Ogólnie o polskim rynku

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
Alqua
Adept
Posty: 172
Rejestracja: czw kwie 28, 2022 2:21 pm
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Alqua » śr wrz 27, 2023 8:39 am

Yaoi Market jest doskonałym pastiszem i zasługuje na wyróżnienie. Autorka z jednej strony doskonale ciśnie bekę z tropów obecnych w yaopicach. Z drugiej zgrabnie komentuje sytuację na polskim rynku sklepowym/prawnym.
Patrzac na znajomosć yaoiców sądzę, że je lubi, ale to absolutnie nie ma znaczenia. to naprawdę świetna komedia i wyróznienie jest jak najbardziej na miejscu.

Awatar użytkownika
Tomek
Wtajemniczony
Posty: 623
Rejestracja: pn lip 09, 2007 5:23 pm
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Tomek » śr paź 04, 2023 7:04 pm

Shueisha wreszcie uruchomiła coś, co powinna od dawna, czyli płatną wersję Manga Plus bez reklam i z seriami w całości :)
https://www.youtube.com/watch?v=WdCl_HGZ0AY

Istnieją dwie opcje Manga Plus Max:

Plan "Standard" oferujący 6 tysięcy chapterów (pełny dostęp do aktualnie 80 wydawanych serii) za 9,69 złote na miesiąc.
Obrazek

Plan "Deluxe" z ponad 15 tysiącami chapterów, czyli około 190 serii za 23,99 złote.
Obrazek

Wiem, że przez jakiś czas oferowali znaczną ilość serii do czytania za darmo w całości, ale dany rozdział można było otworzyć tylko raz, więc w wypadku zamknięcia na chwilę aplikacji w środku mogłem zapomnieć o powrocie do niego ^^'

Awatar użytkownika
sano2
Adept
Posty: 179
Rejestracja: sob lis 20, 2021 10:43 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: sano2 » śr paź 04, 2023 8:49 pm

Wystarczy wyczyścić dane aplikacji i można czytać od nowa.
Obrazek

Awatar użytkownika
Tomek
Wtajemniczony
Posty: 623
Rejestracja: pn lip 09, 2007 5:23 pm
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Tomek » czw paź 05, 2023 1:32 pm

Dzięki za radę.

Ostatecznie nie mam zamiaru na razie korzystać z tego MangaPlus Max - Shueisha wymyśliła sobie kupowanie tych subskrypcji jedynie przez sklep Androida lub iOS-a. Nie wiem, jak wygląda możliwość korzystania z konkurencyjnego systemu, ale w wersji przeglądarkowej (np na PC) w ogóle nie możesz sobie wziąć płatnej subskrypcji i założyć konta, a ja jestem starym człowiekiem i czasem chciałbym sobie poczytać komiks na PC, na dużym monitorze ;)

Już nie wspomnę o aplikacji na Androidzie, która nie spełnia moim oczekiwań. Jeśli chcesz wygodnie oglądać w poziomie komiks na komórce to możesz o tym zapomnieć. Przynajmniej mi przy każdym przeładowaniu "kartki" strona powraca wyświetlania w całości, czyli jest mała. Brakuje funkcji, która automatycznie rozszerzała wielkość wczytywanej strony w szerokości do krawędzi telefonu. Dlatego na komórce zawsze korzystałem z Manga Plus przez ich witrynę w Chromie niż w ich dedykowanej aplikacji ^^'

Powinni zrobić osobne wewnętrzne konta, jak Crunchyroll czy każdy inny VOD, i dać możliwość korzystania w płatnej subskrypcji bez względu na aktualna formę dostępu do usługi.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3302
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Alexandrus888 » czw paź 05, 2023 1:40 pm

A nie możesz zainstalować jednego z emulatorów androida na PC i tam kupić subskrypcję?

Awatar użytkownika
Tomek
Wtajemniczony
Posty: 623
Rejestracja: pn lip 09, 2007 5:23 pm
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Tomek » czw paź 05, 2023 2:19 pm

Mógłbym, ale
- średnio one chodzą u mnie na PC (komp z 2015 roku)
- nie rozwiązałoby to pewnie problemu z brakiem funkcji, która automatycznie rozszerzałaby wielkość wczytywanej strony w szerokości do krawędzi ekranu. Nawet, jeśli aplikacja zaczęła domyślnie wyświetlać w taki sposób kolejne załadowane strony mang na PC, to nadal będę miał ten problem poza domem - na smartphone'ie poziomo. A przecież nie będę kupować płatnej usługi, aby potem na komórce korzystać z darmowej przez przeglądarkę. Nawet jeśli robiłbym to jedynie z myślą o najnowszych, dostępnych rozdziałach to przecież historia z przeglądarki magicznie nie przeniesie mi się do aplikacji. Po dłuższym okresie nie będę wiedział, co dokładnie przeczytałem i od jakiego rozdziału ^^

Jakoś VOD-y mogą mieć własne wewnętrzne konta, z których można można korzystać i w przeglądarce, i w aplikacjach - w razie jak coś ci nie pasowało w aplikacji to mogłeś skorzystać zawsze z wersji desktopowej. Moja konto na bookwalkerze do czytania light novel w przeglądarce to te same, co w aplikacji. Tymczasem MangaPlus olewała to, przez przeglądarki przeglądane mangi zapisywały się co najwyżej w pamięci firefoxa/chrome'a. I nie było to problemem, dopóki chodziło jedynie o darmową usługę.

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1257
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Mr.Chiquita » czw paź 05, 2023 5:51 pm

Fajna opcja. Na pewno kiedyś skorzystam. Ale raczej nie na komórce, tylko na tablecie. Aczkolwiek, póki co nie czuję takiej potrzeby.

Awatar użytkownika
lexis
Adept
Posty: 346
Rejestracja: sob mar 02, 2019 11:04 pm
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: lexis » śr paź 18, 2023 10:43 pm

Jakiś miesiąc temu wydawnictwo sióstr paulistek wydało mangową adaptację Quo Vadis - trzy tomy do kupienia w zestawie za 69,95 :angel:

Paulistki może tu ktoś kojarzyć z manhwy o życiu św. Teresy z Avila, którą wydały parę lat temu.

Awatar użytkownika
k.x.
Adept
Posty: 294
Rejestracja: pt wrz 16, 2016 10:34 am
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: k.x. » czw paź 19, 2023 9:44 am

OMG musze to mieć :D dziękuję bardzo lexis! na pewno bym ominęła tą mangę, gdyby nie Ty :D
Ktooo stwooorzyyyył.... falujące morze, falujące morze.... ~~~~~~

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1257
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Mr.Chiquita » czw paź 19, 2023 1:20 pm

Zaskoczenie, nie powiem.

Tłumaczką była zdaje się Anna Koike, która pracuje głównie dla Studia JG. Nawet chwali się tym przedsięwzięciem na swoim Fanpage'u.
Ostatnio zmieniony pn paź 23, 2023 8:17 pm przez Mr.Chiquita, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
k.x.
Adept
Posty: 294
Rejestracja: pt wrz 16, 2016 10:34 am
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: k.x. » pn paź 23, 2023 2:47 pm

Stopka faktycznie jest niczego sobie i tym razem mamy pewność, że tłumaczenie jest z japońskiego, ale po chwyceniu tomiku uderzyła mnie inna sprawa: tą manga jest przedrukowana na styl zachodni xD przyznam, że nie zwróciłam uwagi na zdjęcie tomików na stronie paulinistek pod tym względem, tak więc na początku zbaraniałam i zaczęłam się zastanawiać dlaczego tak dziwnie się to czyta xD

Edit: nie mniej super sprawa, cała moja rodzina już wie i ustawiają się w kolejkę do czytania x'D
Ktooo stwooorzyyyył.... falujące morze, falujące morze.... ~~~~~~

Awatar użytkownika
Alqua
Adept
Posty: 172
Rejestracja: czw kwie 28, 2022 2:21 pm
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Alqua » wt lis 07, 2023 9:21 am

Wydawnictwo Kirin wrzuciło zapowiedź mangowej adaptacji Opowieści o Genjim. Nie mogę się doczeka!
https://www.facebook.com/KirinPL/posts/ ... QicvRBp8ol

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1257
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Mr.Chiquita » wt lis 07, 2023 9:58 am

Jestem zawiedziony. To manga ilustratorki, co prawda o japońskich korzeniach, ale tworzącej bardziej na rynek zachodni. :/

Awatar użytkownika
Alqua
Adept
Posty: 172
Rejestracja: czw kwie 28, 2022 2:21 pm
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Alqua » wt lis 07, 2023 10:07 am

Mr.Chiquita pisze:
wt lis 07, 2023 9:58 am
Jestem zawiedziony. To manga ilustratorki, co prawda o japońskich korzeniach, ale tworzącej bardziej na rynek zachodni. :/
No i osoba dokonujaca adaptacji jest z UK, ale wciąż to jednak jest przełożenie na komiks (i jezyk polski) waznego tekstu. Ja planuje przeczytać.

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Lou » wt lis 07, 2023 10:41 am

Mr.Chiquita pisze:
wt lis 07, 2023 9:58 am
Jestem zawiedziony. To manga ilustratorki, co prawda o japońskich korzeniach, ale tworzącej bardziej na rynek zachodni. :/
A to jakoś urąga temu komiksowi?
Obrazek

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1257
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Mr.Chiquita » wt lis 07, 2023 11:51 am

Wolałbym już przekład całości klasycznej powieści, niż takie piąte przez dziesiąte. Przemielone, nie wiadomo przez co. :P

Awatar użytkownika
Dembol
Wtajemniczony
Posty: 948
Rejestracja: śr lut 04, 2009 10:46 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Dembol » wt lis 07, 2023 3:46 pm

Lou pisze:
wt lis 07, 2023 10:41 am
A to jakoś urąga temu komiksowi?
Prawdziwa manga to ta wyprodukowana w mangonii na południu Japonii. Manga z innych miejsc to tylko komiks musujący.

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Lou » śr lis 08, 2023 4:46 pm

Mandioca zapowiada Nonnonba Shigeru Mizukiego https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 6447715798
Obrazek

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1257
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Mr.Chiquita » śr lis 08, 2023 11:38 pm

No proszę, nieoczekiwane ogłoszenie. To nie jest autor moich marzeń, ale na pewno warty uwagi.

Awatar użytkownika
Thoreline
Wtajemniczony
Posty: 821
Rejestracja: pt sie 08, 2014 8:44 pm
Lokalizacja: gdzieś nad morzem
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Thoreline » wt lis 21, 2023 5:42 pm

https://www.facebook.com/KirinPL/posts/ ... embed_post
Więcej info o Opowieść o Genjim Murasaki Shikibu

Było już coś wydane w tym formacje?
Trochę mnie cena odstrasza, zwłaszcza jak doda się przesyłkę.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości