The Breaker

Rozmowy wszelakie na temat wydawnictwa Yumegari, wydawanych przez nie mang, itp, itd.
Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

The Breaker

Post autor: Ame » śr lip 24, 2013 12:38 pm

Obrazek
Autor:Son Jae-Ho
Rysunki:PARK Jin-Hwan
Format: 12,8 x 18,8 cm
Gatunki:Akcja,Komedia,Dramat
Liczba tomów:10
Opis:Nowy nauczyciel angielskiego, Han Chun-woon, jest przystojny, wysportowany, uwielbia kobiety i wcale nie zachowuje się jak nauczyciel. Kiedy poniżany i dręczony przez rówieśników Lee Shi-woon staje się świadkiem jego niesamowitej walki z grupą zbirów, prosi, aby ten przyjął go na swego ucznia. Chun-woon twierdzi, że może go uczyć tylko wtedy, gdy jest naprawdę zdeterminowany i gotowy poświęcić swoje życie, by to udowodnić. Okazuje się jednak, że umiejętności Chun-woona są o wiele większe, niż mogłoby się wydawać. Shi-woon niespodziewanie wkracza do Murim – ukrytego świata sztuk walki, a jego mistrzem zostaje najpotężniejszy z wojowników!

Awatar użytkownika
Bajnor
Adept
Posty: 385
Rejestracja: śr cze 25, 2014 7:00 pm
Lokalizacja: Kościan
Status: Offline

Post autor: Bajnor » wt lut 10, 2015 6:52 pm

Zastanawiam się ostatnio nad kupnem tej serii. Nie mam żadnego komiksu od Yumegari więc mam kilka pytań: Tłumaczenie The Breakera jest dobre? (rozumiem, żę tłumaczą z koreańskieg) Jak z jakością wydania? W środku będą mnie straszyć krzaki i niezrozumiałe koreańskie nazwy własne?

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » wt lut 10, 2015 6:58 pm

Bajnor, wydania Yumegari są bardzo w porządku. Tłumaczenie leci z koreańskiego i nie ma pozostawianych obcych terminów, a nazwy własne jak imiona mają na końcu tomiki zapis fonetyczny. Grafik Yume czyści wszystkie onomatopeje, nad niektórymi siedzi 40 minut i dłużej. Tomik jest trochę większy od standardowego formatu JG, a trochę mniejszy od Wanekowego BR. Fajne matowe okładki, wyrazisty druk - jest spoko. Polecam.
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » wt lut 10, 2015 7:02 pm

Mam tylko jeden tom i jeśli chodzi o wydanie to mi się podoba.The Breaker ma większy format i cztery kolorowe strony.W pierwszym wydaniu jest błąd ortograficzny,ale po obsmarowaniu ich się posobno poprawi w następnym tomie :wink: Krzaków nie ma oraz niezrozumiałych słów.Na końcu tomiku masz notkę od tłumacza jak się wymawia koreańskie imiona.

Kamui Shiro
Status: Offline

Post autor: Kamui Shiro » wt lip 07, 2015 7:27 pm

Mi się bardzo podoba ten komiks, czekam na dalsze tomy. Lekki w treści, nie jest to coś, o czym się myśli do poduszki albo po przebudzeniu rano ;D ;D po prostu porządna pozycja shonen, która powinna każdemu choć trochę się spodobać

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » wt lip 12, 2016 5:25 pm

Muszę napisać, że w drugim tomie New Waves (pierwszym też, ale mniej) tak bardzo wkurzał mnie główny bohater, że aż nie chciało mi się tego czytać. Jeśli on taki dalej będzie i nic się nie zmieni, bo umrzeć to on na pewno nie umrze, to mogę porzucić tę serię. Wielka szkoda, bo bardzo mi się podoba klimat, piękna kreska, lubię sztuki walki, ale tego bohatera nie da się w żaden sposób polubić.

[spoiler]Idź po pomoc do klanu/szkoły (już nie wiem) Soon Woo - NIE
Weź się ukryj gdzieś, wyjedź może - NIE
Weź z nim nie walcz samobójco - NIE
Ja chcę się zabić i koniec kropka, wy się martwcie. [/spoiler]
Najgorsze jest to, że gdyby wydarzenia toczyły się wokół JAKIEGOKOLWIEK innego bohatera tej serii to byłoby o wieele lepiej. No cóż.

[spoiler]Dajcie mi lepiej Dziewięciogłowego [/spoiler]
Obrazek

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2791
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Post autor: Łukasz.T » wt lip 12, 2016 6:38 pm

Meliona pisze:Muszę napisać, że w drugim tomie New Waves (pierwszym też, ale mniej) tak bardzo wkurzał mnie główny bohater, że aż nie chciało mi się tego czytać. Jeśli on taki dalej będzie i nic się nie zmieni, bo umrzeć to on na pewno nie umrze, to mogę porzucić tę serię.
Mnie tak samo wnerwiał, ale na szczęście później zmienia się.

Krzych_Ayanami
Status: Offline

Post autor: Krzych_Ayanami » sob lip 16, 2016 6:26 pm

Moim zdaniem jest on całkiem w porządku.
Jakkolwiek zajmuje się on sztukami walki - to jest jednocześnie człowiekiem zupełnie z zewnątrz. Zainteresowany nimi tylko o tyle o mógł zapewnić sobie i swojej sympatii bezpieczeństwo. Dla organizacji i Smoka było to coś więcej... Ale nie jestem pewien czy było to akurat coś pozytywnego... Chłopak ma silniejszy kręgosłup moralny niż cała ta banda razem wzięta.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » pt gru 09, 2016 10:14 am

Obrazek
The Breaker NW 3 w końcu wyszedł. Drugi tom ukazał się w czerwcu. Trzy tomy rocznie, więc skończymy serię za jakieś 6 lat.
Obrazek

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Post autor: KubciO » pt gru 09, 2016 10:52 am

Może dożyję i ujrzę wszystkie tomiki na własne oczy. Dwa razy miałem TB NW tom 3. w koszyku, i dwa razy po złożeniu zamówienia go usuwałem z powodu przesunięcia daty premiery. Może do następnej paczki go "zaproszę".
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » pt gru 09, 2016 11:02 am

To strasznie wkurzające, że mają tak mało tytułów i nawet z nimi się nie wyrabiają -.- Z tego powodu prawdopodobnie zrezygnuję z Lady Detective. Z Vampire Library też, ale tutaj również średnio spodobała mi się treść. To smutne, że od Yumegari zostaję tylko z The Breakerem :( W tym tempie to będziemy czekać i czekać na zakończenie...
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Bajnor
Adept
Posty: 385
Rejestracja: śr cze 25, 2014 7:00 pm
Lokalizacja: Kościan
Status: Offline

Post autor: Bajnor » pt gru 09, 2016 11:42 am

Lubię tę serię, ale kupię NW tylko jeśli autorzy zaczną wydawać część 3. Nie chcę mieć niedokończonej serii na półce. Więc obecnie nie mam problemu z wolnym wydawaniem, będę miał mniej do nadrobienia jeśli w końcu wyjdzie ta kontynuacja (już od półtora roku cisza) :D

Bombo
Status: Offline

Post autor: Bombo » pt gru 09, 2016 11:46 am

Z tym The Breaker trochę nie przesadzacie? Manga i tak jest zawieszona na kilka lat, a Season 2 kończy się na cliffhangerze więc...Yumegari nie ma co w tej chwili się spieszyć z wydawaniem tego.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » pt gru 09, 2016 12:39 pm

Bombo pisze:Manga i tak jest
To jest manhwa.

Bombo
Status: Offline

Post autor: Bombo » pt gru 09, 2016 12:45 pm

Ame pisze:
Bombo pisze:Manga i tak jest
To jest manhwa.

Faktycznie, ogromny błąd... :roll:

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » pt gru 09, 2016 1:38 pm

Bombo pisze:Z tym The Breaker trochę nie przesadzacie? Manga i tak jest zawieszona na kilka lat, a Season 2 kończy się na cliffhangerze więc...Yumegari nie ma co w tej chwili się spieszyć z wydawaniem tego.
Nie uważam, że przesadzamy. Mamy prawo wymagać, by wydawnictwo wydawało dany tytuł regularnie. Zgodnie z wcześniejszym ustaleniem. Nie ma znaczenia, czy manga jest już zakończona, czy ma przerwę. Takie jest moje zdanie.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Post autor: ociesek » pt gru 09, 2016 2:07 pm

DarkNighty pisze: strasznie wkurzające, że mają tak mało tytułów i nawet z nimi się nie wyrabiają -.-
To nie jest wydawnictwo, to jest towarzystwo wzajemnej adoracji...
Bombo pisze:Manga i tak jest zawieszona na kilka lat, a Season 2 kończy się na cliffhangerze więc...Yumegari nie ma co w tej chwili się spieszyć z wydawaniem tego.
No i co z tego? Wolę mieć cliffhanger na ostatnim tomie,a nie na 3.

Kupię jak wyjdzie całość. Tak samo zrobiłem z Breakerem. Lubię tę serię szalenie, ale szczerze... Nawet nie pamiętam jak się skończyła, a czytałem ze dwa miesiące temu. Więc jak robią półroczne przerwy, to chyba nie uśmiecha mi się czekanie.

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2791
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Post autor: Łukasz.T » pt gru 09, 2016 4:33 pm

Nie wierze po prostu xD

Vayar
Status: Offline

Post autor: Vayar » śr lut 22, 2017 2:23 pm

ociesek, problem z Yumegari jest taki, że jak wyjdzie tom 5-ty to nakład 2-giego pewnie się wyczerpie i więcej go nie zobaczysz...
Sama pamiętam bieganie za 9 Breakerem i 4 Doll Songiem... A tomy 10 Breakera i 5 DS dostępne od ręki, żeby zabawniej było. Szlag czlowieka z nimi trafia czasami.

Z jednej strony mam niby kompletne 10 tomów, ale to nie było zakończenie i jest to aż zbyt widoczne... Ale jakby mieli zepsuć to może i tak zostać... Sama nie wiem, zbierać czy nie? Jak wam się podoba NW?

Awatar użytkownika
Bajnor
Adept
Posty: 385
Rejestracja: śr cze 25, 2014 7:00 pm
Lokalizacja: Kościan
Status: Offline

Post autor: Bajnor » śr lut 22, 2017 2:47 pm

Vayar pisze:Jak wam się podoba NW?
Czytałem po angielsku. Seria ogólnie jest dobra, ale też nie ma zakończenia. Dodatkowo autorzy na końcu przyznali, że znudził ich ten tytuł i nie wiedzą kiedy do niego wrócą z 3 serią. Póki co minęły już dwa lata(?) i nic nie słychać na temat kontynuacji. Dlatego odpuściłem sobie zbieranie NW mimo posiadania kompletnej pierwszej serii. Jeśli wyjdzie kiedyś 3 seria, to pewnie zamówię komplet NW.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Yumegari”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości