Prywatna biblioteczka

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
Just
Adept
Posty: 155
Rejestracja: pt mar 12, 2021 12:54 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Just » pt lis 04, 2022 11:32 am

W czterech półkach kallaxa mam ponad 400 mang, a to nie jest jakiś wielki regał, więc wszystko to kwestia optymalizacji miejsca

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: miaka88 » pt lis 04, 2022 1:35 pm

Ja mieszkam z narzeczonym, mam prawie 900 mang i może z 300 książek (bo są grubsze niż mangi) a część i tak jest u rodziców. Mój luby nie chce wywalić kwiatka na mały regał do sufitu. :lol:
Obrazek

Awatar użytkownika
Just
Adept
Posty: 155
Rejestracja: pt mar 12, 2021 12:54 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Just » pt lis 04, 2022 1:41 pm

Na 4 półkach kallaxa mam ponad 400 mang, a to nie jest zbyt duży regał, więc prawie wszystko to kwestia optymalizacji

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1307
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Sebek » wt lis 08, 2022 11:15 am

Paczuszka od Kotori. Wreszcie moge wziac sie za czytanie "DDDD" :D
► Pokaż Spoiler
Obrazek

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1307
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Sebek » pt lis 25, 2022 9:45 am

Paczuszka z Yatty!!
► Pokaż Spoiler
Obrazek

Awatar użytkownika
sano2
Adept
Posty: 179
Rejestracja: sob lis 20, 2021 10:43 pm
Gender:
Status: Online

Prywatna biblioteczka

Post autor: sano2 » śr lis 30, 2022 1:45 pm

Sebek pisze:
pt lis 25, 2022 9:45 am
Paczuszka z Yatty!!
► Pokaż Spoiler
W porównaniu ze specjalną, zwykła edycja Bakemonogatari wygląda strasznie biednie :/
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1307
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Sebek » śr lis 30, 2022 2:10 pm

sano2 pisze:
śr lis 30, 2022 1:45 pm
W porównaniu ze specjalną, zwykła edycja Bakemonogatari wygląda strasznie biednie :/
Wiem, dlatego zbieram ta specjalna. Ta manga jest tak kapitalnie rysowana, ze wybor byl dla mnie oczywisty.
Obrazek

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ninna » pt gru 30, 2022 4:43 pm

Ostatnie nowości w tym roku:
► Pokaż Spoiler
"No longer human" póki leży i się kurzy bo na razie nie mam ochoty na tak ciężką i przygnębiającą lekturę. Mam już w kolekcji wersję autorstwa Junjiego Ito więc znam historię. Na razie planuję powtórzyć całość "Sensei's pious lie" (tom 4 jest ostatni) ale też się za to nie zabrałam.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: miaka88 » pt gru 30, 2022 8:39 pm

Nowy tom Sakury? Po ile i gdzie kupiłaś?
Obrazek

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ninna » pt gru 30, 2022 8:46 pm

miaka88, na bookdepository. Za trochę ponad 50zł.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: miaka88 » pt gru 30, 2022 8:59 pm

ninna, dzięki za przypomnienie bo stanełam na 10 tomie i zapomniałam o następnych. XD
Obrazek

Awatar użytkownika
TokitaOhma
Adept
Posty: 137
Rejestracja: pn gru 05, 2022 5:43 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: TokitaOhma » pn sty 02, 2023 12:44 pm

W grudniu zarówno udało mi się trochę zarobić na mangach jak też sporo zakupić...

Sprzedałem :

Silver Spoon i stare wydanie Miecz Nieśmiertelnego

Silver Spoon akurat nie było serią jaka specjalnie mnie zainteresowała i wiedziałem, że do niej nie wrócę, manga o życiu na farmie jakoś tak średnio mnie ujęła. Miecz Nieśmiertelnego posiadałem w komplecie od Egmontu uzupełniony Omnibusami angielskimi, całość sprzedałem z intencja inwestycji z nowe wydanie serii.

Jak coś, mam wystawione jeszcze inne mangi : https://www.olx.pl/d/oferta/mangi-saiyu ... ro_listing

Kupiłem :

Otwarcie zdjęcia w nowej karcie przeglądarki pozwala je znacznie powiększyć.
► Pokaż Spoiler
Lista :
► Pokaż Spoiler
Łącznie bodaj 58 tomów mang wpadło...
W nierównej walce krzyku przez sen zawsze przy sobie odwaga i lęk
Śpiewaj mi serce chcę słyszeć przez łzy że walczyć to żyć.
Kiedy serce rytm wybija i do walki woła Cię
Pozwól sobie je usłyszeć gdy być wojownikiem chcesz

Obrazek

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Alexandrus888 » pn sty 02, 2023 1:19 pm

Stadium choroby: idź do lekarza rodzinnego.

Nie jest źle, bo są jeszcze: idź do psychologa, wizyta u mangozjebologa, psychiatra, psychiatra wyspecjalizowany, psychiatria oddział dzienny, potem oddział zamknięty, a na koniec "wypuśćcie go, jemu już nic nie pomoże..."

Awatar użytkownika
TokitaOhma
Adept
Posty: 137
Rejestracja: pn gru 05, 2022 5:43 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: TokitaOhma » pn sty 02, 2023 1:53 pm

Mi chyba jednak już to ostatnie najbardziej pasuje... Matko jedyna ja przetłumaczyłem sobie na polski sam 27 tomów Kengan Ashury :shock: To już jest wyższy poziom jaki wychodzi poza skalę czegokolwiek - aczkolwiek manga jest warta tego poświęcenia.

Grudzień mnie tak po portfelu nie uderzył... Zarobiłem na sprzedaży mang ponad 1000 zł co pozwoliło mi zainwestować w serie na jakie polowałem od dłuższego czasu, czyli przede wszystkim Atelier i Planetes. Imhotepa chciałem również i czekałem do zakończenia tej serii u Studia JG aby całość kupić z drugiej ręki za połowę ceny i się udało, co prawda patrząc na recenzję takich osób jak "OmnibusCollector" który po 3 tomach Imhotepa odpuścił, to byłem nastawiony sceptycznie, ale kiedy sam przeczytałem całą serię, to zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie i kompletnie nie żałuje zakupu.

Całość Atelier, komplet Imhotepa i 6000 kosztował mnie łącznie - 375 a przykładowo na sprzedaży samego Silver Spoon zarobiłem 300 zł

Najmocniej odczułem tak naprawdę Listopad w tym miesiącu wyszło bardzo dużo mang, zwłaszcza tych jakie mają tryb nieregularny wydawania i się to mocno skumulowało, zwłaszcza, że czekałem z zakupem do końca miesiąca gdzie już nałożyły się też mangi grudniowe. W tym spisie wszystkiego nie zawarłem, bo w Listopadzie dotarła do mnie paczka z :

City Hunter (2 tom)
Blue Period (8 tom)
Jujutsu Kaisen (10 tom)
Walkirie Kresu Dziejów (3 tom)
Re:Zero księga 4 (tom 6)
Dr.Stone (19 tom)
Miecz Zabójcy Demonów (17 tom)
Orient (4 tom)
Plunderer (21 tom)
Eden (7 tom)
Kulinarne Pojedynki (36 tom)
Seven Deadly Sins (20 tom)
Kemono Jihen (5 tom)
Tayu Tayu

Ale to wszystko tak się dziwnie rozkłada w czasie, że np. mangi jakie zamawiałem jeszcze w listopadzie, doszły do mnie dopiero dzisiaj... I później to tak dziwnie się uzbiera jakoś... Nie zmienia to faktu, że na samej gildii w miesiącu Listopad i Grudzień wydałem łącznie 1500 zł czyli tak mniej więcej 750 zł na miesiąc... Więc sporo. Licząc dodatkowe serie czyli te 375 zł + 130 zł za Planetes i Gigantomachia, to by wychodziło, że w ciągu dwóch miesięcy na mangi wydałem 2000 zł z czego połowa mi się zwróciła z sprzedaży, więc łącznie wyszło mi to jakoś 500 zł na miesiąc... Tragedii nie ma a w planach mam jeszcze sprzedanie kilku serii...

Obecnie w kolekcji mam ponad 1800 tomów mang z czego jakby liczyć te zbiorcze dodatkowo to by wyszło ponad 1900 ...

W sumie... To chyba faktycznie jakiś specjalista by mi się przydał ;)
W nierównej walce krzyku przez sen zawsze przy sobie odwaga i lęk
Śpiewaj mi serce chcę słyszeć przez łzy że walczyć to żyć.
Kiedy serce rytm wybija i do walki woła Cię
Pozwól sobie je usłyszeć gdy być wojownikiem chcesz

Obrazek

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Alexandrus888 » pn sty 02, 2023 2:37 pm

Zwolnij konie. Poczekaj na moje podsumowanie roku (mam nadzieję, że się pojawi...), też mam fajne pare liczb :D

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: miaka88 » pn sty 02, 2023 3:25 pm

A ja zazdroszczę miejsca.
Obrazek

Awatar użytkownika
TokitaOhma
Adept
Posty: 137
Rejestracja: pn gru 05, 2022 5:43 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: TokitaOhma » pn sty 02, 2023 4:04 pm

Alexandrus888 pisze:
pn sty 02, 2023 2:37 pm
Zwolnij konie. Poczekaj na moje podsumowanie roku (mam nadzieję, że się pojawi...), też mam fajne pare liczb :D
Podskusiłeś mnie... Usiadłem z kalkulatorem i podliczyłem wszystkie moje wydatki na mangi wyciągając średnią miesięczną i uwzględniając zarobki z sprzedaży mang w ciągu roku ...

Ogólnie wyszło mi, że w ciągu roku na mangi wydałem 10,262 zł co się przekłada na miesięczne wydatki 855 zł. Patrząc, że zarobiłem na sprzedaży mang w tym roku blisko 1800 zł, to uwzględniając to w średniej, wychodzi mi, że na mangi miesięcznie przez ten rok wydawałem średnio 706 zł

Nie będę się angażował w to ile konkretnie tomów mang zakupiłem w tym czasie, bo za dużo już zabawy z tym a nie prowadzę takich statystyk.

Kwota 706 zł miesięcznie, to dużo, bardzo dużo. Ogólnie sam uważam siebie za osobę jaka ma duże doświadczenie w kupowaniu mang i sprzedaży, znajomości rynku ale wiem, że w ostatnich latach popełniłem wiele błędów przy zakupach. Chodzi przede wszystkim o angażowanie się w systematyczne zbieranie serii które nie są dla mnie jakimś większym priorytetem i powinienem je kupować z drugiej ręki. Dlatego na pewno mam postanowienie na nowy rok, aby odpuścić na pewno nowe serie jakie będą zapowiadane a jakie nie będą dla mnie na tyle istotne by posiadać ich tomy od razu, tylko po czasie jak się uzbiera ich konkretna ilość albo całość. Tym bardziej teraz kiedy mamy inflacje, wydawnictwa podnoszą ceny mang i człowiek łapie się za głowę w ile serii się zaangażował i jak to teraz urosło cenowo. I tak tyłek tu ratuje gildia, jaka cały czas ma gdzieś promocje 15-30% i można u nich naprawdę sporo zaoszczędzić kasy, zwłaszcza jak takim hurtem kupuje się mangi.

Mimo wszystko takim postanowieniem na nowy rok będzie na pewno dla mnie zminimalizowanie wydatków na mangi (wiem, że łatwo powiedzieć, ale sporo serii nie długo odejdzie i dzięki temu będę mógł się trochę odciążyć i zaplanować wydatki).
W nierównej walce krzyku przez sen zawsze przy sobie odwaga i lęk
Śpiewaj mi serce chcę słyszeć przez łzy że walczyć to żyć.
Kiedy serce rytm wybija i do walki woła Cię
Pozwól sobie je usłyszeć gdy być wojownikiem chcesz

Obrazek

Awatar użytkownika
Gokiburi
Adept
Posty: 498
Rejestracja: śr mar 13, 2013 11:35 pm
Lokalizacja: Krk
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Gokiburi » wt sty 03, 2023 12:19 am

Moje podsumowanie roku. Dopiero po cyknięciu foci i poukładaniu mang z powrotem na swoich miejscach zauważyłam że brakło na zdjęciu Fruit Basket 11 i Bibliotekarza 4
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Alqua
Adept
Posty: 162
Rejestracja: czw kwie 28, 2022 2:21 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Alqua » wt sty 03, 2023 10:41 am

Gokiburi pisze:
wt sty 03, 2023 12:19 am
Moje podsumowanie roku. Dopiero po cyknięciu foci i poukładaniu mang z powrotem na swoich miejscach zauważyłam że brakło na zdjęciu Fruit Basket 11 i Bibliotekarza 4
► Pokaż Spoiler
To tylko z tego roku?

Awatar użytkownika
Gokiburi
Adept
Posty: 498
Rejestracja: śr mar 13, 2013 11:35 pm
Lokalizacja: Krk
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Gokiburi » wt sty 03, 2023 11:47 am

Tak, ostatnio zbiorczą focię całej kolekcji robiłam sobie w lipcu, więc jest już nieaktualna :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości