Co ostatnio przeczytaliście? Podziel się opinią!

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Co ostatnio przeczytaliście? Podziel się opinią!

Post autor: Alexandrus888 » pt lis 20, 2020 11:48 am

kesah pisze:
czw lis 19, 2020 9:27 pm
[Grand Blue] przypomina historię o studenckim życiu rodem z American Pie, picie do nieprzytomności, imprezy, wygłupy i panienki
Z tego co się orientuje (nie czytałem, nie oglądałem), to cała seria jest tylko o tym. I to jest powód, dla którego po nią nie sięgnąłem.
kesah pisze:
czw lis 19, 2020 9:27 pm
podróże w czasie gdzie historie się przeplatają, wspomnienia postaci z teraźniejszości jakie zostają w przeszłości i są przenoszone do przyszłości, to wszystko robi taki lekki chaos w głowie...
Kurcze, nie interesowałem się tym tytułem, ale może powinienem? Lubię zabawy z czasem i wynikające z nich implikacje. Dużo tego jest w mandze? Ogólna koncepcja świata oparta na numerkach też jest interesująca. Ale wydawała się ni za mało znacząca by pakować się w on-going'a. Może w świetle motywu czasowego czas zrewidować poglądy na serię...

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Co ostatnio przeczytaliście? Podziel się opinią!

Post autor: ociesek » pt lis 20, 2020 12:01 pm

Alexandrus888 pisze:
pt lis 20, 2020 11:48 am
Lubię zabawy z czasem i wynikające z nich implikacje. Dużo tego jest w mandze? Ogólna koncepcja świata oparta na numerkach też jest interesująca. Ale wydawała się ni za mało znacząca by pakować się w on-going'a. Może w świetle motywu czasowego czas zrewidować poglądy na serię...
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
usagisensei
Wtajemniczony
Posty: 750
Rejestracja: śr sie 15, 2012 4:20 pm
Lokalizacja: Koszalin
Gender:
Status: Offline

Co ostatnio przeczytaliście? Podziel się opinią!

Post autor: usagisensei » czw gru 03, 2020 3:41 pm

Przeprosiłam się ostatnio z biblioteką i wypożyczyliśmy 2 tytuły:
- Player One - jestem bardzo zadowolona z lektury. Różnice z filmem ogromne dzieki czemu frajdę spawiły mi obie pozycje.
- Atlas Chmur - od dawna się przymierzalam i to jest po prostu katorga! Uparłam się skończyć, ale poza "Antyforą Somni" reszta to uh...
Wishlist:
PSME, Hana-Kimi, Kimi wa Pet, Aishiteruze Baby, W-Juliet, Dragon Half

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Co ostatnio przeczytaliście? Podziel się opinią!

Post autor: Itachi Uchiha » pn gru 21, 2020 9:02 pm

Moon Rune - Księżycowa Runa w końcu się odezwało i zapodało ciekawe info. Oby coś z tego jednak wyszło. :D
Link do posta na fejsie.
Dostatecznie dużo już czasu minęło od ostatniego posta, pora więc na małe przedświąteczne podsumowanie. Po przeanalizowaniu wszysttkich udzielonych w ankiecie wypowiedzi i zsumowaniu pozycji najczęściej się w nich powtarzających, wyniki okazały się być następujące:
1. Shuumatsu Nani Shitemasu ka? Isogashii Desu ka? Sukutte Moratte Ii Desu ka?
2. Monogatari Series
3. Violet Evergarden
4. Yahari Ore no Seishun Love Comedy wa Machigatteiru
5. Mahouka Koukou no Rettousei
6. Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo!
7. Seishun Buta Yarou Series
8. Otome Game no Hametsu Flag shika Nai Akuyaku Reijou ni Tensei shiteshimatta (LN)
9. Tate no Yuusha no Nariagari
10. Accel World
Jak więc widzicie wyszło z tego swego rodzaju TOP 10, na podstawie którego będziemy starać się pozyskać licencje na tłumaczenie poszczególnych tytułów, a kto wie, może jak szczęście dopisze to wpadnie do tego jakaś niespodzianka? Co sądzicie opwyższej liście? Coś waszym zdaniem powinno odpaść? A może czegoś w niej brakuje?

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Co ostatnio przeczytaliście? Podziel się opinią!

Post autor: Angu » pn gru 21, 2020 9:20 pm

Dziwi mnie pierwsze miejsce shuumatsu. Miało to potencjał, świat był ciekawy i obejrzałam całe anime, ale w jakiś bólach xD no nie wciągnęło mnie i trochę zmuszałam się do oglądania, a chciałam skończyć.

Jak oni chcą tylko skupiać się na novelkach to nie widzę tego. Nie bez powodu nasi wydawcy nie wydają ich chętnie. Jeszcze dostaną licke na takie monogatari i zablokują ją większemu wydawnictwu, które by miało większe szanse wydać to w całości.

Plus kotori już wydawało na podstawie ankiet i topek i niekoniecznie byli zadowoleni - VIA durarara.

Podsumowując - nie ufam temu tworowi, kupiłabym tylko jakaś jednotomówke, albo krótka serię, wydaną już w całości.
Obrazek

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Co ostatnio przeczytaliście? Podziel się opinią!

Post autor: Meliona » pn gru 21, 2020 9:27 pm

Powiem tak - podziwiam za optymizm. Niech im się wiedzie.
Angu pisze:
pn gru 21, 2020 9:20 pm
Jeszcze dostaną licke na takie monogatari i zablokują ją większemu wydawnictwu
Spoko, Monogotari to Kodansha, a oni nawet nie spojrzą na ofertę wysłaną przez nowopowstałe wydawnictwo z Polski xD

Z tej listy chciałabym Accel World, ale jakoś tego nie widzę :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1307
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Co ostatnio przeczytaliście? Podziel się opinią!

Post autor: Sebek » pn gru 21, 2020 9:32 pm

Angu pisze:
pn gru 21, 2020 9:20 pm
Dziwi mnie pierwsze miejsce shuumatsu. Miało to potencjał, świat był ciekawy i obejrzałam całe anime, ale w jakiś bólach xD no nie wciągnęło mnie i trochę zmuszałam się do oglądania, a chciałam skończyć.

Jak oni chcą tylko skupiać się na novelkach to nie widzę tego. Nie bez powodu nasi wydawcy nie wydają ich chętnie. Jeszcze dostaną licke na takie monogatari i zablokują ją większemu wydawnictwu, które by miało większe szanse wydać to w całości.

Plus kotori już wydawało na podstawie ankiet i topek i niekoniecznie byli zadowoleni - VIA durarara.

Podsumowując - nie ufam temu tworowi, kupiłabym tylko jakaś jednotomówke, albo krótka serię, wydaną już w całości.
Tez mysle podobnie, no i druga sprawa, tlumaczenie... Jesli bedzie to na poziomie Kotori, JPF, czy Studia JG, to pewnie, ale jezeli ma to wygladac gorzej, to podziekuje.
Powinni skupic sie na dosc krotkich seriach na poczatek.
Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5363
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Co ostatnio przeczytaliście? Podziel się opinią!

Post autor: Yuriko » pn gru 21, 2020 10:06 pm

Zgadzam się, że powinni wydać coś krótkiego. Za duże ryzyko przy dłuższych seriach. No i też nie wiadomo czy będzie to w formie papierowej, czy elektronicznej.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Co ostatnio przeczytaliście? Podziel się opinią!

Post autor: ociesek » wt gru 22, 2020 5:32 am

Wszędzie Violet Evergarden. Japończycy nie dają na to licencji na wydania zagraniczne. Chyba Seven Seas czy inne wydawnictwo gdzieś o tym pisało.

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Co ostatnio przeczytaliście? Podziel się opinią!

Post autor: Gotenks » wt gru 22, 2020 12:05 pm

Też uważam, że najpierw powinni wydać coś krótkiego, a jak sprzedaż będzie się zgadzać, to wtedy niech atakują dłuższe tytuły :)
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Awatar użytkownika
jtumanowicz
Adept
Posty: 243
Rejestracja: sob lip 18, 2020 8:35 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Co ostatnio przeczytaliście? Podziel się opinią!

Post autor: jtumanowicz » wt gru 22, 2020 12:16 pm

A będzie się zgadzać? Nie interesowałem się za bardzo bo LN to nie moja bajka ale mam wrażenie, że wydawcy bardzo ostrożnie podchodzą do LN więc pewnie mają swoje powody.

Ginny
Adept
Posty: 301
Rejestracja: pn mar 03, 2014 10:42 pm
Status: Offline

Co ostatnio przeczytaliście? Podziel się opinią!

Post autor: Ginny » pn lut 08, 2021 8:05 pm

Leszek Cichy, Piotr Trybalski Gdyby to nie był Everest..., czyli historia pierwszego zimowego wejścia na Mount Everest - 17.02.1980
Wspomnienia Leszka Cichego, słynnego himalaisty, który wraz z Krzysztofem Wielickim dokonali pierwszego wejścia w zimie na najwyższy szczyt na ziemi.

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1166
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Co ostatnio przeczytaliście? Podziel się opinią!

Post autor: Kuroneko » czw lut 11, 2021 3:52 pm

Ostatnio czytałam Cyrk nocy od Erin Morgenstern. Na początku trochę ciężko mi było wtopić się w świat cyrku, ale potem książka zaczęła mi się podobać. Szczególnie lubiłam opisy atrakcji w poszczególnych namiotach. Zakończenie takie sobie, ale ogólnie książka pozostawiła pozytywne wrażenie. Czytał może ktoś Bezgwiezdne morze autorki i może polecić?

Jeszcze chciałam się zapytać o opinie do Wojny makowej. Jakoś okładki mnie kuszą. Jeszcze się też zastanawiam, które wydanie kupić. Pierwszy tom podoba mi się bardziej z okładką zintegrowaną, a drugi z miękką.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1166
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Co ostatnio przeczytaliście? Podziel się opinią!

Post autor: Kuroneko » sob lut 13, 2021 4:27 pm

Właśnie skończyłam Adept Adama Przechrzty i bardzo pozytywnie mnie ta książka zaskoczyła. Nie spodziewałam się, że spodoba mi się świat i bohaterowie, a jednak się wciągnęłam. Cały pomysł z enklawą dobrze się zapowiada i mam nadzieję, że w kolejnej częśi zostanie dobrze wykorzystany.

Natomiast przy drugim tomie Winkingów. Najeźdźcy z Północy strasznie się wynudziłam. Schematyczny wątek miłosny i ta cała indiańska mowa z Chrapiącym Psem i Leniwym Niedźwiedziem czy jak się tam wszyscy nazywali. Do tego na początku akcji nie było wcale, a potem jakoś tak opisana, że się nie wczułam.

Czytał może ktoś Wróżda Marcina Sindera albo Żółte Ślepia Marcina Mortka?
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1166
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Co ostatnio przeczytaliście? Podziel się opinią!

Post autor: Kuroneko » śr lut 17, 2021 5:17 pm

Aktualnie czytam Zakon Drzewa Pomorańczy. Najpierw muszę pochwalić wydanie - jest cudowne z wybiórczym lakierem na okładce, a łuski smoka są wyczuwalne. Dobrze zrobił podział na twa tomy, bo tomiki są i tak grube, a druk przyjemnie się czyta. Na razie jestem jeszcze na początku, ale podoba mi się wykreowany świat i bohaterowie.
Ostatnio zmieniony śr lut 17, 2021 6:08 pm przez Kuroneko, łącznie zmieniany 2 razy.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Dao
Adept
Posty: 130
Rejestracja: ndz cze 28, 2020 6:28 pm
Gender:
Status: Offline

Co ostatnio przeczytaliście? Podziel się opinią!

Post autor: Dao » śr lut 17, 2021 6:07 pm

Kuroneko, również jestem w trakcie lektury, choć co prawda już przy końcu. ;)
Trochę mnie ostatnio irytuje przyznam polityka SQNu żeby część wydawanych przez siebie książek nie udostępniać poza własnym sklepikiem, no ale trudno.
Również bardzo spodobał mi się wykreowany świat, widać iż został on dokładnie przemyślany i autorka dbała o szczegóły, typu podstawy wierzeń, legendy i historia. Bohaterowie również bardzo ciekawi, niejednoznaczni, posiadający swoje słabości i zmieniający się w trakcie powieści. Sama historia nie stroni od scen brutalnych, bohaterowie nie są nieśmiertelni, ale wszystko to jest podane w sposób bardzo wyważony.
► Pokaż Spoiler
Tak więc zachęcam i ja do sięgnięcia po ten tytuł. ;)

Awatar użytkownika
Mammoth
Posty: 93
Rejestracja: wt lis 22, 2011 3:28 pm
Lokalizacja: Ząbki
Gender:
Status: Offline

Co ostatnio przeczytaliście? Podziel się opinią!

Post autor: Mammoth » pn mar 22, 2021 12:41 am

Obecnie czytam LN Arifureta Shokugyō de Sekai Saikyō po angielsku. Na starcie powiem, że musiałem się natrudzić, by wszystkie tomy kupić (bookdepository, amazon.com), a i tak skoro mam je już w kolekcji, to kupiłem czytnik ebooków i pobrałem wersje elektroniczne.
Aktualnie skończyłem tom 8, więc zapewne w tym momencie skończy się zapowiedziany drugi sezon, a od jutra (w zasadzie od dzisiaj) zaczynam kolejny. Miałem tydzień wolnego i trzy tomy przeczytałem :D
Zanim sięgnąłem po książkę szukałem jakichś streszczeń, jednak nawet na wiki nie było. Zatem skoro nie ma streszczenia, a na polskie wydanie nie ma co liczyć, trzeba było podjąć decyzję o czytaniu po angielsku.

Ktoś się interesuje historią? Chętnie bym z kimś wymienił poglądy na temat aktualnych wydarzeń, ale na FB nie znalazłem bratniej duszy w tym aspekcie. Właśnie na FB napisałem w zasadzie swoje streszczenie dotyczące tomów 5 i 6 (zaraz po zakończeniu tomu 6), ale odzewu zero. Ja rozumiem, że anime było złe, ba, nawet bardzo, no ale mi się historia spodobała i dlatego pomimo iż angielskiego nie znam perfekcyjnie, to i tak czytam :D.
Obrazek

Awatar użytkownika
Drechu
Posty: 67
Rejestracja: czw sty 30, 2020 2:55 pm
Lokalizacja: Sopot
Gender:
Status: Offline

Co ostatnio przeczytaliście? Podziel się opinią!

Post autor: Drechu » pn mar 22, 2021 11:19 am

Mammoth, Ja na Bookwalkerze kupiłem 4 pierwsze tomy, przeczytałem dwa, i mówiąc krótko seria niczego ciekawego sobą nie prezentue (jest to duży eufemizm). Kiedy przeczytam następne tomy to nie wiem, może jak nic lepszego nie będę miał do czytania. Mogę powiedzieć, że drugi tom mnie zaskoczył treścią, bo chyba dużo pominięto materiału z tego tomu w anime.

Awatar użytkownika
Mammoth
Posty: 93
Rejestracja: wt lis 22, 2011 3:28 pm
Lokalizacja: Ząbki
Gender:
Status: Offline

Co ostatnio przeczytaliście? Podziel się opinią!

Post autor: Mammoth » pn mar 22, 2021 2:51 pm

Wiadomo, każdy ma inny gust. Później się dzieje sporo, Tio dalej będzie zboczeńcem, ale takim, na którym można polegać. Ogólnie bardzo dużo wycięto z anime, głównie początku, ale i końcówki.
Obrazek

Bobek
Posty: 8
Rejestracja: śr wrz 01, 2021 4:08 pm
Gender:
Status: Offline

Co ostatnio przeczytaliście? Podziel się opinią!

Post autor: Bobek » pt paź 01, 2021 12:10 pm

Przewodnik kursanta kategoria B ^^
a z książek, które przeczytałem dla przyjemności to po raz trzeci męczę (bo tak się czyta tę książkę) Sun Tzu - Sztuka wojny.
Ciężko odmówić tej pozycji sporej ilości wiedzy i mądrości w niej zawartej, jednak nigdy nie miałem w rękach trudniejszej lektury.
Przeczytałem ją już dwa razy, raz we właściwym kierunku, drugim razem cofając się rozdziałami i owszem - wiedza bardzo przydała mi się w praktyce gdy pracowałem w korpo, a moją przeciwniczką była (już była) kochanka szefa - natomiast wciąż nie mogę powiedzieć, że rozumiem tę książkę.
Trzeba przyznać, wiedza zawarta tam jest uniwersalna i przydaje się zarówno w relacjach międzyludzkich jak i w grach video

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości