Who is the killer?

Zapraszamy do dyskusji fanów detektywa Kindaichi
Shig
Status: Offline

Who is the killer?

Post autor: Shig » czw cze 19, 2003 3:58 pm

Waneko ogłosiło konkurs.
Ja się nie mogłem oprzeć pokusie i przeczytałem do końca 4 tom (do tej pory przeczytałem tylko zakończenie "Śnieżnego Demona", żeby nie robić sobie smaka następną historią).
Przeczytałem i mam już podejrzenia co do osoby "Pozalekcyjnego Magika".
Nawet podejrzewam w jaki sposób zniknęło ciało Ruiko Sakuragi.
Właściwie to mogę napisać, że po kilkukrotnym przejrzeniu i przeczytaniu sześciu kluczowych plansz mam 95% pewność kto jest zabójcą.

Kto jeszcze ma podejrzenia?

Bardzo prosiłbym aby wypowiadały się tylko te osoby, które nie czytały i nie znają zakończenia historii oraz o nieujawnianie tożsamości "Pozalekcyjnego Magika" (no ewentualnie małym druczkiem).

Ja napiszę tylko tyle (jeżeli moje wywody są słuszne, to może być SPOILER):
[size=0]Moim zdaniem przy "zniknięciu" a właściwie przy pojawieniu się ciała kluczową rolę odegrało lustro/lustra, a mordercą nie jest nikt z uczniów.[/size]
Ostatnio zmieniony pn lip 28, 2003 11:54 pm przez Shig, łącznie zmieniany 1 raz.

Radziu
Status: Offline

Post autor: Radziu » czw cze 19, 2003 7:24 pm

Mam więc pytanko. Jaką rolę odgrywa w zagadce 13 schodek no i to trzęsienie ziemi?

GonZo
Status: Offline

Post autor: GonZo » czw cze 19, 2003 8:42 pm

Mam dwóch podejrzanych. Pierwszą osobą jest stróż, ponieważ jego można najmniej podejrzewac o to morderstwo (był przecież z Kindaichim). Drugim moim podejrzanym jest Tomoya Takashima (ta niepozorna dziewczyna w okularkach i rękawiczkach). Dlaczego akurat ona ? Ano dlatego, że jest właśnie taka niepozorna (w kryminałach jest jakoś zawsze tak, że mordercami są osoby najmniej "widoczne") i ma dobry motyw (zemsta za wszelkie upokorzenia).

P.S Pytanie "Kto według was jest Magikiem?" zadałem już 9 maja w temacie "Na jedno kopyto?". A więc można powiedzieć, że byłem szybszy od Waneko ;).

Shig
Status: Offline

Post autor: Shig » czw cze 19, 2003 9:37 pm

Radziu pisze:Mam więc pytanko. Jaką rolę odgrywa w zagadce 13 schodek no i to trzęsienie ziemi?
Bardzo dużą :D
Moje przypuszczenia:
[size=0]Prawdopodobnie chodzi o coś co znajduje się pod starym budynkiem.
Trzęsienie ziemi to nic innego jak wstrząsy wywołane jakimś urządzeniem górniczym, a trzynasty schodek świadczy o tym, że podłoga jest niżej niż była dawniej, czyli jest to kolejny element wskazujący na to, ze chodzi o coś co jest pod budynkiem.[/size]

No więc dodam kolejne moje podejrzenia co do osoby magika:
[size=0]Pozalekcyjny Magik jest mężczyzną, jest sporo starszy od Kindaichiego i nie jest to stróż.[/size]
Kombinujcie dalej detektywi :wink:


BTW: Jestem detektywem hobbystą tak jak Hajime, tylko na mniejszą skalę :wink:

GonZo
Status: Offline

Post autor: GonZo » czw cze 19, 2003 9:47 pm

Shig pisze:No więc dodam kolejne moje podejrzenia co do osoby magika:
[size=0]Pozalekcyjny Magik jest mężczyzną, jest sporo starszy od Kindaichiego i nie jest to stróż.[/size]
Kombinujcie dalej detektywi :wink:
Do tego opisu pasuje tylko jedna osoba :)

Shig
Status: Offline

Post autor: Shig » czw cze 19, 2003 9:55 pm

Oczywiście według mnie "Pozalekcyjnym Magikiem" jest:
[size=0]Yuichiro Matoba, nauczyciel fizyki, koordynator Klubu Miłośników Kryminałów.[/size]
:D

Wiem, wiem...
Jestem wielki :D

Setokun
Status: Offline

Post autor: Setokun » pt cze 20, 2003 4:45 pm

No tak Shig. Wielki detektyw z Ciebie :wink: .
W takim razie mam dla Ciebie zlecenie. Sprawa jest dość skomplikowana. Kiedy będzie następny tom Kindaichiego i jakie są jego losy w Waneko? :wink:

Radziu
Status: Offline

Post autor: Radziu » pt cze 20, 2003 5:12 pm

Ok
co do podejrzanego i budynku zgadzam sie, ale to trzęsienie moim zdaniem wywołało urządzenie w rodzaju windy gdzieś na schodach, ktore prowadzi do laboratorium (może prowadzi dalsze badania z okresu wojny?) No ale nie daje mi sokoju stróż z tym rocznikiem z 1983-roku pierwszego znikniecia
To tylko moje domysły

Gość
Status: Offline

Post autor: Gość » wt cze 24, 2003 9:56 pm

A ja podejrzewam senseja Matobę. No,jest fizykiem :)

Gość
Status: Offline

Post autor: Gość » wt cze 24, 2003 10:02 pm

To i ja chyba powiem swoje domysły :
Ja znajduję tylko coś takiego : Sensei Matoba jest fizykiem,dla niego to fraszka zrobić coś z iluzją. Mnie się zdaje,że on po prostu przejął "rodzinny interes".Ale to tylko czyste spekulacje (Jejq,co w ogóle znaczy słowo "spekulacje" ? _^_)

Zei-chan
Status: Offline

Post autor: Zei-chan » wt cze 24, 2003 10:04 pm

To wyżej to byłem ja ^-^

GonZo
Status: Offline

Post autor: GonZo » czw lip 24, 2003 9:58 pm

No to już wiemy kto jest magikiem. Gratuluje wszystkim, którzy dobrze typowali. Ze mnie detektyw nie będzie ;].

Shig
Status: Offline

Post autor: Shig » czw lip 24, 2003 10:24 pm

GonZo pisze:No to już wiemy kto jest magikiem. Gratuluje wszystkim, którzy dobrze typowali. Ze mnie detektyw nie będzie ;].
Ja kurcze jeszcze piątego tomu nie czytałem.
Oświeć mnie.
Miałem rację?

Radagajs
Status: Offline

Post autor: Radagajs » pt lip 25, 2003 7:41 am

Shig pisze:Ja kurcze jeszcze piątego tomu nie czytałem.
Miałem rację?
Tak :)

Shig
Status: Offline

Post autor: Shig » pt lip 25, 2003 9:53 am

He, he.
Coś by chyba ze mnie było (detektyw znaczy się :wink:).
Jak tylko przeczytam tomik piąty to spróbuję się zabrać za rozwiązanie kolejnej zagadki.

Setokun
Status: Offline

Post autor: Setokun » ndz lip 27, 2003 1:29 am

No tak. Ja już czytałem.
Jeśli chodzi o nową zagadkę to narazie jest za mało informacji.
Dokończenie historii Magika zajęło wiekszość 5 tomu i mamy bardzo mało faktów na których można by się oprzeć. No i jak zwykle nic nie jest takie jakie się wydaje. :P
Shig -> spróbuj swoich sił 8)

Shig
Status: Offline

Post autor: Shig » wt lip 29, 2003 12:05 am

No, ciężka sprawa.
Faktycznie duet Sato & Kanari poskąpili nam szczegółów.

Niemniej swoje typy mam (póki co to dwa). Jak przeczytam jeszcze kilka razy to może ograniczę podejrzenia do konkretnej osoby.

Moje typy to:
1) Midori Mimasaka - córka właściciela wyspy (a jeżeli moje przypuszczenia są słuszne, to nie jest to prawdziwa Midori)
2) Eisaku Iwata - Lokaj

Ze wskazaniem na pierwszą osobę.

A dlaczego akurat oni?
Powiedzmy, że znalazłem parę szczegółów, a poza tym mam pewne przeczucie.

A co wy o tym myślicie?


Przypominam, że w naszej zabawie w detektywów nie powinny brać udziału osoby, które czytały skany, bądź znają fabułę z jakichkolwiek innych źródeł.


BTW: Zmieniłem tytuł tematu, bo mam nadzieję, że będziemy próbowali rozwiązać każdą kolejną zagadkę.

Setokun
Status: Offline

Post autor: Setokun » wt lip 29, 2003 7:34 am

Shig pisze:Moje typy to:
1) Midori Mimasaka - córka właściciela wyspy (a jeżeli moje przypuszczenia są słuszne, to nie jest to prawdziwa Midori)
2) Eisaku Iwata - Lokaj
Co do 1 to też się nad tym zastanawiałem i to przypuszczalnie z tych samych powodów.Szkoda że tomik zamknął się w takim miejscu.Być może jeszcze kilka stron i mielibyśmy jakąś konkretna wskazówkę albo nasze przypuszczenia zostały by w jakiś delikatny sposób potwierdzone.
Co do 2 to hmm... lece jeszcze raz przeczytać i to przemyśleć.
Może znajde jeszcze inee typy (w końcu jeszcze sporo osób na wyspie :P )

GonZo
Status: Offline

Post autor: GonZo » czw lip 31, 2003 11:52 am

Typ 1: Mówiąc szczerze to początkowo nie brałem tej osoby pod uwagę, ale po ponownym przeczytaniu wszystkich tomów ZDK teraz to jeden z moich głównych podejrzanych (czyżby panowie Sato & Kanari posłużyli się tym samym "rozwiązaniem" co w pierwszych aktach ?).
Typ 2: Kolejny podejrzany godny uwagi. Bardzo prawdopodobne, że to on tydzień przed wyprawą zabił swego pana. Przybył na wyspę w celu uzgodnienia wszystkich szczegółów i przy okazji pozbył się gościa, a poza tym porozkładał podsłuch w pokojach. A może on też nie jest prawdziwym lokajem, podobnie jak "córeczka" nie jest prawdziwą "córeczką" ? Chyba za daleko zabrnąłem...
Typ 3 ( Mój ;] ): Pani Kyoko Kaya. Dość "dziwna" osóbka, małomówna, bardzo tajemnicza, poza tym bez przerwy nosi ze sobą to pudełeczko. Bardzo możliwe, że nie jest ona zabójczynią, ale wydaje mi się, że odegra poważną rolę w tej całej historii. To tylko takie moje przeczucie...

Zei-chan
Status: Offline

Post autor: Zei-chan » czw sie 07, 2003 9:44 am

Ha! Z Matobą miałem rację ^_^. Teraz trza rozwiązać tą nową... Hm... Moje typy :
Typ I : Midori Mimasaka - Jak już powiedział Shig,mnie też się zdaje,że to może być jakiś przekręt...
Typ II : Ryuzo Yasojima - Nie wiem czemu,ale tak jakoś mi się wydaje podejrzany
Typ III : Ta kobieta z tym tajemniczym pudełkiem...Nie pamiętam jak jej było na imię...Ale zastanawiam się co to za pudełko...

Zablokowany

Wróć do „Zapiski Detektywa Kindaichi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość