Biały jak śnieg

Rozmowy wszelakie na temat wydawnictwa Yumegari, wydawanych przez nie mang, itp, itd.
Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Biały jak śnieg

Post autor: Meliona » sob lis 14, 2015 5:05 pm

Obrazek
Tomów: 2, zakończone
Przykładowe strony
Sama nie wiem, czy to kupię. Dużo mam serii do zbierania, więc wsadziłam na razie do schowka i może kiedyś się skuszę.
Obrazek

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » sob lis 14, 2015 5:13 pm

Ja już sobie zamówiłam w sklepie Yume :)
Przykładowe strony prezentują się ok, kreska niezła. Zmieniłabym tylko to "wkurw" na "wkurz" na ostatniej prezentowanej stronie :P "wkurw" jakoś... takie bardzo wulgarne, wolałabym lżejsze "wkurz".
Obrazek

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » sob lis 14, 2015 5:39 pm

Prenumeratę zamówiłam jak tylko ogłosili tytuł. Uwielbiam takie klimaty! Przykładowe strony tylko utwierdziły mnie w przekonaniu, że tytuł bardzo mi się spodoba. Chcę już tomik w łapkach ^^

pridek
Status: Offline

Post autor: pridek » sob lis 14, 2015 10:39 pm

Angu pisze:Ja już sobie zamówiłam w sklepie Yume :)
Przykładowe strony prezentują się ok, kreska niezła. Zmieniłabym tylko to "wkurw" na "wkurz" na ostatniej prezentowanej stronie :P "wkurw" jakoś... takie bardzo wulgarne, wolałabym lżejsze "wkurz".
Racja. Wkurw (pomijając że jest wulgarne) nie pasuje do ogólnie języka, jaki zastosowali w tłumaczeniu kwestii postaci :D

To lisisko mnie trochę irytuje. Ale kupię z ciekawości pierwszy tom i zobaczymy jak to się dalej rozwinie. Nie kupowałam koreańskich komiksów od czasu Wspomnień Demona, trzeba to nadrobić (...to koreańskie, prawda?) :D

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » sob lis 14, 2015 11:28 pm

pridek pisze:Nie kupowałam koreańskich komiksów od czasu Wspomnień Demona, trzeba to nadrobić (...to koreańskie, prawda?) :D
manhua jest chińska :)

pridek
Status: Offline

Post autor: pridek » ndz lis 15, 2015 12:06 am

Dzięki, nie miałam cierpliwości, żeby szukać co to za odmiana :)

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » sob lis 21, 2015 7:10 am

Gdyby to było yuri... gdyby to było yuri....
Ale do yaoi nawet mnie uszka nie przekonają, niestety ;)

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » pn gru 07, 2015 9:15 pm

Wysłane w piątek a ja już dziś mam. Chyba pierwszy raz dostaję przedpłatę na następny dzień roboczy od wysłania :D
Coś mi się ubzdurało i myślałam, że będzie obwoluta, ale jest zwykła okładka. Sztywna (może nawet ciut za sztywna), kartonowa, matowa jeżeli się nie mylę.
Obrazek
Zmienili "wkurw" który mi sie nie podobał, na "wkurz" :)
Obrazek
Chciałam napisać, że na pierwszy rzut oka druk wydaje się w prządku, ale jednak nie do końca tak jest. Przeglądając tomik można zobaczyć w tle w kadrach jakieś niby kropki. Poszukałam skany i takie porównanie dla Was:
U nas nie ma szlaczka na tym szerokim kadrze na środku. Widoczne są tylko jakieś kropki (zdjęcie na pewno słabo to pokazuje)
Obrazek

Nie wiem czemu tego "cmok" nie dali u nas w dymku, chyba po to miał być? :P
Obrazek
Takie tam pierdółki, ale mogło wyjść zawsze lepiej zwłaszcza, że szarości i czernie w rastrach wyglądają ok, odpowiednio nasycone i nic się nie zmywa ze sobą.

Nie ma spisu treści. Historia w pierwszym tomie zajmuje 152 strony + 6 stron dodatku.
Obrazek

pridek
Status: Offline

Post autor: pridek » pn gru 07, 2015 9:40 pm

Angu pisze:Zmienili "wkurw" który mi sie nie podobał, na "wkurz"
=D> Plus łezka wzruszenia. Biorę, idę i kupuję. W dodatku ten kadr z cmokiem mnie strasznie rozczulił, awww, awww!

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » pn gru 28, 2015 12:32 pm

Przeczytane. Sympatyczna, zabawna historia. Lisek przeuroczy. Czekam na kolejny tom.
Co do wydania, to zdziwiłam się, że komiks nie ma obwoluty. Nie mam nic przeciwko okładkom, ale wolę je ze skrzydełkami. W każdym bądź razie bardzo podoba mi się mat na okładce.
Zastanawia mnie tylko jedno. Uczony przedstawia się jako Luo Shusheng, a Lisek woła na niego Ah Luo. To będzie jakieś zdrobnienie, nie? Przynajmniej tak mi się wydaje. Orientuje się ktoś w tych chińskich imionach?

Awatar użytkownika
ZenekPsychopata
Wtajemniczony
Posty: 837
Rejestracja: sob lut 09, 2013 8:36 pm
Lokalizacja: Pas planetoid
Gender:
Status: Offline

Post autor: ZenekPsychopata » pn gru 28, 2015 5:03 pm

SallyCzarownica pisze: Zastanawia mnie tylko jedno. Uczony przedstawia się jako Luo Shusheng, a Lisek woła na niego Ah Luo. To będzie jakieś zdrobnienie, nie? Przynajmniej tak mi się wydaje. Orientuje się ktoś w tych chińskich imionach?
'A' dodaje się do imion osób z którymi łączy nas jakaś zażyłość. Mniej więcej tak, jak po polsku mówi się '(panie) Mietku' zamiast '(panie) Mieczysławie'.
Obrazek

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » pn gru 28, 2015 5:10 pm

ZenekPsychopata, dzięki za wyjaśnienie :)

Awatar użytkownika
ZenekPsychopata
Wtajemniczony
Posty: 837
Rejestracja: sob lut 09, 2013 8:36 pm
Lokalizacja: Pas planetoid
Gender:
Status: Offline

Post autor: ZenekPsychopata » pn gru 28, 2015 5:11 pm

SallyCzarownica pisze:ZenekPsychopata, dzięki za wyjaśnienie :)
Polecam się.
Obrazek

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » śr sty 06, 2016 2:50 pm

Obrazek
Okładka drugiego i ostatniego tomu. Premiera planowana na koniec miesiąca.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » śr sty 06, 2016 3:17 pm

Te uszka.... czemu na facecie.. ale w sumie on dość kobiecy jest... hm... nie, nie pójdę tą drogą! xD

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » śr sty 06, 2016 4:01 pm

Grey, tam się nic nie dzieje, więc spokojnie :p jak już miałbyś zejść na "złą drogę" to ten tytuł będzie w sam raz :D

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » śr sty 13, 2016 2:38 pm

Przeczytałam. Prosty i bardzo sympatyczny komiks :D Niby mało stron, ale to co otrzymujemy jest wystarczające jak na jeden tomik. Wiele razy można się uśmiechnąć podczas lektury.
Kreska jest ładna i pasuje do historii. Tłumaczeniu nie mam nic do zarzucenia - no może ten Madryt może zgrzytać, ale i tak się uśmiałam :D
Potwierdzam, że jeżeli chodzi o shounen-ai to nic praktycznie się nie dzieje. Zobaczymy jak w drugim tomie, którego wyczekuję. Pierwszy tomik warty tych 20 zł :)
Obrazek

Chrno
Status: Offline

Post autor: Chrno » śr sty 13, 2016 3:58 pm

Czy tylko ja myślę że kolor logo na okładce jest bardzo niefortunny? :D Grafik ma dziwne poczucie humoru :P

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » pn lut 08, 2016 3:41 pm

Taka kolorystyka była w oryginale, to i u nas taka jest ;)

[ Dodano: Pon 08 Lut, 2016 ]
Tomiki w końcu dotarły
Obrazek

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » pn lut 08, 2016 8:12 pm

Zastanawiam sie nad tym tytułem. Lisek wygląda uroczo. Dużo tam romansu? Czy bardziej komedia?
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Yumegari”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości