Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Archerito » ndz kwie 17, 2022 9:44 pm

Znowu przyszedłem Was troszkę pomęczyć w kwestii konsoli PS5. Otóż z tego co zauważyłem cena samej konsoli spadła dość znacząco i w tej chwili wraz z dwoma grami kosztuje już ciut ponad 3k. Dodatkowo jeżeli jest kompatybilność wsteczna to nowe gry mogę kupić już nawet za 40-50 zł. doradźcie proszę czy ta wersja konsoli jest dobra czy szukać innej: https://www.mediaexpert.pl/gaming/plays ... dbedc54788

Em4il
Posty: 87
Rejestracja: sob wrz 19, 2015 1:11 pm
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Em4il » ndz kwie 17, 2022 11:34 pm

Wersje różnią się chyba tylko posiadaniem lub nie napędu, ewentualnie wielkością dysku. Ta konsola ma i napęd i rozsądną ilość miejsca także imo możesz spokojnie brać.

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2875
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Canis » pn kwie 18, 2022 1:12 am

Jeśli interesują cię tanie gry, to koniecznie szukaj wersji z napędem. W PS Store są co prawda regularne promocje, ale trzeba na nie polować.
Sam mam od około tygodnia PS5 i jestem zachwycony. Nawet stare gry na płytach i zainstalowane na zewnętrznym dysku, ładują się zauważalnie szybciej. No i pad deklasuje ten z ps4. Jeszcze nie ograłem wystarczająco piątki abym mógł wystawić jej recenzję, ale już czuję że był to dobry zakup.
Na razie wszystkie konsole mają taki sam rozmiar dysku. Jeśli mogę coś zasugerować, rozważ opcje zakupu z dodatkowym kontrolerem. Ja tak zrobiłem i gdy jeden się ładuje, gram na drugim.
Ja wybrałem opcję podobną do tej: https://www.euro.com.pl/konsole-playsta ... wony.bhtml
(w euro kupuje się telefonicznie)

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Archerito » pn kwie 18, 2022 8:43 am

Canis pisze:
pn kwie 18, 2022 1:12 am
Jeśli interesują cię tanie gry, to koniecznie szukaj wersji z napędem.
Wielkie dzięki za radę...tak właśnie zrobię :)
Canis pisze:
pn kwie 18, 2022 1:12 am
Jeszcze nie ograłem wystarczająco piątki abym mógł wystawić jej recenzję, ale już czuję że był to dobry zakup.
A powiedz mi proszę jakie gry polecasz na PS4 i PS5? Jak wspomniałem wcześniej odkryłem God Of War, a ostatnio zakochałem się w Demon Soulsach i wszystkich pochodnych. Swego czasu też zagrywałem się w jRPGi. Nie trawię wyścigów i sportówek. Jakie gry są wg Ciebie must have do ogrania jeśli kupuje się konsolę ze stajni Sony?

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2685
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Gotenks » pn kwie 18, 2022 9:11 am

The Last of Us seria
Uncharter seria
God of War
Spiderman
Final Fantasy VII remake
Persona 5
Resident Evil 6, 7 + rimejki pierwszych częśći
Nier Automata
Ghost of Tsushima
Red Dead Redemption 2

To tak na szybko.
Nie wszystkie gry są ekskluzywne, ale wszystkie warte sprawdzenia.
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Archerito » pn kwie 18, 2022 9:48 am

Gotenks pisze:
pn kwie 18, 2022 9:11 am
To tak na szybko.
Nie wszystkie gry są ekskluzywne, ale wszystkie warte sprawdzenia.
Dzięki :) Część z tych tytułów nawet kojarzę :)

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Kakaladze » pn kwie 18, 2022 12:52 pm

Archerito, Hej, posiadam PS5 już od roku, kupiłem kiedyś zestaw za 3050zł składający się z konsoli, pada i nowej gry Returnal.

Jeżeli chodzi o wybór oferty, to najlepiej szukał takiego zestawu gdzie zamiast gier jest np. dodatkowy pad. Powód jest banalny, gry dużo szybciej tanieją. Pady trzymają wartość około tych 200-250zł, gdzie taki Horizon Forbidden West w zestawie liczony premierowo za około 300zł, obecnie na rynku jest do kupienia za około 150zł na olxie, gdzie tak naprawdę niedawno była premiera. Dlatego dodatkowy pad jest bardziej wartościowy w zestawie niż gra. Mój returnal z zestawu ekspresowo spadł z 300zł (ile kosztował w zestawie) do 100zł około.

Dodatkowo szybszy spadek cen powodują w zasadzie zestawy, gdyż ludzie często kupują i od razu pchają gry na rynek chcąc zminimalizować stratę na zestawie PS5.

W przypadku twojego zestawu za 3039zł jakby go rozbić to obie gry można dostać około 150zł.

Czyli cena konsoli to 2739zł, czyli 339zł więcej niż rynkowa (to i tak przy tej dostępności atrakcyjna cena).

https://www.euro.com.pl/konsole-playsta ... eski.bhtml

W przypadku tego zestawu powyżej wychodzi cena podobna, z tym że na przestrzeni kolejnych miesięcy pad nie będzie tracić tak na wartości, plus jest ogółem dość przydatny jako dodatkowe akcesorium.

Na swoim przykładzie mogę powiedzieć że Returnal rok temu za którego zapłaciłem 300zł w zestawie, dziś to 70zł na olx. A pady jakby nie patrzeć ciągle mają ceny w miejscu :)

Oczywiście Returnal to nadal super gra, ale wartość spadła.
Ostatnio zmieniony pn kwie 18, 2022 2:01 pm przez Kakaladze, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2875
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Canis » pn kwie 18, 2022 1:46 pm

Gotenks pisze:
pn kwie 18, 2022 9:11 am
(...)
To tak na szybko.
W pełni zgoda! 8-)
Od siebie polecę jeszcze:
- Horizon Zero Dawn - świetna fuzja skradanki i rozwałki
- Sekiro - jeśli lubisz Soulsy powinno ci podejść
- Subnautica - przedni survival (jest darmowa aktualizacja do PS5)
- Cyberpunk 2077 - nie słuchaj memów w internecie, po spaczowaniu to miodna gra (jest darmowa aktualizacja do PS5)
- Dying Light - parkour wśród zombie - serio miałem wrażenie że walczę o życie (!)
- Gravity Rush - niepozorna gierka na Vitę, przeniesiona na PS4, ale zdobyła moje serce! Manipulujesz tam grawitacją.

Wszystkie wymienione pochodzą jeszcze z PS4, do ogrywania jest sporo. Spaczowałem sobie Subnaiticę i odbiór gry jest zupełnie inny niż na starej konsoli. Miałem w planie ograć teraz Ghost of Tsushima w starej wersji, ale różnica jest tak duża, że kupię droższą wersję na nową generację.

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Kakaladze » pn kwie 18, 2022 2:07 pm

Warto podkreślić że w przypadku Horizona lepiej zacząć przygodę od Zero Dawn, ponieważ nowy Forbidden West spoiluje dużo istotnej fabuły z pierwszej części.

Jeżeli chodzi o PS4 to kocham grę Bloodborne jest to dla mnie gra generacji, klimat, muzyka jest niesamowita, tylko trzeba lubić soulsy. Chociaż w moim przypadku był to pierwszy soulsborne.

Zachęcam też przejrzeć portal do którego linkuje mój podpis pod postami, tam jest cała lista gier w które grałem na PS4/PS5 to może coś rzuci się w oczy :D
Obrazek

Em4il
Posty: 87
Rejestracja: sob wrz 19, 2015 1:11 pm
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Em4il » pn kwie 18, 2022 4:21 pm

Ja polecam całą serię Yakuza/Judgment. Obok Soulsów moja ulubiona seria gier.

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2685
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Gotenks » wt kwie 19, 2022 8:55 am

Jak mogłem zapomnieć o Yakuzie ^^"
A jeśli ta seria Ci się spodoba, to polecam też grę Fist of the North Star. To w sumie to samo, tylko w świecie z mangi Hokuto no Ken.
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Krzych Ayanami
Wtajemniczony
Posty: 692
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 6:33 pm
Lokalizacja: Czubkoland czyli Warszawa
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Krzych Ayanami » śr kwie 20, 2022 9:56 am

Z tą "rozsądną" wielkością dysku w PS5 to nie jest znowu tak różowo.
Faktycznie dostępnych jest około 600 giga, ale gry potrafią zajmować około setki.
Tak jest chociażby FFVIIR, gdzie najpierw trzeba całość zgrać na dysk i później grać z płyty.
To jakieś 90 giga - a aktualizacja z Ps4 na Ps5 (darmowa) zajmuje tyle samo miejsca, więc w sumie jedna trzecia dysku jest zajęta... Chociaż wtedy stare dane można usunąć.
Nowe Tales of to jakieś 80 giga.
Tlou2 też jest podobnej wielkości z tego co pamiętam.

Więc tak sobie myślę, czy nie kupić dodatkowego dysku. Za dwa tera to jakieś dwa tysiące, ale będzie się miało spokój.
Inna sprawa, że pad do PS5 nie ma systemu zarządzania energią. Kilkugodzinna sesja z netfliksem czy jakimś innym oglądaniem filmów - i chociaż prawie się go nie dotykało, to akumulator jest prawie pusty...
Pro Controller od Switcha radzi sobie pod tym względem nieporównywalnie lepiej.


Nintendo właśnie zrobiło bardzo przyjemną niespodziankę przesuwając premierę Xenoblade 3 z września na końcówkę lipca.
Znowu będzie jakaś setka albo dwie godzin w plecy :D .
Tylko wydanie limitowane jest trochę biedne.

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Kakaladze » śr kwie 20, 2022 12:20 pm

Krzych Ayanami pisze:
śr kwie 20, 2022 9:56 am
Więc tak sobie myślę, czy nie kupić dodatkowego dysku. Za dwa tera to jakieś dwa tysiące, ale będzie się miało spokój.
Myślę że cena takiego dysku 2TB do PS5 to będzie sporo mniej niż 2 tys. zł. Za swój dysk 1TB spełniający wymogi PS5 co do prędkości i to z zapasem (PNY CS3140 1TB) dałem 589zł. Do tego dokupiłem radiator do chłodzenia go za 50zł który mieści się w konsoli (Be Quiet MC1)

A generalnie zastanawiałem się między trzema dyskami: Samsung 980 PRO, WD Black SN850 i PNY CS3140, wszystkie regularnie wskakują na dość fajne promocje, np. 15 Marca można było dostać ten mój PNY 2TB za 1150zł.

Dodatkowo co do rozmiaru dysków, to warto dodać że swego czasu dość głośno było o jakiejś formie kompresji która powoduje że gry na PS5 są trochę mniejsze niż normalnie, zależnie od gry z tego co pamiętam różnice mogły sięgać nawet 40%.

https://www.tomshardware.com/news/ps5-6 ... ompression
https://www.reddit.com/r/PS5/comments/n ... omparison/
Krzych Ayanami pisze:
śr kwie 20, 2022 9:56 am
Pro Controller od Switcha radzi sobie pod tym względem nieporównywalnie lepiej.
Pro Controller jeżeli chodzi o wytrzymałość baterii to kawał niesamowitego sprzętu, szkoda tylko że spusty w nim są cyfrowe. Z kolei Dualsense'y o ile to kawał naprawdę innowacyjnej technologii, to ich bateria czasami potrafi frustrować, aczkolwiek od kiedy kupiłem sobie stację dokującą to łatwiej mi zadbać o to by były zawsze naładowane :roll:
Obrazek

Em4il
Posty: 87
Rejestracja: sob wrz 19, 2015 1:11 pm
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Em4il » śr kwie 20, 2022 6:22 pm

No ja do pada ps5 od razu kupiłem długaśny kabel do połączenia z konsolą, bo bateria jest rzeczywiście koszmarna

Krzych Ayanami
Wtajemniczony
Posty: 692
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 6:33 pm
Lokalizacja: Czubkoland czyli Warszawa
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Krzych Ayanami » śr kwie 20, 2022 7:08 pm

Kakaladze pisze:
śr kwie 20, 2022 12:20 pm
Myślę że cena takiego dysku 2TB do PS5 to będzie sporo mniej niż 2 tys. zł. Za swój dysk 1TB spełniający wymogi PS5 co do prędkości i to z zapasem (PNY CS3140 1TB) dałem 589zł. Do tego dokupiłem radiator do chłodzenia go za 50zł który mieści się w konsoli (Be Quiet MC1)
Jestem trochę gadżeciażem i jak już miałbym coś kupować to sprzęt najbardziej odpicowany :D .
Dlatego myślę bardziej o Kingston Fury Renegade :D .
Pewnie w cenie jest spora "prowizja za firmową naklejkę" bo mógłbym dostać coś tańszego i pewnie równie dobrego, ale skoro mnie stać to lubię wybrzydzać :D .

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Kakaladze » pn sie 15, 2022 1:44 pm

Hej szukam osób do rodziny w Nintendo Switch Online + Expansion Pack.

Cena rodzinnego pakietu na rok to 290zł, do tego można dodać maksymalnie 8 kont Nintendo. W kwestii ceny no to dzielimy całość czyli 290zł na ilość osób które chcą się dołożyć, chętnych zapraszam do pisania do mnie na PW, lub tutaj w tym temacie.

Będę zapraszać na serwer Discord na którym podam już wszystkie szczegóły.
  • Pozostało 0 slotów
Będę na bieżąco aktualizować ten post w kwestii ilości dostępnych slotów, gdyby okazało się że chętnych będzie więcej niż slotów no to będę liczyć godzinę wiadomości prywatnej bądź postu tutaj w tym temacie.

Dziękuję wszystkim zainteresowanym
Obrazek

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Grey » sob wrz 03, 2022 10:19 am

Temat generalnie i tak jest z tego co widzę martwy, no ale nudzi mi się to mogę coś naskrobać, być może ktoś dzięki temu podejmie inną decyzję niż ja (chociaż po pierwszych zachwytatch recenzje w internetach też już są chyba słabe).
Ogólnie jesień zapowiada się bardzo miodnie jeśli chodzi o gry, które będę kupował. Zacząłem od pierwszej z listy - tj. Soul Hackers 2. Liczyłem na "taką inną Personę" bo te ich gry zawsze wyglądają tak samo, no ale fabuła, klimat, postacie - to coś co raczej im wychodzi/wychodziło.

Generalnie wyszedł zawód tego roku. Trzy wymienione przeze mnie elementy są bardzo słabe, walka to rzeczywiście taka inna Persona no ale nie czarujmy się - to nie jest atut. System jest ciekawy ale nudzi się dość szybko. Ciągłe ekrany ładowania, żałosny level design.
Zacząłem się martwić gdy zobaczyłem na pierwszym ekranie ładowania napis "made in Unity" (kojarzy mi się to tylko z indie gierkami początkujących programistów) no i niestety martwić się już nie przestałem. Póki co 15h za mną, how long to beat podaje 20-40 godzin więc może wyrobię się z tym szybko i będę miał z głowy.

Persona 5 bardzo mi się podobała ale raczej trzeba przestać dawać Atlusowi kredy zaufania.
Najgorsze jest to że nie chce mi się bawić w sprzedawanie gier, nie mam za bardzo czasu więc chyba zostanie na półce. Kto wie może kiedyś do tego jeszcze wrócę.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Grey » śr sty 25, 2023 5:44 am

Wyjaśni mi ktoś kwestię tej Persony 3 Portable i Persony 4 Golden?
jak rozumiem golden to takie royal w przypadku piątki czyli ostateczna forma Persony 4?
Ale czemu trójka to portable? to jakaś okrojona wersja na PSP? I istniała kiedyś jakaś większa czy tam lepsza wersja czy to nie ma znaczenia albo to Portable znaczy to samo co Golden i Royal?:)

Awatar użytkownika
lexis
Adept
Posty: 334
Rejestracja: sob mar 02, 2019 11:04 pm
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: lexis » śr sty 25, 2023 9:32 am

Portable to wersja na PSP, oryginalnie miała wycięte cutscenki i mocno okrojone środowisko 3D, za to podrasowany system walk podobny do tego w P4 (np. dodano możliwość bezpośredniego kierowania postaciami zamiast wybierania im AI) i dodaną opcję grania jako dziewczyna, z zupełnie nowymi Social Linkami i drobnymi zmianami w fabule. Nie miała też epilogu dodanego w Persona 3 FES.

Nelinnor
Wtajemniczony
Posty: 511
Rejestracja: śr maja 11, 2016 8:08 pm
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Nelinnor » śr sty 25, 2023 10:18 am

Grey, Persona 3 ukazała się na PS2 w 2006, ale niedługo później wydano rozszerzoną wersję Persona 3 FES z dodatkową zawartością i długim dodatkowym epilogiem. To właśnie ta wersja uznawana jest za "ostateczną" podobnie jak P4G i P5R. W 2010 powstała Persona 3 Portable na PSP, która usprawniała pewne rzeczy, ale ogólnie w wielu kwestiach była krokiem wstecz ze względu na ograniczenia sprzętowe - brak animowanych przerywników, wycięto otoczenie 3D poza dungeonami, więc poruszanie się po mieście jest w formie menu, a fabuła dzieje się w stylu VN bez modeli postaci. Z jakiegoś powodu nie uwzględniono też dodatkowego epilogu z P3 FES...

Z tego względu wybór P3P na remaster był mocno kontrowersyjny. Jak pokazują recenzje, port także nie jest najlepszej jakości. Podbito rozdzielczość, ale praktycznie nic nie zmieniono w samej grze, dalej brak dodatkowej zawartości z P3 FES w postaci epilogu, audio wciąż w niskiej jakości, a tekstury i grafiki zostały upscalowane przez AI. Ciężko coś dobrego tutaj powiedzieć, sam przez to na razie zrezygnowałem z grania w tę część.

Jeżeli chodzi o Personę 4 to wersja Golden nie ma już takich kontrowersji. Oryginalnie ta część też ukazała się na PS2, a wersja rozszerzona miała powstać znowu na PSP, ale ostatecznie ukazała się na Vitę, więc nie trzeba było iść na kompromisy. Można powiedzieć, że jest to taki odpowiednik P5R.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości