Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1307
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Sebek » pt lip 24, 2020 9:15 am

@Canis, sprobuj The Last Guardian. Mnie wciagnelo bez reszty. Jak juz obczaisz mechanike gry i dasz sie wciagnac, to czeka Cie niesamowita i wzruszajaca przygoda.
Obrazek

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: dejikos » pt lip 24, 2020 4:44 pm

Nikt nie wymienił Bayonetty, a wyszedł remasted jakiś czas temu :(
Jeden Dragon Ball już był, ale warto też zwrócić uwagę na Kakarota, dla mnie must have.
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Awatar użytkownika
Sefnir
Adept
Posty: 151
Rejestracja: śr lip 09, 2014 8:04 pm
Gender:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Sefnir » pt lip 24, 2020 7:29 pm

Nelinnor pisze:
czw lip 23, 2020 10:11 pm
Blue Reflection - niezależna historia od twórców Ateliera w szkolnym klimacie z motywem mahou shoujo.
Dobre to? Kupiłem kiedyś na jakiejś wyprzedaży i do dziś nie ograłem.

Canis,
Jeśli byś się zainteresował polecanym przez Nelinnora Atelierem, to akurat na steamie ma przecenę 39% i można go kupić za 131,14zł. To zawsze lepsze niż płacić 215zł.
Pojawił się cykl The Legend of Heroes, polecam ale ostrożnie. To są gry bardzo fajne, świetne fabularnie, jednak wymagające olbrzymiej ilości czasu. Najlepiej zacząć od Trails in the Sky, bo to jednak sam początek, ale jest to trylogia dość już starawa, i może odstraszyć oprawą. Teoretycznie można zacząć od najnowszego Trails of Cold Steel, ale częsć smaczków i nawiązań umknie.
Ja sam dopiero co pierwsze Cold Steel skończyłem, zajęło mi to prawie 80 godzin, i mogę powiedzieć że zdecydowanie warto zagrać. Świetna gra z bardzo fajną ścieżką dźwiękową. Tylko czuć, że tak naprawdę cała pierwsza część to wstęp do większej całości.

Od siebie dorzucę Tales of Zestiria, i Tales of Berseria. Obie gry dzieją się w tym samym świecie, ale dzieli je okres 1000 lat. Pierwsza to typowa opowieść o wielkiej przygodzie i przyjaźni. Druga trochę mroczniejsza że świetnymi postaciami.

Wspomnę jeszcze o jednej grze, starszej, ale dość fajnej. Recettear: An Item Shop's Tale. Bohaterka odziedziczyła po tatusiu dwie rzeczy. Sklep z itemami dla wojowników, i olbrzymi dług. Pewnego poranka zjawia się wróżka informująca, że albo dług zostanie spłacony, albo bohaterka wyląduje na bruku. Cóż więc robić, trzeba rozkręcić biznes. Problem w tym, iż nie ma czym handlować. Jakie z tego wyjście? Iść do podziemi, natłuc potworów i wynieść tony sprzętu by potem sprzedać z zyskiem.

Nelinnor
Wtajemniczony
Posty: 511
Rejestracja: śr maja 11, 2016 8:08 pm
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Nelinnor » pt lip 24, 2020 8:04 pm

Sefnir pisze:
pt lip 24, 2020 7:29 pm
Dobre to? Kupiłem kiedyś na jakiejś wyprzedaży i do dziś nie ograłem.
Takie średniawe z plusem, ale ma swoje zalety, gra jest dosyć liniowa i całkiem krótka jak na jRPG, główna fabuła to tak około 20 godzin. Polecam głównie dlatego, bo mimo wszystko nadrabia tutaj oprawa audiowizualna, bo interfejs i muzyka robią klimat. Sama rozgrywka przypomina trochę Personę, w dzień biegamy po szkole i rozmawiamy z postaciami, a w wolnym czasie (albo fabularnie) bohaterki przenoszą się do "innego" świata gdzie w stylu mahou shoujou pokonują moby. Generalnie idea jest taka, że ten inny świat to odbicie emocji postaci z prawdziwego świata, wchodząc z nim w interakcje bohaterki rozwiązują różne problemy albo dowiadują się jakichś szczegółów z ich życia i wokół tego oscyluje fabuła, trochę takie okruchy życia, podobnie jak Atelier (ten sam deweloper), tylko skromniej, z innymi mechanikami i w innym klimacie.
Sefnir pisze:
pt lip 24, 2020 7:29 pm
Wspomnę jeszcze o jednej grze, starszej, ale dość fajnej. Recettear: An Item Shop's Tale.
O tak, pamiętam to, świetny klasyk, do dzisiaj próżno szukać czegoś podobnego. Trochę Moonlighter pod to pochodzi, ale jednak to nie to samo. :)

Awatar użytkownika
Sefnir
Adept
Posty: 151
Rejestracja: śr lip 09, 2014 8:04 pm
Gender:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Sefnir » sob lip 25, 2020 8:05 pm

Nelinnor, To będe musiał w końcu ograć Blue Reflection, tym bardziej jak krótkie.
Nelinnor pisze:
pt lip 24, 2020 8:04 pm
O tak, pamiętam to, świetny klasyk, do dzisiaj próżno szukać czegoś podobnego.
Mi się Recettear bardzo spodobał, i w sumie nawet teraz bym chętnie sobie do niego wrócił.

Na Fanatical, pojawiła się szybka promocja na Tokyo Xanadu Ex, i można ją dostać poniżej 40zł. Gra jest od Nihon Falcom (twórcy Ys i The Legend od Heroes), więc raczej będzie spoko.
Promocja trwa 48 godzin, lub do wyczerpania kluczy.
Link poniżej

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Itachi Uchiha » śr sie 26, 2020 4:30 pm


Nelinnor
Wtajemniczony
Posty: 511
Rejestracja: śr maja 11, 2016 8:08 pm
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Nelinnor » sob wrz 12, 2020 5:05 pm

Jeżeli ktoś jeszcze nie słyszał, to zachęcam zainteresować się Genshin Impact, które to będzie miało premierę 28 września 2020 na PC, PS4 oraz mobilnie, Switch w drodze. Jest to najnowsza produkcja F2P studia odpowiedzialnego za Honkai Impact 3rd, twórców gier mobilnych typu gacha w stylu anime. Rzecz jednak w tym, że tym razem mają ogromny budżet i stworzyli swego rodzaju ewenement, tytuł który zaciera granice, bo mimo paru mobilnych mechanik jest u źródła pełnoprawną stacjonarną grą z dużym otwartym światem. Ponad 400 pracowników, systemy motion capture, prawdziwa orkiestra w soundtracku itd. itp.

Odbyły się już trzy etapy zamkniętej bety dlatego mamy już całą masę nagrań tego jak gra wygląda. Tutaj bardzo dobre podsumowanie pewnego youtubera.

Mamy więc grę w stylu anime z otwartym światem nastawioną na eksplorację single player, ale można też grać w co-op, na razie brak PvP. Duży teren do odkrycia, skarby do znalezienia, można wspinać się i szybować niczym w ostatniej Zeldzie. Fabuła, dialogi i questy które nie są tylko dodatkiem. Każda z postaci jest dopracowana, ma unikalne umiejętności i animacje. System walki w czasie rzeczywistym, szybki i responsywny niczym od Platinum Image. Postacie posługują się elementami żywiołów, które można w ciekawy sposób łączyć. Zadbano też o takie szczegóły jak ogniowe ataki podpalające trawę, która to pozwala potem lekko wnosić się podczas szybowania, czy ataki lodowe zamrażające rzeki i jeziora.

Jedyny minus to oczywiście monetyzacja. Jednak nie jest tak źle, jakby mogło się wydawać. Solą w oku mogą być tak naprawdę dwa elementy, system gacha do zdobywania nowych postaci oraz system energii. Ten drugi jest używany w zasadzie tylko do odbierania nagród z dungeonów i bossów, czyli ogranicza trochę farmienie i w zasadzie tyle, bo nie dotyczy to eksploracji czy questów. Gacha z kolei ma absurdalne szanse na trafienie 5 gwiazdkowych postaci. Z drugiej strony jednak większość ma 4 gwiazdki, nie są one wcale gorsze, jest tzw. "pity system" który gwarantuje nagrody po kilkunastu nieudanych próbach i generalnie z wyliczeń wynika że większość graczy F2P powinna mieć po jakimś czasie dużą kolekcję tylko z waluty jaką zdobędzie się w samej grze.

Tak więc polecam jeżeli ktoś lubi tego typu produkcje, tym bardziej że gra będzie dostępna za darmo, jest już ponad 10 milionów zarejestrowanych graczy na stronie. Nawet jeżeli ktoś nielubi tego typu mobilnej monetyzacji, to trzeba pamiętać że mamy tutaj do czynienia z dużą grą w której jest co robić i choćby dla samej fabuły, eksploracji i systemu walki będzie można w to grać wiele godzin.

Awatar użytkownika
Madness
Adept
Posty: 334
Rejestracja: sob kwie 04, 2015 1:38 pm
Lokalizacja: mazowieckie
Gender:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Madness » pt wrz 25, 2020 2:39 am

Nier Replikant się doczekał remake'u! ❤️ Europa/Ameryka Północna 23.04.2021
Obrazek

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Grey » ndz wrz 27, 2020 1:50 pm

Madness pisze:
pt wrz 25, 2020 2:39 am
Nier Replikant się doczekał remake'u! ❤️ Europa/Ameryka Północna 23.04.2021
Gdy usłyszałem muzykę aż mnie wzięło żeby sobie Nier Automata powtórzyć po raz któryś xD no ale nie mogę sobie pozwolić teraz na wciągnięcie się w grę a gdy zacznę to już nie przestanę więc mając na uwadze że jesień i tak będzie dość gamingowa to czekam na kwiecień xD

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2791
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Łukasz.T » ndz wrz 27, 2020 2:02 pm

Właśnie zacząłem grać NieR:Automata i już uwielbiam gierkę. Muzyczka też jest świetna. Dopiero jestem w mieście ruin a już nie mogę się doczekać co będzie dalej :twisted:

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Canis » ndz wrz 27, 2020 7:51 pm

Panowie! Ja również ogrywam właśnie NieR:Automatę. :D Doszedłem do momentu gdzie gra się 9S. Muzyka to istotnie mistrzostwo. Zacząłem także wykonywać side-questy, rzucają kompletnie nowe światło na dotychczasową historię.

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Lou » śr lis 04, 2020 12:11 pm

Wbiłam platynę w Division 2, pokończyłam dodatkowe aktywności i DLC, ależ ta część jest słaba. Przeniosłam się do Warzone. Bardzo grywalny i trudno mi się oderwać. A za tydzień Valhalla!
Obrazek

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Canis » wt gru 08, 2020 5:42 pm

Takie luźne pytanie, kto zamierza grać w Cyberpunka? :D
Mój zapał był dość skromny, ale brat się napalił na tę grę i prawdopodobnie niedługo płytka zawita u nas w domu. Pojawiły się już pierwsze recenzje, testerzy chwalą rozgrywkę, historię i klimat Night City (czy jak tam się to miasto zwie). Wytykają też ogromną ilość gliczy - podobno day one patch ma ważyć ponad 40 GB. :shock:

A jak jest u was? Czekacie?

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Lou » wt gru 08, 2020 6:28 pm

Nie byłam i nadal nie jestem zainteresowana ograniem Cyberpunka. Ostatnio od nadmiaru żółtego koloru na serwisach growych już mnie mdli. I bawią mnie te podwójne standardy: bugi, kobiety z fiflokami, itp - spoko, to duża gra od redów, trzeba to zrozumieć i musi być kontrowersyjnie. :lol:
Obrazek

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Gotenks » śr gru 09, 2020 2:14 pm

Ja chętnie zagram, ale zrobię to tak jak zrobiłem z Wieśkiem, czyli poczekam aż załatają większość bugów i wtedy na spokojnie sobie pogram i to za niższą cenę :)
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2791
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Łukasz.T » śr gru 09, 2020 2:47 pm

Canis pisze:
wt gru 08, 2020 5:42 pm
Takie luźne pytanie, kto zamierza grać w Cyberpunka?
Ja :P Pewnie kupie w tym tygodniu, ale czy zagram od razu to nie wiem :D Na razie ogrywam Nier Automata i Valhalle :twisted:

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Canis » śr gru 09, 2020 6:19 pm

Czyli widzę że nie tylko ja podchodzę do tego na spokojnie. :) Na razie wróciłem do Red Dead Redemption 2 i tym razem gra mnie złapała, więc na razie też mam w co grać.

Awatar użytkownika
Dembol
Wtajemniczony
Posty: 947
Rejestracja: śr lut 04, 2009 10:46 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Dembol » śr gru 09, 2020 7:41 pm

Niby chciałbym, ale musiałbym najpierw kupić PS4. Pewnie teraz potanieją jak wejdzie PS5. Niby na olx/allegro widziałem nawet po 500 zł używane, ale trochę się boję o stan takich modeli. Zobaczymy w okolicy świąt.

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Kakaladze » śr gru 09, 2020 9:07 pm

Dembol, Oby, bo ceny PS4 są teraz jakieś szalone, rozważanie zakupu nowej sztuki PS4 PRO w ogóle mija się z celem, kiedy za jakiś czas pewnie około 2-3 miesięcy jak dostępność wróci, wystarczy będzie dołożyć w granicach 500zł by mieć konsolę która obsłuży generację poprzednią i nową tzn. PS5.

Chore to jest gdy Slimy nowe można było dostać rok, dwa lata temu za 800zł nowe, a PS4 Pro po 1300zł. Ba ja swoją konsolę kupiłem chyba ze 4 lata temu prawie i wtedy z 4 grami w zestawie dałem 1200zł, co po odjęciu gier na tamte czasy dało z 900zł.

Obecnie nowy Slim to wydatek 1200-1300zł a PS4 PRO to około 1700zł. Kiedy nowe PS5 to 2300zł
Obrazek

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: miaka88 » śr gru 09, 2020 9:58 pm

Mój luby kupił i ciekawe co będzie teraz ze sprzątaniem na święta. :lol:
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości