Different Story

Forum na temat polskiego wydania mangi "Puella Magi Madoka Magica"
graczykij
Status: Offline

Post autor: graczykij » wt sie 06, 2013 9:13 am

Widziałam ostatnio Oriko na Animatsuri, otworzyłam i... zdziwiłam się. Kreska faktycznie specyficzna, ale jeśli historia nie jest zła, to pewnie kupiłabym. Tylko o ile pamiętam, to tak jak i Madoka, tom ma jakieś 150 stron :evil: (żądamy obniżenia ceny!)

psiak200
Status: Offline

Post autor: psiak200 » pt sie 23, 2013 4:57 pm

Kupię cała Puellę jaką wydacie bez gadania :D

Shakkaho
Status: Offline

Post autor: Shakkaho » sob sie 24, 2013 6:23 am

Chętnie kupiłabym chyba wszystkie "główne" spin-offy.
Diffrient Story jest jednym z niewielu spin-offów, które znacznie przewyższają swój oryginał i ten najlepiej byłoby wydać pierwszy. Nie jest zbyt długi, nie przyniesie pewnie strat i nie odstaje aż tak od oryginalnej serii.
Kazumi jest dla mnie najciekawszym s trzech, bo rozwija to, co w głównej serii był o czymś dziwnie "wybranym i tylko dla God Madoki". Różni się znacznie, ale ma dwie zalety: pierwsza to kreska, która jest dość podobna oryginalnej, by je ze sobą powiązać, ale też na tyle różna, by móc uznać ja za "lepszą" - przynajmniej moim zdaniem. Druga zaleta to sama historia: która może spodobać się komuś,kto w ogóle nie zna serii, może też spodobać się tym, którym przeszkadza słodkie i idealne zakończenie oryginału.
Orico jest specyficzne i chociaż idzie się przekonać do kreski, to dla mnie fabuła trochę kuleje. Trzeba znać więcej niż tylko główne założenia uniwersum, a sama historia jest naprawdę mało skomplikowana i niemal identyczna z tą z oryginału: "spróbujemy uratować świat, pocierpimy, ale nie uda nam się nic zrobić i w wiadomy sposób zaczniemy jeszcze raz".

Kupiłabym wszystkie, ale poziom "must have" jest odpowiedni kolejności ukazanej wyżej.

Ineluki
Status: Offline

Post autor: Ineluki » sob sie 24, 2013 7:20 am

Shakkaho pisze: Druga zaleta to sama historia: która może spodobać się komuś,kto w ogóle nie zna serii, może też spodobać się tym, którym przeszkadza słodkie i idealne zakończenie oryginału.
:shock: To Madoka miała "słodkie i idealne" zakończenie? Na pewno widzieliśmy to samo anime?

Shakkaho
Status: Offline

Post autor: Shakkaho » sob sie 24, 2013 9:23 am

Ine-chan pisze:
Shakkaho pisze: Druga zaleta to sama historia: która może spodobać się komuś,kto w ogóle nie zna serii, może też spodobać się tym, którym przeszkadza słodkie i idealne zakończenie oryginału.
:shock: To Madoka miała "słodkie i idealne" zakończenie? Na pewno widzieliśmy to samo anime?
Tak, dla mnie przerobienie Madoki na kolejnego Japan-Jesus, który zbawi cały świat poprzez swoje cierpienie to tandetne, przesłodzone i nudne do bólu rozwiązanie. To tylko moje zdanie, chociaż widziałam trochę takich zarzutów w internecie.
Ostatnio zmieniony sob sie 24, 2013 10:22 am przez Shakkaho, łącznie zmieniany 2 razy.

Fenek Alfa
Status: Offline

Post autor: Fenek Alfa » sob sie 24, 2013 9:51 am

Shakkaho pisze:Uwaga, spojlery...
Protip: Użyj tagów {hide} i zmień kolor tekstu na biały.

Awatar użytkownika
Mephisto
Weteran
Posty: 1296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 4:01 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Mephisto » wt wrz 03, 2013 12:40 am

Madoki obecnej nie kupuje, anime zrobiło na mnie wielkie wrażenie swego czasu i nie chce go psuć zwłaszcza, że większość głosów, które do mnie dochodzą jasno mówi, że w tym wypadku lepiej sobie odpuścić.
Jednakże w przypadku Different Story byłbym jak najbardziej za (poziom podobno wysoki, ciekawie, ładna kreska, dobrze wykorzystana idea spinn-offów i co najważniejsze brak ciągłego porównywania z oryginałem podczas czytania) i kupiłbym. Tak też jeśli wyjdzie to chętnie.

Ps. Wszystko co w nawiasie to ,,zasłyszane opinie" więc jeśli jest to nieprawda- poprawcie mnie ;)
Za słowami widzę wyłącznie wątpliwości.
https://twitter.com/meurtvolant

Aretsuna
Status: Offline

Post autor: Aretsuna » śr wrz 04, 2013 8:33 pm

Chętnie zobaczyłabym pozostałe mangi z uniwersum Madoki w wersji polskiej. Co do kolejności wydawania, to może tak samo jak miało to miejsce w Japonii: Kazumi, Oriko i Different Story.

arhus
Status: Offline

Post autor: arhus » pt sty 17, 2014 3:30 pm

Ja także bardzo chętnie kupiłabym resztę mang z Madoki. Najbardziej zależy mi na Different Story, manga tak jak i oryginał ma tylko 3 tomy, a z tego co widziałam na internecie to jest już zakończona :3

Agey Willow
Status: Offline

Post autor: Agey Willow » sob sty 25, 2014 9:02 pm

Nie mogę się doczekać kiedy Different Story zostanie wydane.

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Puella Magi Madoka Magica"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości