Tom 2

Forum, na którym możecie dyskutować na temat polskiego wydania Karnevala, tłumaczenia i wszystkiego co z nim związane.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Tom 2

Post autor: Ajsza » pt sie 09, 2013 11:41 pm

Okładka:
Obrazek
Premiera: 10 września

Osobiście zrobiłabym coś jeszcze z pierwszym zdaniem opisu, bo jest zbyt długie i dopiero za drugim razem zrozumiałam o co biega :P
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

Flota
Status: Offline

Post autor: Flota » pt sie 09, 2013 11:57 pm

Wiem, czepiam się, ale czemu Waneko na grzbiecie nie jest wyśrodkowane?
Popieram podzielenie pierwszego zdania opisu na dwie części. Będzie łatwiejsze do zrozumienia.
Śliczna okładka.

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Ajsza » sob sie 10, 2013 12:06 am

Flota pisze:Wiem, czepiam się, ale czemu Waneko na grzbiecie nie jest wyśrodkowane?
Nie zauważyłam tego, rzeczywiście nie jest na środku x_X Zdecydowanie do poprawki!
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

Flaria
Status: Offline

Post autor: Flaria » śr sie 21, 2013 3:05 pm

Również uważam, że podzielenie pierwszego zdania opisu na dwie części byłoby dobrym pomysłem - w chwili obecnej wydaje mi się ono zbyt chaotyczne. Też musiałam przeczytać je dwa razy, ażeby dokładnie zrozumieć o co chodzi. Poza tym, śliczna obwoluta. *^*

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » wt wrz 17, 2013 9:44 am

Opublikowaliśmy dziś na Tanuki recenzję drugiego tomu Karneval.

Veeke~
Status: Offline

Post autor: Veeke~ » wt wrz 17, 2013 4:32 pm

Oj tak trochę za długie to pierwsze zdanie. Mocno złożone można by rzec. Można by je chyba podzielić nawet na trzy jakby sie uprzeć. Ale dla mnie i tak dla mnie najbardziej liczy się to co jest w środku :D Poza tym bardzo ładny Gareki na okładce. I podobają mi się kolory używane do obwoluty ^^

Senira
Status: Offline

Post autor: Senira » wt wrz 17, 2013 9:07 pm

Drugi tom zdecydowanie lepszy od pierwszego - akcja się rozkręca ;)

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Ajsza » sob lis 09, 2013 11:46 am

Na okładce nic się nie zmieniło. Pierwsze zdanie opisu jakie było, takie zostało.

W tym tomie Nai wydał mi się znacznie mniej irytujący. Jak mniemam ma to coś wspólnego z wyjaśnieniem jego tajemnicy. Teraz mogę go traktować jak nieszkodliwą maskotkę. Z drugiej strony Yogi zaczął mnie denerwować ;P

Mam też wrażenie, że w 2 tomie jest więcej fanserwisu.
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

Veeke~
Status: Offline

Post autor: Veeke~ » sob lis 09, 2013 1:51 pm

Jak Yogi może denerwować? >.< No cóż jak widac może... XD Licze na to że w 3 jego rola się zwiększy :3

maurycy
Status: Offline

Post autor: maurycy » sob lis 09, 2013 5:16 pm

Mnie na początku również irytowali nieco bohaterowie płci męskiej (a przynajmniej czterej główni), ale im dalej z rozdziałami, tym fabuła jest coraz ciekawsza, kreska znacznie ładniejsza (teraz, w porównaniu do ostatnich rozdziałów, sama sobie się dziwię, jak mogłam kreskę z pierwszych tomów uważać za śliczną) i postacie też są lepiej dopracowane (chociażby właśnie Yogi czy Nai, co niezmiernie mnie cieszy). Najgorzej było mi przebrnąć przez 2,3 pierwsze tomy, potem fabuła wciągnęła mnie niesłychanie mocno i jakoś z pół roku temu przez fazę przeokropnego fangirlowania potrafiłam przeczytać wszystkie dostępne rozdziały kilka razy w tygodniu, więc niestety teraz całe 11 tomów znam właściwie na pamięć xD No i z czasem ta cała "cukierkowość" także przestaje razić. (Szkoda tylko, że anime wyszło im trochę... nienajlepiej) Ten post wyszedł na dłuższy, niż miał być na początku. *ucieka*

Kuppuru
Status: Offline

Post autor: Kuppuru » ndz gru 01, 2013 12:07 pm

Chymmm, ciężko cokolwiek napisać w jednym zdaniu, więc zapraszam tu : http://manga-no-tsuki.blogspot.com/2013 ... drugi.html

Pozdrawiam :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Karneval"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości