Ogólnie o polskim rynku

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Gryzoniak
Posty: 51
Rejestracja: pt gru 30, 2022 8:38 pm
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Gryzoniak » czw sty 12, 2023 12:07 am

Brak rabatu na zbiorcze prenumeraty jest dla mnie równoznaczny z brakiem sensu powstawania takich pakietów - bo nic za sobą nie niosą (chyba, że liczymy to, że dzięki temu nie musimy 6 tomików klikać do koszyka tylko wystarczy raz, kochani wydawcy <3) .

Dziwi mnie ogólnie cała polityka prenumerat, z mojej perspektywy wydaje się to najmniej opłacalny sposób zakupu ~ za tomik, który po premierze dorwiecie taniej płacicie więcej tylko po to by dostać go chwilę wcześniej oraz dostać makulaturę gratis w postaci dubla okładki na specjalnym materiale. Oczywiście, nie wątpię w to, że niektórzy są wspaniałomyślni i troszczą się o nasze wydawnictwa chcą przekazać im jak największy dochód, a to ja po prostu jestem sknerą i dusigroszem :P.

Najbardziej mnie boli ankieta jaką JG dało na facebooku odnośnie prenumerat (bodajże w listopadzie), z której wynika że znaczna większość woli dopłacać za przesyłkę (koniec darmowej) tylko po to by dostać dodatek. Nie wiem jak u was, ale mi te dodatki tylko przeszkadzają i kiszą się w szafie, a rzadko kiedy mają formę, która mnie zaskakuje - skłania do zakupu mangi w preorderze.

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Akiho » czw sty 12, 2023 1:26 am

Alexandrus888 pisze:
śr sty 11, 2023 10:11 pm
Akiho, teraz zaczynam sobie przypominać - rzeczywiście, na zbiorcze był nałożony 20% rabat. Tyle, że wtedy cena też była niższa - 22.90zł; teraz z powodu wzrostu cen wszystkiego tomik kosztuje 25.99zł, czyli po 20% rabacie byłoby za prenumeratę 124.75zł vs. 155,94zł. Czyli de facto wzrost o 31,19zł (a nie o 46,02zł) względem poprzedniej ceny przestrzeliłaś o jakieś 30%. Kupując po premierze zapłacisz za tom 22,09zł czyli za pakiet 132,36zł (zaoszczędzisz 23,58zł), jak będziesz pilnować preorderów to zbijesz cenę o 15,60zł - łącznie 39,18zł (pod warunkiem, że będziesz zamawiać z odbiorem osobistym, lub dokładać inne tomiki do darmowej dostawy). Czyli w najoptymistyczniejszym układzie i tak zapłacisz więcej o 6,84zł. Przy inflacji 16,6% cena poszła w górę o 29,5%, ale należy pamiętać także o kryzysie na rynku papierniczym, podwyżkach prądu i płacy minimalnej jest i tak dobrym wynikiem.
Rozumiem twój punkt widzenia cena się zmieniła od tomu 16, ja mówiłam o sytuacji gdy cena nadal była niższa i na podstawie tego ile zapłaciłam. Szczerze nawet nie zauważyłam podwyżki przez fakt posiadania prenumeraty w jeszcze starej cenie, nie zmienia jednak faktu że ja też się nie pomyliłam, bo swoje obliczenia oparłam na starej cenie prenumeraty, więc twój wyniosły ton i obliczenia nie wiem co miały udowodnić? Jeżeli chodzi o obecną cenę to tak, masz racje. To było tylko moje przeoczenie podwyżki ceny, bo spojrzałam na poprzednią cenę prenumeraty.
Alexandrus888 pisze:
śr sty 11, 2023 10:11 pm
Ale jasne, możesz zrezygnować z prenumerat, jak ci się to nie kalkuluje. Niestety, niedługo potem może dojść do sytuacji, że ci się kupowanie mang nie będzie kalkulować
Ah i jeszcze szpileczka na koniec, jak miło :angel: Na przyszłość serio, nie zaglądaj ludziom do portfela bo to nie twoja sprawa na co mnie stać a na co nie, a nie każdy ma chęć wydawać dodatkowe pieniądze na papierowe dodatki jeżeli ich nie kolekcjonuje.
Obrazek

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Alexandrus888 » czw sty 12, 2023 1:41 am

Jaki wyniosły ton? Po prostu emotki nie pasują do wyliczeń ;P A cyferki lubię i pisząc to sam zacząłem być ciekaw do czego mnie to zaprowadzi ^_^ Co mnie najbardziej zaskoczyło? Że jesteś w stanie (prawie) utrzymać cenę sprzed podwyżek. O ile będziesz systematyczna i zorganizowana. Także powodzenia :mrgreen:

Drugi cytat nie miał być szpilą - stąd emotka na koniec.

Poczyniłem tylko smutną obserwację, że wszystko drożeje i możemy się z tym pogodzić lub nie. Ty powiedziałaś "dość" teraz na prenumeraty. Za jakiś czas ja mogę powiedzieć "dość" i też szukać najtańszych rozwiązań. A potem może być jeszcze gorzej i wydawcy powiedzą "dość" na jakiekolwiek rabaty. I piłeczka na "dościowanie" będzie znów po naszej stronie.

Awatar użytkownika
k.x.
Adept
Posty: 291
Rejestracja: pt wrz 16, 2016 10:34 am
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: k.x. » czw sty 12, 2023 8:03 am

Mr.Chiquita, upsik, faktycznie to pominęłam :P dzięki bardzo :D
Ktooo stwooorzyyyył.... falujące morze, falujące morze.... ~~~~~~

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1240
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Online

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Mr.Chiquita » pt cze 02, 2023 12:49 pm

Wydawnictwo Kirin zapowiedziało wczoraj nową linię wydawniczą/"markę" - YAponia. Czyli, japońską literaturę young adults dla młodzieży. Niestety, z zastrzeżeniem, że nie będą to Light Novelki. Ale jeszcze nie ogłosili żadnego tytułu. Pokazali jedynie mocno rozmytą okładkę.

Jeśli będzie to Osamu Danzai, jak może sugerować trochę okładka i manga, którą wyjątkowo mają w planach. To ja podziękuję. Nie cierpię tego autora.

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1286
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Katori » pt cze 02, 2023 1:23 pm

Dazai nie pisał Young Adult, obstawiałbym Lonely castle in the mirror - jest i powieść, i manga i film anime.

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1240
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Online

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Mr.Chiquita » pt cze 02, 2023 2:06 pm

To raczej kwestia tego, co wydawnictwo uznaje za YA. "No longer human" trochę się wpisuje i bardziej pasuje do ich dotychczasowego portfolio. Poza tym, manga "Kagami no Kojou" ma trochę dużo tomów i stron, jak na jednorazową przygodę.

Awatar użytkownika
Alqua
Adept
Posty: 167
Rejestracja: czw kwie 28, 2022 2:21 pm
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Alqua » pn cze 05, 2023 12:32 pm

Jestem ciekawy. Pójscie w YA moze mieć sens bo to bardzo popularny nurt. Ale z drugiej strony pytanie na ile się uda Kirin z tym przebić. W każdym razie trzymam kciuki :).

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 942
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: pittegawll » pt cze 16, 2023 11:42 am

Hej wszystkim! wrzucam tutaj bo nie wiem gdzie, a sytuacja wymaga działania. Właśnie chwilę temu Komiksiarnia Katowice na ulicy Kościuszki 14 wrzuciła relację z zalania sklepu. Woda jest wszędzie i leje się z sufitu. Ratują towar! Jeśli ktoś z Was mieszka w Katowicach lub okolicach i ma dzisiaj możliwość ich jakoś wesprzeć, to jest gorąca prośba o to! Może potrzebują czegoś? kartonów, samochodu, miejsca na składowanie towaru, rąk do sprzątania, wynoszenia mebli. Może ktoś ma czas akurat dzisiaj i jest chętny. Zapytajcie proszę lub podejdźcie do sklepu. Nr do sklepu: 519 703 994. Zachęcam tez do wsparcia sklepu jak już wszystko wróci do normy i ponownie się otworzą. Walczmy o takie miejsca bo tak niewiele ich już pozostało! Z góry dziękuję wszystkim za pomoc i każde wsparcie dla Nich!

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1240
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Online

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Mr.Chiquita » pt cze 16, 2023 2:58 pm

Filmik z zalania.

Awatar użytkownika
Alqua
Adept
Posty: 167
Rejestracja: czw kwie 28, 2022 2:21 pm
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Alqua » pt cze 16, 2023 5:37 pm

To staraszne co spotkało Panią Jolę. Trzymam kciuki by się udało jak najwiecej uratować. Sam nie mam jak pomóc (nie to miasto + leżę chory)

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1240
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Online

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Mr.Chiquita » pt lip 21, 2023 6:13 pm

Chyba nikt nie trafił, jeśli chodzi o YA od wydawnictwa Kirin. Dzisiaj zapowiedzieli powieść "Go!" autorstwa Kazuki Kaneshiro.

Nawet ciekawie się zapowiada. O mniejszości koreańskiej w Japonii i rasizmie. Z pewnością kupię.

Awatar użytkownika
lexis
Adept
Posty: 337
Rejestracja: sob mar 02, 2019 11:04 pm
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: lexis » pt lip 21, 2023 6:55 pm

UWAGA! Koniecznie obserwujcie nasze social media, bo mamy dla Was w zanadrzu kilka niespodzianek w związku z tym tytułem!
Czyżby tą ich mangą miała być adaptacja tej powieści?

Awatar użytkownika
Alqua
Adept
Posty: 167
Rejestracja: czw kwie 28, 2022 2:21 pm
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Alqua » pn lip 31, 2023 10:24 am

Zdecydowanie bedzie czytane :)

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1367
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Koichi » pn lip 31, 2023 6:31 pm

Mr.Chiquita pisze:
pt lip 21, 2023 6:13 pm
Chyba nikt nie trafił, jeśli chodzi o YA od wydawnictwa Kirin. Dzisiaj zapowiedzieli powieść "Go!" autorstwa Kazuki Kaneshiro.

Nawet ciekawie się zapowiada. O mniejszości koreańskiej w Japonii i rasizmie. Z pewnością kupię.
Koreańczycy z Japończykami średnio się dogadują, więc faktycznie może być ciekawe. Też kupię.

Awatar użytkownika
Thoreline
Wtajemniczony
Posty: 817
Rejestracja: pt sie 08, 2014 8:44 pm
Lokalizacja: gdzieś nad morzem
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Thoreline » pt wrz 01, 2023 6:02 pm

Wydawnictwo Kirin wrzuciło prenumeraty na Go!
https://www.facebook.com/KirinPL/posts/ ... embed_post

Nie jestem zainteresowana tytułem ale pakiet z kilkoma dodatkami myślę że może skusić niezdecydowanych.

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Lou » sob wrz 23, 2023 3:22 pm

Yaoi Market nominowany w kategorii Komiks Roku w ramach MFKiG.

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
TokitaOhma
Adept
Posty: 137
Rejestracja: pn gru 05, 2022 5:43 pm
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: TokitaOhma » sob wrz 23, 2023 8:25 pm

To coś jak Oscary filmowe? czyli wyróżniamy pozycje gdzie jest poruszony wątek albo walki z rasizmem, albo praw kobiet, homoseksualistów lub kontrowersyjne tematy typu eutanazja, choroby czy wojna albo Państwa trzeciego świata...

Znaczy, nie odbieracie mnie negatywnie, ale mam wrażenie ostatnio, że nagrody związane z kulturą czy to książki czy film, to tracą mocno na wiarygodności za sprawą tego, że próbują promować tego typu tematy.

No, ale wierzę jednak, że to nie jest szopka na miarę Oscarów filmowych i rzetelnie wybrano jakościowo pozycje.
W nierównej walce krzyku przez sen zawsze przy sobie odwaga i lęk
Śpiewaj mi serce chcę słyszeć przez łzy że walczyć to żyć.
Kiedy serce rytm wybija i do walki woła Cię
Pozwól sobie je usłyszeć gdy być wojownikiem chcesz

Obrazek

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1367
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Koichi » ndz wrz 24, 2023 7:28 pm

TokitaOhma, żeś pojechał XD

Ale tak, mnie też tego typu konkursy kojarzą się z polityką. Kiedyś też tak było, ale chyba nie na taką skalę, jak obecnie. Albo mi się wydaje, bo kiedyś tak nie zwracało się na to uwagi.

Nominacja Yaoi Market mnie zaskoczyła, nie powiem :D Czytałem fragmenty i uśmiałem się przy tym niesamowicie, więc jeśli całość jest na takim poziomie, to będę trzymać kciuki. Jakby ktoś nie wiedział Yaoi Market to parodia, autorka nieźle ciśnie beke z tego gatunku mangi, więc trudno powiedzieć czy jest jej fanką czy przeciwniczką.

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Akiho » wt wrz 26, 2023 10:41 pm

Czasami mam wrażenie że każdy na siłę próbuje się czymkolwiek doszukiwać jakiejś poprawności politycznej, ale jako że to grząski temat na tym zakończę.

Z w/w tytułów czytałam "wianek" bardzo intrygujący tytuł polecam zajrzeć. Tragiczna bohaterka, obłąkany ojciec szalona matka, sporo ciężkich tematów, ale warsztat graficzny naprawdę jest dobry.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości