Co ostatnio przeczytaliście? Podziel się opinią!

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
asuneko
Adept
Posty: 478
Rejestracja: sob lut 28, 2015 4:32 pm
Lokalizacja: milejów
Status: Offline

Co ostatnio przeczytaliście? Podziel się opinią!

Post autor: asuneko » sob lis 23, 2019 9:30 am

Czy ktoś tutaj czytuje biografie? Moja mama ostatnio przeczytała książke "Płotka" autorstwa Lisy Brennan-Jobs i bardzo sie jej spodobała historia i narracja. W związku z tym mam prośbe do was. Czy ktoś mógłby mi polecić jakieś inne ciekawe biografie? Bo święta co raz bliżej i chce zrobic jakiś dobry prezent.. :angel: Jeśli wybrałam zły temat do napisania tego to przepraszam :pray:

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Co ostatnio przeczytaliście? Podziel się opinią!

Post autor: Ame » sob gru 21, 2019 12:48 am

Ma ktoś najnowsze wydanie Wiedźmina? Czytałam Wieśka w pierwszym wydaniu. Zastanawiam się czy się czymś wyróżnia? 300 stron za okładką cenę 47zł do dość sporo.

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Co ostatnio przeczytaliście? Podziel się opinią!

Post autor: mika » sob gru 21, 2019 8:02 am

Plus ta okładka to tragedia. Ile razy zgłaszam jeden tom jako defekt zanim dostanę nieobtarty, to cudo.

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1168
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Co ostatnio przeczytaliście? Podziel się opinią!

Post autor: Kuroneko » ndz gru 29, 2019 5:34 pm

Alzea, dziękuję za polecenie trylogii Czarnych Kamieni. Właśnie czytam drugi tom i bardzo mi się podoba. Polubiłam bohaterów, a świat naprawdę jest ciekawy. Uwielbiam też zabawne sceny, kiedy Jaenelle wprawia wszystkich w osłupienie jej umiejętnościami :mrgreen:

Czytałaś może też inne cykle autorki (Inny, Efemera, Tir Allain) i są one równie dobre jak Czarne Kamienie?
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3297
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Co ostatnio przeczytaliście? Podziel się opinią!

Post autor: Alexandrus888 » ndz gru 29, 2019 6:10 pm

Z tego co pamiętam Anne Bishop zahłystnęła się sukcesem i wydała kolejne części dobijając do Księgi IX... Ale ja sam czytałem tylko pierwsze 3 części więc nie wiem jak tam z poziomem.

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Co ostatnio przeczytaliście? Podziel się opinią!

Post autor: Alzea » ndz gru 29, 2019 6:38 pm

Cieszę się, że się podoba Kuroneko :D Efemera jest średnia moim zdaniem - ciężko mi było się wciągnąć, a bohaterowie męczyli trochę. Tir Alain jest całkiem niezłe, choć widać, że wtedy zaczynała (to jej pierwsza seria) i jest trochę niedociągnięć, ale czyta się dobrze - za mną tylko pierwszy tom, drugi wciąż czeka na wydanie w Polsce. Inni z tego wszystkiego są najlepsi, zupełnie inny klimat, ale to tutaj właśnie poczułam się podobnie jak w Czarnych kamieniach, wciągnęłam się i polubiłam z bohaterami, więc to Innych bym rekomendowała.

Ja w międzyczasie skończyłam trylogię Dworu i przymierzam się do Szklanego tronu ;)

Alexandrus888, coś w tym jest, pozostałe części są nierówne, mamy kontynuację po wydarzeniach z trzeciej części, niektóre to zbiory opowiadań dotyczące bohaterów z trylogii, a inne to odrębne historie ze świata Czarnych Kamieni, gdzie czasem w tle ktoś się przewinie lub zostanie wspomniany z głównej trylogii. Czytałam wszystkie, stoją na półce, ale to do trylogii wracam od czasu do czasu. Teraz Anne Bishop po latach wraca do tego świata i w marcu wychodzi kolejna część dotycząca znów głównych bohaterów, sneak peak na jej stronie mnie zainteresował, w Polsce ma wyjść w drugiej połowie 2020 r.

Pajęcza_Lilia
Wtajemniczony
Posty: 572
Rejestracja: pt lip 28, 2017 2:21 pm
Status: Offline

Co ostatnio przeczytaliście? Podziel się opinią!

Post autor: Pajęcza_Lilia » pn gru 30, 2019 7:07 pm

Skoro Rowling upubliczniła się jako TERF to tumblr ruszył szukać nowych wzorów i przypomniał mu o Animorphs.

Porzucenie wydania sprawiło, że wyparłam ją z pamięci i mogę się przynajmniej zachwycać od nowa jaka to genialna seria (i dostępna po angielski w necie za darmo z błogosławieństwem autorki, więc mam co czytać przez święta).

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Co ostatnio przeczytaliście? Podziel się opinią!

Post autor: Mormicc » pn gru 30, 2019 7:31 pm

Oo, Animorphis. Też czytałem za dzieciaka i bardzo mi się wtedy podobało. Ale nie wiem czy chcę do tego wracać po latach. Obecnie gustuje w zupełnie innym typie literatury i tylko bym sobie popsuł dobre wspomnienia. Tak samo mam z Igrzyskami Śmierci. Na wiosnę wychodzi nowa część, która już po zapowiedziach wygląda jak coś pisane kompletnie bez pomysłu, tylko po to, żeby sprawdzić czy da się na tej marce jeszcze cokolwiek zarobić. I nie zrozumcie mnie źle, nie uważam, że autor nie może chcieć zarobić jeszcze po latach na swoim dziele. Ale jak czytam, że akcja prequelu będzie dziać się podczas 50-któryś igrzysk, to mi się odechciewa. Nie potrzebuję powtórki z rozrywki. Zwłaszcza, że do oryginalnej trylogii nie planuje już wracać bo z biegiem czasu coraz bardziej sobie uświadamiam jak słabe były to pozycje :roll: Chociaż dobra, one jeszcze wniosły jakąś świeżość do literatury młodzieżowej, bo to jednak było coś nowego. Padaka zaczeła się dopiero jak potem każdy chciał mieć swoje Igrzyska. Z Niezgodną dałem sobie spokój gdzieś po 30 stronach 2 tomu. Pierwszego tomu Czasu Żniw nawet nie skończyłem (choć tu się zastanawiam czy nie dać autorce drugiej szansy i nie sięgnąć po Zakon Drzewa Pomarańczy).

Co do Rowling, dla mnie to ona robi to wszystko tylko dla kasy. Fajnie, że nagle stwierdza, że jakiś bohater jest gejem. Szkoda tylko, że w samym utworze nie ma żadnych przesłanek ku temu, bo w czasach kiedy to pisała nie było jej to potrzebne do napędzania sprzedaży książek :roll:
Ale przynajmniej wznowiła dyskusję czy przy interpretacji dzieła należy prać tylko po uwagę co jest w samym dziele, czy też to co autor powiedział po za nim. Dobre i to :v
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Co ostatnio przeczytaliście? Podziel się opinią!

Post autor: Archerito » pn gru 30, 2019 7:38 pm

Mormicc pisze:
pn gru 30, 2019 7:31 pm
Co do Rowling, dla mnie to ona robi to wszystko tylko dla kasy. Fajnie, że nagle stwierdza, że jakiś bohater jest gejem. Szkoda tylko, że w samym utworze nie ma żadnych przesłanek ku temu, bo w czasach kiedy to pisała nie było jej to potrzebne do napędzania sprzedaży książek
Dla mnie Rowling to taki zagraniczny Sapkowski. Raz się kiedyś udało skrobnąć cykl, który stał się kultowy (Harry Potter/Wiedźmin) i w sumie tyle mnie widzieli...teraz już tylko odcinanie kuponów od marki w taki czy inny sposób.

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1168
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Co ostatnio przeczytaliście? Podziel się opinią!

Post autor: Kuroneko » pn gru 30, 2019 7:46 pm

Mormicc pisze:
pn gru 30, 2019 7:31 pm
Z Niezgodną dałem sobie spokój gdzieś po 30 stronach 2 tomu. Pierwszego tomu Czasu Żniw nawet nie skończyłem (choć tu się zastanawiam czy nie dać autorce drugiej szansy i nie sięgnąć po Zakon Drzewa Pomarańczy).
Ja miałam dokładnie tak samu. Z Niezgodnej podobał mi się tylko pierwszy tom, potem było coraz gorzej. Nie polecam czytać dalej. Zakończenie też mi się nie podobało. Czas Żniw też leży u mnie do połowy przeczytany i jakoś nie mam specjalnej ochoty kontynuować. Daj znać, czy Drzewo Pomarańczy jest lepszy, jeśli zdecydujesz się je przeczytać :wink:
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Co ostatnio przeczytaliście? Podziel się opinią!

Post autor: Archerito » pn gru 30, 2019 8:19 pm

Kuroneko pisze:
pn gru 30, 2019 7:46 pm
Zakończenie też mi się nie podobało.
To była istna patologia. No ale trzeba było wykorzystać hype na dystopie po Igrzyskach Śmierci :)

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Co ostatnio przeczytaliście? Podziel się opinią!

Post autor: Mormicc » pn gru 30, 2019 8:31 pm

Oo, a jakie było to zakończenie? W sumie to chętnie się dowiem co tam autorka wykombinowała. Zwłaszcza, że projekt filmowy skasowano >D

Kuroneko, spoko, tyllko zanim kupię Zakon to może jeszcze sporo czasu minąć bo na razie mam inne rzeczy to czytania i nie za bardzo mam gdzie wcisnąć taką cegłę :P
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Co ostatnio przeczytaliście? Podziel się opinią!

Post autor: Archerito » pn gru 30, 2019 10:34 pm

Mormicc pisze:
pn gru 30, 2019 8:31 pm
Oo, a jakie było to zakończenie? W sumie to chętnie się dowiem co tam autorka wykombinowała. Zwłaszcza, że projekt filmowy skasowano >D
UWAGA!!! SPOILER DO ZAKOŃCZENIA TRYLOGII NIEZGODNA
► Pokaż Spoiler

Pajęcza_Lilia
Wtajemniczony
Posty: 572
Rejestracja: pt lip 28, 2017 2:21 pm
Status: Offline

Co ostatnio przeczytaliście? Podziel się opinią!

Post autor: Pajęcza_Lilia » pn gru 30, 2019 11:57 pm

Mormicc, a mnie Animorphs wciągnęło mocno. Chyba dzięki temu, że nie gada to dziecko ze swej wysokiej wierzy, a traktuje ich poważnie? Choć oczywiście ciągnie się za tym to, że te same dzieciaki ponoszą prawdziwe konsekwencje międzyplanetarnej wojny I pewnie fundnę firmom chusteczek cały rok fiskalny jak dojdę do końca.
Ale potrzebowałam czegoś co ma jaja by zabrać się za tematy, które porusza.

Igrzyska Śmierci też w to szły, ale są tak ponure i miejscami naiwne, że nie umiem do nich wracać. Ich wszelkie popłuczyny to już w ogóle zazwyczaj dno i metr mułu. Numery i Deklaracja chyba się bronią? Pamiętam też dość przychylnie Starter i Neva, z takich klimatów YA post-apo save-thew-world.


Mormicc pisze:
pn gru 30, 2019 7:31 pm
Ale przynajmniej wznowiła dyskusję czy przy interpretacji dzieła należy prać tylko po uwagę co jest w samym dziele, czy też to co autor powiedział po za nim. Dobre i to :v
Jak masz na myśli, że w końcu przekonała pół świata do teorii o Śmierci Autora, to fakt. To spory pozytyw. :lol:

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1168
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Co ostatnio przeczytaliście? Podziel się opinią!

Post autor: Kuroneko » śr sty 15, 2020 5:37 pm

Ostatnio przeczytałam "Trupojad i dziewczyna". Książka nie do końca spełniła moje oczekiwania. Po przeniesieniu do innego świata Adrianna zostaje Panią Klątwą i ma rozwikłać tajemnice. Niestety w większości przypadków używa do tego tylko nadprzyrodzonej mocy, takiego nadludzkiego instynktu, zamiast dedukcji. Wydarzenia w prawdziwym świecie były lepiej opisane. Najpierw wypadek, potem pobyt w szpitalu, odwiedziny rodziców. Adrianna jest związek z kobietą i są poruszone problemy ukrywania relacji przed rodzicami czy niepewność co do przyszłości związku.

Świat jest jak dla mnie za bajkowy. Nie lubię nazywania bohaterów imionami typu Klątwa, Chowaniec. Ciężko jest przywiązać się do bohaterów, którzy nie mają prawdziwych imion. Poza tym występują postacie z bajek, typu Śnieżka i Krasnoludki czy wampir. Postacie są jednowymiarowe i czarno-białe, ale przynajmniej bajki zinterpretowano w całkiem nowy sposób. Przypomina mi to trochę twórczość Neila Gaimana. Książka ma też swoje plusy. Pomysł z esencją, którą każdy mieszkaniec bajkowej krainy nosi przy sobie, jest ciekawy. Fiolka z esencją jest środkiem płatniczym, ale wpływa też na wygląd i charakter nosiciela, jeśli ma jej dużo.

Nie podobało mi się zakończenie wątku w innym świecie
► Pokaż Spoiler
W ogóle nie pasowało do początkowego klimatu książki, a poza tym takie coś mnie po prostu odrzuca. Zakończenie w prawdziwym świecie podobało mi się już bardziej, choć ja wolę, gdy wszystkie wątki zostają wyjaśnione.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1168
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Co ostatnio przeczytaliście? Podziel się opinią!

Post autor: Kuroneko » sob lut 01, 2020 5:05 pm

Możecie polecić jakieś dobre kryminały lub thrillery psychologiczne? Jakoś po przeczytaniu Utsubory nabrałam ochotę powrócić do tego gatunku książek. Chciałabym, żeby książka skupiła się głównie na psychologicznym aspekcie i na postaciach, a nie na śledztwie.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Co ostatnio przeczytaliście? Podziel się opinią!

Post autor: SallyCzarownica » sob lut 01, 2020 6:49 pm

Kuroneko pisze:
sob lut 01, 2020 5:05 pm
Możecie polecić jakieś dobre kryminały lub thrillery psychologiczne? Jakoś po przeczytaniu Utsubory nabrałam ochotę powrócić do tego gatunku książek. Chciałabym, żeby książka skupiła się głównie na psychologicznym aspekcie i na postaciach, a nie na śledztwie.
Spróbuj "Dam ci to wszystko". Według mnie genialne.
Obrazek

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Co ostatnio przeczytaliście? Podziel się opinią!

Post autor: Grey » pt mar 13, 2020 5:54 pm

Jeszcze nie skończyłem ale już mogę polecić wszystkim zainteresowanym dwutomową LN o bardzo tajemniczym i niewiele mówiącym tytule "JK Haru is a Sex Worker in Another World". Jeżeli uda się Wam jakimś cudem domyślić czym po isekaizacji zajmuje się dzielna licealistka Haru - to zapewne macie rację. Jak na LNke przystało zbyt wiele opisów tu nie ma, książka stoi dialogami, generalnie od klienta do klienta i jakoś to leci, w końcu kto powiedział, że po iseakaizacji trzeba zostać od razu bohaterem?
Nie będzie chyba spoilerem jak powiem, że wykokszonym bohaterem został creepy otaku z jej klasy który również iseakaiował się no ale cóż - klient to klient, na kij drążyć temat. Nie za takie używanie głowy Haru dostaje wypłatę.
Zapraszam i polecam.

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Co ostatnio przeczytaliście? Podziel się opinią!

Post autor: Fani » pt mar 13, 2020 6:25 pm

Swego czasu miałem to na oku, ale odpuściłem.
Może trzeba zrobić drugie podejście xD

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Co ostatnio przeczytaliście? Podziel się opinią!

Post autor: Bukafo » pt mar 13, 2020 11:50 pm

Lol. A ja chyba nie chcę po to sięgać. Wystarczy sama świadomość, że coś takiego powstało. :P
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości