To już koniec ?

Zapraszamy do dyskusji fanów detektywa Kindaichi
Katze
Status: Offline

Post autor: Katze » pn lis 10, 2003 8:13 pm

Emm...witam;P Wydaje mi sie, że Kindaichi był najbardziej interesującym z tych tytułów...szkoda...wielka szkoda -_-' Dziwi mnie fakt, że taki VGA gdzie chodzi tylko o to, że on jej nie przeleci bo ona nie chce a jak ją przeleci to nie przeleci bo inna bedzie chciałą przeleciecjego i ah i oh.... ma wieksza rzesze fanów @_@" tz. nie chce obrażać VGA i jej fanów, po prostu stawiam sprawę tak jak ją widzę bynajmniej nie chcąc wywoływać konfliktów...Z innej beczki - co do czytania mang w empikach - oczywiście to zaniża sprzedaż, ale dziwne, że tylko jednego kindaichiego...a reszta jakos bez problemu sie sprzedaje? Coś mnie sie zdaje, że empiki niewiele maja tu do rzeczy,...

Belldandy
Status: Offline

Post autor: Belldandy » pn lis 10, 2003 9:00 pm

Empiki mają wpływ na każdą sprzedaż, napewno sprzedawalność każdego tytułu jest w ten sposób zaniżana.
Co do powodów małego popytu na Kindachiego.. może rzeczywiście 'inna' kreska, no i raczej nikt o nim wcześciej nie słyszał. Znaczy nie duzo osób.
VideoGirl mi wcześniej się obiło o uszy, a biorąc przykłady z JPFu - Chobits dawno było znane chocby z Kawaii, Slayers z TV, Sailorek przedstawiac nie trzeba. Jak się ma do wyboru pare znanych tytułow i Kindaichiego ktory niewiadomo skąd wyskoczył, to wiadomo co się wybierze, specjalnie że wiekszość klienteli raczej nie ma tyle pieniędzy żeby ryzykować.

PS: Jesli sądzisz że w VGAi chodzi tylko o seks to musisz bardzo umiejętnie tę mangę czytać. A raczej zwracać uwagę tylko na ten element (co juz wadą samej mangi nie jest).
Mi się osobiście podoba zarówno Kindaichi jak i VideoGirl. I poszułam się urażona nawet jeśli to nie był twój zamiar.

Shig
Status: Offline

Post autor: Shig » pn lis 10, 2003 11:03 pm

Katze :arrow: VGA Ci się chyba z jakimś szojem pomyliło.

Wracając do tematu.
Jedyne co daje mi jeszcze jakąś nadzieję, to użycie przez Waneko określenia zawieszenie wydawania zamiast zaprzestanie wydawania.

Nawet jeżeli bym miał czekać i 5 lat na kontynuację polskiego wydania "Zapisków..." to kolejne tomiki kupię, chociaż wcześniej pewnie skompletuję wydanie amerykańskie.

Bene Gesserit
Status: Offline

Post autor: Bene Gesserit » wt lis 11, 2003 10:43 am

święte słowa ja też , jest szansa że wznowią jeżeli zagłosuje sie na niego w ankiecie

Katze
Status: Offline

Post autor: Katze » wt lis 11, 2003 2:59 pm

Hmm.. No dobra, powiedzmy, że przesadziłem, osobiście sam nic do VGA nie mam tz. mangi nie czytam...przeczytalem jeden z tomikow i wlasnie tam natrafilem na "dylematy" bohatera ._.' takie jak przytoczylem powyzej, dalej po prostu mnie sie nie chcialo. anime vga np. mocno sobie cenie, chociaz jest tam tylko niewielka czesc tego co w mandze _^_" anyway, temat o kindaichim - moze jesli rzeczyeiscie zbombardujemy Waneko mailikami to bedzie chociaz jakas limitowana edycja tylko na zamowienie? Nie wiem tylko czy dla samego wydawnictwa jest to oplacalne ... Shig - jestes w o tyle dobrej sytuacji, ze mozesz sobie pozwolic na wydania amerykanskie, wiekszosc z nas niestety nie ma takiej mozliwosci, a raczej ma, ale cena za transport scina z nog-_-'

Shig
Status: Offline

Post autor: Shig » wt lis 11, 2003 10:33 pm

Katze pisze:Shig - jestes w o tyle dobrej sytuacji, ze mozesz sobie pozwolic na wydania amerykanskie, wiekszosc z nas niestety nie ma takiej mozliwosci, a raczej ma, ale cena za transport scina z nog-_-'
Dla mnie też dodatkowa cena za przesyłkę jest zaporowa, więc o ile nie uda mi się wykorzystać do transportu rodzinki, to będę sobie sprowadzał po kilka egzemplarzy naraz (np. 5 lub 6).

Belldandy
Status: Offline

Post autor: Belldandy » czw lis 13, 2003 8:05 pm

Ja i tak nie mam szans żeby sobie z zagranicy sprowadzać :( znaczy pieniędzy. mam nadzieję że Waneko jednak Kincia wyda, ale tak naprawdę to nie ma większych szans. No ale nadzieję można miec w koncu zawsze.

Przynajmniej moja gospodarka finansowa troszkę się ustatkuje i nie będę musiała się martwić za co ja to wszystko (upię.. w końcu 16 złotych piechotą ie chodzi (a szkoda ^^')

(i wiem że to temat o Kindaichim ale nie chce mi się jakoś przechodzić do innego wątku kiedy potrzebuję tylko jasne i zwięzłej odpowiedzi na jedno pytanie)

Xeo
Status: Offline

Post autor: Xeo » wt lis 25, 2003 1:48 pm

wlasciwie nie kupilem, zadnego z tomow 'zapiskow'
ale szkoda, ze waneko przestaje go wydawac, fajna, przyjemna manga -
jedna z lepszych waneko. tylko prosze jak ma byc cos nowego, to nie jakis shit - tylko manga warta poprzedniczki
ot co :)

gorace pozdrowienia :]

szopen
Status: Offline

Kindaichi ;-(

Post autor: szopen » wt lis 25, 2003 8:31 pm

Kindaichi mi sie bardzo spodobał a tu takie coś...moim zdaniem powinni skasować czytanie w empikach, bo to powoduje takie sytuacje. Fanów ZDK jest ogrom a sprzedarz mała. Może zaatakować Waneko e-mailami?? Niech sobie cenę podnoszą tyćkę, może to coś da. Dobrze, że przynajmniej nadal wydają VGA...

Yaponchick
Status: Offline

Post autor: Yaponchick » sob sty 03, 2004 2:49 pm

Wg. mnie lepsza bylaby metoda na wzor jpf'u. Tzn. wprowadzic na niektore tytuly zasade ''tylko sprzedaz wysylkowa''. Nie wiem czy to by wiele pomoglo ale na pewno jest to lepszy polmysl niz 'skasowanie czytania w Empik'ach' (co wg. mnie jest malo prawdobodobne).
Dodam tylko : BĄDŹCIE OPTYMISTAMI :D

Shig
Status: Offline

Post autor: Shig » sob sty 03, 2004 3:02 pm

Yaponchick pisze:Wg. mnie lepsza bylaby metoda na wzor jpf'u. Tzn. wprowadzic na niektore tytuly zasade ''tylko sprzedaz wysylkowa''.
Proponowałem im to w mailu.
Nie wiem jednak czy mail wogóle doszedł, bo nie dostałem żadnej odpowiedzi.

OOKIDAIBUTSU
Status: Offline

Post autor: OOKIDAIBUTSU » ndz sty 04, 2004 4:07 pm

Jeśli WANEKO jest nierozsądne, to tracimy na tym my. A złodzieje Empikowcy są plagą. Tłumaczą się "bo jestem biedny/a". Czasem jeszcze dodają, że brak reszcie wyrozumiałości. Przegięcie.
Jeśli WANEKO ma cokolwiek wydać do końca i chce wreszcie coś osiągnąć, tio niech porzuci EMPIKI i zacznie wysyłkowo działać, inaczej padnie. A byłaby to wielka szkoda.

Jvegi
Status: Offline

Post autor: Jvegi » pt sty 09, 2004 8:47 pm

Witam wszystkich :mrgreen: . Ja nie czytam w Empikach i bardzo nie lubię czekać długo na komiks który przecież mógłbym sobie kupić w okratowanym kiosku na przeciwko ( a tak jest kiedy zamawiam wysyłkowo). Moim zdaniem mangi w empikach powinny być jakoś zabezpieczone przed otwarciem tak żeby nikt ich nie czytał na miejscu tylko w domu.

Yumegari
Status: Offline

Post autor: Yumegari » sob sty 10, 2004 7:36 pm

O właśnie! Dobry pomysł! Tak jest w Japonii, wszystkie nowe mangi sa zafoliowane...

Chociaż jeżeli chociaz jedna manga bedzie odfoliowana, to przeczytają ją wszyscy....

Utknęliśmy w ślepej uliczce. (Chyba^^")

OOKIDAIBUTSU
Status: Offline

Post autor: OOKIDAIBUTSU » sob sty 10, 2004 8:20 pm

Michael9 był w folii, jednak nie na długo. :?
Folia to za mało. Potrzeba zasieków.

No dobra. teraz takie pytanie. jak to będzie z 7 tomem? Będzie zakończeniem historii i koniec, czy tak jak zawsze zacznie nową?

Shig
Status: Offline

Post autor: Shig » sob sty 10, 2004 9:43 pm

OOKIDAIBUTSU pisze:No dobra. teraz takie pytanie. jak to będzie z 7 tomem? Będzie zakończeniem historii i koniec, czy tak jak zawsze zacznie nową?
Siódmy tom będzie "połówką", czyli zamknie historię z tomu szóstego i na tym się skończy.

GonZo
Status: Offline

Post autor: GonZo » sob sty 10, 2004 10:49 pm

Z tego wynika, że ten tom powinien być również tańszy, prawda ? Ostatnio cierpię na chroniczny brak kasy i nie wiem czy wystarczy mi na wszystkie mangi, jakie chciałbym kupić w tym miesiącu. A w Kindaichiego to powinienem się zaopatrzyć, bo przecież to już ostatni tom... :cry:

OOKIDAIBUTSU
Status: Offline

Post autor: OOKIDAIBUTSU » ndz sty 11, 2004 12:34 am

Tego się obawiałem. :( Skąd ten news Shigu?? Na 100% ?? :?

Shig
Status: Offline

Post autor: Shig » ndz sty 11, 2004 10:59 am

OOKIDAIBUTSU pisze:Tego się obawiałem. :( Skąd ten news Shigu?? Na 100% ?? :?
Strona główna Waneko
www.waneko.pl

cecylka
Status: Offline

Post autor: cecylka » pn sty 12, 2004 12:03 am

kurcze popieram głosy co do sprzedaży - niech to będzie na zasadach JPF, czyli niektóe tytuły tylko wysyłkowo (ale moze jakies zniżki? duży zakup przesyłka gratis? to sie chyba opłaca, jest często stosowane). czytałam artykuł o mangach w Japonii - faktycznie sa zafoliowane, jak ktoś chce poptrzeć to mu je otworzą, a potem od razu zamkną. choć u nas by to pewnie i tak nie przeszło... a to czytanie w empikach to jakaś plaga. kindaichiego uwielbiam i chciałabym jeszcze...

Zablokowany

Wróć do „Zapiski Detektywa Kindaichi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości