Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Grey » sob lip 11, 2020 7:39 pm

Nelinnor, tak, kupiłem fizyczne :) ale pełna cena preorderowa więc gdy np. za miesiąc sprzedam jak przejdę (o ile przejdę) to i tak wtopię większą połowę pewnie :/

Chce to ktoś ode mnie odkupić? Mówię serio, kontakt na priv.

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2794
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Łukasz.T » wt lip 14, 2020 2:51 pm

Grał ktoś może w Nier Automata Game of the YoRHa EDITION, bo zastanawiam się nad kupnem. Ale nie wiem czy warto.

Nelinnor
Wtajemniczony
Posty: 511
Rejestracja: śr maja 11, 2016 8:08 pm
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Nelinnor » wt lip 14, 2020 4:39 pm

Łukasz.T, W sensie w ogóle nad grą, czy tylko w kwestii edycji GOTY?

Ta wersja to nic innego jak tylko podstawka plus jedyne DLC. Ten dodatek to praktycznie tylko arena z dodatkowymi walkami, gra sama w sobie była już kompletna w dniu premiery bez wyciętej zawartości, a Yoko Taro zapowiedział że nie będzie żadnego znaczącego dodatku, bo budżet na to nie pozwolił. Na PC dalej nie wydano żadnego patcha, a na konsolach w pudełku jest ta sama płyta co wcześniej plus kod na DLC. Tak więc Square jest tutaj w swojej szczytowej wydawniczej formie. Niemniej ta edycja jest już dosyć tania więc warto tak czy inaczej, chyba że różnica pomiędzy podstawką jest jeszcze duża, wtedy nie warto.

Co do samej gry, jedna z lepszych pozycji w jakie grałem w ostatnich latach. Można doszukiwać się mniejszych wad, problemów technicznych na PC (które rozwiązuje fanowski mod), albo komuś może nie przypaść pokręcony styl Yoko Taro, ale nie zmienia to faktu, że gra została przyjęta bardzo dobrze, zyskała dużą społeczność i odcisnęła się mocno w branży. Muzyka jest fenomenalna, nie tylko pod względem kompozycji ale też jakości produkcji, nie bez powodu wygrała nagrodę najlepszej OST roku w 2017. Zdecydowanie warto spróbować zagrać, to jest pewne.

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2794
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Łukasz.T » wt lip 14, 2020 4:55 pm

Chodziło mi ogólnie o grę. Dzięki Nelinnor

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Grey » śr lip 15, 2020 6:22 am

Łukasz.T pisze:
wt lip 14, 2020 4:55 pm
Chodziło mi ogólnie o grę. Dzięki Nelinnor
Ta gra to arcydzieło, nie zastanawiaj się, bierz i ciesz się lotem :)

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2794
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Łukasz.T » śr lip 15, 2020 3:10 pm

Grey pisze:
śr lip 15, 2020 6:22 am
Łukasz.T pisze:
wt lip 14, 2020 4:55 pm
Chodziło mi ogólnie o grę. Dzięki Nelinnor
Ta gra to arcydzieło, nie zastanawiaj się, bierz i ciesz się lotem :)
Właśnie zamówiłem :twisted: Wczoraj skończyłem Code Veina i bardzo spodobała mi się gierka :twisted:

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Grey » śr lip 15, 2020 8:02 pm

Łukasz.T pisze:
śr lip 15, 2020 3:10 pm
Wczoraj skończyłem Code Veina i bardzo spodobała mi się gierka :twisted:
Oczywiście widziałeś wszystkie 3 zakończenia? ;)

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2794
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Łukasz.T » śr lip 15, 2020 8:05 pm

Grey pisze:
śr lip 15, 2020 8:02 pm
Łukasz.T pisze:
śr lip 15, 2020 3:10 pm
Wczoraj skończyłem Code Veina i bardzo spodobała mi się gierka :twisted:
Oczywiście widziałeś wszystkie 3 zakończenia? ;)
Yep. Ja miałem właśnie drugie zakończenie. Później obczaiłem pozostałe zakończenia i moje najbardziej spodobało mi się 8-)

Nelinnor
Wtajemniczony
Posty: 511
Rejestracja: śr maja 11, 2016 8:08 pm
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Nelinnor » czw lip 23, 2020 7:44 pm

Właśnie zakończyła się konferencja Xbox Games Showcase. Ciężko nie odnieść wrażenia że treści jakie prezentuje Microsoft są bardzo mocno zamerykanizowane, nawet bardziej niż kiedyś. Mimo że Sony ostatnimi czasy uprawia dziwną politykę to jednak po ich konferencji widać że dalej reprezentują japońską filozofię robienia gier komputerowych, dużo bardziej kolorową i intrygującą.

Tak więc zaskoczenia dla mnie nie ma, jeżeli będę kiedyś kupował konsolę następnej generacji to raczej pozostanę przy Playstation. Rozwałka w stylu Halo czy ich "ambitne" tytuły opowiadające o dramatach w amerykańskich miasteczkach to nie dla mnie. Mimo wszystko chciałbym żeby Xbox dobrze się sprzedało, bo zdrowa konkurencja zawsze się przyda.

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2876
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Canis » czw lip 23, 2020 8:53 pm

Hej, chcę dać właśnie pole do popisu wytrawnym graczom tego forum. ^_^
Poszukuję gier zrobionych w japońskim stylu (raczej w stylu anime, ale nie tylko), które nie są VN-kami. Na razie ogrywam Gravity Rush (dobra jest :mrgreen: ), w planie mam NieR:Automata i Personę 5. Są jeszcze jakieś inne warte uwagi? Interesują mnie głównie platformy PC, PS4, PSP i Gameboy ale jeśli będzie coś dobrego na inną konsolę, to też jestem otwarty na propozycje.

Awatar użytkownika
deffik
Adept
Posty: 273
Rejestracja: pn mar 14, 2016 1:16 am
Kontakt:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: deffik » czw lip 23, 2020 9:34 pm

Canis, Dragon Quest XI, Ace Attorney (przygodówko/vn mix, ale wartooooo), jak P5 to i Persona 4 Golden, Catherine, Zero Escape Trilogy (znowu vn-ko/przygodówkowo/puzzle game), cykl Disgaea, Digimon Cyber Sleuth, jeśli masz naprawdę kupę czasu to cykle Trails in the Sky, Trails of the Cold Steel i dalej, YS-y.

Nie w stylu graicznym anime, ale anime as f*ck - Yakuzy (najlepiej zacząć od 0 tbh).

Re: XBOX, imo pokazali szeroki wachlarz gier, od typowych Halo, Forzy etc, po różne indyki, jak i też zaprzęgnęli do pomocy nowe studio Square i PSO New Genesis... no dużo różnorodności tam będzie. Plusem jest game pass gdzie można będzie gry ogrywać na premierę w tej usłudze. Imo połączenie mocnej konsoli + gamepassu ma szansę odnieść sukces w takich średnio hardkorowych gamingowych kręgach, kogoś, kto nie chce super kompa, chce prostego urządzenia gdzie wszystko powinno działać na zasadzie 'plug and play', podoba się mu pomysł netflixa dla gier.. czemu nie?

Mnie XSX nie grzeje jako konsola, bo większość, albo wszystkie gry i tak dostanę na PC.

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Bukafo » czw lip 23, 2020 9:57 pm

Canis, zacznij od Yakuzy 0 i pnij się w górę po trupach. :twisted:
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Nelinnor
Wtajemniczony
Posty: 511
Rejestracja: śr maja 11, 2016 8:08 pm
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Nelinnor » czw lip 23, 2020 10:11 pm

Canis, oprócz Gravity Rush warto polecić też drugą część, jest więcej i lepiej tego samego. ;)

Tak więc pomijając już te co wymieniłeś:

Różne:
  • Okami - platformówka w animowanym stylu nawiązująca do japońskiej mitologii, sterujemy wilkiem bazującym na postaci Amaterasu, wchodzimy w interakcję z otoczeniem malując pędzlem. Pochodzi z PS2, ale doczekała się niedawno remasterów na chyba każdą główną platformę.
  • Valkyria Chronicles 4 - strategia turowa, chociaż z elementami akcji, w klimacie IIWŚ. Godna polecenia jest też pierwsza część, czwarta jest powrotem do korzeni i jest praktycznie nową kampanią na tym samym silniku z pewnymi zmianami, bo druga i trzecia to były inne tytuły na konsole przenośne.
  • Judgment - niezależna historia od twórców Yakuzy i także w stylu tamtych gier. Duży plus jest taki, że nie wymaga znajomości historii z poprzednich gier, a co więcej tytuł ten chodzi na najnowszej wersji silnika i widać że jest duży postęp w stosunku do Yakuzy 0. Seria znana jest z mnogości pobocznych aktywności, tutaj jest tak samo, do tego stopnia że w automatach mamy pełną wersję Virtua Fighter 5 (!), a to tylko jedna z wielu takich rzeczy. Jest teraz na dużej promocji za 50 PLN w PS Store.
RPG:
  • Ni No Kuni II: Revenant Kingdom - jRPG nawiązujący stylistyką do studia Ghibli. Niedawno ukazał się także remaster części pierwszej, obie gry mają niezależną od siebie fabułę i inne mechaniki np. jedyna ma system turowy, a dwójka jest typową grą akcji.
  • Code Vein - pozycja RPG w stylu soulslike w świecie post-apo, walka w czasie rzeczywistym nastawiona na coś więcej niż spamowanie atakami.
  • Atelier Ryza Ever Darkness And The Secret Hideout - jRPG w bardzo barwnym świecie i lekkim klimacie z elementami alchemii i craftingu. Seria Atelier ma już wiele części na swoim koncie i zazwyczaj ukazuje się trylogiami, ta tutaj jest pierwszą grą z (prawdopodobnie jak zawsze) nowej trylogii, więc można grać bez znajomości poprzednich.
  • Blue Reflection - niezależna historia od twórców Ateliera w szkolnym klimacie z motywem mahou shoujo.
  • Sakura Wars - nowa gra jest rebootem serii, trochę taka hybryda dating sima z action RPG, tyle że na dużo wyższym poziomie niż zwykłe VN.
  • Hyperdimension Neptunia - prześmiewcza seria parodiująca branżę gier w typowo anime stylu, bohaterki są personifikacjami konsol, jest masa żartów i łamania czwartej ściany. Rebirth1 jest chyba najbardziej komiczny, a jednocześnie wprowadzeniem do serii i postaci. Rebirth2 jest bardziej poważny i skupia się na "siostrach", czyli niejako konsolkach przenośnych. Rebirth3 to podróż w czasie i masa nawiązań do retro. Najnowsza, kolejna część ma podtytuł VII, będąca w rzeczywistości 4 grą z głównej serii.
Bijatyki:
  • Guilty Gear Xrd Rev 2 - bijatyka w stylu anime, jedna z czołowych tego typu, jest trochę zawartości dla pojedynczego gracza więc można się pobawić bez frustrowania się w multi.
  • Granblue Fantasy Versus - jak wyżej, gra od tego samego studia tylko w uniwersum Granblue, zaskakująco dobra z kilkoma ciekawymi mechanikami.
  • Dragon Ball FighterZ - znowu produkcja Arc System Works, chyba nie trzeba nikomu jej przedstawiać
Ostatnio zmieniony czw lip 23, 2020 10:31 pm przez Nelinnor, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Kakaladze » czw lip 23, 2020 10:13 pm

Nelinnor, Szczerze powiedziawszy to ja nadal nawet nie mam ochoty brać Xboxa pod uwagę, bebechy konsoli się dla mnie nie liczą, kupuję konsolę dla gier (i komfortu grania, bo wolę grać na konsoli). A tego nie może mi dać Xbox, całą generację przespali w kwestii tytułów ekskluzywnych, typowych system sellerów i nie wierzę że nagle to nadrobią, bo ciężko nadrobić coś co Sony szlifuje latami, tworząc dobre i pamiętliwe marki.

Dla mnie pewnym zakupem jest PS5, zresztą już mnie mają od zapowiedzi Ratcheta nowego, remake'u Demon Souls (jako że jestem fanem gier od From Software) oraz nowego Horizona bo z chęcią poznam dalszą historię. W dodatku samodzielny dodatek do Spiermana też cieszy. Jeszcze niech tylko będzie Bloodborne 2 to będę wniebowzięty :D.
Nelinnor pisze:
czw lip 23, 2020 7:44 pm
Mimo wszystko chciałbym żeby Xbox dobrze się sprzedało, bo zdrowa konkurencja zawsze się przyda.
Ciężko się nie zgodzić, mimo wszystko Xbox ma swoich odbiorców, wydaje się ciekawy jak nie chce się kupować np. PC do gier.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Kakaladze » czw lip 23, 2020 10:17 pm

Canis, Mimo mojego uwielbienia do M&A mało gram w gry tego typu, jednak mam jeden tytuł który muszę polecić:

Ni No Kuni: Wrath of The White Witch - gra mnie wciągnęła naprawdę niesamowitą muzyką, absolutnie świetną baśniową fabułą i genialnym klimatem. Według mnie każdy kto choć trochę lubi tego typu gry powinien się zapoznać. Warto zaznaczyć że gra była robiona we współpracy ze studiem Ghibli które każdy chyba kojarzy. Mi się niesamowicie podobała, a dostęp do niej jest teraz łatwiejszy bo był to ex na ps3, ale obecnie wyszło na PS4, PC i Switcha.

Jak się lubi walkę z pokemonów i ten styl to dodatkowy atut, bo gra po części opiera się o walkę stworami, jednak już samo rozwiązanie tej walki gameplayowo się mocno różni.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Bukafo » czw lip 23, 2020 10:41 pm

Nelinnor pisze:
czw lip 23, 2020 10:11 pm
Canis, oprócz Gravity Rush warto polecić też drugą część, jest więcej i lepiej tego samego.
Kurde, przypomniałeś mi, że Gravity Rush był pierwotnie ex-em na Ps Vitę,w który grało mi świetnie i że "dwójki" już nie wydali na tą przenośną konsolkę. :evil:
► Pokaż Spoiler
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2876
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Canis » czw lip 23, 2020 11:11 pm

Dwie godziny nie minęły i już tyle odpowiedzi. Wiedziałem, że można na Was liczyć. Dzięki. :D

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Grey » pt lip 24, 2020 7:52 am

Canis pisze:
czw lip 23, 2020 11:11 pm
Dwie godziny nie minęły i już tyle odpowiedzi. Wiedziałem, że można na Was liczyć. Dzięki. :D
Nie będę powtarzał tytułów, które pisali poprzednicy, część z nich planowałem Ci polecić :) w szczególności Valkyria Chronicle 1 i 4 oraz Code Vein. Ateliery są specyficzne - generalnie chyba albo się je kocha albo nie lubi (nienawidzi to za dużo, po prostu ani mnie ziębią ani grzeją a próbowałem dwóch i oba mnie znudziły także...). O Nier Automata i Personie sam pisałeś. Ze swojej strony dodam Nights of Azure 1 i 2. Pisałem jakiś czas temu w tym wątku o tej serii, no ale mogło to być rok czy dwa temu :) nie są to gry ambitne, ale przynajmniej w mojej ocenie bardzo, ale to bardzo przyjemne :) lubię do nich wracać

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Lou » pt lip 24, 2020 7:52 am

W temacie konfy XBoxa, jedyną interesującą mnie grą jest Stalker 2. Ale tylko dla niego nie będę kupować konsoli MS. Słabo. Sony do zakupu PS5 też mnie nie zachęciło. Póki co olewam tę nową generację.
Obrazek

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: ociesek » pt lip 24, 2020 8:56 am

Shadow of the Colossus?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości