Ogólnie o polskim rynku

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3297
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Alexandrus888 » śr sty 04, 2023 1:47 pm

Jakoś nie wyobrażam sobie Sticha w średniowiecznej Japonii :lol: Kupię ze zwykłej ciekawości i przekonam się, czy nie jest creepy.
A Leia... Leia, to Leia: nie da się przejść obojętnie ;)

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1237
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Mr.Chiquita » śr sty 04, 2023 2:19 pm

Cieszy mnie, że prawdopodobnie będzie jeden z większych formatów prawie B5 (167 x 255 mm, ale to nie jest potwierdzone info). Czyli, coś pomiędzy Opusem, Trigunem od SJG, a Blame!, Akirą od JPFu.

Awatar użytkownika
MrOrochimaru
Wtajemniczony
Posty: 642
Rejestracja: pt lut 16, 2018 4:10 pm
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: MrOrochimaru » śr sty 04, 2023 2:31 pm

Nic ciekawego, zarówno stich, którego nigdy nie lubiłem, a uniwersum GW przestało mnie obchodzić, gdy obejrzałem nową sagę.

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2875
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Canis » śr sty 04, 2023 3:33 pm

Niby jestem fanem Star Wars, ale opis jakoś mnie nie przekonuje, a okładka odstrasza. Podziękuję. :|

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1237
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Mr.Chiquita » czw sty 05, 2023 12:23 am

Dalsze wieści od Egmontu. Premiera 2-go tomu serii o Lei w maju, a ostatniego we wrześniu:
► Pokaż Spoiler
Kolejnymi mangami Egmontu ze świata Star Wars będą:
  • Star Wars - Wielka Republika: Na skraju równowagi (premiera - kwiecień)
    scenariusz: Shima Shinya i inni; rysunki: Mizuki Sakakibara; wyd. VIZ | 2 tomy
    ► Pokaż Spoiler
  • Star Wars - Mandalorianin (premiera - listopad)
    autor: Yusuke Osawa; wyd. Square Enix | 1+ tom (nadal powstaje)
    ► Pokaż Spoiler
Harmonogram Egmontu na 2023r., mang ze świata Star Wars:
► Pokaż Spoiler
Ceny wszystkich mang - 32,99zł (ale to może ulec zmianie, przez złą sytuację na rynku).
Ostatnio zmieniony czw sty 05, 2023 12:39 am przez Mr.Chiquita, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1366
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Koichi » czw sty 05, 2023 12:37 am

Star Wars mnie kompletnie nie interesuje, bo dość wynudziłem się na filmach. Natomiast śmiechłem na wydanie Samuraja i Sticha. I jeszcze ten opis:
"Na widok sympatycznego przybysza z kosmosu w sercu dotąd surowego i okrutnego samuraja zaczyna kiełkować nowe uczucie."
XD
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3297
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Alexandrus888 » czw sty 05, 2023 7:56 am

Wielką Republikę raczej wezmę, ale Mando raczej odpuszczę...

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Akiho » czw sty 05, 2023 1:40 pm

Koichi pisze:
czw sty 05, 2023 12:37 am
Star Wars mnie kompletnie nie interesuje, bo dość wynudziłem się na filmach. Natomiast śmiechłem na wydanie Samuraja i Sticha. I jeszcze ten opis:
"Na widok sympatycznego przybysza z kosmosu w sercu dotąd surowego i okrutnego samuraja zaczyna kiełkować nowe uczucie."
XD
Możemy sobie przybić piątkę jeżeli chodzi o Star Wars a jeżeli chodzi o drugą część to również piąteczka xD

Wolałabym już chyba mangowe księżniczki Disneya :P
Obrazek

Krzych Ayanami
Wtajemniczony
Posty: 692
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 6:33 pm
Lokalizacja: Czubkoland czyli Warszawa
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Krzych Ayanami » czw sty 05, 2023 4:45 pm

Osobiście do GW podchodzę trochę jak do jeża - uważam, że uniwersum ma swoje bardzo dobre momenty, ale nigdy nie było kogoś, kto stał nad tym z batem i potrafił podjąć decyzję co ma tam kiedy trafić, a co nie. Więc całość trzyma się ślinie.
Wielką Republikę pewnie wezmę, ale nic ponad to.

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1366
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Koichi » pt sty 06, 2023 10:08 pm

Akiho Piąteczka :D

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Akiho » sob sty 07, 2023 11:17 pm

Taka książka wyświetliła mi się w sponsorowanych, ale opis brzmi ciekawie. Niestety ceny nie znam ani innych danych, wydawnictwo "Relacja" ma tylko stronę na ig :shock:
💭 Gdybyś po śmierci miał(a) wybrać 1 stopklatkę ze swojego życia, co wybierzesz?
Gdzieś między światami znajduje się 📸 studio fotograficzne, do którego ludzie trafiają po śmierci. Zanim jednak odejdą w dalszą drogę, czeka ich ostatnie zadanie. Otrzymują stos zdjęć, po jednym z każdego dnia życia, i z nich muszą wybrać po jednym z każdego przeżytego roku. ⏳ Mogą też cofnąć się w czasie, aby sfotografować jeden szczególny dla nich moment. Gdy zdjęcia są już wybrane, Hirasaka przygotowuje specjalny pokaz, podczas którego każda osoba ogląda swoje życie, zanim w spokoju odejdzie do wieczności.
💭Poznajemy trzech gości tego wyjątkowego zakładu fotograficznego. Starsza kobieta chce wrócić do ruin powojennego Tokio. Mężczyzna w średnim wieku, członek yakuzy, wraca do momentu, w którym czuł radość i wdzięczność. Z siedmioletnią dziewczynką Hirasaka chce spędzić dzień na beztroskiej zabawie. Ale nie można bezkarnie ingerować w przeszłość…
📗 "Fotograf utraconych wspomnień" to kojąca i podnosząca na duchu opowieść o życiu, nadziei i przeplataniu się ludzkich losów.
📸 "Fotograf utraconych wspomnień", Sanaka Hiiragi
Tłumaczenie z japońskiego: Barbara Słomka
🔥 Premiera: 22.02.2023
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Desponia
Adept
Posty: 135
Rejestracja: pt gru 30, 2022 4:46 pm
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Desponia » ndz sty 08, 2023 1:29 pm

Akiho pisze:
sob sty 07, 2023 11:17 pm
Fotograf utraconych wspomnień
A to nie jest może to wydawnictwo? https://relacja.net/ Ostatnio wydali "Zanim wystygnie kawa", które jest chyba na liście bestsellerów Empiku, więc nie zdziwiłoby mnie, gdyby zdecydowali się na wydanie podobnego tytułu.

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Akiho » ndz sty 08, 2023 4:56 pm

Desponia pisze:
ndz sty 08, 2023 1:29 pm
A to nie jest może to wydawnictwo? https://relacja.net/ Ostatnio wydali "Zanim wystygnie kawa", które jest chyba na liście bestsellerów Empiku, więc nie zdziwiłoby mnie, gdyby zdecydowali się na wydanie podobnego tytułu.
Napisałam nazwę wydawnictwa w poście :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Desponia
Adept
Posty: 135
Rejestracja: pt gru 30, 2022 4:46 pm
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Desponia » ndz sty 08, 2023 7:07 pm

Akiho pisze:
ndz sty 08, 2023 4:56 pm
Napisałam nazwę wydawnictwa w poście :wink:
W takim razie udało nam się ustalić, że wydawnictwo faktycznie istnieje, cos już im się udało wydać, a oprócz profilu na ig, mają jeszcze stronę internetową i profil na fb :D (https://www.facebook.com/relacja.net)
Na duży plus, że tym razem tłumaczą bezpośrednio z japońskiego, bo "Zanim wystygnie kawa" było niestety tłumaczone z angielskiego. Ceny też nie znalazłam, ale zakładam, że wyjściowa będzie oscylować w okolicy 45 zł.

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Akiho » śr sty 11, 2023 5:03 pm

Widzę, że JG wprowadziło już zmiany w prenumeratach i chyba zrezygnuje z nich. W pakiecie 21-26 Yony wychodzi cena praktycznie okładkowa -26/tom a też nie zależy mi na dodatkach, więc pokieruje się po prostu niższą ceną
Obrazek

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3297
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Alexandrus888 » śr sty 11, 2023 7:03 pm

Jakie zmiany? W prenumeracie zawsze była cena okładkowa + darmowa dostawa PP + dodatek.
To preorder był tańszy o bodaj 25%, ale miał pełną cenę za wysyłkę i brak dodatku. W preorderze można kupować między zamknięciem prenumeraty, a premierą tomu, czyli przez jakiś tydzień.

Awatar użytkownika
k.x.
Adept
Posty: 291
Rejestracja: pt wrz 16, 2016 10:34 am
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: k.x. » śr sty 11, 2023 8:07 pm

Jak już o JG mowa, to chyba trafiła mi się przygoda tygodnia :P
Otóż zazwyczaj kupuje mangi w sklepach internetowych wydawnictw - dla mnie to najtańsza, najwygodniejsza i najbardziej wspierająca rynek opcja. Niestety w natłoku zajęć zapomniałam zamówić przesyłkę z wyprzedzeniem, aby dotarła z prezentem na urodziny siostrzenicy. No ale nic to, wybrałam się ze swojego wygwizdowa do najbliżej cywilizowanej osady. Tam mając wybór jak mi się zawało: Empik, czyli cena okładkowa i mniejsza marża dla wydawnictwa albo Yatta, czyli cena okładkowa, ale większa marża dla wydawnictwa, wybrałam Yatte. Małej spodobał się Braciszek do wynajęcia, więc po prostu poprosiłam sprzedawcę o kontynuację i jakieś przypinki. Wracam spokojnie do domku i ze zdziwieniem patrzę, że na mandze jest przyklejona cena 26.90. Myślę ki czort? Po co przyklejać cenę, skoro jest nadrukowana na okładce? No ale prezent, więc cenę wypada odkleić. Odklejam, a moim oczom ukazuje się cena okładkowa 24.90 xDD
Tak więc, albo coś mnie ominęło i mnie oświecicie, albo przy kolejnych stacjonarnych zakupach wybiorę Empik :lol:
Ktooo stwooorzyyyył.... falujące morze, falujące morze.... ~~~~~~

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Akiho » śr sty 11, 2023 8:12 pm

Alexandrus888 pisze:
śr sty 11, 2023 7:03 pm
Jakie zmiany? W prenumeracie zawsze była cena okładkowa + darmowa dostawa PP + dodatek.
Przecież wiem co mam w historii zamówień tomów 13-18 i wcześniejszych bo zawsze prenumerowałam zbiorczo - cena 109,92 przesyłka w cenie. Podwyżka o 46,02 zł także podziękuję
Obrazek

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1237
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Mr.Chiquita » śr sty 11, 2023 9:02 pm

k.x. pisze:
śr sty 11, 2023 8:07 pm
albo coś mnie ominęło i mnie oświecicie
Ominęło cię. Kotori od 1 stycznia 2023r. podniosło ceny okładkowe większości swoich starszych mang (z kilkoma wyjątkami). W przypadku formatu standardowego to właśnie 26,90zł. Nie dadzą przecież wszystkiego na przemiał i nie wydrukują na nowo, taniej było przykleić naklejkę.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3297
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Alexandrus888 » śr sty 11, 2023 10:11 pm

Akiho, teraz zaczynam sobie przypominać - rzeczywiście, na zbiorcze był nałożony 20% rabat. Tyle, że wtedy cena też była niższa - 22.90zł; teraz z powodu wzrostu cen wszystkiego tomik kosztuje 25.99zł, czyli po 20% rabacie byłoby za prenumeratę 124.75zł vs. 155,94zł. Czyli de facto wzrost o 31,19zł (a nie o 46,02zł) względem poprzedniej ceny przestrzeliłaś o jakieś 30%. Kupując po premierze zapłacisz za tom 22,09zł czyli za pakiet 132,36zł (zaoszczędzisz 23,58zł), jak będziesz pilnować preorderów to zbijesz cenę o 15,60zł - łącznie 39,18zł (pod warunkiem, że będziesz zamawiać z odbiorem osobistym, lub dokładać inne tomiki do darmowej dostawy). Czyli w najoptymistyczniejszym układzie i tak zapłacisz więcej o 6,84zł. Przy inflacji 16,6% cena poszła w górę o 29,5%, ale należy pamiętać także o kryzysie na rynku papierniczym, podwyżkach prądu i płacy minimalnej jest i tak dobrym wynikiem.

Ale jasne, możesz zrezygnować z prenumerat, jak ci się to nie kalkuluje. Niestety, niedługo potem może dojść do sytuacji, że ci się kupowanie mang nie będzie kalkulować ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości