Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Archerito » sob lut 19, 2022 5:03 am

Moi drodzy, potrzebuję pomocy :) Na pewno jest wśród Was wielu zapalonych konsolowców i w związku z tym chciałbym prosić o radę.

Generalnie od zawsze jestem #TeamPC, aczkolwiek nigdy nie negowałem przyjemności płynącej z gry na konsolach (swego czasu z kumplem przegraliśmy wiele godzin na jego PSOne). Przeglądając kanały na YT trafiłem na materiał NRGeeka, który opisuje najlepsze jego zdaniem gry w danym roku. Tak oto odkryłem serię God Of War, która bardzo przypadła mi do gustu i chciałbym w nią zagrać. I w związku z tym szukam najlepszego układu konsol aby obskoczyć całą serię. Wydaje mi się, że najlepszym rozwiązaniem będzie zakup PS3 i PS4 na których jestem w stanie zagrać we wszystkie części. Oczywiście po ograniu zainteresuję się innymi dostępnymi tytułami. Poradźcie proszę czy taki układ ma sens, a jeśli nie to czekam na Wasze opinie. Założenia jakie mam to:
- niska cena gier (podstawa): na PCecie kupuję tylko na promkach, więc maksymalna cena jaką jestem w stanie dać za grę to jakieś 50 zł, stąd moje wskazanie na PS4, gdzie gry chodzą dosłownie za grosze,
- niska cena konsoli, z tego co widziałem nówkę PS4 z 5 grami można kupić za 1,7k, pewnie gorzej będzie z dostępnością nowych/w dobrym stanie PS3,
- możliwość kupienia nowego egzemplarza konsoli: średnio przepadam za używaną elektroniką,
- kompatybilność wsteczna: z tego powodu rozważam kupno PS3 i PS4 bo czwórka chyba jej nie posiada :(
- baza gier: głównie platformówki typu Crash, jRPGi pokroju Final Fantasy i slashery jak God Of War. Od strzelanek i cRPGów mam kompa :)
- raczej odrzucam kupno PS5 z racji ceny zarówno gier, jak i samej konsoli.

Czy myślicie, że w ogóle kupowanie konsol PS3/4 w obecnym czasie ma sens? Z góry dzięki za wszystkie podpowiedzi.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Grey » sob lut 19, 2022 5:53 am

God of War jest/był tylko na PS? Nie wychodził przypadkiem na Xboxa? Jeśli wychodził to zastanów się nad tym tańszym nowym Xboxem, można go dość tanio dostać, sporo gier jest w gamepass, chyba (?) nieograniczona kompatybilność wsteczna.
Plus Sony zawsze był jeden - wyjątkowe singlowe ekskluziwy, z których powodu kupiłem czwórkę no i potem piątkę - w związku z biblioteką gier którą zebrałem to był jedyny rozsądny wybór. No i kiedyś raczej jak ktoś lubił japońskie gry to celował w PS. Niemniej jednak od pewnego czasu Xbox mocno wszedł w japoński rynek, pewne gry od razu wychodzą na niego, inne po czasie, jeszcze inne zaczęły być w ogóle reklamowane jego logiem co jest lekkim szokiem dla mnie. Także mimo że sam jestem od Sony tak jakby uzależniony to obecnie gdybym komuś coś polecał to raczej Xboxa.

Ok sprawdziłem na szybko - jeśli chodzi o God of Wara to Xbox nie wchodzi w grę heh - to co mówiłem - jedyny obecnie plus Sony, własnie te ekskluziwy.
Jeśli jesteś w stanie tanio kupić PS4 i PS3 - no to wiadomo Twoja decyzja, niemniej jednak jeśli celujesz w gry po 50 zł to obawiam się że będziesz się musiał naprawdę sporo naszukać używek i realnie rzecz ujmując obawiam się że w przyszłości albo pogodzisz się z wyższymi kosztami albo de facto przestaniesz kupować gry.

Nelinnor
Wtajemniczony
Posty: 511
Rejestracja: śr maja 11, 2016 8:08 pm
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Nelinnor » sob lut 19, 2022 6:33 am

Archerito, God of War jest już od jakiegoś czasu dostępny na PC, to samo z pierwszym Horizon Zero Dawn, kolekcja Uncharted czy Days Gone. Nie musisz kupować konsoli żeby w te gry zagrać. Ostatnio także cała saga Kingdom Hearts ukazała się na PC. Wiele innych gier jRPG także już nie jest ekskluzywna dla Playstation. Chyba jedynie Persona 5 jest takim rodzynkiem, ale nawet i Atlus pod naciskami SEGI powoli "mięknie" i może się to wkrótce zmieni.

Co do konsoli, ciężko dzisiaj polecić zakup PS4. Platforma jest już na skraju swojego wsparcia, przy "życiu" trzymają ją tak naprawdę tylko problemy z dostępnością PS5. Niby Sony oficjalnie wsparcia nie zakończyło, ale w Japonii ograniczono już sprzedaż i produkcję wielu modeli, a na zachodni rynek niby mają w tym roku wyprodukować milion modeli, ale to jest tyle co nic. Już w tej chwili jest problem z dostępnością padów do konsoli, ciężko je kupić, a sklepy sprzedają po wyższej cenie jeżeli się pojawią. Dwa, trzy lata temu PS4 Slim można było kupić za 700-800 PLN na promocji i to był dobry deal. W sklepach nowej konsoli już praktycznie nie ma, a na Allegro są same używki po cenie nowej.

IMO jeżeli w coś inwestować to tylko w nowego PS5 albo nowego XSX. Ciężko kupić, a jak już jest to sklepy sprzedają tylko w pakiecie z jakimiś dodatkami żeby podbić cenę, ale zawsze można je sprzedać. Patrząc na ceny kart graficznych, to jest dobry deal i na pewno przyszłościowy. Jest wsteczna kompatybilność z poprzednią generacją, a nowe gry będą wychodzić jeszcze przez lata.

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Archerito » sob lut 19, 2022 7:47 am

Nelinnor pisze:
sob lut 19, 2022 6:33 am
God of War jest już od jakiegoś czasu dostępny na PC
Wyprowadź mnie z błędu jeśli się mylę ale chyba tylko ten najnowszy (z bodajże 2018) jest dostępny, a nie cała saga. Jeśli mówisz o nim to i tak nie wyobrażam sobie grać w niego inaczej niż na PC (myszka + klawiatura). Poprzednie GoWy były idealne pod pada ale ten to już typowy trzecioosobowy sandbox, a w takie grywam tylko na wcześniej wspomnianym układzie :)
Nelinnor pisze:
sob lut 19, 2022 6:33 am
Platforma jest już na skraju swojego wsparcia,
Wytłumacz proszę laikowi jakie znaczenie ma wsparcie w przypadku konsol. Zawsze wychodziłem z założenia, że masz konsolę, masz grę...wkładasz płytkę i grasz. Ewentualnie może problem się pojawić kiedy się zepsuje ale z tego co się dowiadywałem rynek naprawy i używek ma się zadziwiająco dobrze więc jednak coś się w tej materii dzieje.
Nelinnor pisze:
sob lut 19, 2022 6:33 am
W sklepach nowej konsoli już praktycznie nie ma, a na Allegro są same używki po cenie nowej.
Na samym Allegro znalazłem co najmniej kilka ogłoszeń opisanych jako nowe. Fakt, że w cenie 1-1,5k ale jednak są.
Nelinnor pisze:
sob lut 19, 2022 6:33 am
IMO jeżeli w coś inwestować to tylko w nowego PS5 albo nowego XSX.
Jak wspomniałem wyżej inwestycja w PS5 jest w moim przypadku bez sensu, gdyż ceny gier absolutnie nie przystają do mojego trybu zakupowego. Pominę już fakt, że PS5 jest po prstu szkaradna :( XSX odpada...konsola Microsoftu nigdy nie wywoływała we mnie pozytywnych uczuć.
Nelinnor pisze:
sob lut 19, 2022 6:33 am
Jest wsteczna kompatybilność z poprzednią generacją,
Popraw mnie jeśli się mylę ale z tego co wiem PS5 nie ma kompatybilności wstecznej z żadną generacją. I nie ukrywam, że to jeden z większych problemów jak dla mnie.

Nelinnor
Wtajemniczony
Posty: 511
Rejestracja: śr maja 11, 2016 8:08 pm
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Nelinnor » sob lut 19, 2022 8:39 am

Archerito pisze:
sob lut 19, 2022 7:47 am
Wyprowadź mnie z błędu jeśli się mylę ale chyba tylko ten najnowszy (z bodajże 2018) jest dostępny, a nie cała saga. Jeśli mówisz o nim to i tak nie wyobrażam sobie grać w niego inaczej niż na PC (myszka + klawiatura). Poprzednie GoWy były idealne pod pada ale ten to już typowy trzecioosobowy sandbox, a w takie grywam tylko na wcześniej wspomnianym układzie :)
Tak, ten najnowszy. Poprzednie części ukazały się na PS2 i PS3, na PS4 dostępny jest tylko remaster GoW3.
Archerito pisze:
sob lut 19, 2022 7:47 am
Wytłumacz proszę laikowi jakie znaczenie ma wsparcie w przypadku konsol. Zawsze wychodziłem z założenia, że masz konsolę, masz grę...wkładasz płytkę i grasz. Ewentualnie może problem się pojawić kiedy się zepsuje ale z tego co się dowiadywałem rynek naprawy i używek ma się zadziwiająco dobrze więc jednak coś się w tej materii dzieje.
W tej chwili główny problem to tak jak pisałem brak nowych konsolach i padów dostępnych na rynku. Są ogromne braki, a duże zapotrzebowanie. Nie wiem gdzie spotkałeś nową konsolę w takiej cenie, ale w żadnym sklepie nie widzę PS4 Slim ani Pro. Na Allegro w kategorii nowe są tylko aukcje PS4 Slim 500GB z dwoma padami z pakietem tanich gier (z których połowa to śmieci zalegające na magazynach) za prawie 3000 PLN. Cena tak absurdalna, że można by to nazwać scamem. Co gorsze, parę osób to nawet kupiło, tak ludzie są zdesperowani. Reszta to są wszystko używane konsole też w zawyżonej cenie. To jest straszne co się dzieje teraz na rynku. :?
Archerito pisze:
sob lut 19, 2022 7:47 am
Jak wspomniałem wyżej inwestycja w PS5 jest w moim przypadku bez sensu, gdyż ceny gier absolutnie nie przystają do mojego trybu zakupowego.
Gry nie są wcale takie drogie, premierowe ceny trzymają chwilę tak samo jak na PC, potem spadają i można ograć wiele starszych gier z danej generacji tak samo jak na PC. Tak jak Grey wyżej wspomniał, granie retro wcale nie jest takie tanie, wręcz przeciwnie. Nie wiem czy sprawdzałeś, ale God of War na PS3, używana płyta, kosztuje tyle co nowa gra w tym momencie. Część trzecia jest tania, bo GoW3 jest dostępne za grosze na PS4/PS5, ale GoW1 i 2 oraz ich kolekcja to wydatek 130-200 PLN. Za płytkę która pewnie jest porysowana, bo dla ludzi "dobry" stan to coś co było szorowane po chodniku... Nie chcę zniechęcać do PS3, ale w dużym skrócie, sam bawiłem się już w takie retro granie z Wii, GBA i GameCube i po prostu szkoda gadać. Ceny niemałe, sprzęt w nie najlepszym stanie, często przerobione bo ludzie jadą na piratach, jeżeli ktoś chce grać w oryginały to portfel będzie cierpieć.
Archerito pisze:
sob lut 19, 2022 7:47 am
Popraw mnie jeśli się mylę ale z tego co wiem PS5 nie ma kompatybilności wstecznej z żadną generacją.
Poprawiam, ma niemal pełną kompatybilność z PS4, w przeważającej większości odpalają się bez błędów. Gry chodzą w trybie PS4 Pro, ale z większą mocą, jeżeli więc oryginalnie gra miała jakieś spadki to tutaj powinna trzymać solidne 30/60 FPS.

Awatar użytkownika
kesah
Adept
Posty: 447
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 6:57 pm
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: kesah » sob lut 19, 2022 10:17 am

Osobiście ostatnio przeszedłem trylogię Dark Souls, było to w sumie moje pierwsze zderzenie z serią, ale nie poszło tak tragicznie...
Na youtube sobie wrzuciłem moje własne gameplaye, ale robię to dla siebie, więc to taki prywatny content. Dark Souls 1 i początek Dark Souls 2 nie nagrywałem, za to znajdzie się całe Dark Souls 3 + DLC oraz 31 starć z Bossami w Dark Souls 2

DS3 - https://www.youtube.com/playlist?list=P ... FHuWv-7jIZ
DS2 - https://www.youtube.com/playlist?list=P ... ltNu_tA6ii

Wcześniej jedynie miałem z gier soulslike styczność z Sekiro i Nioh, tak jak Sekiro przechodzę z zamkniętymi oczami tak Nioha przerwałem na walce z Nue i ta seria jest jedną z tych do których planuje wrócić jednak najpierw priorytet będzie miał Elden Ring i czekam niecierpliwie na tą grę.

Obecnie aby umilić sobie czas, to zagrywam się w Lost Ark.
Lista życzeń : Kengan Ashura/Omega, Gantz, Claymore, Slam Dunk, Ashita no Joe, Holyland, Yu Yu Hakusho, Sun-Ken Rock, Im a Hero

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Grey » sob lut 19, 2022 10:20 am

Nelinnor pisze:
sob lut 19, 2022 6:33 am
Archerito, God of War jest już od jakiegoś czasu dostępny na PC, to samo z pierwszym Horizon Zero Dawn, kolekcja Uncharted czy Days Gone. Nie musisz kupować konsoli żeby w te gry zagrać. Ostatnio także cała saga Kingdom Hearts ukazała się na PC. Wiele innych gier jRPG także już nie jest ekskluzywna dla Playstation. Chyba jedynie Persona 5 jest takim rodzynkiem, ale nawet i Atlus pod naciskami SEGI powoli "mięknie" i może się to wkrótce zmieni.
Przy obecnych cenach podzespołów złożenie kompa do gier to wydatek duuużo większy niż konsole obecnej generacji xD za cenę konsoli nawet dobrej karty teraz nie kupisz. Ja ostatnio modernizowałem PC, taka raczej w połowie bieda modernizacja a w połowie z rozebranej domowej koparki krypto - jestem zadowolony bo od lat jechałem na starym dziadzie ale gaci to to nie zrywa i w Elden Ringa to bym na tym nie pograł ;)
Póki się sytuacja na rynku nie zmieni to dla kogoś kto chce zacząć grać na poważnie konsola to jedyne słuszne rozwiązanie :)

Awatar użytkownika
kesah
Adept
Posty: 447
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 6:57 pm
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: kesah » sob lut 19, 2022 11:06 am

Ja złożyłem swój komputer 7 lat temu (!!) od tego czasu wymieniałem w nim jedynie kartę graficzną i wbudowałem więcej pamięci ram. Ten PC dzisiaj ciągnie God of War na najwyższych ustawieniach. W złożeniu komputera pomogli mi na forum PClab, bo sam już dawno straciłem pojęcie odnośnie podzespołów do komputera. 7 lat temu za swojego kompa zapłaciłem nieco ponad 5 tys zł.

Sam dawniej byłem konsolowcem grając na PSX, PS2, Xbox 360 ale od czasu kolejnych generacji już jedyną platformą do grania dla mnie jest PC z prostego powodu, miałem z konsolami sporo problemów związanych z usterkami, czy to problemów z laserem, napędem, przegrzewaniem się i jakoś straciłem do konsol zaufanie.

Teraz z resztą jest kwestia taka, że Microsoft wiele eksów z swojej konsoli udostępnia na PC a tą samą drogą zaczyna iść sony. Sam jakbym miał kupić dzisiaj konsolę, to tylko dla dwóch gier czyli Bloodborne i Demon's Souls Remaster a z czasem God of War Ragnarok. Jednak kupowanie konsoli dla trzech gier, to trochę głupota.

PC to w tym momencie dla mnie najlepsza platforma do gier a przy okazji najbardziej różnorodna.
Lista życzeń : Kengan Ashura/Omega, Gantz, Claymore, Slam Dunk, Ashita no Joe, Holyland, Yu Yu Hakusho, Sun-Ken Rock, Im a Hero

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2876
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Canis » sob lut 19, 2022 11:20 am

Nelinnor pisze:
sob lut 19, 2022 6:33 am
Co do konsoli, ciężko dzisiaj polecić zakup PS4. Platforma jest już na skraju swojego wsparcia, przy "życiu" trzymają ją tak naprawdę tylko problemy z dostępnością PS5.
Pragnę się nie zgodzić. To prawda że sprzęt ma już lata świetności za sobą, ale biblioteka gier jest potężna i jeszcze przez jakiś czas będą wychodzić nowe tytuły na tę platformę. Produkcji jest tak dużo że aby je ograć nie starczy wszystkich weekendów w roku. Dodatkowo deficyt PS5 na pewno wydłuży życie czwóreczki.
Sam czekam aż PS5 stanieje, bo i tak nie ma teraz na nią gier.
Archerito pisze:
sob lut 19, 2022 7:47 am
Zawsze wychodziłem z założenia, że masz konsolę, masz grę...wkładasz płytkę i grasz.
Bo tak jest, też wyznaję takie założenie. Często chodzę do sklepu z używanymi grami i tam są tytuły za 20-100 zł. Ich stan jest idealny. Podkreślę, idealny. Najmniejsza ryska dyskwalifikuje płytę z takich sklepów. Dostępność pozycji jest ogromna, ceny przystępne. Rynek wtórny nie gryzie. :)
Nelinnor pisze:
sob lut 19, 2022 8:39 am
Nie wiem gdzie spotkałeś nową konsolę w takiej cenie, ale w żadnym sklepie nie widzę PS4 Slim ani Pro. Na Allegro w kategorii nowe są tylko aukcje PS4 Slim 500GB z dwoma padami z pakietem tanich gier (z których połowa to śmieci zalegające na magazynach) za prawie 3000 PLN.
https://www.euro.com.pl/konsole-playsta ... 00gb.bhtml
Jak widać jest. Jeszcze w neonet się znajdzie, ale tylko w wybranych sklepach.
https://www.neonet.pl/konsole-i-gry/son ... d-lbp.html

Jeśli mógłbym coś doradzić, to spróbuj jednak wyhaczyć gdzieś wersję PRO. Mam slimkę i jest dobra, ale przy bardziej wymagających produkcjach czasem (ale tylko czasem :wink: ) lekko niedomaga. Ala nawet slimka bardziej się opłaca niż nowy komp gdzie za kartę graficzną często trzeba dać równowartość konsoli - mówi to stary pececiarz.

Nelinnor
Wtajemniczony
Posty: 511
Rejestracja: śr maja 11, 2016 8:08 pm
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Nelinnor » sob lut 19, 2022 1:53 pm

Grey pisze:
sob lut 19, 2022 10:20 am
Przy obecnych cenach podzespołów złożenie kompa do gier to wydatek duuużo większy niż konsole obecnej generacji xD
Wiem, właśnie to samo napisałem w ostatnim akapicie wcześniej. ;)

Też mam trochę stary sprzęt, ale karta na razie daje radę. Mam nadzieję, że podziała jak najdłużej, ale w razie czego to pewnie kupiłbym właśnie nową konsolę niż nową kartę graficzną.
Canis pisze:
sob lut 19, 2022 11:20 am
Pragnę się nie zgodzić. To prawda że sprzęt ma już lata świetności za sobą, ale biblioteka gier jest potężna i jeszcze przez jakiś czas będą wychodzić nowe tytuły na tę platformę. Produkcji jest tak dużo że aby je ograć nie starczy wszystkich weekendów w roku.
Nie chodzi o to, że coś jest nie tak z samą konsolą, a o fakt że ciężko dzisiaj ją kupić w normalnej cenie. Sam mam PS4 Slim i jestem z niej zadowolony. Kluczem jest jednak to, że kupiłem ją nową za 700 PLN przed tym całym załamaniem rynku. Naprawdę nie zgadzasz się z tym, że podstawowa wersja konsoli zeszłej generacji kosztująca 1550 PLN to coś czego nie można dzisiaj polecić? Za 1350 PLN można kupić XSS i mieć świetny sprzęt do Game Passa jeżeli chcemy oszczędzić. Dokładając tysiąca można mieć XSX albo PS5. Różnica z wersji PS4 Pro byłaby jeszcze mniejsza jakby ją w ogóle znaleźć. Naprawdę wolałbym wziąć raty na nową generację niż kupować dzisiaj PS4 Slim za 2x tyle co kiedyś. Dlatego też nie polecam, nie w tej cenie.

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2876
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Canis » sob lut 19, 2022 4:17 pm

Nelinnor pisze:
sob lut 19, 2022 1:53 pm
Naprawdę nie zgadzasz się z tym, że podstawowa wersja konsoli zeszłej generacji kosztująca 1550 PLN to coś czego nie można dzisiaj polecić?
A... Po prostu się nie zrozumieliśmy. Odebrałem twój pierwszy post że nie warto kupować konsoli bo przestają ją produkować, nie z powodu ceny.
Sam kupiłem swoją jeszcze przed pandemią, ale już wtedy dałem 1100 zł (za uszkodzone pudełko, te z całym było po 1300). Obecna sytuacja to jakiś absurd i myślę że tu się ze sobą zgadzamy.

Awatar użytkownika
kesah
Adept
Posty: 447
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 6:57 pm
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: kesah » sob lut 19, 2022 4:35 pm

PS4 będzie w cenie, bo od premiery PS5 wiele czasu nie minęło, do tej pory PS5 nie ma wielu eksów a większość nowych gier nadal wychodzi również na PS4. Do tego jest jeden aspekt jaki powoduje, że konsola z poprzedniej generacji to coś czym nie ma co się chwalić, ale na PS4 można wgrać soft jaki pozwala grać w pirackie gry ściągnięte z internetu a takiego softu nie ma (jeszcze) na PS5.

Mnie czasami zakup konsoli kusi, ale nie wiem po co... Chyba szybciej bym wolał zainwestować w Switcha albo Steamdecka jaki ma być takim przenośnym PC tak by pograć sobie w podróży.
Lista życzeń : Kengan Ashura/Omega, Gantz, Claymore, Slam Dunk, Ashita no Joe, Holyland, Yu Yu Hakusho, Sun-Ken Rock, Im a Hero

Nelinnor
Wtajemniczony
Posty: 511
Rejestracja: śr maja 11, 2016 8:08 pm
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Nelinnor » sob lut 19, 2022 7:51 pm

Canis pisze:
sob lut 19, 2022 4:17 pm
A... Po prostu się nie zrozumieliśmy. Odebrałem twój pierwszy post że nie warto kupować konsoli bo przestają ją produkować, nie z powodu ceny.
Jak teraz czytam to chyba faktycznie zbyt duży skrót myślowy zrobiłem. Miałem bardziej na myśli to, że właśnie obecna sytuacja, duży popyt, a mały podaż także spowodowany powolnym wygaszaniem tej konsoli, sprawia że ciężko mi polecić teraz PS4, przez cenę właśnie. :)
kesah pisze:
sob lut 19, 2022 4:35 pm
Mnie czasami zakup konsoli kusi, ale nie wiem po co... Chyba szybciej bym wolał zainwestować w Switcha albo Steamdecka jaki ma być takim przenośnym PC tak by pograć sobie w podróży.
To prawda, Switch nie dość że w miarę trzyma rozsądną cenę i jest dostępny na rynku, to jeszcze ma ten atut że to chyba jedyna konsola która faktycznie ma bardzo dużo ekskluzywnych tytułów, które raczej nigdy nie pojawią się gdzieś indziej. Grafika i wydajność jest jaka jest, ale ta mobilność to jednak duży plus. Zawsze jak jest promocja to kusi, ale potem przypomina mi się stos gier na inne platformy, które czekają jeszcze na swoją kolej i trochę przechodzi. :)

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Archerito » ndz lut 20, 2022 11:17 pm

Czyli podsumowując wniosek z tego co mówicie jest prosty...trzeba odpuścić sobie kupno konsoli, obejrzeć let's play na YT i zostać przy kupowaniu gier za 5 zł na GOGu :D

Awatar użytkownika
kesah
Adept
Posty: 447
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 6:57 pm
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: kesah » ndz lut 20, 2022 11:44 pm

e tam będziesz przepłacał 5 zł na GOGu... Na Epicu dają gry co czwartek za darmo.
Lista życzeń : Kengan Ashura/Omega, Gantz, Claymore, Slam Dunk, Ashita no Joe, Holyland, Yu Yu Hakusho, Sun-Ken Rock, Im a Hero

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Archerito » ndz lut 20, 2022 11:54 pm

kesah pisze:
ndz lut 20, 2022 11:44 pm
Na Epicu dają gry co czwartek za darmo
Wiem o tym ale niestety gry na Epicu rzadko trafiają w moje gusta :D W większości przypadków nie dziwię się dlaczego są za darmo xD

Awatar użytkownika
kesah
Adept
Posty: 447
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 6:57 pm
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: kesah » pn lut 21, 2022 12:20 am

Trafiają się perełki, jako 100% Janusz, to m.in z Epica za friko głabnąłem takie gry jak :

A Plage Tale : Innocence
Total War : Troy
Alien : Isolation
Assasins Creed : Syndicate
Kolekcja gier z Batmanem - czyli Lego Batmany i Arkham Asylum, Arkham City, Arkham Knight
Blair Witch
Borderlands 2
Control
Celeste
Cities : Skyline
Darkest Dungeon
Darksiders 1 i 2
Europa Universalis IV
Faster then Light
Football Manager 2020
Frostpunk
GTA V
Hitman
Into The Breach
Jurassic World
Kingdom Come Deliverence
Layers of Fear 1 i 2
Loop Hero
Metro 2022 i Last Light (odświeżone)
NBA 2k21
Nioh
Pathfinder : Kingmaker
Pillars of Eternity
Prey
Rage 2
Remnant From the Ashes
Kolekcja gier Tomb Rider na 20 lecie (trylogia najświeższych odsłon)
Saints Row 3 remaster
Salt and Sanctuary
Civilization VI
SOMA
Subnautica
The Long Dark
The Messenger
Vampyr
Watch Dogs 1 i 2
Tropico 5
Tyranny

Można by było jeszcze kilka dodać, ale już tam kij z tym... Wszystkie te gry to naprawdę konkretne tytuły i nie które nawet dość świeżaki i jak dają takie coś za darmo, to tylko brać ;)

Łącznie z Epica zgarnąłem już 251 gier ... cóż jak dają... Ale warto zaznaczyć, czy to steam, czy GoG czy Epic... Gry na tych platformach nie należą do Ciebie, nawet jeśli je kupiłeś, to tj... płacisz za udostępnienie, taka platforma w każdej chwili może wywalić Ci twoją bibliotekę gier i nic im nie zrobisz.
Lista życzeń : Kengan Ashura/Omega, Gantz, Claymore, Slam Dunk, Ashita no Joe, Holyland, Yu Yu Hakusho, Sun-Ken Rock, Im a Hero

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Archerito » pn lut 21, 2022 10:55 pm

kesah pisze:
pn lut 21, 2022 12:20 am
Trafiają się perełki, jako 100% Janusz, to m.in z Epica za friko głabnąłem takie gry jak :
Nie twierdzę, że się nie trafiają ale widocznie nie są w moim guście. Sam mam bardzo zbliżoną ilość tytułów z Epica, natomiast ciężko mi tam znaleźć coś w co pograłbym dłużej. To już chyba częściej udaje mi się trafić fajne promki na GOGu i tam wyrwać tytuły, które przyciągają mnie na kilka wieczorów :) A jak działają te wszystkie platformy to wiem doskonale :D

Awatar użytkownika
Tomek
Wtajemniczony
Posty: 621
Rejestracja: pn lip 09, 2007 5:23 pm
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Tomek » czw mar 31, 2022 4:58 pm

Po 17 latach istnienia zakończyło działalność OverDrive - japoński producent visual novel odpowiedzialny za edukacyjne-turystyczne Go! Go! Nippon! oraz kilkanaście innych japońskich visual novel, w tym muzycznych jak Kirakira, Deardrops. Byli także założycielami MangaGamer wydającego VN za Zachodzie.
Obrazek Jako powody zostały podane zmiany na rynku, brak perspektyw finansowych dla tworzenia staro-szkolnych VN.

Studio zorganizowało z tej okazji wczoraj/dzisiaj dwudniowy, pożegnalny koncert online:
https://www.youtube.com/watch?v=sMHNT2m09Tk
https://www.youtube.com/watch?v=QEcMjyt5-tw

Bohaterki Go!Go! Nippon są teraz anglojęzycznymi vtuberkami :lol:
https://www.youtube.com/channel/UC6m64O ... aYg/videos

Na reddicie dowiedziałem się, że jeśli kanał osiągnie 10 tysięcy to może powstać GGN2 na androida.
https://www.reddit.com/r/visualnovels/c ... g_a_2_day/

Awatar użytkownika
Łajza
Adept
Posty: 360
Rejestracja: śr cze 30, 2021 8:00 pm
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Łajza » czw mar 31, 2022 6:46 pm

A jak dla mnie GGN mogłoby zapaść się pod ziemię i nigdy już nie wracać. Podobała mi się ta gra do momentu, w którym okazało się, że wirtualne zwiedzanie Japonii i poznawanie ciekawostek związanych z tym pięknym krajem (co samo w sobie jest fajnie zrobione) jest jedynie przykrywką dla dwuznacznych tekstów i podglądania współlokatorek, z których jedna wygląda, jakby miała góra 11 lat. Nie wiem, czy inne ich gry też takie były, ale ta była pierwszą i ostatnią, w którą zagrałam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości