Prywatna biblioteczka

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
Dembol
Wtajemniczony
Posty: 948
Rejestracja: śr lut 04, 2009 10:46 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Dembol » pt lis 12, 2021 6:59 pm

https://www.facebook.com/Kzetpl/posts/4802718343124753 - wrzuciłem na fb trochę zdjęć Young Animal z ostatnim odcinkiem Berserka i dodatków do niego, który dzisiaj do mnie przyszedł po licznych przebojach.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2963
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ninna » pt lis 12, 2021 9:12 pm

Meliona, czy ja wiem czy maciupkie? Jest wielkości mang Dango. Nie jest to duży format ale nie czyta się źle. Przy "Kempingu" trochę przeszkadza bo jest sporo małych napisów ale w "Boy meets Maria" nie widzę jakichś ścian tekstu (tylko kartkowałam, nie czytałam jeszcze).

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Meliona » sob lis 13, 2021 3:44 pm

ninna pisze:
pt lis 12, 2021 9:12 pm
Meliona, czy ja wiem czy maciupkie? Jest wielkości mang Dango. Nie jest to duży format ale nie czyta się źle. Przy "Kempingu" trochę przeszkadza bo jest sporo małych napisów ale w "Boy meets Maria" nie widzę jakichś ścian tekstu (tylko kartkowałam, nie czytałam jeszcze).
Tak, ale teraz mnie bolą te ponad 4 dychy wydane na tę mangę xD Plus kreskę ta manga ma piękną. Ale będzie przynajmniej pasować do moich mang Syundei z Seven Seas
Obrazek

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1375
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Koichi » wt lis 16, 2021 12:49 am

ninna pisze:
pt lis 12, 2021 4:33 pm
Moje nowości:
► Pokaż Spoiler
Wyróżnić muszę, i bardzo polecić, "The Walking Cat". Kupiłam w ciemno bo lubię zombiaki i manga bardzo mi się podobała. Tom jest gruby (bodajże 3w1) ale czyta się szybko i w ogóle nie odczuwa się długości tej mangi. Spokojnie można by ją przeczytać na raz. Nie jest to komedia, co mógłby sugerować kot na okładce. To tytuł podchodzący do tematu raczej "na serio", aczkolwiek wciąż będący świetną rozrywką. Klimatem przypomina mi lubiany przeze mnie serial "The Walking Dead" - czyli nie same zombiaki, a bardziej historie bohaterów usiłujących przetrwać w świecie przez nie opanowanym. Kot fajnie spina całość, towarzysząc poszczególnym postaciom. Jedynie zazgrzytało mi zakończenie, nie wszystkie wątki zostały zamknięte. Chętnie poznałabym ciąg dalszy opowieści.
Patrząc na okładkę tej mangi w życiu nie pomyślałbym, że jest to komedia. Dlaczego miałbym tak myśleć? Jakaś zakrwawiona postać trzyma na rękach kota i co w tym elemencie jest komicznego? Zakładając, że ta zakrwawiona postać to osoba walcząca o życie (choć nie wiem, nie czytałem tego, ale wnioskując z opisu można zgadywać trafnie lub nie, że tak jest) - tym bardziej nie jest to zabawne.
Ale pomijając już okładkę, to sam koncept mangi wydaje się ciekawy i pewnie gdybym miał okazję, to bym rzucił na nią okiem.

Awatar użytkownika
Gokiburi
Wtajemniczony
Posty: 503
Rejestracja: śr mar 13, 2013 11:35 pm
Lokalizacja: Krk
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Gokiburi » śr gru 01, 2021 11:18 am

Listopad
► Pokaż Spoiler
Wiem już, że nie będę więcej kupować cegieł od JPF. Jak zawsze narzekałam na format to dalej będę.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Meliona » śr gru 01, 2021 1:44 pm

Listopad:
► Pokaż Spoiler
Obrazek

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: zandam » ndz gru 05, 2021 7:43 am

Listopad:
► Pokaż Spoiler
Okładki:
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2963
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ninna » ndz gru 05, 2021 3:15 pm

zandam, "Boy Meets Maria" też Cię tak wynudziło jak mnie? Kupowałam co prawda w ciemno ale opis był ciekawy. Tymczasem sama manga była według mnie strasznie nudna. Moja pójdzie albo do biblioteki, albo sprzedam po taniości.

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Fani » pn gru 06, 2021 7:14 am

zandam, co Cię podkusiło do kupna Ero ninja?

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: zandam » wt gru 07, 2021 6:56 pm

ninna pisze:
ndz gru 05, 2021 3:15 pm
zandam, "Boy Meets Maria" też Cię tak wynudziło jak mnie? Kupowałam co prawda w ciemno ale opis był ciekawy. Tymczasem sama manga była według mnie strasznie nudna. Moja pójdzie albo do biblioteki, albo sprzedam po taniości.
Yhm, mnie też skusił opis i bardzo dobre opinie, ale sama fabuła nie sprostała oczekiwaniom. Niby ten tytuł przypomina mi "Our Dreams at Dusk", o którym też nie mam zbyt wysokiego mniemania, ale do pięt mu nie dorasta. >D Generalnie nie przepadam za tak karykaturalnymi postaciami, tematyka niby poważna, ale przepełniona jakimś głupimi żartami i scenkami komediowymi, które mnie nie bawiły; co gorsza, poprowadzona nieumiejętnie, przez co wyszło nudnie ( najlepiej niech to zobrazuje fakt, że przez 200 str. najbardziej zaciekawiło mnie to, czy główny bohater okaże się kobietą :lol: ). Ja też zamierzam sprzedać ten tytuł. :)
Fani pisze:
pn gru 06, 2021 7:14 am
zandam, co Cię podkusiło do kupna Ero ninja?
Twoje próby przekonania mnie do gatunku tak mi się wyryły w umyśle, że ciągle szukam jakiegoś ero tytułu, który szczerze mi się spodoba. :P Do tego doszły opinie, kreska w środku i chyba opis. :P

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1319
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Sebek » śr gru 08, 2021 1:04 pm

Paczuszka z Yatty. Napisalem juz reklamacje, bo przyslali mi "Łowcow smokow 4" w miekkiej, a mialem preorder na twarda.
A dzis mi tez wyslali paczke z Gildii. Idzie kurierem, wiec obstawiam, ze bedzie za tydzien-poltora u mnie :D
► Pokaż Spoiler
Obrazek

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3301
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Alexandrus888 » czw gru 09, 2021 5:00 pm

Mi obrazek nie śmiga, jakby w ogóle go nie było. Komuś jeszcze?

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1375
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Koichi » czw gru 09, 2021 5:43 pm

U mnie działa.



Kupka z lewej:

Bakemonogatari 5 i 6
Sprzedałem swoje życie... 3
Voynich Hotel 1, 2, 3
Ajin 10
Po Deszczu 2 i 3
Dziewczynka w Krainie Przeklętych 8
Zapiski Zielarki 2
Opus

Kupka z prawej:

Sposób na pięcioraczki 4 i 5
Projekt Cosplay 2
Shaman King 2
Cicha piosenka o miłości 1 i 2
Łowcy Smoków 1
Twoje Imię 1, 2, 3

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3301
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Alexandrus888 » czw gru 09, 2021 5:54 pm

Hmmm... No nic. Dzięki, Koichi, że napisałeś co tam jest :D

To walne co do mnie przyszło przez ubiegły miesiąc:
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1375
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Koichi » czw gru 09, 2021 6:16 pm

Spoko, w sam raz tytuły były czytelne :)

Zastanawiałem się ostatnio czy jednak nie kupić tego artbooka Hanako i teraz żałuję, że nie wziąłem. Tym bardziej, że miałbym na niego promocje :roll:

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1319
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Comiesięczne mangowe zakupy polskich wydań

Post autor: Sebek » czw gru 16, 2021 10:44 am

Paczuszka z Gildii. W tym roku juz chyba nic do mnie nie dotrze, ale po Nowym Roku powinna przyjsc paczuszka od Kotori i z Dango :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek

Awatar użytkownika
kesah
Adept
Posty: 447
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 6:57 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: kesah » sob gru 18, 2021 8:27 pm

Zakupy Listopad-Grudzień
► Pokaż Spoiler
To ogólnie nie wszystkie zakupy, czekam na dawno już kupionego Devilmana, czekam na premierę takich mang jak Saga Winladzka 9, Darling in the Franxx 5, Tokyo Revengers 3, Atak Tytanów 34, Berserk 33 czy Battle Angel Alita LO 7. Te wszystkie mangi w sumie są już zakupione i czekają na swój czas wysyłki. Trochę zagapiłem się z Blue Period 2, no ale nadrobione zostanie z czasem, bo czekam też na premiery innych mang, głównie od studia JG czyli np. Fairy Tail 34, Seven Deadly Sins 17, Wielki Strażnik Biblioteki 4, Podejrzane Sekrety 7, Shaman King 4 czy Łowcy Smoków 5 a także Pięść Gwiazd Północy czy opóźniony 3 tom Eden od Kotori.

Jest trochę tego, chyba też wyszła jednotomówka od Waneko którą też muszę nadrobić. Mang dużo a zasoby w portfelu coraz mniejsze, dlatego wyżej wspomniane mangi jakich jeszcze nie kupiłem, pewnie przejdą na styczniowe zakupy, zwłaszcza, że w sumie niby zapowiedziane na grudzień, ale widzę, że ciężko będzie by wyrobić się do końca miesiąca z tymi tytułami ze strony wydawnictwa Studio JG.
Lista życzeń : Kengan Ashura/Omega, Gantz, Claymore, Slam Dunk, Ashita no Joe, Holyland, Yu Yu Hakusho, Sun-Ken Rock, Im a Hero

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2963
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ninna » ndz gru 19, 2021 9:10 pm

Chyba ostatnie nowości w tym roku:
► Pokaż Spoiler
Artbook "Life" jest wspaniały! Nie słyszałam wcześniej o tej rysowniczce, a ma naprawdę ciekawą kreskę. Komiks "Persephone - Hades' torment" wyskoczył mi na facebooku wydawnictwa i zainteresował mnie. Nie żałuję kupna. To prosta, ale urocza opowieść o miłości między dwojgiem tak różnych postaci. Jest tu też szczypta erotyki. Całość w kolorze. Kreska bardzo mi się podoba, autorka fajnie przedstawia mimikę postaci. Kadry mogą wydawać się puste, bo tła są raczej umowne (albo ich nie ma) i autorka skupia się na postaciach, jednak mi bardzo podoba się ten komiks od strony wizualnej.

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1120
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Monsterlight » śr gru 22, 2021 8:40 pm

Listopad i grudzień:
► Pokaż Spoiler
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
Shiki
Weteran
Posty: 1391
Rejestracja: czw sty 03, 2013 6:40 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Shiki » czw gru 23, 2021 7:57 am

U mnie w końcu:
Solo leveling 3,
The Grandmaster of Demonic Cultivation
Heaven Officials Blessing
► Pokaż Spoiler
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości