Puella Magi Madoka Magica 2

Forum na temat polskiego wydania mangi "Puella Magi Madoka Magica"
Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Puella Magi Madoka Magica 2

Post autor: Ame » pn wrz 02, 2013 10:55 pm

Obrazek
Premiera jest jutro :wink:

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » pn wrz 02, 2013 11:35 pm

Ech, a ja nadal biję się z myślami, czy kupić... Pierwszy tom przeczytałam tylko raz i od tej pory kurzy się na półce. Nie pamiętam, kiedy zdarzyło mi się coś podobnego. Praktycznie zawsze wracam do zakupionych tytułów, a tutaj nie mogę się zmusić...

Wiem, co pisałam o pierwszym tomie. Starałam się znaleźć jakieś pozytywy i myślałam, że jak przeczytam jeszcze raz, to coś "zaskoczy". Tymczasem nie chce mi się nawet sięgnąć po ten nieszczęsny tomik :?. Jutro planuję jednak się za niego zabrać i po lekturze zadecydować o dalszych losach serii. W sumie to krótkie jest, a ja nie lubię przerywać serii... Z drugiej strony jednak mogę schować gdzieś "jedynkę", coby w oczy nie kłuła :wink:.

Ineluki
Status: Offline

Post autor: Ineluki » wt wrz 03, 2013 7:05 am

ninna pisze:Pierwszy tom przeczytałam tylko raz i od tej pory kurzy się na półce.
Mam to samo, ale mimo wszystko kupię, choćby po to, żeby zwiększyć szansę wydania spin-offów z tego uniwersum (które ponoć są bardzo dobre... niektórzy twierdzą, że nawet lepsze od oryginalnej [papierowej] wersji).
A jak już zostanie wydany ostatni tom, to wtedy przeczytam całość, może wywrze na mnie większe wrażenie (choć tego, co czułem po obejrzeniu anime, raczej się nie spodziewam).

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » wt wrz 03, 2013 10:08 am

Ja też kupię, bo jednak liczę na kontynuację.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » wt wrz 03, 2013 11:00 am

Ine-chan pisze:mimo wszystko kupię, choćby po to, żeby zwiększyć szansę wydania spin-offów z tego uniwersum (które ponoć są bardzo dobre... niektórzy twierdzą, że nawet lepsze od oryginalnej [papierowej] wersji).
Ja po ogromnym rozczarowaniu mangą "podstawową" nie mam już zamiaru sięgać po cokolwiek z tego uniwersum. Jakich bym zachwytów nie słyszała (tutaj było tak samo i widać efekty...).
Ine-chan pisze:A jak już zostanie wydany ostatni tom, to wtedy przeczytam całość, może wywrze na mnie większe wrażenie (choć tego, co czułem po obejrzeniu anime, raczej się nie spodziewam).
Ech, mnie nawet anime zawiodło. Co prawda nie tak bardzo jak manga, ale jednak.

Awatar użytkownika
Madoka
Moderator
Posty: 3265
Rejestracja: śr sie 13, 2003 1:41 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Madoka » wt wrz 03, 2013 3:48 pm

Z fb Waneko

"Puella Magi Madoka Magica # 2 już w sprzedaży, w Empikach/Matrasach pojawi się za ok. dwa dni, w sklepach komiksowych/księgarniach jutro albo pojutrze. Prenumeraty i przedpłaty zostaną dzisiaj wysłane zaś trzeciego, a zarazem ostatniego, tomu spodziewajcie się 4 listopada 2013. "
"My shadows the only one that walks beside me
My shallow hearts the only thing that's beating
Sometimes I wish someone out there will find me
Till then I'll walk alone "

GG:5144161

Ineluki
Status: Offline

Post autor: Ineluki » wt wrz 03, 2013 3:53 pm

ninna pisze:Ech, mnie nawet anime zawiodło. Co prawda nie tak bardzo jak manga, ale jednak.
Tak z ciekawości - najpierw kupiłaś pierwszy tom mangi, czy obejrzałaś anime?

Shakkaho
Status: Offline

Post autor: Shakkaho » wt wrz 03, 2013 3:58 pm

ninna pisze:
Ine-chan pisze:mimo wszystko kupię, choćby po to, żeby zwiększyć szansę wydania spin-offów z tego uniwersum (które ponoć są bardzo dobre... niektórzy twierdzą, że nawet lepsze od oryginalnej [papierowej] wersji).
Ja po ogromnym rozczarowaniu mangą "podstawową" nie mam już zamiaru sięgać po cokolwiek z tego uniwersum. Jakich bym zachwytów nie słyszała (tutaj było tak samo i widać efekty...).
Generalnie, to jeżeli nie przypasowało ci zakończenie lub naiwność/przesłodzenie serii, to spin-offy są pod tym względem lepsze, bo i realniejsze, i bardziej życiowe, i maja głównie gorzkie przebieg/zakończenie.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » wt wrz 03, 2013 4:36 pm

Ine-chan, najpierw obejrzałam anime. Po tych wszystkich zachwytach spodziewałam się czegoś nie wiadomo jak wspaniałego. Trochę się rozczarowałam, niestety... O anime wypowiadałam się już w temacie o pierwszym tomie "Madoki".

Shakkaho, bardzo możliwe, jednak ja już podziękuję za wszelakie "madokowe" tytuły. Być może wiele tracę. Trudno.

graczykij
Status: Offline

Post autor: graczykij » wt wrz 03, 2013 5:01 pm

Mnie najbardziej boli, że tomy są w regularnej cenie, ale z regularna objętością to już gorzej :evil: Jak zobaczyłam jaki cienki jest tom pierwszy to mocno się zastanowiłam, czy w ogóle to kupować.

Awatar użytkownika
Carnivall
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: czw maja 23, 2013 8:54 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Carnivall » wt wrz 03, 2013 5:07 pm

A to to prawda, te tomiki są boleśnie cieniutkie, sama miałam moment zawahania przez to. Zresztą, pierwszy tomik wcale mnie nie zachwycił.

Fenek Alfa
Status: Offline

Post autor: Fenek Alfa » wt wrz 03, 2013 5:44 pm

Ja tam nie narzekam. Raz że mangowa Madoka jest niezła(gorsza od anime, ale jednak), dwa że chcę zobaczyć DS bo słyszałem wiele dobrego. Co prawda chwilowo nie mam kasy, ale kupię w przyszłym tygodniu.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » wt wrz 03, 2013 9:52 pm

No, pierwszy tomik "Madoki" zdjęty z regału i schowany. Nie chcę, by mnie kusił do kupna kolejnych ponieważ wiem, że nawet jeśli kupię pozostałe tomy, to przeczytam je raz i będą porastać kurzem. Niniejszym kończę moją przygodę z tym tytułem (a nie jestem taka bogata, żeby kupować "dla zasady" czy samej kreski :roll: ).

RalfHookman
Status: Offline

Post autor: RalfHookman » pt wrz 13, 2013 5:49 pm

A ja w nietypowej sprawie :P
Przeczytałem 2-gi tomik i jestem zachwycony ^^
Ale mam pytanko odnośnie jednego tłumaczenia, którego kompletnie nie czaję :/
Chodzi o tekst Sayaki ze strony 113, cytuję: "Możesz zrobić, a co wiele, a ty co? Nic!!!".
O co jej chodzi? To brzmi jakby totalnie było wyrwane z kontekstu. I jakoś tak nie po "polskiemu" brzmi :P
Oświeci mnie ktoś? Dzięki :D

EDIT:
l33 dzięki Ci wielkie :P Nie wiedziałem jak to ugryźć. Bez tego "a co" brzmi o wiele logiczniej. Wychodzi na to, że tłumacz się lekko walnął :P
Ostatnio zmieniony pt wrz 13, 2013 6:11 pm przez RalfHookman, łącznie zmieniany 2 razy.

l33
Status: Offline

Post autor: l33 » pt wrz 13, 2013 6:01 pm

RalfHookman pisze:A ja w nietypowej sprawie :P
Przeczytałem 2-gi tomik i jestem zachwycony ^^
Ale mam pytanko odnośnie jednego tłumaczenia, którego kompletnie nie czaję :/
Chodzi o tekst Sayaki ze strony 113, cytuję: "Możesz zrobić, a co wiele, a ty co? Nic!!!".
O co jej chodzi? To brzmi jakby totalnie było wyrwane z kontekstu. I jakoś tak nie po "polskiemu" brzmi :P
Oświeci mnie ktoś? Dzięki :D
Jakby nie było tego "a co" to by było normalnie, a z tym "a co" to nie wiem :p

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » pt wrz 13, 2013 7:39 pm

Nie jestem na 100% pewien bo nie mam przy sobie tomiku, ale niestety to chyba jakas pomyłka ktora powstała w trakcie korekt albo ich wpisywania, później jeszcze sprawdzę z manga w ręku i w razie czego zrobię sprostowanie.
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Krzych_Ayanami
Status: Offline

Post autor: Krzych_Ayanami » sob wrz 14, 2013 2:31 pm

Będzie do poprawki w wydaniu zbiorczym :twisted: .

Fenek Alfa
Status: Offline

Post autor: Fenek Alfa » sob wrz 14, 2013 3:19 pm

Ok, o ile pierwszy tom nie szalał, to drugi jest jak na Madokę przystało. Oby trzeci też był taki dobry.

Awatar użytkownika
Carnivall
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: czw maja 23, 2013 8:54 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Carnivall » sob wrz 14, 2013 4:32 pm

Też uważam, że drugi tom jest duzo lepszy. Po pierwszym byłam nastawiona do PMMM bardzo neutralnie, ale nowy tomik trochę zmienił moje nastawienie. Naprawdę mnie wciągnął. Tylko ten felerny błąd edytorski...
"Możesz zrobić, a co wiele, a ty co? Nic!!!"
Poza tym nie mam zastrzeżeń :D

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » pn wrz 16, 2013 9:39 am

Opublikowaliśmy dziś na Tanuki recenzję drugiego tomu Madoki.

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Puella Magi Madoka Magica"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość