Wydawnictwo Yumegari -wątek ogólny

Rozmowy wszelakie na temat wydawnictwa Yumegari, wydawanych przez nie mang, itp, itd.
Awatar użytkownika
czareg
Adept
Posty: 206
Rejestracja: ndz maja 05, 2019 11:27 am
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Yumegari -wątek ogólny

Post autor: czareg » pt kwie 17, 2020 12:28 pm

Mogli chociaż napisać ,żę z powodu niewystarczających dochodów zamykają wydawnictwo. Nie jest to za trudne.
Ostatnio zmieniony pt kwie 17, 2020 1:02 pm przez czareg, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5363
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Yumegari -wątek ogólny

Post autor: Yuriko » pt kwie 17, 2020 1:00 pm

czareg pisze:
pt kwie 17, 2020 12:28 pm
chodziarz
ale oczy bolą..

Awatar użytkownika
czareg
Adept
Posty: 206
Rejestracja: ndz maja 05, 2019 11:27 am
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Yumegari -wątek ogólny

Post autor: czareg » pt kwie 17, 2020 1:02 pm

Yuriko pisze:
pt kwie 17, 2020 1:00 pm
czareg pisze:
pt kwie 17, 2020 12:28 pm
chodziarz
ale oczy bolą..
głupia autokorekta. Przepraszam za rażący błąd
Obrazek

Awatar użytkownika
Narii
Adept
Posty: 109
Rejestracja: śr sie 14, 2019 11:53 am
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Yumegari -wątek ogólny

Post autor: Narii » pt kwie 17, 2020 2:16 pm

DarkNighty pisze:
śr lut 05, 2020 6:50 pm
Mnie ogólnie dobija to, że bardzo lubiłam tłumaczenie Yumegari. Zawsze podobały mi się też obwoluty, piękne grzbiety, dla mnie idealna wysokość mang. Sam dobór tytułów też był ciekawy. :( :?
A mnie wysokość mang od Yumegari denerwowała, bo mam od nich 3 tytuły i każdy z nich ma inną xD

Carrie
Posty: 18
Rejestracja: ndz gru 16, 2007 12:25 pm
Lokalizacja: Bytom
Status: Offline

Wydawnictwo Yumegari -wątek ogólny

Post autor: Carrie » ndz kwie 19, 2020 10:20 pm

Lubiłam dobór tytułów Yumegari. Najbardziej podobały mi się wydania powiększone - jak Siesta czy Lady Detective. Na półkach mam prawie wszystko co wydali. Wydaje mi się, że jeśli chodzi o sprzedaż to nie było jakoś bardzo źle - przynajmniej nie na tyle żeby zwinąć interes, zwłaszcza, że ludzie ciągle prosili o dodruki. Musiało chodzić o coś innego w ich upadku.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5363
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Yumegari -wątek ogólny

Post autor: Yuriko » pn kwie 20, 2020 1:07 pm

Carrie pisze:
ndz kwie 19, 2020 10:20 pm
Musiało chodzić o coś innego w ich upadku.
Manhwy nigdy nie sprzedawały się jakoś super, więc żeby to utrzymać musieliby popracować na terminowością wychodzenia tomów. Te 3-4 tomy, które ukazywały się rocznie ich po prostu zabiło.

damiank312
Posty: 2
Rejestracja: czw cze 18, 2020 9:56 am
Status: Offline

Wydawnictwo Yumegari -wątek ogólny

Post autor: damiank312 » czw cze 18, 2020 10:00 am

Czy jest jakaś szansa, że inne wydawnictwa przejmą już rozpoczęte tytuły? Jestem fanem The Breaker'a i zostałem na lodzie xD a z tego co widzę, to nie ma nawet wydania angielskiego, tylko niemieckie lub francuskie :|

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Yumegari -wątek ogólny

Post autor: Alexandrus888 » czw cze 18, 2020 10:05 am

Takiego casusu jeszcze nie było. Wydawnictwa powtarzają, że to tródny proces i bardzo ryzykowny finansowo.

Z dobrych info - pojawił się chyba amerykański nowy wydawca i zapowiedział I serie. Jest nadzieja też na II :)

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Yumegari -wątek ogólny

Post autor: Archerito » czw cze 18, 2020 11:24 pm

damiank312 pisze:
czw cze 18, 2020 10:00 am
Czy jest jakaś szansa, że inne wydawnictwa przejmą już rozpoczęte tytuły? Jestem fanem The Breaker'a i zostałem na lodzie xD a z tego co widzę, to nie ma nawet wydania angielskiego, tylko niemieckie lub francuskie
Technicznie jest to możliwe ale nie da się ukryć, że (jak wspomniał Alexandrus888) bardzo trudne. Ryzyko w takim przypadku jest duże to raz. Dwa, że nie mówimy o mangach, a o manhwach więc jeszcze większa lipa bo to nisza w niszy. Trzeci problem to kwestia sposobu wydania. Bo niby jak? Od miejsca w którym zakończyło Yumegari? Słabo bo będzie widać różnicę. Od nowa? Jaki jest sens kiedy wydany został cały The Breaker i 6 tomików New Waves, a LD brakowało do wydania tylko ostatniego tomiku. Więc tym bardziej grupa docelowa jest znacznie okrojona. I wreszcie cztery możliwe problemy z uzyskaniem licencji. Umowy nikt z nas na oczy nie widział ale sądząc po podejściu strony japońskiej, jest ona pewnie obwarowana przepisami, które wydanie tytułów po upadłym wydawnictwie raczej nie ułatwiają. Dodatkowo bierz pod uwagę fakt, że upadłość nastąpiła niedawno. Prędzej spodziewałbym się wydania przez kogoś mang od Mandragory albo Egmontu. Jedynym malutkim promyczkiem nadziei jest dla mnie sukces akcji JPF. Jeżeli ona się uda to może ktoś porwie się na reedycję tych tytułów właśnie w formie zrzutki. Jak się uda to dobrze, jak nie to trudno. Zero ryzyka...

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Yumegari -wątek ogólny

Post autor: Mormicc » czw cze 18, 2020 11:28 pm

Waneko pisało kiedyś, że próbowali starać się o przejęcie licencji po martwym wydawnictwie, ale okazało się to być papierologiczno-finansowym potworkiem więc zrezygnowali. Także nie ma co się nastawiać.
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Yumegari -wątek ogólny

Post autor: Archerito » czw cze 18, 2020 11:31 pm

Mormicc pisze:
czw cze 18, 2020 11:28 pm
Waneko pisało kiedyś, że próbowali starać się o przejęcie licencji po martwym wydawnictwie, ale okazało się to być papierologiczno-finansowym potworkiem więc zrezygnowali. Także nie ma co się nastawiać.
A pamiętasz może o jaki tytuł chodziło i po kim?

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Yumegari -wątek ogólny

Post autor: Mormicc » pt cze 19, 2020 12:23 am

Hmm... niestety. Wydaje mi się, że mógł to być Petshop od Taigi, bo to było jedyne upadłe wydawnictwo w tamtym momencie, ale mogło to być też zupełnie co innego.
Pamiętam, że na Asku pisali o tym, ale że Ask nie ma żadnej wyszukiwarki to nie dojdę co to na pewno było.
Niemniej, konkluzja była taka, że w ogóle się to nie opłaca. A jeśli w ogóle, to dopiero po wygaśnięciu oryginalnej licencji.
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Yumegari -wątek ogólny

Post autor: Ame » pt cze 19, 2020 1:18 pm

Archerito pisze:
czw cze 18, 2020 11:24 pm
Jaki jest sens kiedy wydany został cały The Breaker
A właśnie, że jest sens. :roll: Nie mam całej pierwszej część przez ociąganie się. A dodruki Yumegari szybko schodziły gdy się pojawiły. Nie widziałam, żeby 1 seria była kompletna. Zawsze jakiegoś tomu brakowało.
Mormicc pisze:
czw cze 18, 2020 11:28 pm
Waneko pisało kiedyś, że próbowali starać się o przejęcie licencji po martwym wydawnictwie, ale okazało się to być papierologiczno-finansowym potworkiem więc zrezygnowali. Także nie ma co się nastawiać.
Piszesz o japońskim wydawnictwie. A Japońce od zawsze robią jakieś problemy. A z tego co słyszałam Koreańczycy takie problemu nie robią. Jedyny problem to chyba znaleźć tłumacza do manhw.

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Yumegari -wątek ogólny

Post autor: Archerito » pt cze 19, 2020 8:38 pm

Ame pisze:
pt cze 19, 2020 1:18 pm
A właśnie, że jest sens. :roll: Nie mam całej pierwszej część przez ociąganie się. A dodruki Yumegari szybko schodziły gdy się pojawiły. Nie widziałam, żeby 1 seria była kompletna. Zawsze jakiegoś tomu brakowało.
Z ekonomicznego punktu niestety nie ma :( Jedna Ame wiosny nie czyni. Przykro mi to mówić ale wydawnictwo podchodząc do takiego przedsięwzięcia nie będzie zwracało uwagi na to czy ktoś zdążył kupić czy nie ale właśnie na to, że została wydana cała pierwsza seria i 6 tomików kolejnej więc zarobki zaczną się za 16 tomików. To troszkę duże uproszczenie ale w przybliżeniu tak to wygląda.

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Yumegari -wątek ogólny

Post autor: Kakaladze » sob cze 20, 2020 3:31 am

Archerito pisze:
pt cze 19, 2020 8:38 pm
Z ekonomicznego punktu niestety nie ma
Wszystko bardzo mocno zależy od sytuacji, nawet na naszym rynku są sytuacje wydawania tego samego tytułu przez wydawcę (JPF i ich klasyki). I jednak okazuje się że gdzieś się to opłaca.


Nie ma jakiejś zasady mówiącej że wydanie ponowne (przez tego samego lub innego wydawcę) tytułu który był na rynku jest skazane na porażkę. W Stanach w zasadzie dzieje się to bardzo często, tytuły dostają swoje nowe, bardziej dopieszczone wydania i ludzie to kupują.


Wszystko zależy od sytuacji. Prawda jest taka że gdyby nagle wyszła super adaptacja the breaker i cały fandom by się zakochał, to długo byśmy nie musieli czekać ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Yumegari -wątek ogólny

Post autor: Alexandrus888 » sob cze 20, 2020 4:32 am

Wydanie reedycji, a branie się za serię przez którą ktoś wyzioną ducha to z deka inna sprawa, acz rozumiem twój tok myślenia :)

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Yumegari -wątek ogólny

Post autor: Archerito » sob cze 20, 2020 8:22 am

Kakaladze pisze:
sob cze 20, 2020 3:31 am
Wszystko bardzo mocno zależy od sytuacji, nawet na naszym rynku są sytuacje wydawania tego samego tytułu przez wydawcę (JPF i ich klasyki). I jednak okazuje się że gdzieś się to opłaca.


Nie ma jakiejś zasady mówiącej że wydanie ponowne (przez tego samego lub innego wydawcę) tytułu który był na rynku jest skazane na porażkę. W Stanach w zasadzie dzieje się to bardzo często, tytuły dostają swoje nowe, bardziej dopieszczone wydania i ludzie to kupują.


Wszystko zależy od sytuacji. Prawda jest taka że gdyby nagle wyszła super adaptacja the breaker i cały fandom by się zakochał, to długo byśmy nie musieli czekać
Oczywiście, że wszystko zależy od sytuacji. Ja się natomiast opieram na sytuacji panującej na polskim rynku. Eee...mówisz w liczbie mnogiej jakby zdarzało się to notorycznie. Przypomnij mi czego poza Alitą i Akirą zrobił reedycję JPF? Aaa...było chyba jeszcze Aż do nieba w omnibusie, które teraz jest tak samo białym krukiem jak pierwsze wydanie. Czyli mamy zawrotną ilość 3 tytułów na wszystkie polskie wydawnictwa. Poza tym pominąłeś jedną bardzo ważną kwestię. Wydawnictwo wydało reedycję tytułu wydawanego przez nich samych, a nie przez kogoś innego. Więc sorry ale to nie jest analogiczna sytuacja. Owszem, zasady nie ma ale jeżeli wydawnictwa mówią wprost jakie jest ich stanowisko w tej sprawie (a nie jest pozytywne), to wybacz ale są dla mnie większym autorytetem niż kilku zapaleńców, którzy twierdzą DAMY RADĘ. Porównywanie rynku mangowego w USA i w Polsce > argument wyrzucam do kosza i lecę dalej. A to, że wszystko zależy od sytuacji to żaden argument. Jeżeli mi powiesz, że z Wymiaru X przybędzie złośliwy demon, który zniszczy wszystkie wydania The Breakera w Polsce i wtedy zaczniesz domagać się reedycji to jak najbardziej się zgodzę. Na chwilę obecną mamy sytuację jaką mamy i gadanie, że wszystko zależy od sytuacji wydaje się totalnym niezrozumieniem jak działa rynek. I ostatni argument czyli jakby babcia miała wąsy to by była dziadkiem. Sorki ale nie podałeś jednego konkretnego argumentu, że W OBECNEJ SYTUACJI RYNKOWEJ wydanie reedycji The Breakera czy Lady Detective ma jakikolwiek sens. Opierasz się tylko na domysłach potwierdzających Twoją tezę. Przykro mi :(

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Wydawnictwo Yumegari -wątek ogólny

Post autor: dejikos » sob cze 20, 2020 1:00 pm

Archerito pisze:
sob cze 20, 2020 8:22 am
Aaa...było chyba jeszcze Aż do nieba w omnibusie, które teraz jest tak samo białym krukiem jak pierwsze wydanie.
Dementuję - wydanie zbiorcze Aż do nieba nigdy nie ujrzało światła dziennego.
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Yumegari -wątek ogólny

Post autor: Archerito » sob cze 20, 2020 1:06 pm

dejikos pisze:
sob cze 20, 2020 1:00 pm
Archerito pisze:
sob cze 20, 2020 8:22 am
Aaa...było chyba jeszcze Aż do nieba w omnibusie, które teraz jest tak samo białym krukiem jak pierwsze wydanie.
Dementuję - wydanie zbiorcze Aż do nieba nigdy nie ujrzało światła dziennego.
Dementuję Twoje dementowanie xD Zarówno gildia, lubimy czytać jak i tanuki twierdzą, że jednak ujrzała. Baaa...wg. gildii miało nawet dodruk. Dla poparcia swoich słów wrzucam linki.
https://www.gildia.pl/manga/201424-az-d ... e-zbiorcze
http://manga.tanuki.pl/strony/manga/9-a ... 02/rec/586
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/83644/a ... e-zbiorcze

A tutaj widać, że oprócz pierwszego wydania był jeszcze dodruk.
https://www.gildia.pl/szukaj?utf8=%E2%9 ... ries_name=

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Wydawnictwo Yumegari -wątek ogólny

Post autor: Bukafo » sob cze 20, 2020 1:15 pm

Archerito widzę jak zwykle w formie. Nie daje się zrobić w bambuko. :D
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

ODPOWIEDZ

Wróć do „Yumegari”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości