 am

Yuriko pisze:
czw gru 19, 2019 12:42 am
Red sun
Mój "Wind Breaker" T_T

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Yumegari -wątek ogólny

Post autor: Archerito » czw gru 19, 2019 5:35 pm

Yuriko pisze:
czw gru 19, 2019 12:42 am
Teraz ciekawi mnie, czy kiedykolwiek jeszcze powstanie nowe wydawnictwo, bo z ostatnich jakie powstały i się utrzymały, to tylko było i jest Dango. Ciekawe od czego to zależy. Od wydanych tytułów? Podobno jak się zacznie z BL to jest spoko, ale Rinog ame tak zaczęło i też upadło.
Moim zdaniem to tylko i wyłącznie kwestia zarządzania. Nie wiem jak pozostałe wydawnictwa ale Yumegari naprawdę miało potencjał. Po pierwsze znaleźli dla siebie niszę...manhwa oraz hentai. Po drugie tak jak wspomniałaś wystarczyło zainwestować troszkę sił w BL i myślę, że byłoby z górki. Wydaje mi się, że stoją za tym troszkę inne kwestie. Nie jestem fanem teorii spiskowych ale jak się dobrze w necie poszuka to znajdzie się kilka artykułów nt. wielu niefajnych praktyk osób zarządzających Yumegari. Aczkolwiek jak było naprawdę tego się już raczej nie dowiemy :)

Awatar użytkownika
KAWAIILOVE
Wtajemniczony
Posty: 588
Rejestracja: śr lis 27, 2019 12:08 pm
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Yumegari -wątek ogólny

Post autor: KAWAIILOVE » czw gru 19, 2019 5:46 pm

Archerito pisze:
czw gru 19, 2019 5:35 pm
Yuriko pisze:
czw gru 19, 2019 12:42 am
Teraz ciekawi mnie, czy kiedykolwiek jeszcze powstanie nowe wydawnictwo, bo z ostatnich jakie powstały i się utrzymały, to tylko było i jest Dango. Ciekawe od czego to zależy. Od wydanych tytułów? Podobno jak się zacznie z BL to jest spoko, ale Rinog ame tak zaczęło i też upadło.
Moim zdaniem to tylko i wyłącznie kwestia zarządzania. Nie wiem jak pozostałe wydawnictwa ale Yumegari naprawdę miało potencjał. Po pierwsze znaleźli dla siebie niszę...manhwa oraz hentai. Po drugie tak jak wspomniałaś wystarczyło zainwestować troszkę sił w BL i myślę, że byłoby z górki. Wydaje mi się, że stoją za tym troszkę inne kwestie. Nie jestem fanem teorii spiskowych ale jak się dobrze w necie poszuka to znajdzie się kilka artykułów nt. wielu niefajnych praktyk osób zarządzających Yumegari. Aczkolwiek jak było naprawdę tego się już raczej nie dowiemy :)
Możesz rozwinąć? Bo mnie aż zaciekawiło co się działo w Yumegari?

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Yumegari -wątek ogólny

Post autor: Archerito » czw gru 19, 2019 5:52 pm

KAWAIILOVE pisze:
czw gru 19, 2019 5:46 pm
Możesz rozwinąć? Bo mnie aż zaciekawiło co się działo w Yumegari?
Musiałbym poszukać ale myśl przewodnia była taka, że właścicielka/właściciele Yumegari zakładają firmę za firmą, działają jakiś czas, a potem znikają z rynku wraz z funduszami. Gdzieś w tym całym burdlu przewijało się też Okami jako jedna z takich firm krzaków.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5363
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Yumegari -wątek ogólny

Post autor: Yuriko » czw gru 19, 2019 8:48 pm

Archerito pisze:
czw gru 19, 2019 5:52 pm
myśl przewodnia była taka, że właścicielka/właściciele Yumegari zakładają firmę za firmą, działają jakiś czas, a potem znikają z rynku wraz z funduszami.
Mocne te oskarżenia? Chociaż kto wie, może to i prawda. Raczej nigdy się tego nie dowiemy.

Yumegari chociaż próbowało ciągnąć działalność przez te 5 lat. Okami upadło po pół roku. Chociaż dalej dziwi mnie fakt, że przez ok. 2 lata wydawali jakieś komiksy i było wszystko okey, a jak wydali 3 tomy mang, to kaput :D
Archerito pisze:
czw gru 19, 2019 5:35 pm
Po drugie tak jak wspomniałaś wystarczyło zainwestować troszkę sił w BL i myślę, że byłoby z górki.
Tutaj mi się przypomniało, że właścicielka Kotori i Yumegari zaczęły razem. O ile mnie pamięć nie myli, to tworzyły wydawnictwo Omikami. Tyle że, po pierwszym wydaniu antologii BL wydawnictwo się rozpadało. Gdzieś czytałam komentarz, że powodem było to, że właścicielka Yumegari nie chciała wydawać nic z BL, a właścicielka Kotori chciała. Po tym rozpadzie dostaliśmy 2 wydawnictwa. Mimo wszystko i tak preferuję Kotori. Od samego początku lubiłam ich tytuły. Yumegari nie trafiło prawie niczym.

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Yumegari -wątek ogólny

Post autor: Archerito » czw gru 19, 2019 8:57 pm

Yuriko pisze:
czw gru 19, 2019 8:48 pm
Mocne te oskarżenia?
Z tego co pamiętam to były raczej komentarze niezadowolonych/oszukanych klientów więc żadnych twardych dowodów czy głośnych medialnych spraw. NATOMIAST zawsze trzeba pamiętać, że w każdej bajce jest ziarnko prawdy i takie ekscesy faktycznie miały miejsce.
Yuriko pisze:
czw gru 19, 2019 8:48 pm
Gdzieś czytałam komentarz, że powodem było to, że właścicielka Yumegari nie chciała wydawać nic z BL, a właścicielka Kotori chciała.
Swoją drogą troszkę nie rozumiem takiej decyzji w perspektywie firmy, która z założenia ma zarabiać pieniądze. Osobiście całkowicie odrzucam yaoi. Aczkolwiek gdybym miał wydawnictwo to zakładając, że miałbym możliwość zainwestowałbym w takie komiksy. Dlaczego? Po to, żeby sponsorować tytuły, które naprawdę chcę wydawać. A jeśli nie chciałbym być utożsamiany z tego typu literaturą? Możliwości na obejście tego jest cała masa.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5363
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Yumegari -wątek ogólny

Post autor: Yuriko » czw gru 19, 2019 9:43 pm

Archerito pisze:
czw gru 19, 2019 8:57 pm
Po to, żeby sponsorować tytuły, które naprawdę chcę wydawać.
Tak wszyscy określają wydawnictwo Kotori. Mam na myśli, że Kotori wybiło się przez BL. Czy to prawda? Nie wiem. Kotori i Dango się udało, ale Ringo ame już nie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Yumegari”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości