Filmy

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Pajęcza_Lilia
Wtajemniczony
Posty: 572
Rejestracja: pt lip 28, 2017 2:21 pm
Status: Offline

Filmy

Post autor: Pajęcza_Lilia » czw mar 28, 2019 8:24 pm

Dembol, co do braku spójności, była celowa. Twórca wypowiedział się, że US ma być o wiele mniej konkretnym filmem, w którym każdy zobaczy co innego - ale twoje interpretacje trafiły w sedno głównych motywów.
A koszulka - tak jak sam jak atrakcja luster w miasteczku przerobiona z rdzennego Amerykanina na Merlina - to
► Pokaż Spoiler

Pajęcza_Lilia
Wtajemniczony
Posty: 572
Rejestracja: pt lip 28, 2017 2:21 pm
Status: Offline

Filmy

Post autor: Pajęcza_Lilia » sob mar 30, 2019 10:14 pm

Dumo to taka sama porażka co Księga Dżungli. Film wyprany z kolorów i humoru, z tanim, doklejonym na siłę morałem o 'wolności dla dzikich zwierząt'+'równouprawnieniu' jednej z bohaterek, i bandą papierowych kukiełek bez grama charakteru, które poruszają się pod dyktando scenariusza. I bardzo źli dziecięcy aktorzy.
Nie wiem kto uznał, że Tim Burton nada się do filmu o cyrkowym słoniu. Czy Alicje niczego ich nie nauczyły? :?

Nie wierzę, że to mówię, ale Shazam ocalił mi wyjście do kina. Ma nieco za wiele cringowatych momentów, ale to film o dzieciakach i można to wybaczyć. WRESZCIE bohater, który LUBI być herosem i się z tego cieszy! Wreszcie mamy postacie z jakimś charakterem! Wreszcie UŻYWAJĄ MÓZGU!
Plus jak na PG13 to nieźle odjechali w paru scenach.

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Filmy

Post autor: SallyCzarownica » śr kwie 10, 2019 4:27 pm

https://www.youtube.com/watch?v=7TavVZMewpY
Kolejny zwiastun Króla Lwa. Nie mam słów, aby opisać, jak to cudownie wygląda.
Obrazek

Awatar użytkownika
deffik
Adept
Posty: 273
Rejestracja: pn mar 14, 2016 1:16 am
Kontakt:
Status: Offline

Filmy

Post autor: deffik » śr kwie 10, 2019 6:04 pm

Zupełnie nie czuję tego hiperrealistycznego cg.
Wygląda to bardzo dobrze i.. nudno.

Pajęcza_Lilia
Wtajemniczony
Posty: 572
Rejestracja: pt lip 28, 2017 2:21 pm
Status: Offline

Filmy

Post autor: Pajęcza_Lilia » śr kwie 10, 2019 7:08 pm

deffik pisze:
śr kwie 10, 2019 6:04 pm
Zupełnie nie czuję tego hiperrealistycznego cg.
Wygląda to bardzo dobrze i.. nudno.
Tia. Wygląda to jakby do Domu Surykatek ktoś dał dubbing zamiast lektora. :lol:

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Filmy

Post autor: Akiho » czw kwie 11, 2019 10:28 pm

W sumie zauważyłam u siebie, że czekam na ekranizacje disneyowych bajek, ale tylko tych gdzie grają główna rolę jednak ludzie. Księga dżungli, dumbo, czy król lew kompletnie mnie nie ruszają i pewnie obejrzę, potem jak bd dostępne szerzej.
Obrazek

Pajęcza_Lilia
Wtajemniczony
Posty: 572
Rejestracja: pt lip 28, 2017 2:21 pm
Status: Offline

Filmy

Post autor: Pajęcza_Lilia » czw kwie 11, 2019 10:37 pm

Akiho, bo tak samo jak przejście Disneya do CGI w animacji, odbiera to całą duszę. Animacja daje pole do popisu i do wielkich emocji (słynne sceny z klatek w których dżin z Alladyna ma 5 głów i tak dalej), CGI do ładnych lalek, które złamałyby się na cokolwiek nienaturalnego i wskoczyły do uncanny valley. :?

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Filmy

Post autor: Alzea » pt kwie 12, 2019 9:39 am

Mnie również Dumbo, Król Lew czy Księga Dżungli nie rusza, absolutnie nie mam potrzeby oglądać i psuć sobie bajkę, takie CGI to nie moje klimaty. Natomiast na Alladyna czy Mulan czekam bardzo 8-)

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Filmy

Post autor: SallyCzarownica » pt kwie 12, 2019 1:18 pm

Widzę, że jestem w mniejszości. ^^'
Obrazek

Pajęcza_Lilia
Wtajemniczony
Posty: 572
Rejestracja: pt lip 28, 2017 2:21 pm
Status: Offline

Filmy

Post autor: Pajęcza_Lilia » czw kwie 25, 2019 5:09 pm

Zwiastun Aladyna wygląda jak bardzo dobry Bollywood-musical, a Artemif Fowl będzie konkurował z Percy Jacksonem na najbardziej spieprzoną adaptację w historii.

Za to nie wiem jakim bogom i jakie ofiary Marvel złożył, ale Endgame jest spektakularne. :klask: :klask: :klask: Oddają hołd tylu historiom z komiksów, że każdy może być zadowolony
► Pokaż Spoiler
. Podwaliny do nowych serii też zapowiadają się dobrze
► Pokaż Spoiler
.
Dla zorientowanych niech wystarczy nieszkodliwy spojler, że Kapitan Ameryka mówi Hail Hydra i jest to coś dobrego. To TAK WYSOKIEJ JAKOŚCI film!. :wow:

Pajęcza_Lilia
Wtajemniczony
Posty: 572
Rejestracja: pt lip 28, 2017 2:21 pm
Status: Offline

Filmy

Post autor: Pajęcza_Lilia » czw kwie 25, 2019 6:35 pm

niksz, nie martw się, nie wypisałem nic zbyt drastycznego, więc jeszcze czekają cię niespodzianki. :wink: A to plecam brać chusteczki, bo o ile niektórych rzeczy w finale można się spodziewać, to niektóre są - zaskakujące, nawet jeśli śledziło się wszystkie teorie przed premierą. :shock:

EDIT: Coś co w ENDGAME mnie kompletnie zaskoczyło... dobrze zrobiona reprezentacja LGBT+. :shock: Jedna rozmowa i parę żartów, ale i tak... czyżby po wycinaniu scen z Pantery i Ragnarok w końcu ktoś poszedł po rozum do głowy?
Jeśli ktoś ciekawy konkrety:
► Pokaż Spoiler
+Kto pójdzie to polecam scenę terapii w ogóle uważnie oglądać. Ja wciąż nie wiem czy faktycznie to
► Pokaż Spoiler
tam siedział czy sobie wyobraziłam, bo widać go przez 3 sekundy. :lol:

Awatar użytkownika
Dembol
Wtajemniczony
Posty: 947
Rejestracja: śr lut 04, 2009 10:46 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:
Status: Offline

Filmy

Post autor: Dembol » czw maja 02, 2019 12:24 pm

Byłem na Endgame już dwa razy i za każdym razem było świetnie. Emocjonalnie film działa tak jak powinien. Oczy mi się szkliły pod koniec pierwszego seansu, gdy dotarło do mnie, że to koniec pewnej epoki, która trwała, jakby nie było, 11 lat. To szmat czasu, który spędziliśmy z bohaterami. Były słabsze momenty i przydałby się antrakt w połowie, tak jak w portugalskich kinach, bo ciężko 3h wysiedzieć w jednej pozycji. Z drugiej strony zupełnie ich nie czuć. W pewnym momencie przypomniałem sobie, że chyba nie wyłączyłem dźwięku w telefonie i spoglądając na zegarek okazało się, że minęły już 2h (a telefon był wyciszony). Nie jest to idealny film. Np. bardzo widać, że Kapitan Marvel została dopisana do scenariusza w ostatniej chwili i nie za bardzo wiedzieli co z nią zrobić. Ostateczna batalia jest trochę zbyt gęsta i brakuje fajnych pomysłów na wykorzystanie mocy bohaterów takich jak w Infinity War chociażby. Ale każdy słabszy moment jest rekompensowany scenami powodującymi kompletny opad szczęki.
► Pokaż Spoiler
Do tego miliony nawiązań do komiksów i wcześniejszych filmów. Każdy z bohaterów miał swoje kilka minut. Było super.

Przy okazji razem z ziomeczkami z KZtu zrobiliśmy specjalny numer poświęcony Kinowemu Uniwersum Marvela. Tak się złożyło, że 9 z 22 filmów opisywałem ja (chronologicznie: Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie, Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz, Strażnicy Galaktyki, Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów, Doktor Strange, Strażnicy Galaktyki 2, Spider-Man, Thor: Ragnarok i Czarna Pantera). Życzę miłej lektury - https://kzet.pl/category/nr/nr76-mcu

Pajęcza_Lilia
Wtajemniczony
Posty: 572
Rejestracja: pt lip 28, 2017 2:21 pm
Status: Offline

Filmy

Post autor: Pajęcza_Lilia » czw maja 02, 2019 12:45 pm

Dembol, dla mnie Kapitan Marvel podaje dość dobre wyjaśnienie: Ziemia ma Avengers, reszta wszechświata nie, więc na nią spada sporo spraw. Good enough jak dla mnie, bo inaczej zbyt łatwo wpada się w pytania dręczące DCU czyli 'WW pomogła w 1 wojnie, a drugą chyba przespała'. :lol:
Za to ktoś uświadomił mi, że teksty Strange'a i Wonga (Czy to wszyscy?/Chciałeś więcej?) to aluzja do Netflixowych seriali zabitych dla focha na Netflixa. Nie wiem na ile to prawdzie, ale w sumie pasuje... :lol:

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Filmy

Post autor: Meliona » czw maja 02, 2019 2:08 pm

Netflix sam anulował te seriale, bo oglądalność spadała i krytycznie też były oceniane coraz gorzej, a nie dlatego, że ludzie od MCU ich już nie chcieli.
Poza tym, wszystkie dotychczasowe seriale (poza Peggy Carter) tylko teoretycznie należą do MCU. Feige nigdy ich nie chciał i nigdy nie powiedział, że one do MCU należą.

A Endgame było meh, fanserwis mnie nie kupił. Ale ja ogólnie nie przepadam za filmami braci Russo (zyskują u mnie dopiero przy 2-3 seansie).
Obrazek

Awatar użytkownika
Dembol
Wtajemniczony
Posty: 947
Rejestracja: śr lut 04, 2009 10:46 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:
Status: Offline

Filmy

Post autor: Dembol » czw maja 02, 2019 2:44 pm

Pajęcza_Lilia pisze:
czw maja 02, 2019 12:45 pm
Dembol, dla mnie Kapitan Marvel podaje dość dobre wyjaśnienie: Ziemia ma Avengers, reszta wszechświata nie, więc na nią spada sporo spraw.
Ja też to kupuję, ale bardziej patrzę na to przez pryzmat konstrukcji całego serialu. Przez zesłanie w kosmos nie było jej na ekranie przez 99% filmu. Myślałem, że ją jakoś lepiej wpasują w zespół, a tak pozostaje wciąż outsiderem. Co tym bardziej razi, bo jej film miał premierę 2 miesiące temu i widz nie zdążył się z nią związać emocjonalnie. Gdyby jej solowy film wprowadzić rok albo dwa lata temu. Pokazać jakieś kosmiczne przygody, a jej genezę zamknąć w 15 minutach filmu. Wrzucić na chwilę do Strażników Galaktyki, żeby jakoś powiązać ją z innymi postaciami. A w obecnym kształcie jej jedynym łącznikiem z grupą był Fury, który pojawił się dopiero na samym końcu Endgame. Dlatego wydawała się tak trochę na doczepkę.

Pajęcza_Lilia
Wtajemniczony
Posty: 572
Rejestracja: pt lip 28, 2017 2:21 pm
Status: Offline

Filmy

Post autor: Pajęcza_Lilia » czw maja 02, 2019 6:50 pm

Meliona, uwierzyłabym gdyby nie to, że 1 zapowiadali kolejne 2 już były 'rozmowy' by wznowić je gdzie indziej. :lol:
Dembol, no takie to trochę jest na doczepkę, ale wiele nowszych postaci ma ten problem. Porażka jaką jest MCU!Spider-Man, Strange, Strażnicy poza Nebulą i Rocketem...
Film wyraźnie jest hołdem dla oryginalnych Avengers i widać, że mają swój 'last stand' i potem oddają walkę w ręce nowego pokolenia.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Filmy

Post autor: Meliona » czw maja 02, 2019 6:56 pm

Jak wznowić gdzie indziej? Chyba masz kiepskie źródła informacji.
Obrazek

Pajęcza_Lilia
Wtajemniczony
Posty: 572
Rejestracja: pt lip 28, 2017 2:21 pm
Status: Offline

Filmy

Post autor: Pajęcza_Lilia » czw maja 02, 2019 7:12 pm

Meliona pisze:
czw maja 02, 2019 6:56 pm
Jak wznowić gdzie indziej? Chyba masz kiepskie źródła informacji.
Jeśli Jeph Loeb i jego list otwarty mówiący o tym, że Defenders powrócą to dla ciebie kiepskie źródło... :lol:

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Filmy

Post autor: Meliona » czw maja 02, 2019 7:45 pm

A, Loeb. Ciężko mi go traktować poważnie, bo on by chciał wszystko nie mając na nic pomysłu. Uwierzę, jak poda konkrety. Ale jak mają robić taki czwarty sezon DD na powiedzmy Hulu, jak trzy poprzednie będą na Netflix. I po co by mieli to robić? Teraz na Hulu zapowiedziano dwa nowe marvelowe seriale + trzy animowane. Na disney plusie pojawią się pierwsze prawdziwe seriale z MCU i animowane What if. Nie bardzo widzę miejsce na tworzenie kolejnych rzeczy z tym bieda uniwersum netfliksowym. Chyba że chodzi o to, że kiedyś te postacie wrócą, ale w nowej odsłonie. W to już wierzę bardziej.
Obrazek

Pajęcza_Lilia
Wtajemniczony
Posty: 572
Rejestracja: pt lip 28, 2017 2:21 pm
Status: Offline

Filmy

Post autor: Pajęcza_Lilia » czw maja 02, 2019 7:49 pm

Meliona, generalnie obecnie 'wiadomo' tyle, że Netflix ma klauzulę by Disney nie używał postaci do 2020 albo coś w tym guście + oni mają swoje wersje u siebie nadal.
Najpowszechniejsza opinia jest taka, że postacie wrócą już pełnoprawnie w MCU (bo się kapnęli, geniusze z bożej łaski, że dwa uniwersa to poroniony pomysł) z nowymi aktorami i tak dale.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości